تعیین ضریب حقوق و حداقل و حداکثر حقوق کارمندان، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات در سال ۹۹/ افزایش حقوق سال 1399 کارکنان دولت

خبر مورخ 6 بهمن 1398

امکان اصلاح مصوبه افزایش حقوق‌ها در مجلس وجود دارد

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور گفت: ۶ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته برای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۹۹ کافی نیست و در صورت وجود منابع جدید قطعا این رقم افزایش خواهد یافت.

علی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 درباره تعیین حداقل دریافتی شاغلان و بازنشستگان به میزان دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه گفت: مطابق این مصوبه، میزان افزایش حقوق برای افرادی که بین 2.5 تا 4 میلیون تومان دریافتی ماهانه دارند، زیاد اثرگذار نیست و به نوعی در حق آنها اجحاف می‌شود البته پیشنهاداتی برای اصلاح این موضوع وجود دارد که در زمان بررسی لایحه بودجه در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل کشور تصریح کرد: امکان دارد با ارائه پیشنهادات مختلف از سوی نمایندگان در صحن علنی مجلس، این مصوبه رد، اصلاح یا بدون تغییر تصویب شود.                  

خبر مورخ 2 بهمن 1398

افزایش حقوق به میزان 70 درصد برای 700 هزار نفر در طبقات پایین

هادی قوامی در تشریح نشست خبری امروز (چهارشنبه  دوم بهمن) کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق درباره افزایش حقوق‌ها در سال آینده، اظهار داشت: براساس این مصوبه در سال 99 هیچ حقوق‌بگیر و بازنشسته‌ای حقوق کمتر از دو میلیون و 800 هزار تومان در ماه دریافت نمی‌کند البته پیشنهاد دولت در لایحه برای حداقل حقوق در سال آینده یک میلیون و 800 هزار تومان بود که با مصوبه کمیسیون تلفیق یک میلیون تومان به حداقل حقوق اضافه شد که بار مالی 4600 میلیارد تومانی داشت. افزایش حقوق بیش از 70 درصد برای حقوق‌های پایین خواهد بود و 700 هزار نفر در طبقات پایین را مشمول می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 در همین راستا ادامه داد: همچنین مقرر شد میزان افزایش حقوق‌ها در سال جاری مشمول کسور بازنشستگی شود.

نماینده مردم اسفراین در ادامه به مصوبه دیگر کمیسیون متبوعش اشاره کرد و گفت:همه پرداخت‌هایی که مشابه حقوق و دستمزد هستند اعم از حق‌التدریس، حق نظارت و پاداش‌های شورای حل اختلاف، هزینه اجتناب‌ناپذیر محسوب می‌شود و باید در سال 1399 پرداخت شود.

خبر مورخ 1 بهمن 1398

حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال ۹۹ تعیین شد

براساس مصوبه کمیسیون حقوق کارمندان در سال آینده ۱۵ درصد افزایش می‌یابد به گونه‌ای که حقوق هیچ یک از کارمندان و بازنشستگان کمتر از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نباشد.

براساس بند الف تبصره ۱۲ لایحه بودجه:

1- دولت مکلف است در سال ۹۹ افزایش ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیات علمی، قضات و کارکنان کشوری و لشگری شاغل در تمامی دستگاه‌های اجرایی و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را به گونه‌ای انجام دهد که پس از اعمال افزایش حقوق به میزان ۱۵ درصد مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی (برای کارکنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهیانه (برای کارکنان قرارداد کار معین و کار مشخص) به نسبت مدت کارکرد و حکم حقوقی بازنشستگان متناسب سنوات خدمت قابل قبول از ۲۸ میلیون ریال کمتر نباشد.

2- تفاوت تطبیق موضوع ماده ۷۸ قانون مدیریت خدمات کشوری در حکم حقوق، بدون تغییر باقی بماند و مابه التفاوت ریالی منابع مندرج در حکم کارگزینی (برای کارکنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهیانه (برای کارکنان قرارداد کار معین و کار مشخص) نسبت به مبلغ ۲۸ میلیون ریال به تفاوت تطبیق مذکور اضافه می‌شود. این تفاوت تطبیق برای شاغلین مشمول کسر کسور بازنشستگی است.

3- حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین، حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و سایر حقوق بگیران دستگاه‌های اجرایی و صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی و مستمری‌ها و سایر حمایتی‌های متناسب با آنها معادل افزایش ضریب ریالی به میزان ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

4- علاوه بر افزایش 15 درصدی حقوق بازنشستگان در سال آینده، حقوق آنها در همسان سازی حقوق نیز رشد خواهد کرد. 

مقررات مرتبط:

- تعیین ضریب حقوق و حداقل و حداکثر حقوق کارمندان، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات در سال 98 (تصویبنامه شماره 8724/ت56485هـ مورخ 31/1/1398 هیئت وزیران)

- قانون بودجه سال 99 کل کشور

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

نظرات (7)

  • حداقل حقوق نظام هماهنگ در سال 98 مبلغ 845 هزار تومان است اگر به فکر کارکنان باشند این مبلغ را دو میلیون و هشت هز ار تومن کنند نه اینکه جمع حکم کارگزینی ر

  • آخه فکر کردن نداره یک مبلغ ثابت رو به همه حقوقها اضافه کنید اونی که ۱۰ میلیون میگیره مثلا میشه ۱۱ اونی که ۱۸۰۰ میگیره میشه ۲۸۰۰

  • سلام....طرحی وزارت بهداشت هم حقوقش اضافه میشه؟؟؟؟

  • 15 درصد چه فايده داره خدا ازتون نگذره

  • سلام من مستمری بگیر یا از کار افتاده ی تامین اجتمایی هستم در حال حاضر حقوقم 1750000تومان است العان سالهاست که دارن سر ما رو شیره میمالن مسولین تامین اجتمایی که حقوق های شما رو همسان سازی میکنیم ولی هیچ خبری نیست حالا هم دارن میگن حقوق رو 280000 هزار تومان کردن ولی هیچ اسمی از اعضای تامین اجتمایی نیست ما داریم زیر فشار اقتصادی له میشم کسی هم به دادمون نمیرسه اعضای تامین اجتماعی هم عضو این مملکت هستند این مسعولین تامین اجتماعی اصلا به فکر اعضا نیست خودشون کارمندان تامین اجتماعی ماهی چندین ملیون پاداش میگیرن ولی بازنشستگان دارن در فقر میمیرن

  • افزایش حقوق 15 درصدی برای بازنشستگان یعنی هیچ!
    همسانسازی نیز که هیچ خاصیتی برای بازنشستگان ندارد و فقط تا 85% حقوق ثابت و فوق العاده های مستمر یک شاغل همتراز است! که البته آنهم امسال که اجرا نشده و با این روند سال بعد هم با امسال تفاوتی نداره!

  • هر چقدر هم که اضافه کنید بازم به پای تورم 300 درصدی نمی رسه پس زیاد وجدانتون آسوده نباشه.