0 امتیاز
196k بازدید
در حقوق و مزایا توسط
با سلام. مبلغ و میزان عیدی کارمندان دولت برای سال ۱۳۹۹ چقدر است؟

10 پاسخ

0 امتیاز
توسط
ویرایش شده توسط
 
بهترین پاسخ

سلام. طبق مصوبه امروز صبح (چهارشنبه 15 بهمن‌ماه) هیئت وزیران، میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۹ (عیدی) کارکنان دولت تعیین شد.

در این لینک ببینید: عیدی (پاداش پایان سال) سال 99 کارمندان

0 امتیاز
توسط

با سلام. ضوابط کلی نحوه پرداخت عیدی به کارمندان دولت ، به موجب ماده واحده قانون نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت مشخص شده است که در سال ۱۳۷۴ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است .

بر اساس قانون ذکر شده ، دولت موظف است اعتباری که هر ساله برای پرداخت عیدی به کارکنان خود تخصیص می ‌دهد ، اعم از نقدی یا غیر نقدی ، به طور ‌مساوی به کلیه کارکنان خود پرداخت نماید . این امر شامل کلیه کارمندان مشغول به کار در کلیه دستگاه های اجرایی کشور خواهد گردید و عیدی سالانه کارمندان به استناد همین قانون قابل پرداخت خواهد بود .

در راستای اجرایی کردن این قانون ، هیات وزیران همه ساله به موجب تصویب نامه ای میزان و مبلغ عیدی پایان سال کارمندان دولت را به تصویب می رساند که طبق همین تصویب نامه ، میزان عیدی کارمندان دولت برای کلیه کارمندان مشخص شده و توسط دستگاه های اجرایی قابل پرداخت خواهد بود.

میزان عیدی کارمندان در سال ۱۳۹۹ چقدر است؟

در قسمت قبل ، نحوه و شرایط تعیین عیدی پایان سال کارمندان دولت توضیح داده شد ؛ با این حال پاسخ به این سوال ضروری است که میزان عیدی کارمندان دولت در سال ۱۳۹۹ چقدر است و دولت چه میزان از عیدی برای پایان سال کارمندان خود اختصاص داده است ؟

برای پاسخ به این پرسش، باید بدانیم مبلغ عیدی براساس میزان امتیاز و همچنین ضریب حقوق شاغلان تعیین می‌شود. براساس ماده (۷۵) قانون مدیریت خدمات کشوری میزان امتیاز عیدی برای هر سال ۵۰۰۰ است و از سوی دیگر هیات وزیران هر ساله ضریب حقوق را برای مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری مشخص می‌کند و از ترکیب این دو، عیدی کارکنان تعیین می‌شود، ولی در نهایت در روزهای پایانی سال هیات وزیران میزان عیدی را بررسی و رقم آن را نهایی می‌کنند.

با توجه به اینکه مطابق تصویبنامه شماره ۳۷۱۸/ت۵۷۵۹۳هـ مورخ ۲۰/۱/۱۳۹۹ هیئت وزیران موضوع: «تعیین ضریب افزایش حقوق کارمندان، اعضای هیئت علمی و قضات در سال ۹۹» میزان ضریب حقوقی سال ۹۹ برای شاغلين مشمولين قانون مديريت خدمات كشوری و كارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت -مصوب ۱۳۷۰- به ميزان دو هزار و چهارصد و سی و هشت (۲.۴۳۸) ريال تعيين شده است، در نتیجه:

۱۲.۱۹۰.۰۰۰ = ۲.۴۳۸ * ۵۰۰۰ = میزان عیدی سال ۱۳۹۹

0 امتیاز
توسط (15.8k امتیاز)
ویرایش شده توسط

سلام. ضمن تأیید محاسبات در پست قبلی، این اختیار برای هیئت وزیران هست که بالاتر از فرمول ۵۰۰۰ امتیازی مذکور در ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری هم مبلغی را به تصویب برساند.

به عنوان مثال، در سال گذشته که ضریب حقوق، ۲۱۲۰ بود، هیئت وزیران در مصوبه تعیین عیدی، به جای مبلغ ۱۰,۶۰۰,۰۰۰ که حاصل‌ضرب ۲۱۲۰*۵۰۰۰ بود، عیدی کارمندان را مبلغ دوازده میلیون (۱۲.۰۰۰.۰۰۰) ریال تعیین کرد.

ببینید: ضوابط تعیین و پرداخت پاداش پایان سال ۱۳۹۸ (عیدی) کارکنان دولت

بنابراین، اصلح است منتظر تصویب و ابلاغ مصوبه پاداش آخر سال (عیدی) هیئت وزیران باشیم.

نکته مهم:

افزایش ۵۰ درصد امتیازات فصل دهم صرفاً مربوط به افزایش حداکثر امتیازات مواد (۶۵)، (۶۶)، (۶۸) و (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری است و با توجه به اینکه امتیاز مربوط به عیدی در ماده (۷۵) قانون مدیریت خدمات کشوری عنوان شده است، مشمول این افزایش نیست و همچنان ۵۰۰۰ امتیاز است.

ببینید: مصوبه افزایش حداکثر امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری

0 امتیاز
توسط
اونقدر که خود شما میگیری
0 امتیاز
قبل توسط

سلام

بیمه عمر تامین اجتماعی چجوریه؟

0 امتیاز
قبل توسط

آقای رئیس‌جمهور گفته در مذاکرات وین تمام تحریم‌های اصلی برداشته شده فقط یک جزئیات باقی مانده که محل گفت‌وگو است. بنویسید این مورد جزئی چیست که حل نمی‌شود؟! به نظر می‌رسد یا معنای جزء را نمی‌دانند یا با مردم صادق نیستند.

 

از شورای محترم نگهبان به خاطر مصوبه منطقی و خردپسند اخیر خود در خصوص شرایط نامزدهای ریاست جمهوری تقدیر و تشکر می‌کنیم. خدا را شکر بعد از چندین سال تدبیری اندیشیده شد که هر کس سرش را پایین نیندازد و با حضور در وزارت کشور نامزد ریاست جمهوری بشود.

 

آنچه که در خصوص رفتار و گفتار اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان در وین می‌توان گفت این است که مأموریت دارند دور را نزدیک نشان داده و ولع خود به ادامه مذاکرات را برای دشمنان آشکار سازند. نتیجه این دیپلماسی امتیاز دادن‌های نقد به دشمن در مقابل وعده‌های نسیه است.

 

آقای روحانی که در زمان خروج آمریکا از برجام اظهار داشت خوب شد این عنصر مزاحم رفت چرا دوباره تلاش می‌کند به هر قیمت و با دادن هر امتیازی این عنصر مزاحم را به برجام برگرداند؟! اگر هوشیار نباشیم خسارتی بالاتر از برجام ممکن است برای کشور پیش بیاید و همه را گرفتار کند.

 

این دولت منفعل تا مذاکرات هسته‌ای در وین را هزینه منافع حزبی خود برای پیروز شدن در انتخابات نکند دست‌بردار نیست. مجلس و دیگر دستگاه‌های نظارتی باید هوشیار و پیگیر باشند.

 

لحظه‌شماری مردم برای رفتن دولت تدبیر و سپردن مدیریت اجرایی کشور به دست مدیران جهادی و انقلابی ان‌شاءالله با شرکت باشکوه مردم در انتخابات 28 خرداد به فرجام مبارکی خواهد رسید.

 

وقت آن رسیده که مردم همت کنند و با توجه به توصیه‌های امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب رئیس‌جمهوری انقلابی با مدیریت جهادی در انتخابات بر سر کار بیاورند که علاج مشکلات را در داخل جست‌وجو کند و به بیگانگان اعتماد نداشته باشد.

 

به عقیده من دولت تدبیر هم کالاهای اساسی مردم را در گمرک و هم واکسن‌های تولیدی داخلی را با اشکال‌تراشی‌هایش به گروگان گرفته تا مذاکرات به نتیجه برسد و انتخابات به نفع دولت تمام شود! در واقع دولت زندگی مردم را برای ادامه حیات سیاسی خود به گروگان گرفته است!

 

مسئول رفع گرانی، بیکاری، اعتیاد، تبعیض طبقاتی و... مگر قوه اجرایی کشور نیست؟ تا کی باید منتظر باشیم که آمریکا تحریم‌ها را بردارد؟ مگر تا به حال سابقه داشته دشمنان ملت و کشور به دنبال حل مسائل و مشکلات ما باشند؟!

 

تا دیروز آشفته‌بازار توزیع مرغ و میوه شب عید مردم را داشتیم امروز هم شاهدیم هندوانه و پیاز روی دست کشاورز مانده است. بی‌کفایتی این دولت و دولتمردان تمامی ندارد.

 

معاون اول رئیس‌جمهور گفته، یکی از علل ماندنش در دولت این است که از رشد بابک زنجانی‌ها جلوگیری کند! واقعاً از اینکه در دولت خبری از حقوق‌های نجومی، اختلاس، واگذاری شرکت‌ها و کارخانه‌ها به ثمن بخس خبری نبوده و آقایان مهدی جهانگیری و فریدون و... به خاطر پاکدستی محاکمه می‌شوند صمیمانه از معاون اول دولت تشکر می‌کنیم؟!

 

به نظر می‌رسد دولت بعید نیست 4 میلیون کالای احتکار شده در این مدت را نزدیک انتخابات وارد بازار کند تا نتیجه انتخابات را به نفع جریان خود رقم بزند. جریان حاکم به هر وسیله‌ای که شده نمی‌خواهد قدرت را ترک بکند ولی خدا از هر مکرکننده‌ای بالاتر است.

 

اگر نوشتن یک جمله روی موشک در جریان مذاکرات برجام باعث خطر دلگیری آمریکا و خروج او از برجام ممکن بود بشود! آیا پخش وقیحانه جزئیات ترور ناجوانمردانه سردار دلها در بحبوحه مذاکرات وین برای ایران پیام ندارد؟! قرار است سیاست التماسی را تا کی ادامه دهید؟

 

وقتی فایل صوتی دکتر ظریف را شنیدم تصورم این بود که وی از مواضع و منافع آمریکا صحبت می‌کند و یک مسئول در دولت آمریکا هستند. واقعا چقدر شرم‌آور است نان نظام خوردن و پا روی خون شهدا گذاشتن!

 

نمایندگان محترم مجلس تحقیق در مورد منابع بودجه‌ای سکه‌های اهدایی رئيس‌جمهور به اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را کنار گذاشته نسبت به آنچه که امروز در مذاکرات وین می‌گذرد حساس باشند تا شاهد تحمیل برجام خسارت‌بار دیگری به نظام نباشیم.

 

انتظار می‌رفت مسئولین سیاست خارجی کشورمان از هفت دهه دیپلماسی بی‌نتیجه اعراب در قضیه فلسطین درس می‌گرفتند و در دیپلماسی التماسی خود در برجام و مذاکره با دشمنان تجدیدنظر می‌کردند.

 

آمریکایی‌ها دائم اظهار می‌دارند طبق متن برجام عمل خواهیم کرد. مشکل اینجاست که در برجام سخن از رفع یا لغو تحریم نیامده است بلکه «تعلیق» آمده است. حال دولت تدبیر با مذاکرات فرسایشی چگونه می‌خواهد این مشکل را حل کند خدا می‌داند! البته طبق گفته آمریکایی‌ها بخشی از تحریم‌ها در اختیار کنگره است و دولت نمی‌تواند تصمیمی بگیرد ولی چگونه جناب رئیس‌جمهور دوباره مدعی لغو بالمره تمام تحریم‌ها شده است الله اعلم!

 

تا دیروز می‌گفتند روی موشک نوشتن مرگ بر اسرائیل، مخل مذاکرات است. حالا حضرات توضیح دهند و ملت را آگاه کنند که چطور شهادت سردار دل‌ها و دکتر فخری‌زاده و انفجار در مرکز هسته‌ای نطنز برای مذاکرات وین اختلال ایجاد نمی‌کند؟!

 

بر طبق اعلام مسئولان دولت «فایل صوتی» یا تاریخ شفاهی از تمام وزرا تهیه شده است لذا قبل از اینکه توسط بی‌بی‌سی، اینترنشنال و دیگر رسانه‌های سیا، موساد و... به اطلاع ملت برسد شایسته است رسانه ملی این فایل‌ها را دریافت و مطالب صحیح آنها را پخش کند.

 

با توجه به نقش شوراها در پیشرفت شهرها و روستاها و امکانات فراوانی که در اختیار دارند مردم از انتخاب درست شوراها غفلت نکنند و سرمایه شهرها و روستاهای خود را به دست افراد امین و پاکدست بسپارند. نگذارید این انتخاب صرفا به تغییر نام چهار خیابان و تعویض شهرداران متعدد و بعضا دستگیر و زندانی شدن آنان به‌خاطر مفاسد مختلف بینجامد!

 

 شورای رقابت بار دیگر قیمت خودرو را گران کرد. متاسفانه هر دو ماه یک بار این اتفاق می‌افتد. عصبانی کردن مردم و ایجاد فشار و گرانی مضاعف در جامعه امر مشکوکی است که گویا به صورت سازمان‌دهی شده صورت می‌گیرد.

 

0 امتیاز
قبل توسط
دفتر سیاسی جنبش حزب الله عراق درباره حوادث اخیر در برابر سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی تأکید کرد که لندن در پس این حوادث قرار دارد.
۱۲:۵۴ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

عراق

به گزارش گروه بین‌الملل یکتا پرس، دفتر سیاسی جنبش حزب الله عراق درباره حوادث اخیر در برابر سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلی بیانیه‌ای منتشر کرد.

شبکه خبری العهد ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، نیروهای شرور و تخریبگر، بارها تلاش کردند که «از رهگذر تحریک گروههای فریب خورده و منحرف و فتنه‌گر، امنیت و ثبات ما را بر هم بزنند».

در این بیانیه تأکید شد، این گروهها می‌کوشند مردم عراق را وارد درگیری داخلی کنند و رخدادهای کربلا هم حاصل درگیری و رقابت و تسویه حساب میان گروههای توطئه‌گر و گروههایی است که جوانان عراق را به کام مرگ می‌کشانند.

بر اساس این بیانیه، هدف این گروهها، بهره‌برداری از خون این افراد برای اهداف پلیدشان است؛ زیرا به این نتیجه قطعی رسیدند که احزاب دست‌پروده آنان، در تغییر معادله انتخابات آتی، شکست خوردند.

حزب الله عراق ادامه داد، این گروهها درک کردند که رسوایی بزرگ انتخاباتی در انتظارشان است و برای تخریب انتخابات و ایجاد هرج‌ومرج، تحرکاتی انجام می‌دهند تا بتوانند مانع برگزاری آن شوند.

این جنبش خاطر نشان کرد، حمله به دفاتر بعثه حج و زیارت ایران که در راستای تسهیل زیارت عتبات فعالیت می‌کند و آتش زدن پرچمی که لفظ جلاله خداوند را در خود داشت، گروههایی را رسوا می‌کند که در پس آن قرار دارند.

در این بیانیه آمده است، این گروهها، مقدس بودن شهر کربلا را در نظر نگرفتند و تلاش کردند که آن را به سمت هرج‌ومرج و تخریب سوق دهند، ولی فراموش کردند که فرزندان غیور عراق آماده دفاع از شهر و مقدسات خود هستند.

بر اساس این بیانیه، این جوانها آمادگی دارند تمام کسانی را نابود کنند که در پی فتنه‌افروزی و خرابکاری در استانهای مرکزی و جنوبی هستند و دشمنان نیز نباید خیال کنند که «ما از آنچه انجام می‌دهند، غافل هستیم».

کتائب حزب الله با بیان اینکه ملت عراق را در جریان این حقایق قرار خواهند داد، تأکید کرد، این توطئه در سفارتخانه‌های انگلیس در بغداد و بیروت طراحی شده است.

این جنبش در پایان خاطر نشان کرد، این کشور استعمارگر و همه ابرقدرتها باید هزینه این اقدام را بدهند.

0 امتیاز
قبل توسط

مزدوران آمریکایی صحنه گردان اصلی جنایت تروریستی در کابل هستند

مزدوران آمریکایی و هم پیمانانش در عملیات تروریستی کابل صحنه گردان اصلی این جنایت هستند.

صحنه گردان اصلی این جنایت هولناک و تمام مشکلات امنیتی امروز منطقه و جهان اسلام بی شک حضور دولت تروریستی ایالات متحده آمریکا و هم پیمانانش در منطقه است.

حادثه تروریستی مدرسه دخترانه حضرت سیدالشهداء (ع) کابل قطعاً با چراغ سبز برخی کشورهای های حامی تروریست به ویژه دولت تروریستی ایالات متحده آمریکا و هم پیمانانش در منطقه رخ داد و برنامه ریزی شده بود.

خون به ناحق ریخته شده دانش آموزان مدرسه حضرت سیدالشهداء (ع) کابل و همه کشتارهای سال‌های اخیر در افغانستان، پاکستان، سوریه، یمن، عراق، فلسطین و..... ملت‌های منطقه را بیدارتر خواهد کرد و قطعاً عاملان این جنایات هولناک به سزای اعمال خود خواهند رسید.

این جنایت هولناک خوی وحشی گری استکبار و ایادی آنان را در منطقه بر همگان آشکار ساخت و ماهیت این دشمنی‌ها کاملاً مشخص است که در برابر وحدت دنیای اسلام و پیروزی‌های اخیر جبهه اسلام و مقاومت اینگونه دست به جنایت می‌زنند.

امت اسلامی با اینگونه جنایت‌ها بیگانه نیست و این عملیات تروریستی در عزم اراده ملت‌های آزاده و مسلمان منطقه و جهان خللی ایجاد نخواهد کرد.

حادثه اسفناک مدرسه سیدالشهداء (ع) کابل و کشتار مردم مظلوم یمن و فلسطین نشان از ضعف کشورهای استکباری و ایادی آنان در منطقه است و مقاومت، پایداری و اتحاد رمز موفقیت کشورهای اسلامی در برابر این تفرقه افکنی ها و دشمنی هاست و با بصیرت و اتحاد و مقاومت کشورهای اسلامی و مسلمانان منطقه و جهان وعده و نصرت الهی محقق خواهد شد.

 

0 امتیاز
قبل توسط

100 درصد مشکلات مردم و کشور فقط از بی قانونی و بی عدالتی شروع و آغاز شده است. 

متاسفانه دولت روحانی در این مدت 7- 8 سال هیچ کاری برای حل مشکلات مردم و کشور نکرده است و همچنان نیز ادامه دارد.

عملکرد روحانی در مورد مذاکره، توافق هسته ای و برجام دستاوردی نداشت 

0 امتیاز
قبل توسط

100 درصد مشکلات مردم و کشور فقط از بی قانونی و بی عدالتی شروع و آغاز شده است. 

متاسفانه دولت روحانی در این مدت 7- 8 سال هیچ کاری برای حل مشکلات مردم و کشور نکرده است و همچنان نیز ادامه دارد.

عملکرد روحانی در مورد مذاکره، توافق هسته ای و برجام دستاوردی نداشت 

سوالات مشابه

0 امتیاز
0 پاسخ 253 بازدید
...