0 امتیاز
5.1k بازدید
در مرخصی زایمان و استعلاجی توسط

سلام خواستم بدونم كه كدام ماده قانوني  پرداخت مرخصي استعلاجي كمترازسه روز را برعهده كارفرما دانسته است؟

2 پاسخ

0 امتیاز
توسط

با سلام. در بند 1 ماده 62 قانون تأمین اجتماعی آمده که در مواردی که‌عدم اشتغال به کار و معالجه به سبب بیماری باشد در صورتی‌ که بیمار در بیمارستان بستری نشود غرامت دستمزد از روز چهارم‌پرداخت خواهد شد. لذا کارفرما هیچ تعهدی برای سه روز اولیه استعلاجی نداشته و مواردی که آن را به عهده کارفرما تلقی میکنند موضوعیت ندارد.

با احترام

توسط
پس با این پاسخ می توان نتیجه گرفت از آنجائیکه کارفرما تعهدی در پرداخت برای ۳ روز ندارد می تواند این ایام را جز کار بدون حقوق یا کسر از مرخصی استحقاقی با پرداخت حقوق منظور نماید
0 امتیاز
توسط
سلام

پرداخت حقوق استعلاجی تا سه روز برعهده ی شرکت پیمانکار است و بیشتر از آن برعهده ی بیمه هست.
قبل توسط
به هیچ عنوان پیمانکار حقوق استعلاجی تا سه روز رو نمیده،بیمه هم همینطور،این بلا سر من آمده،تنها کاری که تونستم بکنم این بود که برام مرخصی رد کردن،اونم با منت گزاشتن،

سوالات مشابه

...