طرح ساماندهی کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس جمع‌بندی شد

جمع‌بندی طرح ساماندهی کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس

به گزارش مشرق، کیومرث سرمدی نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز طرح ساماندهی کارکنان دولت که پیش از این به تصویب اعضای کمیسیون رسیده بود جمع‌بندی شد تا برای بررسی در صحن مجلس به هیأت رئیسه ارسال شود.

وی افزود: پس از اتمام کار تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس، در نشست مشترک بین کمیسیون اجتماعی و سازمان اداری و استخدامی مصوبه کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تغییراتی که در این نشست‌ در مصوبه کمیسیون اعمال شد، در جلسه امروز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: پیش از این کمیسیون اجتماعی در مصوبه خود در جریان بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت آورده بود که تمام کارکنان دولت اعم از شرکتی، قراردادی و پیمانی به نیروی رسمی تبدیل وضعیت و شرکت‌های واسطه برای جذب نیرو حذف شوند.

وی گفت: در جریان نشست کمیسیون اجتماعی با سازمان اداری و استخدامی این مصوبه مورد بررسی قرار گرفت که سازمان اداری با مصوبه کمیسیون در حذف شرکت‌ها برای جذب نیرو هم‌نظر بود اما در مورد رسمی شدن نیروهای قراردادی و پیمانی مسئولان این سازمان اعلام کردند که بعدا لایحه‌ای را به مجلس ارائه خواهند داد.

سرمدی افزود:‌درنهایت و در جلسه امروز در مصوبه و جمع‌بندی نهایی کمیسیون مقرر شد تا شرکت‌ها برای جذب نیرو حذف و نیروهای شرکتی تبدیل وضعیت شوند و در مورد نیروهای قراردادی و پیمانی در جمع‌بندی طرح تصمیمی گرفته نشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: ۱۸۰ نماینده درخواست کرند تا طرح ساماندهی کارکنان دولت خارج از دستور کار مجلس در صحن مورد رسیدگی قرار گیرد که بر ا ین اساس پیش‌بینی می‌شود که کار تصویب این طرح تا پایان خردادماه در مجلس به پایان برسد.

مطلب مرتبط:

65 دیدگاه

 1. اگه دولت مي خواست در مورد قرارداديها و پيمانيها لايحه جدا بده چرا تا حالا اين كار را نكرده، به نظرم دولت و سازمان اداري و استخدامي با تبديل وضعيت ماها مخالفه!

 2. با عرض سلام خدمت دوستان عزیز در تارنمای خبری شناسنامه ،صمیمانه از اینکه شما دوستات زحمت کش اخبار بروز و موثق را بدون جبهه گیری خاص انعکاس می دهید قدر دانی می کنم و خدا قوت می گویم . امیدوارم هرروز شاهد اخبار خوب و خوشحال کننده برای ملت ایران از طرف این رسانه باشم.?

 3. برای نیروهای قرارداد کارگری که سالهاست درهمین وضعیتن فکری نشده بعد برای نیروهای شرکتی که خیلی هاشون سابقه کمتر از ۱ سال دارن میخوان تبدیل وضعیت بشن این چه عدالتیه؟

 4. طرح ایثارگری تبعیض صد در صدی بود ..بابای اون کسی هم که زمان جنگ کشاورزی میکرده و نون ملت رو تامین میکرده کارش کمتر از ایثارگری نبود..الان طرف خدمت سربازی ۶ ماه یه جای نزدیک جنگ بوده چهارتا بچه ش استخدام شده یکی هم ۲۳ سال سابقه کار داره هیچی …چیزی جز تبعیض نبود

 5. آخرشم هیچ کاری از دست نمایندگان بر نیامد .طرح ساماندهی چی رو میخواین تصویب کنید مثلاً .جمع کن بابا طرحت رو‌ بریزش سطل اشغال وقت ملت رو گرفتی .قراردادی هیچ پیمانی هم هیچ .عجبا

 6. باسلام و عرض ادب
  بنده جزئ از نیروهای خدماتی یکی از سازمانهای دولتی می‌باشم و با اینکه فشار کاری زیادی روی قشر زحمت کش خدمات بخصوص نظافتچی می‌باشد
  در حق ما ظلم زیادی میشه و هیچ گونه مزایای به اینجانبان‌ تعلق نمیگیرد
  حتی شرکت پرداخت کننده حقوق و مزایای ما بعد از گذشت سالها هنوز پایه حقوق ثابتی به ما نداده و به میل خود برای ما حقوق و مزایا واریز میکند ما از مسولان بلند پایه و کار به دستان حکومتی خواهشمندیم با طرح سازمان دهی و تعیین تکلیف این نیروها موافقت کرده تا در حکومتی اسلامی ماها به حق و حقوق قانونی خود برسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: