0 امتیاز
136k بازدید
در حقوق و دستمزد و مزایا -عیدی پاداش - سنوات و پایان کار توسط
بسته شده توسط

با سلام.

حداقل حقوق سال 1400 کارگران به چه میزان است؟ آیا شورای عالی کار، نسبت به تصویب حداقل حقوق سال 1400 و همچنین سایر سطوح دستمزدی اقدام کرده است؟

ببندید با توجه به این نکته: اتمام کار

5 پاسخ

0 امتیاز
توسط (19.4k امتیاز)
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ

حداقل دستمزد کارگران ۳۹ درصد افزایش یافت/ افزایش ۲۶ درصدی سایر سطوح مزدی

براساس مصوبات شورای عالی کار، برای حداقل بگیران، پایه مزد و سایر مولفه‌های مزدی ۳۹ درصد افزایش یافت. به این ترتیب، دستمزد برای کارگری با ۱.۳ فرزند با احتساب بن ۶۰۰ هزار تومانی، سنوات ۱۴۰ هزار تومانی و حق مسکن ۴۵۰ هزار تومانی به ۴۱۹۰۷۰۷۷ ریال رسید.

با افزایش ۳۹ درصدی، مزد روزانه حداقل بگیران به ۸۸۵۱۶۵ ریال و پایه مزد ماهانه به ۲۶۵۶۲۹۰۰ ریال رسید.

برای سایر سطوح نیز افزایش ۲۶ درصدی و مقدار ثابت روزانه ۸۲۷۸۵ ریال (ماهانه ۲۴۸۳۵۵۵ ریال) مصوب شد.

همچنین ببینید: بخشنامه دستمزد سال 1400 کارگران

دانلود کنید: اکسل محاسبه افزایش حقوق و دستمزد ۱۴۰۰ کارگران

با این حساب پرونده مزد ۱۴۰۰ با این مصوبات بسته شد و همه گروه‌ها مصوبه مزدی را امضا کردند.

image

توسط
باید جای مسئولین با کارگر عوض بشه که ببین میشه با این حقوق زندگی کرد ....         

فقط خدا ... داریم
توسط
الان من با ۲ سال سابقه و یک فرزند حقوقم چقدر میشه؟
به ۴ تومن رسید آخر؟؟؟
توسط
ویرایش شده
عجب کثافتیند  اون  کسانی که به همه ملت فحش و ناسزا مینویسند بیشتر لایق خودت این حرفا.
ملت ایران  چی کار کنند با آمریکای شیطان صفت قرداد  امضا میکنیم ۲روز دیگه  میزنه زیرش
کشور هایی که پیشرفته اند اکثرا دنیا رو غارت کردند انگلیس هندرو. فرانسه  آفریقا رو. اسپانیا فقط ۲۰۰ میلیارد دلار طلا  از سرخ پوست های بیچاره دزدید آخرشم همه رو کشتند وسایر کشور های پیشرفته.
کره جنوبی و مالزی و ...هم سرمایه داراش آمریکایی اند مردم اونجا دارند بردگی می‌کنند.کشورهای نفتی هم بعد از تموم شدن نفت شون روزگار شون دیدنی خواهد بود.اونا تسلیم بی قید و شرط میخوان  همین  آمریکا روزی تحت سلطه انگلیس بد ذات بود اگه اون چند سال رو با انگلیس نمی جنگیدند الان هم زیر دست اونا بودند یا هند و...
یا مقاومت یا خوش گذرانی چند ساله بدبختی نسل های بعد.
در ضمن تو خودت برای مملکت چیکار کردی  هر چند بعید میدونم تو ایرانی باشی احتمالا  یه اسرائیلی آشنا به زبان فارسی هستی  یا بهایی پست فطرت.
آدم های حقیر از دیگران انتظار دارند وانسان های بزرگ از خودشون.
اگه نادر شاه ،مخترعان و...مثل تو فکر میکردند که امکانات نیست و...الان تو عصر حجر زندگی میکردیم.
توسط
نمایش از نو
حق مسکن و بن کارگری به افراد مجرد تعلق میگیره؟
توسط
سلام نماینده کارگر داره چکار میکنه آخه اینم حقوقه که تعین کردن
توسط
چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ حقوق کارکنان وزارت امور خارجه تا ۵۰ درصد افزایش یافته/ و این در حالی است که افزایش ۴۰۰ و ۷۰۰ هزار تومانی حقوق برخی از بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش یافته است چرا؟
چرا افزایش حقوق ۵۰ درصدی بازنشستگان تامین اجتماعی اعمال نشد؟
اعتراض جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی
توسط
مردم چهل سال پیش انقلاب کردن وضع بهتر بشه ولی بعد چهل سال چندنسل از بین رفت و هنوز ما تو حقوق کارگری موندیم ، ولی خود مسئولان که همه مصوبه ها دست خودشونه حقوق خودشون چند ده میلیون هست ، مردم باید خودمون بحال خودمون فکری کنیم وگرنه با این مسئولان روز به روز بدتر میشه ، دارن چند قرون اضاف میکنن در عوضش اجناس را چند برابر میکنند بازم شد هیچی از این دست بده از اون دست صد برابرش بگیر ، از ماست که بر ماست
توسط
فاتحه خوندم به این دولت
توسط
یجوری نوشتن دولت روحانی دستاوردی نداشتو حتی مردم نمیتونن گوشت و مرغ بخرن انگار در دولتهای دیگه پول پارو میکردن. خب همیشه همین بوده. هر رییس جمهوری بیاد همینه بدتر میشه هر سال ولی بهتر نمیشه.
توسط
۱۳۹۹/۱۲/۲۶ ۱۱:۵۰
ما مردم از سخنرانی‌های مکرر آقای رئیس‌جمهور واقعا خسته شده‌ایم. هر روز که می‌گذرد ضعف مدیریتی این دولت بیشتر نمایان می‌شود و ما را رنج می‌دهد.
توسط
دکتر حسن روحانی ناتوان و عاجز بابت مشکلات مردم، کشور، توافق هسته ای و برجام و... روزانه هزار بار باید از مردم ایران عذرخواهی کند.
توسط
وقتی که دو قاضی در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوبغرب تهران و دو قاضی دیوان عدالت اداری  نتوانسته اند و نمی توانند که مشکل یک کارگر و بازنشتسته را بررسی، رسیدگی و حل کنند دیگر مردم مظلوم چکار کنند؟
توسط
متاسفانه کشور از زمان دولت روحانی خوبی اداره نشده است و همچنان نیز ادامه دارد.
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور ناتوان و عاجز بابت مشکلات مردم، کشور، توافق هسته ای و برجام و... روزانه هزار بار باید از مردم ایران عذرخواهی کند.
توسط
1399/12/25 - 09:25
درپاسخ به حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در شصتمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی
درپاسخ به رئیس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
درپاسخ به رئیس کل دیوان عدالت اداری
درپاسخ به نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس
درپاسخ به عضو کمیسیون انرژی مجلس
باسلام من ازآذر ماه 1366 تا اسفند ماه 1395 در یک شرکت کار کردم
بنده کارگر رسمی در یک شرکت کار میکنم هر ماه 240 ساعت کار کردم ولی متاسفانه از مهرماه 1389 تا اسفند ماه 1392 اضافه کاری و شبکاری و تعطیلی کاری بنده نداده است. از طریق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوبغرب تهران هم شکایت کردم ولی هیات تشخیص اداره کار به خاطر بهانه مختلف شکایت بنده رد کرده است.
که بنده ماهیانه 240 ساعت کامل مشغول بکار بوده ام. متاسفانه تائیده آن را این شرکت به برای من یا اداره کار خودداری نموده و حاضر به همکاری نیستند.
که کلا از تعطیلات رسمی، حتی روز های پنجشنبه و جمعه محروم بودم آیا این شرکت چنینی حق را دارد به جای حق وحقوق 240 ساعت و حقوق 176 ساعت را به بنده پرداخت کند
درضمن اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوبغرب تهران چرا با این تخلف از قانون برخورد نمی کند؟
بنده قبل از رسیدگی به پرونده اینجانب از سوی هیات تشخیص و حل اختلاف به شعبه 4 هیات تشخیص و شعبه 101 حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوغرب تهران اعلام کردم اداره مربوطه خودم از دادن تایید خودداری می کند هیچ توجه نکردند و شکایت و اعتراض بنده را رد کردند چرا؟
برخی هیات هات تشخیص و هیات های حل اختلاف ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیوان عدالت اداری متاسفانه به شکایت ها و اعتراض های کارگران و... را بررسی و رسیدگی قانونی نمی کنند و شکایت و اعتراض کارگران را رد می کنند چرا؟
من علیه دادنامه شعبه هیات اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوب غرب تهران هم به دیوان عدالت اداری اعتراض کردم ولی متاسفانه رسیدگی قانونی نکرده اند و اعتراض من را رد کرده است.
هیات تشخیص و هیات حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جنوبغرب تهران و دیوان عدالت اداری متاسفانه هر سه در باره شکایت و اعتراض بنده رسیدگی قانونی نکردند و کوتاهی کردند.
توسط
۱۳۹۹/۱۲/۲۶ ۱۴:۰۰
مشکلات مردم ایران و کشور ایران در زمان دولت روحانی شروع و آغاز شده است.
 و این در حالی است که قیمت خودرو داخلی و... در زمان دولت روحانی تاکنون غیر قانونی بوده است.
توسط
مدت حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت سخت و زیان‌آور محسوب می‌شود سه‌شنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۶ و این درحالی است که سازمان تامین اجتماعی متاسفانه تاکنون عمل نکرده است و عمل نمی کند چرا؟
احتساب ایام حضور در جبهه در دوران سربازی به عنوان سابقه خدمت در
احتساب ایام حضور در جبهه در دوران سربازی به عنوان سابقه خدمت در مشاغل ... مستند به ماده ۲۷ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب سال ۱۳۹۱ مدت خدمت ... و بازنشستگی به ماخذ مشاغل سخت و زیان آور ( یک به یک ونیم) محسوب می گردد.
توسط
متاسفانه از سال 1392 تاکنون هیچ کمکی به کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی از سوی دولت روحانی نشده است.
توسط
۱۳۹۹/۱۲/۲۶ ۱۴:۱۶
مشکلات مردم و کشور 100 سال دیگر هم از طریق دولت روحانی حل نخواهد شد و حل نمی شود.
توسط
ای لعنت به این مسئولین که بازم مزایارو زیاد کردن و پایه حقوق باز چندرقاز زیاد شده اخه خر انسان نما این کارفرماها مزایا به کارگر نمیدن مرفه بی دغدغه اینقد پاتونو رو گلوی کارگرا نزارین اخرش همتونو بازم همین امثال ما کارگرا مث همون شاه از کشور و خاکمون پرتتون میکنیم بیرون
توسط
هر کس تا حالا یک اخوند و یک سپاهی را در صف گوشت تخم مرغ روغن ووووووتا به حال ندیده و نریند تو روح خمینی هندی زنازاده و مزدوران و سران رژیم بعد از او خودش را به تیمارستان برساند .شعار هر باشرف ریدن تو روح خمینی و مزدوران و سران رژیم اخوندی سپاهی است
توسط
آخرین آمار مصدومان چهارشنبه سوری ۹۹ + فیلم و تصاویر

26 اسفند 1399 ساعت 21:04

شما می‌توانید رویداد‌ها و آمار مصدومان و فوتی‌های چهارشنبه سوری سال ۹۹ را در این گزارش خبری بخوانید.

به گزارش جهان نیوز، شما می‌توانید رویداد‌های چهارشنبه سوری سال ۹۹ را در این گزارش خبری بخوانید.

چهارشنبه سوری امسال در دل بحران کروناست و توصیه می شود که این روز را در خانه بمانیم.

٢٠٨ مصدوم و یک فوتی در چهارشنبه آخر سال

كوليوند رييس سازمان اورژانس كشور در بيمارستان شهيد مطهرى تهران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: از صبح امروز تا كنون ٢٠٨ نفر بر اثر حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال دچارمصدوميت شدند.

وی ادامه داد: از اين تعداد ٨٣ نفر دچار سوختگى، ۳۵ نفر دچار آسيب چشمى و ٢٢ نفر نيز دچار قطع عضو شدند.

کولیوند گفت:  از اين تعداد ٥٧ نفر نيز در مراكز درمانى بسترى شدند. بیشترین آمار مصدومان حادثه چهارشنبه سوری مربوط به استان تهران، البرز و مرکزی است و متأسفانه يك نفر نيز در استان مركزى درپى حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال جان باخت.

رئیس اورژانس کشور بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا شانس ابتلا به بیماری در تجمع‌ها بالاست و درخواست داریم که هموطنان به ویژه والدین بیشتر مراقبت کنند، زیرا بیشتر مصدومان در رنج سنی تا ۶ تا ۳۰ سال هستندو اگر والدین فرزندان را تنها نگذارند و ب هشدار‌ها توجه کنند با حوادث مواجه نخواهیم شد.

آخرین آمار مصدومان چهارشنبه سال از زبان رئیس اورژانس کشور

کولیوند رئیس اورژانس کشور در ارتباط زنده تلفنی با بخش خبری مجله خبری باشگاه خبرنگاران جوان از آخرین آمار مصدومان چهارشنبه سال خبر داد.
 
فیلم اصلی

قطع شدن مچ هر دو دست فردی بر اثر انفجار مواد محترقه

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور، گفت: یک فرد ۲۷ ساله به دلیل قطع شدن مچ دست به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران منتقل شده است.

خالدی افزود: همچنین فردی دیگر به دلیل قطع شدن هردو مچ دست به بیمارستان حضرت رسول منتقل شده است و تیم پیوند بیمارستان حضرت رسول در حال آماده باش هستند.

مصدومیت ۴۱۴ نفر از ابتدای اسفند تاکنون با مواد محترقه

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: از ابتدای اسفند ماه تا کنون ۴۱۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از چهارشنبه سوری مصدوم شده‌اند که ۱۱۸ نفر از آن‌ها در بیمارستان بستری هستند.

خالدی بیان کرد: تاکنون ۲۷۹ مصدوم از بیمارستان ترخیص شده و ۱۵ نفر در محل درمان شده‌اند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در اسلامشهر یک مورد قطعی دست گزارش شده است.

۸۹ مصدوم حوادث چهارشنبه سوری تا ساعت ۱۸

پیرحسین کولیوند رییس اورژانس کشور با اشاره به حوادث مرتبط با مراسم شب چهارشنبه آخر سال، اظهار کرد: در  روز ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ تا ساعت ۱۸:۰۰ تعداد ۸۹ نفر بر اثر حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری مصدوم شده‌اند که ۲۵ نفر از آن‌ها بستری هستند.

او گفت: همچنین ۵۵ نفر از مصدومان از بیمارستان ترخیص شدند و ۹ نفر در محل درمان شد. خوشبختانه تاکنون فوت افراد بر اثر این حوادث گزارش نشده است.

کولیوند بیان کرد: متاسفانه تا به این لحظه ۸ نفر دچار قطع عضو شده‌اند و ۱۵ مورد آسیب به چشم و ۴۲ مورد سوختگی گزارش شده است.

رییس اورژانس کشور ادامه داد: بیشترین افراد آسیب دیده را در استان‌های تهران با ۲۲ نفر، البرز با ۱۴ نفر و کرمانشاه با ۹ نفر داشته‌ایم.

انفجار نارنجک در محدوده سه راه شریعتی

پیمان صابریان رییس اورژانس تهران اظهار کرد: بر اثر انفجار نارنجک در محدوده سه راه شریعتی دو نفر مصدوم شدند.

او گفت: بر اثر بروز این حادثه یکی از افراد مصدوم دچار آسیب چشمی شده است.

فوت ۶ نفر در سراسر کشور

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به آخرین آمار حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در کشور، اظهار کرد: از ابتدای اسفند ماه تا به امروز ۳۸۹ نفر بر اثر حوادث ناشی از چهارشنبه سوری مصدوم شده اند.

خالدی گفت: تعداد ۱۱۲ نفر از مصدومان در بیمارستان بستری هستند و متاسفانه تاکنون ۶ نفر در کشور بر اثر حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری فوت کرده‌اند.

قطع عضو ۳ نفر در تهران بر اثر حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری

پیمان صابریان رییس اورژانس تهران اظهار کرد: تعداد مصدومان مرتبط با حوادث چهارشنبه سوری تهران، از صبح امروز تا به این لحظه ۱۹ نفر است که تعداد ۶ نفر در بیمارستان بستری شده‌اند.

او افزود: همچنین ۶ نفر از مصدوم در محل درمان شدند و سه مورد قطع عضو تا به این لحظه در تهران گزارش شده است.

صابریان ادامه داد:  تاکنون ۷ نفر از مصدومان مرتبط با حوادث چهارشنبه سوری تهران دچار سوختگی شده‌اند. همچنین چهار مورد آسیب چشمی گزارش شده است.

مصدومیت ۳۷۲ نفر از اسفند تاکنون با مواد محترقه

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس اورژانس گفت: تا این لحظه ۳۷۲ نفر در کشور مصدوم شده اند که ۱۱۲ نفر از مصدومان بستری شده اند.

وی افزود: بر اثر انفجار منزل مسکونی در اردبیل سه نفر مصدوم شده اند. که یک نفر از مصدومان بد حال هستند.

انفجار نارجک دستی در خاوران ۲ مصدوم بر جای گذاشت

سعید مهرسروش، سخنگوی کمیته چهارشنبه پایان سال اورژانس تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت:  انفجار نارجک دستی در منطقه خاوران ، خیابان نبرد جنوبی منجر به مصدومیت ۲ نفر شد که مصدومان به بیمارستان امام حسین منتقل شدند.
 
انفجار در نبرد

مصدومیت ۲۵ نفر بر اثر انفجار مواد محترقه/ ۳ نفر دچار قطع عضو شدند

خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌و گو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اخرین آمار مصدومان چهارشنبه سوری آخر سال اظهار کرد: در ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ تا ساعت ۱۴:۰۰،  بر اثر استفاده از مواد محترقه ۲۵ نفر دچار مصدومیت شدند که از این تعداد ۸ نفر در بیمارستان بستری هستند و ۱۳ نفر درمان و ترخیص شدند.

خالدی ادامه داد: ۳ مورد قطع عضو، ۲ مورد آسیب به چشم و ۸ مورد سوختگی گزارش شده که بیشترین آمار مصدومان در استان‌های تهران با ۸ نفر، استان آذربایجان شرقی با ۶ نفر و استان مرکزی با ۴ نفر بوده است.

مراجعه ۱۲ مصدوم مرتبط با حوادث چهارشنبه سوری به بیمارستان شهید مطهری

مصطفی ده مرده‌ای رییس بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به آمار حوادث چهارشنبه سوری سال ۹۹، اظهار کرد: از اول اسفند تاکنون ۱۲ نفر مرتبط با حوادث چهارشنبه سوری به بیمارستان شهید مطهری مراجعه کرده‌اند.

رییس بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری ادامه داد: تاکنون ۸ نفر از مصدومان مرتبط با حوادث چهارشنبه سوری سرپایی درمان شده و ۴ نفر بستری شده‌اند.

استقرار آمبولانس در ۱۹۷ نقطه پر تردد شهر تهران

پیمان صابریان رییس اورژانس تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: از ساعت ۱۶ امروز، سه٬شنبه ۲۶ اسفند تا پایان شب در ۱۹۷ نقطه پر تردد شهر تهران آمبولانس اورژانس مسقتر خواهد شد و تمام پایگاه‌ها در آماده باش کامل هستند.

او افزود: در حال حاضر در اورژانس تهران اتاق فرماندهی (ics) فعال شده  و کلیه مرخصی‌ها را لغو کرده‌ایم.

صابریان گفت: تمام نیرو‌های موتورلانس اورژانس از ساعت ۱۷ امروز تا پایان شب آماده خدمت رسانی هستند و ۵۰ دستگاه آمبولانس رزرو به چرخه عملیات اضافه شده است.

رییس اورژانس تهران مطرح کرد: تجهیزات سوختگی کافی برای آمبولانس‌ها در نظر گرفته شده است و تعداد نیرو‌های دیسپچ را به منظور افزایش پاسخگویی افزایش داده‌ایم.


در حال تکمیل....
توسط
۱۳۹۹/۱۲/۲۶ ۱۹:۴۶
آمریکایی ها از سال 2011 تاکنون و با کمک مالی عربستان سعودی و امارات در سایه سکوت سازمان های بین المللی از تروریست های تروریسم، القاعده، تکفیری ها و سایر گروه های تروریستی در منطقه خاورمیانه و جهان حمایت می کنند.

۱۳۹۹/۱۲/۲۶ ۱۹:۴۶
آمریکایی ها از سال 2011 تاکنون و با کمک مالی عربستان سعودی و امارات در سایه سکوت سازمان های بین المللی از تروریست های داعش، تکفیری ها و سایر گروه های تروریستی در منطقه خاورمیانه و جهان حمایت می کنند.
توسط
۱۳۹۹/۱۲/۲۶ ۱۹:۴۶
آمریکایی ها از سال 2001 تاکنون و با کمک مالی عربستان سعودی و امارات در سایه سکوت سازمان های بین المللی از تروریست های تروریسم، القاعده، تکفیری ها و سایر گروه های تروریستی در منطقه خاورمیانه و جهان حمایت می کنند.
توسط
۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۱۰:۱۶
چرا دولت روحانی در مورد حوادث شب چهارشنبه سوری سکوت کرده است.
چرا پلیس، مسئولان و نمایندگان مجلس در مورد حوادث شب چهارشنبه سوری سکوت کرده اند.
توسط
روحانی: بگذارید مردم شاد باشند!
 روحانی 100 درصد عامل اصلی حوادث چهارشنبه آخر سال در سراسرکشور بوده است
توسط
۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۰۹:۵۲
آمریکا مورد اعتماد ما نیست.
اروپا مورد اعتماد ما نیست.

۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۰۹:۵۱
روحانی باید رسما به اشتباه اعتماد به آمریکا و سه کشور اروپایی اعتراف کند و هم باید از مردم عذرخواهی کند..

۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۰۹:۴۹
آمریکا جنایتکار شماره یک از ابتدا به دنبال اجرای برجام بود.
اروپا جنایتکار شماره یک از ابتدا به دنبال اجرای برجام بود.

۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۰۹:۴۵
ناکام برجام هیچ ارتباطی و ربطی به موشک پرانی سپاه ندارد و تاکنون نداشته است.

۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۰۹:۴۱
برجام از ابتدا ناکام بود

۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۰۹:۲۵
100 درصد برجام عامل اصلی مشکلات مردم و کشور و... بوده است.
توسط
اتهام‌زنی شورای همکاری خلیج فارس علیه ایران، به خاطر ناتوانی، کوتاهی، سکوت و خیانت های روحانی، ظریف و... بوده است.
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۲
اتهام‌زنی شورای همکاری خلیج فارس علیه ایران
وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس امروز نشستی را در ریاض پایتخت عربستان سعودی به منظور پیگیری مصوبات اجلاس اخیر سران این شورا در شهر «العُلا»، برگزار کردند.
توسط
چه کسی دروغ می گوید؛ روحانی یا مردم؟
 دروغ به مردم بالاترین خیانت است
توسط
۱۳۹۹/۱۲/۲۸ ۱۲:۵۶
شورای همکاری خلیج فارس از سال 2014 تاکنون شریک جرم جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیر انسانی ائتلاف آمریکا درجنگ عراق و سوریه بوده است.

۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۱۶:۴۶
آمریکا جنایتکار شماره یک همچون جنگ تحمیلی نتوانست به اهداف خود دست یابد.
۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۱۶:۴۶
اروپا جنایتکار شماره یک همچون جنگ تحمیلی نتوانست به اهداف خود دست یابد.
۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۱۶:۴۶
انگلیس جنایتکار شماره یک همچون جنگ تحمیلی نتوانست به اهداف خود دست یابد.
۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۱۶:۴۶
فرانسه جنایتکار شماره یک همچون جنگ تحمیلی نتوانست به اهداف خود دست یابد.
۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۱۶:۴۶
آلمان جنایتکار شماره یک همچون جنگ تحمیلی نتوانست به اهداف خود دست یابد.
۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۱۶:۴۶
عربستان سعودی جنایتکار شماره یک همچون جنگ تحمیلی نتوانست به اهداف خود دست یابد.
۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۱۶:۴۶
برخی کشورهای عربی جنایتکار شماره یک همچون جنگ تحمیلی نتوانست به اهداف خود دست یابد.
۱۳۹۹/۱۲/۲۷ ۱۶:۴۶
رژیم کودک کش صهیونیستی جنایتکار شماره یک همچون جنگ تحمیلی نتوانست به اهداف خود دست یابد.
توسط
۱۳۹۹/۱۲/۲۸ ۱۳:۰۱
ایران و مجلس شورای اسلامی باید برجام را لغو کنند/ چون متاسفانه برجام از سال 2015 تاکنون ثابت کرد که عامل اصلی مشکلات مردم ایران، کشور ایران، منطقه خاورمیانه و جهان بوده است.
توسط
آخرین خبر از افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال ۹۹     

آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی    

همسان سازی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی    

متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی    

افزایش حقوق بازنشستگان    

حقوق بازنشستگان اسفند ۹۹    

پرداخت افزایش حقوق مستمری بگیران    

پرداخت علی الحساب به بازنشستگان تامین اجتماعی
توسط
برای بنده با سابقه بیمه 32 سال 7 ماه مبلغ 390 هزار تومان واریز شده است چرا؟


خبر تازه درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

28 اسفند 1399 ساعت 17:00

رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته کشور از آغاز پرداخت علی الحساب مرحله دوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: عملیات پرداخت از ۴ بامداد پنج شنبه آغاز شده است.

به گزارش جهان نیوز، علی اصغر بیات گفت: پیرو جلسه روز گذشته با شریعتمداری وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی، سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و مدیرعامل بانک رفاه کارگران؛ از امروز صبح مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان علی‌الحساب به حساب مستمری بگیران واریز گردید.

وی افزود: خوشبختانه عملیات واریز به حساب از ساعت ۴ صبح امروز در حال انجام می‌باشد و به لطف پروردگار تا آخر وقت بانکی امروز واریزی‌ها انجام خواهد شد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی علی‌الحساب مرحله دوم همسان سازی حقوق خود را دریافت خواهند کرد.
 

برای بنده با سابقه بیمه 32 سال 7 ماه مبلغ 390 هزار تومان واریز شده است چرا؟
توسط
رابرت مالی: برجام یک توافق شکننده است؛ آمریکا به دنبال توافقی بهتر با ایران است
پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۰
نماینده آمریکا در امور ایران با تکرار ادعاهای دیگر مقام‌های آمریکایی از برجام به عنوان یک توافق شکننده یاد کرد و گفت که دولت بایدن به دنبال توافقی بهتر با تهران است.
مشکل ما با آمریکایی ها جنایتکار شماره یک از طریق توافقی بهتر هم حل نخواهد شد و حل نمی شود.
چون آمریکایی ها جنایتکار شماره یک به دنبال توافقی بهتر نیستند.
آمریکایی ها جنایتکار شماره یک از سال 1332 تاکنون ثابت کردند که با ملت ایران دشمن هستند و همچنان نیزادامه می دهند.
آمریکایی ها جنایتکار شماره یک از سال 1357 تاکنون ثابت کردند که با نظام جمهوری ایران دشمن هستند و همچنان نیزادامه می دهند.
توسط
سلام۰مزایا وحقوق اضافه شده سال ۱۴۰۰ چه ماهی اعمال میشود؟؟فروردین یا اردیبهشت؟؟
توسط
با این اوضاع کارگردان عزیز به حداقل دستمزد میتوانند هر کاری که امر می‌کنند تن بدن شرمنده بچه که هر چیزی می‌خواد نمی‌تونی شرمنده زن شرمنده صاحب خانه اجاره را هیچ موقع نمی‌تونی بدی شرمنده دوست و آشنا و فامیل سرکار هم هرچه بخوان نکنه از کار بیکارت کنند باید بگی چشم چقدر شرم چقدر خجالت آن روز می‌بینم بچه‌هاتون جلوی چشمتان تیکه‌ تیکه بشن چون پول شرمندگی مردم و تو وجودبی‌وجودتان
توسط
تاکی فقر ونداری وشرمندگی
توسط
با این پایه حقوق با 5سر اعالئه خیلی سخته بهتره که دودلت یارانه را افزایش قابل توجهی بدهد وگرنه خیلی از زندگی ها فلج میشود شخص خودم دیگر به جایی رسیدم که باید طلاق بگیرم چاره ای ندارم مستاجر هستم شهر داری هم سال گذشته دیوارهای خانه ام را خراب کرده وده میلیون تومان خسارت وارد کرده دقیقا چهارماه حقوقم را از بین بردن
توسط
دولت باید به هر ایرانی 100دلار یارانه بده تا تورم و گرانی مهار بشه البته قیمتها باید از اول سال تا اخرسال یه قیمت بشه
توسط
با دو ملیون و ششصد کی می تونه زندگی کنه ؟
البته توضیح دادن نداره چون همچیو می دونین عمدا این کارا می کنین که مردمو گشنه و بدبخت نگه دارین
توسط
پیرو جلسه روز گذشته با شریعتمداری وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی، سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و مدیرعامل بانک رفاه کارگران؛ از امروز صبح مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان علی‌الحساب به حساب مستمری بگیران واریز گردید.
و این در حالی است که برای بنده با سابقه بیمه 32 سال 7 ماه مبلغ 390 هزار تومان واریز شده است چرا؟
توسط
اعلام زمان صدور احکام جدید حقوق بازنشستگان

تسنیم , 7 فروردين 1400 ساعت 8:10

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از صدور احکام جدید حقوق بازنشستگان از فروردین خبر داد و گفت: افزایش سنواتی و مرحله دوم همسان‌سازی در احکام جدید لحاظ خواهد شد.

به گزارش جهان نیوز، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، با اشاره به اجرای طرح حذف دفترچه تأمین اجتماعی در مراکز درمانی و بیمارستانی اظهار کرد: این طرح از اواخر سال گذشته اجرا شد و در سال جاری ادامه خواهد داشت و سازمان تأمین اجتماعی به دنبال ارائه خدمات به‌موقع به بیمه‌شدگان است.

وی همچنین درباره افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال جاری گفت: در روزهای پایانی سال گذشته مرحله دوم مناسب‌سازی آغاز شد و به صورت علی‌الحساب مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حساب ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار بازنشسته واریز شد و در فروردین ماه حقوق بازنشستگان با افزایش سنواتی و اعمال ماده ۹۶ و مرحله دوم همسان‌سازی پرداخت خواهد شد.

سالاری ادامه داد: بر همین اساس، احکام جدید حقوق بازنشستگان از فروردین صادر و افزایش سنواتی و مرحله دوم همسان‌سازی در احکام جدید لحاظ خواهد شد.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین درباره راه‌اندازی مراکز درمانی  جدید ملکی سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: یک طرح سطح‌بندی در سازمان تأمین اجتماعی تعریف شده است که براساس آن متناسب با جمعیت، خدمات متفاوتی به بیمه‌شدگان ارائه شود و مبنای آن شاخص‌های وزارت بهداشت است و در منطقه‌ای که با کمبود تخت بیمارستانی روبه‌رو باشیم سازمان تأمین اجتماعی ورود پیدا می‌کند.
توسط
مجلس شورای اسلامی مانند دولت روحانی از سال 1392 تاکنون ثابت کرد که توان حل مشکلات مردم و کشور رو نداره
توسط
جناب آقای علی مطهری 7 سال 10 ماه گذشته است پس حل مشکلات اقتصادی مردم و کشور چه شد؟


۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۱
بایدن به طرفداری از ایران معروف است/ باید چند ماه دیگر حوصله به خرج داد تا گشایش‌هایی پیدا شود/ برجام از اول به نفع ایران بوده/ تفکر سیاسی من ریشه در نظریات امام دارد! +آشنایی با قدرت تحلیل علی مطهری
اگر روابط اقتصادی ایران با جهان بهبود یابد، مردم به نامزدی معتدل و کسی که بتواند راه تعامل ایران با جهان را ادامه دهد رای می‌دهند.

جناب آقای علی مطهری 7 سال 10 ماه گذشته است پس حل مشکلات اقتصادی مردم و کشور چه شد؟
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۰۷ ۱۰:۵۹
پیرو جلسه روز گذشته با شریعتمداری وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی، سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و مدیرعامل بانک رفاه کارگران؛ از امروز صبح مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان علی‌الحساب به حساب مستمری بگیران واریز گردید.
و این در حالی است که برای بنده با سابقه بیمه 32 سال 7 ماه مبلغ 390 هزار تومان واریز شده است چرا؟
توسط
سوءمدیریت حسن روحانی به احتکار مرغ منجر شده
۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴
سوءمدیریت وزیر کشاورزی به احتکار مرغ منجر شده
اسنادی وجود دارد که نشان می‌دهد متاسفانه سوءمدیریت وزیر جهاد کشاورزی به احتکار مرغ توسط عده‌ای و رانت واردات مرغ برای عده‌ای دیگر منجر شده است.
توسط
جناب آقای حسن روحانی باید در کشور پاسخگو باشد.
جناب آقای حسن روحانی باید در مجلس پاسخگو باشد.
توسط
قیمت مرغ در نسیم شهر بهارستان جاده ساوه 38 الی 40 هزار تومان دولت، رئیس جمهور، مدیریت، نظارت، قانون و عدالت هم در سراسرکشور وجود ندارد/ درسال 1400
توسط
دولت حسن روحانی فقط از تحریم و کرونا سوء استفاده کرده است و سوء استفاده می کند.
توسط
دولت، دولتمردان، مسئولین، مدیران، مسئولان و نمایندگان 100 درصد عامل اصلی مشکلات مردم و کشور هستند.
توسط
کاری که حسن روحانی با مملکت کرد دشمنان قسم خورده ایران نکرده بودن.تا چنین افراد نالایق و کثیف هستن وضع کشورهمین طوری می ماند.
توسط
خداوکیلی این وزارت نیرو  وکار بیاد یک برج حقوق منی که کارگر سادم بگیره وببینه میتونه تااخربرج برسونه اخه نانی که شده دونی ۲۵۰۰اخه بااین پول تا۱۵برج هم نمیره خدایاخودت دیگه ظهورکن دیگه واقعن بعضی وقتهاادم شرمنده زن بچه اش میشه بخدا اقازاده نیستیم اقای که پشت میزنشستی بفکرکارگرباشید کارفرما ها که غمی ندارند فردا میزاره روی جنس هاش
توسط
چرا مشکل تورم در ایران حل نمی‌شود؟
توسط
چرا مشکل تورم در ایران حل نمی‌شود؟
چرا مشکل تورم در ایران حل نمی‌شود؟ پاسخ سوال را در این ویدئو تماشا کنید.
فیلم
توسط
حضور مردم در صفوف طولانی مرغ قابل قبول نیست/دولت، مسئولین و نمایندگان مجلس پاسخگو باشند
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۰۹ ۱۰:۲۵
اولین یارانه معیشتی سال 1400 واریز می‌شود/ و این در حالی است که یارانه معیشتی چرا از آبان ماه سال 1398 تاکنون به ما بازنشستگان تامین اجتماعی نمی دهند تاکنون هزار بار اعتراض کرده ایم ولی متاسفانه بررسی، پیگیری و رسیدگی نکرده اند چرا؟.

۱۴۰۰/۰۱/۰۸ ۲۰:۵۲
يکشنبه ۸ فروردين خبری از عیدی روحانی نیست چرا؟
یارانه معیشتی کرونا به ما بازنشستگان تامین جتماعی تاکنون واریز نشده است چرا؟
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۰۹ ۱۰:۵۳
سال 1392 تا 1399 گران‌ترین سال برای مردم بود/ مشکلات مردم و کشور در زمان دولت حسن روحانی شروع و آغاز شده تست.
توسط
عملکرد و رفتار روحانی و جهانگیری از سال 1392 تاکنون به نفع مردم ایران و کشور ایران نبوده است.
توسط
نرخ هر شانه تخم مرغ درب مرغداری ۲۸ هزار و ۴۰۰ تومان/  قیمت تخم مرغ، گوشت، مرغ، کالا، اجناس، میوه و... در سراسر کشور هنوز هم غیر قانونی است.
توسط
کره شمالی به غرب هشدار داد
روحانی هم به همراه ظریف و عراقچی از سال 1392 تاکنون از جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیر انسانی غرب استقبال، دفاع و حمایت می کند.
توسط
قیمت پراید در زمان دولت حسن روحانی چقدر بالا رفت؟ 110 تا 120 میلیون تومان!
 قیمت سمند در زمان دولت حسن روحانی چقدر بالا رفت؟ 140 تا 150میلیون تومان!
 قیمت پژه پارس در زمان دولت حسن روحانی چقدر بالا رفت؟ 260 تا 270 میلیومان تومان!
توسط
قیمت پراید در زمان دولت حسن روحانی چقدر بالا رفت؟ 110 تا 120 میلیون تومان!
 قیمت سمند در زمان دولت حسن روحانی چقدر بالا رفت؟ 240 تا 250میلیون تومان!
 قیمت پژه پارس در زمان دولت حسن روحانی چقدر بالا رفت؟ 260 تا 270 میلیومان تومان!
 دلار در زمان دولت حسن روحانی چقدر بالا رفت؟ 22 هزار تومان!
توسط
یک تیم تروریستی مورد حمایت آمریکا و متحدانش در استان خوزستان منهدم شد
توسط
کره شمالی به سیاست ‌های دوگانه غرب هشدار داد
یک مقام ارشد کره شمالی در رد نشست آتی شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی پرتاب‌های موشکی اخیر این کشور اعلام کرد که این شورا علیه پیونگ یانگ دارای مواضع و استاندارد دوگانه است.

۱۱:۳۰ - ۰۹ فروردين ۱۴۰۰

کره شمالی به سیاست ‌های دوگانه غرب هشدار داد

به گزارش گروه بین الملل یکتاپرس، خبرگزاری دولتی کره شمالی به دنبال رسانه‌ای شدن برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل گزارشی در رد این جلسه منتشر کرده و به مواضع این شورا و آمریکایی‌ها تاخته است.

به نوشته آسوشیتدپرس، خبرگزاری رسمی کره شمالی روز دوشنبه (امروز) گزارشی به نقل از «جو چول سو» مقام ارشد وزارت خارجه این کشور منتشر کرد.

در این گزارش به برگزاری نشست روز سه شنبه شورای امنیت سازمان ملل پرداخته شده است؛ نشستی که روز سه‌شنبه (30 مارس) پشت درهای بسته به درخواست اعضای اروپایی شورای امنیت برای مشورت فوق‌العاده درباره پرتاب‌های موشکی اخیر کره شمالی برگزار می‌شود.

خبرگزاری رسمی کره شمالی که بازگو کننده مواضع دولت این کشور است، برگزاری این نشست را بیانگر مواضع و استاندارهای دوگانه شورای امنیت سازمان ملل علیه پیونگ‌یانگ ارزیابی کرد و به مواضع آمریکایی‌ها هم تاخته است.

به گفته خبرگزاری رسمی کره شمالی، «قطعنامه‌ها» و بیانیه‌های سازمان ملل و شورای امنیت علیه کره شمالی محصول مستقیم سیاست خصمانه ایالات متحده آمریکا است.

«جو چول سو» مقام ارشد وزارت خارجه کره شمالی به این خبرگزاری گفت: «(قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و سازمان ملل علیه کره شمالی) انکار حق حاکمیت (کره شمالی) است و بیانگر استاندارد دوگانه است».

وی تاکید کرد، در حالی که شورای امنیت سازمان ملل علیه آزمایش‌های موشکی دیگر کشورها موضعی نمی‌گیرد ،دلیل ندارد علیه شلیک موشک‌ها توسط  کره شمالی موضعگیری کند.

این مقام ارشد کره شمالی به غربی‌ها هشدار داد که اتخاذ چنین سیاست‌های دوگانه، «تبعات جدی بیشتری» را به دنبال خواهد داشت.

یک منبع دیپلماتیک در شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه خبر داده بود که این شورا روز سه‌شنبه (۳۰ مارس) برای یک مشورت فوق‌العاده پشت درهای بسته درباره پرتاب‌های موشکی اخیر کره شمالی نشست برگزار خواهد کرد.

به گفته منبع مذکور، درخواست برای این نشست از سوی فرانسه به نمایندگی از اعضای اروپایی شورای امنیت (فرانسه، بریتانیا، استونی، ایرلند و نروژ) مطرح شد.

در نخستین ساعات پنجشنبه هفته گذشته ژاپن ادعا کرد کره شمالی دو موشکی بالستیک شلیک کرده که در خارج از محدوده «منطقه ویژه اقتصادی ژاپن» سقوط کرده است. توکیو کره شمالی را به نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد متهم و این شلیک‌ها را بشدت محکوم کرد. شورای امنیت ملی کره جنوبی نیز از این اقدام کره شمالی ابراز «نگرانی عمیق» کرد.

سخنگوی فرماندهی «ایندو-پاسیفیک» آمریکا نیز با ابراز نگرانی از آزمایش موشکی اخیر کره شمالی،‌ آن را تهدیدی برای منطقه و جامعه بین‌الملل خوانده بود.
توسط
تاسف بار مخابرات منطقه تهران از مهرماه سال 1399 تاکنون وام تعاون بازنشستگان واریز نکرده است چرا؟ هنوز هم هیچ خبری نیست!
توسط
پرداخت وام ۴ میلیونی اهانت، توهین، بی احترامی و خیانت به مستمری بگیران تامین اجتماعی است.
مستمری بگیران تامین اجتماعی وام ۴ میلیونی می‌گیرند
از ابتدای مرداد امسال وام چهارمیلیون تومانی به مستمری بگیران این سازمان پرداخت می شود.
توسط
شنبه ۷ فروردين ۱۴۰۰ و يکشنبه ۸ فروردين ۱۴۰۰ مخابرات منطقه تهران مبلغ  رفاهیات به برخی بازنشستگان واریز کرده است ولی متاسفانه به برخی ها واریز نکرده است چرا؟
توسط
بقیه سود سهام ترجیحی مخابرات کی واریز می‌شود؟
توسط
بقیه سود سهام  ترجیحی مخابرات کی واریز می‌شود؟/ جزئیات، مبلغ و زمان واریز سهام ترجیحی مخابرات 99
توسط
یک نماینده مجلس: باید خود تحریمی را کنار بگذاریم
توسط
کره شمالی سازمان ملل را به برخورد ناعادلانه متهم کرد
توسط
سود ۱۳۰ شرکت بورسی از طریق سجام واریز می شود
معاون عملیات شرکت سپرده گذاری گفت: سود ۱۳۰ شرکت بورسی در سال ۹۹ از طریق سامانه سجام واریز شد.
۱۵:۰۰ - ۰۹ فروردين ۱۴۰۰

سود ۱۳۰ شرکت بورسی از طریق سجام واریز می شود

به گزارش گروه اقتصادی یکتاپرس، فریبا اخوان، در رابطه با واریز سود شرکت‌های بورسی از طریق سامانه سجام، گفت: یکی از اطلاعاتی که هنگام ثبت نام مشتریان در سامانه جامع مشتریان یا همان سجام گرفته می‌شود، شماره حساب بانکی مشتریان است، ناگفته نماند که این شماره حساب‌ها برای صحت سنجی از طریق سامانه شبای بانک مرکزی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: یکی از کاربردهای سامانه سجام پرداخت و توزیع سود به صورت متمرکز است به همین منظور می‌توان به واریز سود ۱۳۰ شرکت بورسی از طریق این سامانه در سال ۹۹ اشاره کرد. از ۲ ریال تا شانزده هزار و پانصد ریال بابت هر سهمی که شرکت‌ها به حساب سپرده گذاری مرکزی واریز کردند ما همان مقدار را به حساب سهامدارانشان واریز کردیم. براین اساس شرکت‌هایی که از طریق سجام اقدام به پرداخت سود کردند توانستند ۹۷ درصد از سود سهامدارانشان را واریز کنند.

اخوان اظهار داشت: از همه شرکت‌هایی که مجمع سود تقسیمی را برگزار کردند فقط ۱۳۰ شرکت سودشان را از طریق سجام واریز کردیم و رویه ما بقی همانند گذشته از طریق سیستم‌های بانکی بوده است. اگر خلاء‌های قانونی که در بازار سرمایه وجود دارد رفع شود و ناشران موظف شوند که سودشان را از طریق سجام واریز کنند ما در شرکت سپرده گذاری مرکزی ظرفیت‌های لازم را برای انجام همه امور از جمله پرداخت سود داریم.

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی تصریح کرد: این خلاء‌های قانونی یعنی الزام همه ناشران، باید از طریق مجلس شورای اسلامی برطرف شده و تصویب شود. حضور شرکت‌ها برای واریز سود از طریق سامانه سجام به دلیل افزایش مزایا سبب شده تا شرکت‌ها در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ حضور فعال‌تری داشته باشند.

به گفته این مقام مسئول پرداخت سود سهام از طریق سامانه سجام سود دوسویه دارد به سبب آنکه برای ناشر قیمت توزیع سودش کمتر می‌شود و سهامدار در وقتش صرفه جویی می‌شود. سود سهام عدالت از طریق شماره شباهایی که از قبل وارد شده، واریز می‌شود و در نتیجه نیاز چندانی به سجامی شدن افراد نیست.
توسط
کارگران امسال چقدر یارانه می‌گیرند؟
توسط
عملکرد ضعیف دولت و مسئولان در مقابله با کرونا تاسف بار است.
توسط
متاسفانه از سال 2015 تاکنون وضعیت برجام  مشخص نشده است شرم آور است.
توسط
بایدن بی ادب به جای بن سلمان وحشی، پوتین را قاتل دانست
توسط
مشکلات مردم ایران و کشور ایران در زمان دولت حسن روحانی در کشور در تاریخ ایران بی سابقه بوده است.
توسط
قانون و عدالت در سراسر کشور در زمان دولت روحانی عمل و اجرا نشده است.
توسط
دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت کالاها ندارد/ این یک دروغ بزرگی است.
توسط
روحانی: هیچ مشکل جدی در تامین کالاهای اساسی نداریم
در پاسخ به روحانی
  و این در حالی است که مردم برای تامین کالاهای اساسی مشکل جدی دارد.
قیمت ها کالاهای اساسی هم در سراسر کشور غیر قانونی است و بصورت غیر قانونی افزایش یافته است چرا؟
توسط
ورود سازمان بازرسی بعد از 7 سال 10 ماه برای حل مشکلات بازار مسکن شرم آور است.
توسط
بعد از گذشته 7 سال 10 ماه ورود سازمان بازرسی برای حل مشکلات بازار مسکن شرم آور است.
توسط
حقوق و مزایای نمایندگان مجلس چگونه محاسبه می‌شود؟
مجلس شورای اسلامی در قوانین داخلی خود و در پنج ماده چگونگی محاسبه حقوق نمایندگان ملت را تشریح می کند.
کد خبر: ۱۸۱۸۰
۱۴:۰۰ - ۱۰ فروردين ۱۴۰۰

حقوق نمایندگان مجلس

به گزارشی خبرنگار سیاسی یکتاپرس؛  قانون داخلی مجلس شورای اسلامی در مواد 80 تا 85 خود به نحوه محاسبه حقوق و مزایای نمایندگان می پردازد و تصریح می‌کند که بودجه سالانه مجلس به پیشنهاد هیئت رئیسه پس از مشورت با کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و در موعد مقرر برای دولت ارسال می‌شود تا با رعایت اصل ۵۲ قانون اساسی در بودجه سالانه کل کشور درج شود.

مقرری و هزینه‌های نمایندگی در هر سال در جلسه مشترک هیئت رئیسه با کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با رعایت مقررات مالی مجلس به تصویب می‌رسد. نمایندگان مجلس می‌توانند حقوق و مزایای خود را از مجلس دریافت کنند. قبل از تصمیم مجدد در هر دوره به صورت علی‌الحساب ماطبق مصوبه دوره قبل عمل می‌شود.

قانون داخلی مجلس اظهار می‌کند: مأموریت‌های رسمی فردی و جمعی نمایندگان برای شرکت در سیمنارها، اجلاس و بازدیدهای فنی و تخصصی در اخل یا خارج کشور با تصویب کمیسیون ذی‌ربط و تأیید هیئت رئیسه انجام می‌شود. نتایج حاصل از مأموریت به آن کمیسیون و هیئت رئیسه مجلس تسلیم می‌شود.

قانون مجلس تصریح می‌کند: تعطیلات تابستانی مجلس در هر سال سی روز است که زمان آن با تشخیص مجلس تعیین می‌شود. هیئت رئیسه می‌تواند در تنظیم برنامه جلسات علنی و کمیسیون‌ها به گونه‌ای عمل کند که نمایندگان در هر ماه یک هفته کاری هم برای رسیدگی به وظایف نمایندگی فرصت داشته باشند.

در صورت ضرورت، رئیس مجلس می‌تواند با تقاضای حداقل ۵۰ نفر از نمایندگان و یا درخواست دولت، با ذکر دلیل در اوقات تعطیل، مجلس را به طور فوق‌العاده دعوت به انعقاد کند.

نمایندگان یک ماه در هر سال حق استفاده از مرخصی با حقوق را دارند. استفاده از مرخصی ضروری بدون حقوق نیز با موافقت هیئت رئیسه، حداکثر یک ماه در سال خواهد بود و در صورت عدم استفاده می‌توانند در سال‌های بعد استفاده کنند.

اجازه مرخصی تمام مدت یک جلسه یا قسمتی از جلسات مجلس با موافقت هیئت رئیسه مجلس و در کمیسیون‌ها و شعب با رؤسای کمیسیون‌ها و شعب خواهد بود.

طبق ماده ۸۵، هیچ یک از نمایندگان قبل از تحصیل مرخصی نمی‌توانند غیبت کنند مگر با عذر موجه از قبیل بیماری یا حوادث غیرمترقبه.
توسط
دولت حسن روحانی برنامه‌ای برای کاهش قیمت‌ها تا پایان کارش ندارد
توسط
دولت، مجلس، مسئولان، هر سه عامل اصلی همه مشکلات مردم و کشور هستند.
دولت حسن روحانی مسئولان، و نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخانه ملت بابت مشکلات مردم و کشور باید از مردم عذرخواهی کنند.
توسط
دولت حسن روحانی کشور ایران را از سال 1392 تاکنون وابسته به کشورهای غربی کرده است.
توسط
دادگاه حقوق بشر اروپا دولت ترکیه را محکوم کرد/ واین در حالی است که تروریست های اروپا  و با کمک های برخی کشورهای غربی و عربی به سرکردگی آمریکا و در سایه سکوت سازمان های بین المللی از سال 2011 تاکنون از طریق کشور ترکیه وارد سوریه و عراق می شوند.
توسط
جامعه جهانی اراده واقعی برای حل بحران افغانستان ندارد.
جامعه جهانی اراده واقعی برای حل بحران عراق ندارد.
جامعه جهانی اراده واقعی برای حل بحران لیبی ندارد.
جامعه جهانی اراده واقعی برای حل بحران سوریه ندارد.
جامعه جهانی اراده واقعی برای حل بحران یمن ندارد.
توسط
دولت، دولتمردان و مسئولان در این مدت 8 سال ثابت کردند که هیچ وقت به دنبال حل مشکلات مردم و کشور نبوده
توسط
مردم ایران با آمریکا در هر جایی مقابله می‌کند.
 مردم ایران در همه عرصه‌ها با آمریکا جنایتکار شماره یک مقابله می‌کند.
توسط
موافقت روحانی با افزایش قیمت مرغ شرم آور است.
 موافقت روحانی با افزایش قیمت مرغ تاسف بار است.
توسط
۸۴۰ کیلو مرغ احتکاری در شرق تهران کشف شد
توسط
سفیر آمریکا جنایتکار شماره یک در لبنان سگ دست نشانده رژیم کودک کش صهیونیستی است.
 سفیر آمریکا جنایتکار شماره یک در لبنان باید از مردم ایران عذرخواهی کند.
توسط
ادعای فرانسه: ایران همچنان به نقض برجام ادامه می‌دهد
روحانی از سال 1392 تاکنون شریک جرم جنایات فرانسه است.
ظریف از سال 1392 تاکنون شریک جرم جنایات فرانسه است.
توسط
به دنبال مقابله با آمریکا جنایتکار شماره یک در هر جای جهان هستیم.
 به دنبال مقابله با فرانسه جنایتکار شماره یک در هر جای جهان هستیم.
توسط
نخستین گزارش حقوقی «هیروشیمای یمن»

12 فروردين 1400 ساعت 23:18

جنبش انصارالله یمن نخستین گزارش حقوقی با عنوان «هیروشیمای یمن» درباره مستندسازی جنایات وحشیانه ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در قبال غیرنظامیان در یمن را منتشر کرد.

به گزارش جهان نیوز، دایره حقوقی دفتر سیاسی انصارالله یمن نخستین گزارش حقوقی مستندسازی جنایات وحشیانه ائتلاف متجاوز سعودی در حق ملت یمن با عنوان «هیروشیمای یمن» را منتشر کرد.

«عبدالوهاب المحبشی» رئیس دایره حقوقی دفتر سیاسی انصارالله در سخنانی گفت که این گزارش ابزاری را که متجاوزان سعی داشتند به آن تکیه کرده و افکار عمومی داخلی و جهانی در قبال اقدامات خود در یمن را منحرف نمایند، برملا کرد.

وی همچنین افزود که این گزارش از تمام دستاویزهای آمریکا در قبال جنایاتی که در حق ملت یمن مرتکب می‌شود، پرده برداشت.

از سوی دیگر، «احمد ابوحمراء» مسئول مرکز رصد و اسناد دایره حقوقی انصارالله اعلام کرد که این گزارش به ۴ هزار و ۱۳۳ جنایت و زمان و مکان آن اشاره کرده است.

ابوحمراء افزود که بیش از ۵۶۶ جنایت در این گزارش به عنوان مهمترین نمونه‌هایی که توسط کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی در حق ملت یمن مرتکب گردیده، ذکر شده است.

وی همچنین تاکید کرد که این گزارش ده‌ها نمونه از جنایات ارتکابی در حق اسرا و بازداشت شدگان در زندان‌های ائتلاف متجاوز و مزدورانش را رصد کرده است.

به گفته ابوحمراء، این گزارش تنها بخش کوچکی از جنایات ارتکابی در یمن است و گزارش‌های دیگری وجود دارد که دیگر جنایات خونین را شامل می‌شود.
توسط
تاسف بار است که مخابرات منطقه تهران از مهر ماه سال ۱۳۹۹ تاکنون وام تعاون بازنشستگان را واریز نکرده است چرا؟ هنوز هم متاسفانه هیچ خبری نیست.
اعتراضی از برخی بازنشستگان مخابرات تهران
توسط
شنبه ۷ فروردین، یکشنبه ۸ فروردین و سه شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۰ مخابرات منطقه تهران مبلغ رفاهیات را به برخی بازنشستگان واریز کرده است ولی متاسفانه به برخی ها واریز نکرده است چرا؟
اعتراضی از برخی بازنشستگان مخابرات تهران
توسط
سلام
به بازنشستگان شنبه حدود دو میلیون ریختن
ولی متاسفانه به بنده حدود دو میلیون را نریختن چرا؟
اعتراض بازنشسته مخابرات منطقه تهران
توسط
حقوق بازنشستگان تامین اجنماعی چقدر است؟ بعد از گذشته 42 سال انقلاب اسلامی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از 2 تا 10 میلیون تومان است.
توسط
حقوق نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خانه ملت  چقدر است؟ 31 تا 34 ملیون تومان  ولی دریافتی نمایندگان مجلس 51 تا 54 میلیون تومان است!
 حقوق بازنشستگان تامین اجنماعی چقدر است؟ بعد از گذشته 42 سال انقلاب اسلامی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از 2 تا 10 میلیون تومان است.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۲ ۲۳:۰۰
حقوق 25 میلیونی مدیران خیلی زیاد است ؟
حقوق 25 میلیونی مدیران، اهانت و خیانت به مردم و کشور است!
 حقوق نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خانه ملت  چقدر است؟ 31 تا 34 ملیون تومان  ولی دریافتی نمایندگان مجلس 51 تا 54 میلیون تومان است!
 حقوق بازنشستگان تامین اجنماعی چقدر است؟ بعد از گذشته 42 سال انقلاب اسلامی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از 2 تا 10 میلیون تومان است.
توسط
حقوق ۲۵ میلیونی مدیران خیلی زیاد است؟
حقوق ۲۵ میلیونی مدیران در سراسر کشور، اهانت و خیانت به مردم و کشور است.
حقوق ۳۱ تا ۳۴ میلیونی نمایندگان مجلس در خانه ملت خیلی زیاد است؟ ولی دریافتی نمایندگان مجلس ۵۱ تا ۵۴ میلیون تومان است!
حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر است؟ بعد از گذشته ۴۲ سال انقلاب اسلامی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۳ تا ۱۰ میلیون تومان بوده است چرا؟
توسط
از بازگشت آمریکا جنایتکار شماره یک به برجام استقبال نمی‌کنیم
اروپا جنایتکار شماره یک و آمریکا جنایتکار شماره یک با فشار بر ایران اشتباه بزرگی مرتکب شدند.
توسط
وام 1 میلیون و 200 هزار تومانی بازنشستگان در سال 1400 و 2 نکته مهم درباره آن شرم آور و تاسف بار است.
توسط
حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر است؟ بعد از گذشته 42 سال انقلاب اسلامی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از 3 تا 10 میلیون تومان است شرم آور است.
توسط
در 12 تیرماه 1367، یک فروند هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، در پرواز معمولی برنامه‏ریزی شده 655، از بندرعباس به مقصد دبی در حالی که هنوز سقف پرواز مورد نظر را به دست نیاورده بود بر فراز آب‏های سرزمینی ایران و در آب‏های اطراف جزیره هنگام، در حمله ای تروریستی به وسیله شلیک دو موشک از ناو آمریکایی وینسنس مورد اصابت قرار گرفت و منفجر شد و تمامی 290 نفر مسافر و خدمه آن به شهادت رسیدند. 118 نفر از این مسافران بی‏گناه، زن و کودک بودند.
توسط
در پاسخ به سخنگوی پنتاگون جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده رژیم کودک کش متجاوز سعودی - رژیم کودک کش متجاوز صهیونیستی جنایتکار شماره یک
آمریکا کشوری است که ازسال 1981 تاکنون همراه با چند کشوردیگر از تروریسم درسراسرمنطقه خاورمیانه و جهان درسایه سکوت سازمان های بین المللی کمک، حمایت و پشتیبانی می‌کند وهمچنان نیزادامه می دهد.
توسط
افزایش مجدد آمار قربانیان روزانه کرونا، بی مدیریتی، ناتوانی، کوتاهی و بی خیالی دولت، دولتمردان و مسئولان بوده است.
توسط
دولت، دولتمردان و مسئولان متاسفانه در این مدت 8 سال پاسخگو و جوابگو مشکلات مردم و کشور نبودند و نیستند
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۴ ۱۵:۴۱
آقای روحانی، با اعصاب مردم بازی نکنید!
ضعیف ترین دولت در کشور ایران و در تاریخ ایران، دولت روحانی بوده است.
توسط
چه کسانی مرغ را گران می‌کنند؟ دولت، دولتمردان و مسئولان و در سایه سکوت نمایندگان مجلس!
توسط
بعد از توافق هسته ای و برجام قیمت خودرو به صورت غیر قانونی یافته است/ هنوز هم قیمت خودرو در کشور غیر قانونی است.
توسط
چرا با گذشت 6 ماه 14 روز هنوز مخابرات منطقه تهران وام تعاون ما را نداده است.
 و مدیران و مسئولان مخابرات هم تاکنون سکوت اختیار کرده اند؟
اعتراض بازنشستگان مخابرات تهران
توسط
حقوق ۲۵ میلیونی مدیران، غیر قانونی است!
حقوق ۲۵ میلیونی مدیران، حرام است!
توسط
به بازنشستگان مخابرات تهران همان یک میلیون تومان وام تعاون می دهند اما باید یک میلیون تومان هزینه کنیم تا آن را دریافت کنیم
توسط
چرا پرداخت حقوق 25 الی 30 میلیونی تومان  مدیران و مسئولان و... مشکل بودجه ندارند ولی پرداخت وام تعاون یک میلیون تومان بازنشستگان مخابرات تهران بهانه های مشکل بودجه را و بهانه های مختلف در می آوردند
توسط
چرا پرداخت حقوق 25 الی 30 میلیونی تومان  مدیران و مسئولان و... مشکل بودجه ندارند ولی پرداخت وام تعاون یک میلیون تومان بازنشستگان مخابرات تهران بهانه های مشکل بودجه را و بهانه های مختلف در می آوردند.
بیش از 6 ماه است وام یک میلیون تومان به برخی بازنشستگان مخابرات تهران پرداخت کرده اند چرا؟
توسط
چرا پرداخت حقوق 25 الی 30 میلیونی تومان  مدیران و مسئولان و... مشکل بودجه ندارند ولی پرداخت وام تعاون یک میلیون تومان بازنشستگان مخابرات تهران بهانه های مشکل بودجه را و بهانه های مختلف در می آوردند.
بیش از 6 ماه است وام یک میلیون تومان به برخی بازنشستگان مخابرات تهران پرداخت نکردند چرا؟
توسط
شناسنامه قانون
فردا، صدور احکام مرحله دوم همسان‌سازی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی

حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید

زمان همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص شد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: احتمالا تا فردا ورژن نهایی احکام را داشته باشیم و نهایتا از پس فردا امکان صدور فراهم است. همچنین واریز حقوق با زمانبندی معمول و مشابه ماههای گذشته پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی جزییات مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را اعلام کرد.

مصطفی سالاری در نشستی خبری با بیان اینکه در مردادماه سال گذشته یک متناسب سازی انجام دادیم و سپس در مهرماه صندوق های بازنشستگی دیگر یک مرحله دیگر افزایش حقوق داشتند گفت: بدین ترتیب فاصله حقوق بازنشستگان آنها با تامین اجتماعی افزایش یافت و مطالبه به حقی صورت گرفت.

 وی افزود: در اسفند ۹۸ آنچه صندوق بازنشستگی کشوری می پرداخت نسبت به فروردین ۱۴۰۰ حدود بیش از ۱۳۰ درصد افزایش یافته است. ما تلاش کردیم مشابه آنها افزایشی داشته باشیم و عدالتی برقرار شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه نسبت به فروردین ۹۸ مجموع پرداختی ما به بازنشستگان ۶۸۰۰ میلیارد تومان بود که به بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان می رسد گفت: همان حدود ۱۳۰ درصد افزایش را ما هم اعمال خواهیم کرد.

سالاری افزود: حداقلی بگیری که ۳۰ سال خدمت کرده است و حقوقش یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است در فروردین جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد؛ برای کسانی که کمتر از ۳۰ سال خدمت دارند حقوقشان به تناسب کاهش و برای کسانی که بیش از ۳۰ سال خدمت کرده اند این رقم مقداری بیشتر است.

سالاری اضافه کرد که وصول منابع نیازمند کمک دولت است و انشالله کمبود و مشکلی در تامین منابع نخواهیم داشت.

به گفته وی این افزایش در فروردین در فیش حقوقی افراد لحاظ خواهد شد.

وی با بیان اینکه در فروردین هرچه افزایش می‌یابد در فیش حقوقی فروردین خواهد آمد گفت: آن یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان علی الحساب اسفندماه ربطی به فروردین ندارد و چیزی هم از حقوق بازنشستگان کسر نمی شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پایان اظهار کرد: احتمالا تا فردا ورژن نهایی احکام را داشته باشیم و نهایتا از پس فردا امکان صدور فراهم است. همچنین واریز حقوق با زمانبندی معمول و مشابه ماههای گذشته پرداخت خواهد شد.
توسط
یک میلیون وام تعاون از مخابرات تهران درخواست کرده بودم بیش از ۶ سال است ما را سرکار گذاشته اند هنوز به حساب ما واریز نکردند. رفتار مخابرات تهران در این زمینه شرم آور و تاسف بار است.
به بازنشستگان مخابرات همان یک میلیون تومان وام تعاون می دهند اما یک میلیون تومان باید هزینه کنیم تا آن را دریافت کنیم
چرا با گذشت ۶ ماه ۱۴ روز هنوز مخابرات منطقه تهران وام تعاون ما را نداده است چرا؟
و مدیران و مسئولان مخابرات تهران هم سکوت اختیار کرده اند؟
چرا پرداخت حقوق میلیونی مدیران و مسئولان و… مشکل بودجه ندارند ولی پرداخت وام تعاون بازنشستگان مخابرات تهران بهانه های ومشکل بودجه را و بهانه های محبت در می آوردند چرا؟
توسط
روحانی، جهانگیری، مسئولان، هر سه از سال 1392 تاکنون عامل اصلی مشکلات مرد و کشور هستند.
و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم متاسفانه تاکنون هیچ اعتراضی نمی کنند و سکوت اختیار کرده اند؟
توسط
افزایش ۶۹۰ درصدی قیمت مسکن در دولت روحانی
بررسی گزارش‌های رسمی حاکی از آن است که در دولت روحانی (از مرداد ۹۲ تا اسفند ۹۹) متوسط قیمت مسکن ۶۸۹.۶ درصد افزایش یافته است.
افزایش ۶۹۰ درصدی قیمت مسکن در دولت روحانی
به گزارش شهدای ایران، بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی طی اسفند ماه ۹۹ به ۳۰ میلیون و ۲۷۴ هزار تومان افزایش یافته است.

فروردین سال گذشته متوسط قیمت مسکن در شهر تهران ۱۵ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان بود. در واقع از ابتدای سال گذشته تا پایان اسفند یعنی تنها طی ۱۲ ماه متوسط قیمت مسکن ۹۵ درصد افزایش یافته است.

مردادماه سال ۹۲ که دولت حسن روحانی با وزارت عباس آخوندی در  وزارتخانه راه و شهرسازی کار خود را آغاز  کرد، متوسط قیمت مسکن ۳ میلیون و ۸۳۴ هزار تومان بود. از مردادماه سال ۹۲ تا پایان اسفند ۹۹ متوسط قیمت مسکن با رشد عجیب ۶۸۹.۶ درصدی به ۳۰ میلیون و ۲۷۴ هزار تومان افزایش یافته است.

یکی از دلایل اصلی بروز تورم‌های سنگین و افزایش قیمت‌های لجام‌گسیخته مسکن، تمرکز ویژه عباس آخوندی بر تحریک تقاضا بود. در پنج سال و دو ماه حضور آخوندی در ساختمان دادمان، ساخت و ساز مسکن و  حضور سازندگان به سرمایه‌گذاری در این بخش به شدت سرکوب شد.
توسط
دولت، دولتمردان، مدیران، مسئولان و نمایندگان مجلس در مدت 8 سال پاسخگو درمورد مشکلات کارمندان، کارگران، بازنشسته های، مردم و کشور نیستند چرا؟
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۵ ۰۰:۳۷
به آقای رئيس‌جمهور عرض می‌کنم 8 سال تمام حرف زدید نتیجه‌اش این شد که بنده کارمند بازنشسته و متخصص فنی هواپیما امسال عید نتوانستم به هیچ‌کدام از نوه‌ها و نتیجه‌های خود مبلغ ناچیزی عیدی بدهم و شرمنده شدم.
توسط
همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1400 برای من مبلغ 390 هزارتومان  ریختن چرا؟
بنده بازنشسته مخابرات منطقه تهران هستم با سابقه 32 سال 7 ماه همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین  اجتماعی متاسفانه فقط برای من 390 هزار تومان داده است چرا؟
توسط
رئیس شورای رقابت؛
خودرو در سه ماه اول سال ۱۴۰۰ گران می‌شود
يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲
کد مطلب: 759006
شیوا گفت: اکنون برای تصمیم گیری قیمت خودرو در سه ماه اول سال ۱۴۰۰، منتظر تورم بخشی هستیم تا بانک مرکزی آن را مشخص کند.
خودرو در سه ماه اول سال ۱۴۰۰ گران می‌شود
به گزارش جهان نيوز، رضا شیوا رئیس شورای رقابت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره افزایش قیمت خودرو در سال 1400 و عدم تغییر 6 ماهه در قیمت خودروهای داخلی، گفت: تا ابتدای سال 1400 می توان گفت که 6 ماه است که هیچ افزایش قیمتی برای خودرو نداشتیم و سه ماه آخر سال به دلیل اینکه نرخ تورم پایین بود، شورا موافقت با افزایش قیمت نکرد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در قیمت گذاری همچنان تورم بخشی را مدنظر قرار می دهیم، گفت: اکنون برای تصمیم گیری قیمت خودرو در سه ماه اول سال 1400، منتظر تورم بخشی هستیم تا بانک مرکزی آن را مشخص کند و در نهایت بر اساس تورم بخشی قیمت خودرو نیز تغییر خواهد کرد.

رئیس شورای رقابت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه 6 ماه افزایش قیمت نداشتیم و آیا مجدد شاهد افزایش قیمت در امسال خواهیم بود؟ گفت: قطعا در این سه ماه افزایش قیمت خواهیم داشت. این نکته را باید بگویم سه ماه پایانی سال 99 که مجوز افزایش قیمت ندادیم، نه اینکه تورم نداشتیم بلکه حدود 14 درصد تورم داشتیم اما به دلیل اینکه سه ماه قبل افزایش 30 درصدی داشتیم، تورم 14 درصد سه ماه پایانی سال را اعمال نکردیم.

و این در حالی است که قیمت خودرو هنوز هم در سراسر کشور غیر قانونی است.
قیمت خودرو از سال 1397 تاکنون بصورت غیر قانونی افزایش یافته است و همچنان نیز ادامه دارد.
توسط
100 درصد دولت حسن روحانی در این مدت 8 سال خودش عامل اصلی مشکلات مردم و کشور بوده است.
توسط
دولت حسن روحانی متاسفانه در سراسر کشور یک فساد بزرگی ایجاد کرده است.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۵ ۱۳:۴۵
وضعیت بازار نشون میده  دولت حسن روحانی هیچ برنامه‌ریزی‌ها برای مدیریت بازار ندارد و تاکنون نداشته است.
توسط
اصولگرایان بجای شعار به فکر مشکلات کارمندان، کارگران، بازنشسته های و معیشت مردم باشند
توسط
وام ودیعه مسکن به چه کسانی داده می شود؟ تنها فقط به پولداران و سرمایه داران!
توسط
مدیران و مسئولان مخابرات منطقه تهران در مورد بودجه پرداخت معوقه پاداش تحصیلی سنوات مبلغ دو میلیون ۲۰۰ هزار تومان توضیح و پاسخ دهند چگونه تامین شده است ولی بودجه وام تعاون از مهر ماه ۱۳۹۹ تاکنون تامین نمی شود و نشده است چرا؟
دلیل پرداخت نشدن وام تعاون مبلغ یک میلیون تومان به برخی بازنشستگان مخابرات منطقه تهران از مهر ماه سال ۱۳۹۹ تاکنون به خاطر بی مدیریتی، بی نظارتی، بی نظمی، بی خیالی، ناتوانی، کوتاهی، سکوت و خیانت های مدیران مسئولان بوده است، نه مشکل بودجه! و مدیران و مسئولان و… باید پاسخگو باشند.
توسط
دریافتی حقوق 20 الی 60 میلیون تومان مدیران و مسئولان و نمایندگان مجلس از نظر دین اسلام حرام است.
توسط
و این در حالی است که آمریکا جنایتکار شماره یک از سال 1332 تاکنون به همراه غرب تهدیدی مستقیم برای ملت ایران محسوب می‌شود

1400/01/16 - 11:27
۱۴۰۰/۰۱/۱۶ ۱۰:۲۸
مذاکره روحانی، ظریف و عراقچی و... با آمریکا و کشورهای اروپایی، بی احترامی به خون شهدا بوده است و نه دفاع و حمایت از خون شهدا
۱۴۰۰/۰۱/۱۶ ۱۰:۲۱
روحانی، ظریف و عراقچی 100 درصد در مذاکره، توافق هسته ای و برجام مقصر هستند و تاکنون هیچ کاری مردم ایران و کشور ایران نکردند و همچنان نیز ادامه دارد.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۶ ۱۲:۲۲
هدف دولت حسن روحانی در این مدت 8 سال حمایت از تولید نبوده است.
 قیمت خودرو، خانه و آپارتمان و... در زمان حکومت دولت روحانی در سراسر کشور غیر قانونی است و بصورت غیر قانونی افزایش یافته است.
توسط
ناتوانی، کوتاهی، بی مدیریتی، بی نظارتی، بی خیالی، بی توجهی،  سکوت  و خیانت دولت روحانی در ادارات ها، شرکت های و... یک فساد و فاجعه ایجاد کرده است.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۷ ۰۸:۰۰
بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به علت جنایات جنگی در فلسطین، نوارغزه، لبنان، سوریه، عراق، یمن و منطقه خاورمیانه باید دادگاه لاهه محاکمه شود.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۷ ۱۰:۲۶
در پاسخ به کاظم خاوازی وزیر جهادکشاورزی در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس
قیمت مرغ 38 الی 40 هزار تومان عذرخواهی شما دیگر هیچ فایده ای، نتیجه ای، سودی و ارزشی برای مردم ندارد....


اول باید حسن روحانی از مردم عذرخواهی کند.
حسن روحانی مقصر اصلی مشکلات مردم و کشور در این مدت 8 سال بوده است.
توسط
1400/01/17 - 11:20
مردم ایران در این مدت 8 سال به خاطر عملکرد، رفتار، سیاست نادرست و غلط دولت، مسئولین، دولتمردان، مدیران، مسئولان و نمایندگان مجلس از دین اسلام فاصله گرفتن
در دین اسلام همچین قانون و عدالت وجود ندارد یک نفر3 میلیون تومان حقوق دریافت کند و یک نفر دیگر 20 الی 60 میلیون تومان دریافت کند!
قانون و عدالت را رعایت کنید
توسط
مسئولان با دستور مستقیم دولت حسن روحانی، قیمت ها خودرو، کالا، اجناس، گوشت، مرغ، میوه و... را افزایش و گرانی کردند و می کنند.
دولت حسن روحانی عامل اصلی مشکلات مردم و کشور است.
توسط
وقتی همه احساس تکلیف می کنند:
خیز نایب رئیس مجلس برای پاستور/ حقوقم ۲۲ میلیون است
نایب رئیس مجلس از کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم خبر داد.
خیز نایب رئیس مجلس برای پاستور/ حقوقم ۲۲ میلیون است
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری شهدای ایران؛ خبر فوری نوشت: امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نائب رئیس مجلس گفت: در مسئله آمدنیوز مطرح شد برخی از اسناد مجلس برای آمدنیوز فرستاده می‌شد، اما این ارسال‌ها توسط خود نمایندگان نبود و برخی از عوامل مجلس هم در این زمینه دستگیر شدند.

وی با اشاره به انتخابات ۱۴۰۰ ادامه داد: من برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام خواهم کرد؛ اگر کسی خودش را اصلح نمی‌داند نباید کاندیدا بشود. روش اداره کشور باید تغییر بکند و برنامه کاملی برای این مسئله داریم.

وی افزود: آقای روحانی کاری کرده است که اصلاح‌طلبان فرصتی در انتخابات۱۴۰۰ نخواهند داشت؛ مردم در کوتاه مدت به هیچ وجه عملکرد اصلاح‌طلبان را فراموش نمی‌کنند.

قاضی زاده گفت: حقوق رسمی و ثابتم ۲۲میلیون تومان است.
توسط
عربستان: تنها با تغییر رفتار ایران حاضر به مذاکره هستیم
وزیر خارجه عربستان بار دیگر از تمایل این کشور برای حضور در مذاکرات قدرت‌های جهانی با ایران خبر داد.
عربستان: تنها با تغییر رفتار ایران حاضر به مذاکره هستیم
به گزارش شهدای ایران، عربستان سعودی بار دیگر خواستار مشارکت در مذاکره با ایران درباره پرونده هسته‌ای و اقدامات منطقه‌ای این کشور شد.

بر این اساس، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان اعلام کرد ریاض به طور جدی به دنبال حضور در مذاکرات کشور‌های قدرتمند با ایران است.

وی گفت: مقامات غربی به ما اطمینان داده اند توافق جدیدی که با ایران حاصل خواهد شد برنامه موشکی این کشور و نیز اقدامات بی ثبات کننده منطقه‌ای تهران را نیز شامل خواهد شد. همچنین محدودیت‌های شدیدتری در توافق جدید علیه برنامه هسته‌ای ایران اعمال خواهد شد.

فرحان تاکید کرد: در حال حاضر هیچ کانال ارتباطی میان ریاض و تهران وجود ندارد؛ اما ما آماده هستیم تنها در صورت تغییر رفتار‌های ایران وارد مذاکره با این کشور شویم!

وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز شنبه نیز در مصاحبه خود با سی ان ان، با اشاره به برگزاری نشست روز سه شنبه در وین که قرار است با حضور مقامات ارشدِ طرف‌های توافق هسته‌ای از جمله؛ ایران، فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، چین و اتحادیه اروپا به همراه برخی از مقامات ارشد آمریکا برگزار شود پرداخت و خواستار حضور عربستان دراین مذاکرات شد.

با وجود اینکه مقامات کشورمان هر گونه گفت‌وگوی مستقیم با آمریکا در خصوص مسائل هسته‌ای را منتفی دانسته اند، وی مدعی شده است که در صورت حضور عربستان در مذاکرات هسته‌ای ایران، احتمال دارد روابط بین تهران و ریاض گسترش یابد.

بن فرحان با بیان اینکه اگر ایران به زرادخانه هسته‌ای دست یابد، عربستان و سایر اعضای شورای همکاری در خطر بیشتری قرار می‌گیرند، گفت: از این رو این موضوع کاملا معقول است و این حق را برای خودمان می‌دانیم که در این مذاکرات شرکت کرده و به ایفای نقش در آن بپردازیم.
توسط
انتقاد مردم از ناتوانی، کوتاهی، بی مدیریتی، بی نظمی، بی توجهی، بی خیالی و سکوت دولت، دولتمردان و مسئولان در بازار مرغ و...
توسط
وظیفه دولت حسن روحانی است بابت مشکلات مردم،  کشور، مذاکره، توافق هسته ای و برجام و... از مردم عذرخواهی کند.
دولت حسن روحانی از سال 1392 تاکنون هیچ کاری برای حل مشکلات مردم و کشور و... نکرده است.
توسط
دولت حسن روحانی در این مدت 8 سال با مردم ایران، مانند یک دیکتاتور برخورد  کرده است.
توسط
متاسفم برای کسی که رای مردم را می‌گیرد و بعد به سرباز سیلی می‌زند
نماینده مجلس باید دردادگاه محاکمه شود.
توسط
آمریکا و سه کشور ‎اروپایی راهی جز تسلیم شدن به خواست بحق ملت ایران ندارند
توسط
افزایش قیمت مرغ از سوی دولت و مسئولان بوده است.
توسط
وعده بی مورد و بی ارزش جهانگیری به مردم در ماه رمضان شرم آور است.
توسط
روحانی، ظریف و عراقچی خودشان تاکنون با حامیان اصلی عناصر ضدانقلاب مذاکره و همکاری کردند و  مذاکره و همکاری می کنند.
توسط
شورای همکاری خلیج فارس از سال 2014 تاکنون شریک جرم جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیر انسانی ائتلاف آمریکا درجنگ عراق و سوریه بوده است.

شورای همکاری خلیج فارس از سال 2015 تاکنون شریک جرم جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیر انسانی ائتلاف متجاوز رژیم کودک کش سعودی درجنگ یمن بوده است.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۷ ۱۹:۱۲
اروپا از سال 1980 تاکنون بهشت برای عناصر ضدانقلاب بوده است.
منافقین و دیگر عناصر ضدانقلاب در وین سگ دست نشانده فرانسه، اروپا و آمریکا، عربستان سعودی و اسرائیل هستند.
توسط
حمله عناصر ضدانقلاب به عراقچی در وین
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین حضور دارد، هدف حمله عناصر ضدانقلاب قرار گرفت.
حمله عناصر ضدانقلاب به عراقچی در وین
به گزارش شهدای ایران، سید عباس عراقچی رئیس هیات ایران در نشست کمیسیون برجام و مذاکرات در وین دیشب با رئیس هیأت چین و امروز با رئیس هیات روسیه دیدار داشت.

عراقچی امروز نیز با انریکه مورا هماهنگ کننده اتحادیه اروپا و رئیس کمیسیون مشترک دیدار کرد و آخرین ترتیبات اجرایی مربوط به برگزاری کمیسیون را مرور کرد.

بعد از این دیدار و هنگام خروج عراقچی از محل ملاقات، یکی از عناصر ضدانقلاب اقدام به فحاشی کرده و قصد تهاجم به ایشان را داشت که ناکام ماند.

منافقین و دیگر عناصر ضدانقلاب در وین امروز در اعتراض به مذاکرات، در مقابل هتل محل برگزاری کمیسیون مشترک تجمع کردند.

سفارت ایران در وین هشدارهای لازم را به پلیس اتریش نسبت به حفظ امنیت مذاکره کنندگان کشورمان داده است.
توسط
۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۷:۳۵    ۰       A
غریب‌آبادی عنوان کرد
اروپا بهشت امن منافقین و تروریست‌ها

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت که اروپا به بهشت امنی برای منافقین و تروریست‌هایی تبدیل شده که هزاران شهروند غیرنظامی ایرانی را ترور کرده‌اند.
اروپا بهشت امن منافقین و تروریست‌ها

کاظم غریب‌آبادی» سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در صفحه توئیترش نوشت: «در حالی که اروپا بهشت امنی برای میزبانی از گروهک تروریستی منافقین و سایر تروریست‌هایی شده است که هزاران شهروند غیرنظامی ایرانی را ترور کرده‌اند، انتقاد از ایران و تحریم ایرانی‌ها، یک اقدام کاملا غیرقابل قبل و انحرافی در مسئولیت خود است.»

به گزارش فارس، اتحادیه اروپا سه‌شنبه براساس ادعای بی اساس دانمارک اقدام به تحریم یک نهاد و دو فرد ایرانی کرد.

پلیس دانمارک آبان‌ماه سال جاری بدون ارائه هیچ مستنداتی عوامل منتسب به ایران را به حمله به یک فرد در خاک این کشور متهم کرد و جمهوری اسلامی ایران در همان زمان قویا این ادعا را تکذیب کرد.

این اقدام اتحادیه اروپا واکنش «محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران که در سفر هند به سر می‌برد را نیز در پی داشت.

ظریف در این خصوص در توئیترش نوشت: اروپایی‌ها از جمله دانمارک، هلند و فرانسه به منافقین - گروهی که ۱۲۰۰۰ ایرانی را به قتل رساند و به صدام برای جنایت علیه کرد‌های عراق کمک کرد- و تروریست‌های دیگری پناه می‌دهند که قتل ایرانی‌های بی‌گناه را از اروپا صحنه گردانی می‌کنند. اتهام‌پراکنی علیه ایران، اروپا را از مسئولیت پناه دادن به تروریست‌ها مبرا نمی‌کند.»

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز دیروز این اقدام اتحادیه اروپا را محکوم کرد و گفت که جمهوری اسلامی در پاسخ به این اقدام و در چارچوب عمل متقابل، اقدامات مقتضی را اتخاذ می‌کند.
توسط
تشکر مردم از روحانی!
۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴
تشکر مردم از روحانی!
پس از ادعای دولتمردان مبنی بر موفقیت دولت در خصوص توزیع مناسب مرغ در ایام تعطیلات نوروز؛ مردم به این اظهارات واکنش نشان دادند.

و این درحالی است که مردم ایران، دولت حسن روحانی را عامل اصلی مشکلات مردم و کشور می دانند.
توسط
و این در حالی است که مردم هر روز در رسانه ها در مورد مشکلات مردم و کشور و گرانی و...، علیه دولت روحانی و مسئولان اعتراض می کنند.
توسط
اعتراف روحانی: آمریکا جدی باشد مذاکره می کنیم +‌فیلم
روحانی ثابت کرد که باز هم به دنبال مذاکره با دشمنان درجه یک ملت ایران است.
روحانی ثابت کرد که باز هم به دنبال مذاکره با دشمنان درجه یک نظام جمهوری اسلامی است.
توسط
عضو شورای عالی بورس اعلام کرد:
درآمد ۲۳۹ هزار میلیاردی دولت از بورس / احتمال تغییر دامنه نوسان تا قبل از انتخابات
عضو شورای عالی بورس با اشاره به درآمد ۲۳۹ هزار میلیارد تومانی دولت از بازار بدهی، سهام و مالیات و لزوم توجه رئیس جمهوری آینده به بازار سرمایه از احتمال تغییر دامنه نوسان تا قبل از انتخابات خبر داد.
توسط
وضعیت سهام عدالت بازنشستگان شرکت مخابرات منطقه تهران به کجا رسید؟
قرار بود بعد از واگذاری شرکت مخابرات به بخش خصوصی و بعد از بازنشستگی  به ما بازنشستگان مخابرات منطقه تهران سهام عدالت بدهند شرکت مخابرات تاریخ 1388/08/18 به بخش خصوصی واگذار شده است ولی متاسفانه تاکنون هیچ خبری نیست چرا؟
اعتراضی جمعی از بازنشستگان مخابرات منطقه تهران
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۱۴:۵۷
آمریکا جنایتکار شماره یک از سال 1945 تاکنون بزرگترین ناقض حقوق بشر جهان از حقوق بشر دم نزند
آمریکا جنایتکار شماره یک از سال 1945 تاکنون در سایه سکوت سازمان های بین المللی خیانتکار شماره یک بزرگ ترین متجاوز به حقوق بشر در دنیاست
توسط
گزارش خبری تحلیلی کیهان
لغو تحریم‌ها نیاز به مذاکره ندارد/نشست وین را ترک کنید
آمریکا که به «قاتل زنجیره‌ای توافقات بین‌المللی» مشهور است با حربه «جنگ کلمات» در پی آن است تا با وعده‌های نسیه، طرف مقابل را به سوی اقدامات نقد کشانده و در ادامه و پس از اجرای اقدامات طرف مقابل، وعده‌ها را به فراموشی بسپارد.

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیئت‌های ایران و گروه 1+4 و نماینده اتحادیه اروپا عصر سه‌شنبه در شهر وین پایتخت اتریش برگزار شد. دور دوم گفت‌وگو‌ها میان اعضای کمیسیون مشترک برجام روز جمعه (۹ آوریل، ۲۰ فروردین) در وین برگزار می‌شود.
مقامات دولت بایدن در اظهاراتی گستاخانه صراحتا اعلام کردند که در پی دائمی کردن محدودیت‌های برجامی ایران و ضمیمه کردن توان موشکی و قدرت منطقه‌ای کشورمان به توافق هسته‌ای هستند.
این دقیقا تکرار زیاد‌ه‌خواهی‌های مقامات دولت ترامپ درباره توافق هسته‌ای است. ترامپ و مقامات دولت وی مدعی بودند که برجام ناقص است و با کلید زدن برجام موشکی و منطقه‌ای و دائمی کردن محدودیت‌های هسته‌ای ایران، توافق کامل می‌شود.
فریبکاری آمریکا
ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، موضوع برطرف کردن تحریم‌ها را یکی از محورهای اصلی مذاکرات وین دانست و گفت می‌پذیریم که تحریم‌های ناسازگار با برجام برداشته شوند.
پرایس افزود: دو گروه در وین در حال کار هستند، یکی از آنها به چگونگی بازگشت ایران به تعهدات خود می‌پردازد و گروه دیگر بر روی گام‌هایی که آمریکا باید برای کاهش تحریم‌ها بردارد تا به انطباق با تعهدات خود تحت برجام بازگردد.
وی مدعی شد: سایر نگرانی‌های ما نسبت به ایران بر کسی پوشیده نیست.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد: آنچه در وین جریان دارد، رسیدن به این نقطه است که چه کاری ایران برای انطباق با تعهداتش باید انجام دهد و چه گام‌هایی را آمریکا باید برای بازگشت به اجرای تعهداتش بردارد. ما به رسمیت می‌شناسیم که تحریم‌های ناسازگار با برجام باید برداشته شوند و کارگروه مربوطه هم در این زمینه کار می‌کند.
پرایس با بیان اینکه پیش‌بینی مذاکرات مستقیم بین ایران و آمریکا را در وین نداریم هرچند که برای انجام آن کار حاضر هستیم، گفت: ما می‌دانیم که با چشمانی روشن با دیپلماسی اصولی درگیر شویم حتی اگر با کشوری همچون ایران تفاوتی عمیق داشته باشیم.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، تعهدات این کشور در توافق هسته‌ای را به برداشته شدن «تحریم‌های ناسازگار با برجام» محدود کرده و کاملا مبهم در این باره سخن گفته است. این در حالی است که خواسته ایران کاملا آشکار و منطقی است و آن چیزی نیست جز لغو کامل تمامی تحریم‌های ضدایرانی.
آمریکا باید ابتدا تمامی تحریم‌های ضدایرانی را لغو کرده و سپس این اقدام توسط ایران راستی آزمایی شده و در صورت تایید، آنگاه ایران به تعهدات کامل ذیل برجام بازخواهد گشت. این مسئله کاملا آشکار و واضح است و نیاز به مذاکره ندارد. بنابراین بهترین پاسخ ایران به زیاده‌خواهی و فریبکاری آمریکا، ترک کردن نشست وین است.
وبگاه لبنانی النشره در روزهای گذشته در گزارشی با مقایسه اوضاع ایران در زمان امضای توافق هسته‌ای در زمان رئیس‌جمهور اسبق آمریکا و بررسی چالش‌های کنونی واشنگتن، نوشت که اکنون این اروپا و آمریکا هستند که به توافق با ایران نیاز دارند نه تهران. تجربه ثابت کرده است که آمریکا که به «قاتل زنجیره‌ای توافقات بین‌المللی» مشهور است با حربه «جنگ کلمات» در پی آن است تا با وعده‌های نسیه، طرف مقابل را به سوی اقدامات نقد کشانده و در ادامه و پس از اجرای اقدامات طرف مقابل، وعده‌ها را به فراموشی بسپارد.
در حال حاضر گزارش‌ها از طرح فریب آمریکا برای ادامه تحریم‌ها حکایت می‌کند. دولت های- دموکرات و جمهوری‌خواه- آمریکا حداقل در 6 سال اخیر- از امضای برجام تاکنون- به هیچ عنوان به تعهدات برجامی خود عمل نکرده و تا بحال هیچ تغییری در این سیاست سلطه گرانه ایجاد نشده است.
ایران تقسیم‌بندی تحریم‌ها را نمی‌پذیرد
یک مقام ارشد ایرانی روز چهارشنبه به شبکه پرس تی‌وی‌ گفت که جمهوری اسلامی تقسیم‌بندی تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا به تحریم‌های برجامی و غیربرجامی را نمی‌پذیرد.
این مقام ایرانی - که نامش فاش نشد - تاکید کرد: «ایران هرگز تقسیم‌بندی تحریم‌های اعمال‌شده در زمان دولت [دونالد] ترامپ علیه ایران، به تحریم‌های مرتبط با برجام و غیرمرتبط با برجام را قبول نمی‌کند».
پرس تی‌وی به نقل از وی گزارش داد: «از نظر ایران، تمام تحریم‌های آمریکا - چه آنها که در دوران [باراک] اوباما اعمال شدند، چه تحریم‌هایی که توسط ترامپ احیا گردیده و همچنین تحریم‌هایی که در دوران ترامپ به‌عنوان غیرهسته‌ای عنوان شدند - باید کاملا لغو شوند».
این مقام ایرانی ضمن تاکید بر لزوم رفع کامل تمام تحریم‌ها علیه تهران، تصریح کرد: «ایران تقسیم‌بندی تحریم‌ها را نمی‌پذیرد و به‌رسمیت نمی‌شناسد. شرط ایران برای بازگشت به تعهدات برجامی، برداشته‌شدن کامل و دائمی تمام تحریم‌ها است».
بر اساس این گزارش، وی با بیان اینکه آمریکا و اروپا در ادامه باید تضمین دهند که تحریم‌ها بعد از برداشته‌شدن مجدداََ بر ایران اعمال نشوند، اظهار داشت که «یک بازه زمانی کوتاه» برای راستی‌آزمایی کردن از لغو شدن تحریم‌ها کافی نیست.
عراقچی: طرح گام به گام نداریم
عباس عراقچی سه شنبه شب پس از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اظهار داشت: جلسه روز سه شنبه نشست معمولی کمیسیون مشترک بود که هر سه ماه یکبار برگزار می‌شود. البته الان مصادف شده بود با شرایط جدیدی  که به وجود آمده و فرصتی که برای بازگشت همه طرف‌ها به برجام پیش آمده است. نشست اول را روز جمعه به صورت ویدیو کنفرانس برگزار کردیم و این نشست جلسه دوم بود.
عراقچی افزود: این جلسات کارشناسی در قالب دو کارگروه تشکیل می‌شود، وظیفه آنها این است که مجموعه اقداماتی را که آمریکایی‌ها باید انجام بدهند تا رفع کامل تحریم‌ها در یک مرحله صورت بگیرد را مشخص کنند. فهرستی از اقداماتی که باید صورت بگیرد و تحریم‌هایی که باید رفع شود اینها همه در یک مرحله خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در کمیسیون مشترک هم پذیرفته شده است که بازگشت طرفین به صورت گام به گام نیست و احتیاجی به سیاست‌های گام‌به‌گامی نداریم. اقداماتی که آمریکایی‌ها باید انجام بدهند کاملاً روشن است و همینطور کارهایی که ایران برای بازگشت به تعهدات برجامی خود باید انجام دهد مشخص است. بنابراین هر دو مجموعه اقدامات در یک مرحله می‌تواند انجام شود البته ما مجموعه اقدامات خود را پس از آنکه آمریکایی‌ها انجام دادند و راستی‌آزمایی کردیم صورت خواهیم داد.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه تأکید کرد: حرکت گام به گام نداریم و همه مراحل در یک گام نهایی صورت می‌گیرد و مذاکرات ما درخصوص همان گام نهایی است. مقصود از مذاکره در حقیقت گفت‌وگوهای فنی و حقوقی است که صورت می‌گیرد. درخصوص برجام هیچ مذاکره‌ای نداریم چه برسد به فرا برجام یا موضوعات دیگر. ما فقط در مورد اینکه بازگشت به برجام شامل چه اقداماتی باید باشد گفت‌وگوهای  فنی و حقوقی را در قالب این دو گروه کارشناسی انجام می‌دهیم.
عراقچی در ادامه گفت: امیدوار هستیم که ظرف روزهای آینده گروه‌های کارشناسی به نتایجی برسند وما به طور مرتب کار این گروه‌ها را رصد خواهیم کرد. قرار ما این هست که روز جمعه صبح یک بار دیگر کمیسیون مشترک کار این دو کارگروه را بررسی بکند و پیشرفت کار، مشکلات و موانع را ارزیابی بکنیم اگر هم پیشرفتی وجود نداشته باشد ما به کار خود خاتمه خواهیم داد.
وی اظهار داشت: من قبل از جلسه کمیسیون جلسات جداگانه‌ای را با هیئت‌های چین و روسیه داشتم، ما همواره رایزنی‌های نزدیک با این دو کشور داشتیم و الحمدلله مواضع مان در راستای خوبی با یکدیگر قرار دارد و همکاری خوبی هم در جریان کمیسیون مشترک بین سه کشور صورت می‌گیرد. با طرف اروپایی هم صحبت داشتیم. قبل از جلسه کمیسیون مشترک دوبار با آقای مورا دیدار داشتم و تنظیمات اجرایی و ترتیبات کار را مشخص کردیم.
خطیب‌زاده: ما فقط یک گام داریم
سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با پرس‌.تی.وی تاکید کرد: موضع ایران کاملا روشن بوده است و ما این مسئله را برای همه کاملا شفاف کرده‌ایم که آن‌چه باید انجام گیرد، این است که آمریکا باید به انطباق کامل بازگردد و این نیازمند هیچ‌گونه گفت‌وگو یا طرح گام به گامی نیست.
خطیب زاده اضافه کرد: ما فقط یک گام داریم، آن هم رفع تمامی تحریم‌هایی است که به صورت غیرقانونی علیه ملت ایران اعمال شده است.
وی بیان کرد: آمریکا بدون هرگونه دیدار، گفت‌وگو یا مشورتی با ایران یا حتی دوستانش، برجام را ترک کرد و اکنون هم برای بازگشت آمریکا نیازی به این کار نیست.
پکن: آمریکا باید تمام تحریم‌های ایران را بردارد
نماینده چین در مذاکرات روز سه‌شنبه کمیسیون مشترک برجام در وین خواستار برداشته شدن تمام تحریم‌های غیرقانونی ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی شد.
پیش از این نیز «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین و همچنین «چانگ هووا» سفیر چین در ایران نیز بر لزوم بازگشت بدون قید و شرط ایالات متحده به برجام و همچنین برداشته شدن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه جمهوری اسلامی تأکید کرده بودند.
میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش سه‌شنبه در سخنانی موضع آمریکا در مذاکرات وین درباره توافق هسته‌ای ایران را «متعادل» توصیف کرده و افزود که تیم  آمریکا به صورت فعال در تلاش است تا بفهمد چه خبر است.
دیدار گروسی با رابرت مالی
رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در توییتی از دیدار خود با «رابرت مالی» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران که ریاست هیئت آمریکایی را در وین برعهده‌دارد، خبر داد.
وی با انتشار عکسی از این دیدار در مقر آژانس، نوشت: تبادل نظری به موقع با رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران داشتم. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به کار خود ادامه می‌دهد و آمادگی دارد از جایگاه فنی بی‌طرفانه خود، از رایزنی‌های در جریان (در وین) حمایت کند.
همچنین نماینده روسیه در مذاکرات هسته‌ای در وین با نماینده دولت آمریکا در امور ایران دیدار کرد و طرفین در زمینه احیای کامل برجام رایزنی کردند.
رابرت مالی در مصاحبه اخیر خود با پایگاه «ان‌.‌پی‌.آر» به تکرار ادعاها درباره برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران پرداخت و آن را مایه نگرانی برای آمریکا توصیف و ادعاهایی را درباره توافق طولانی‌تر با ایران مطرح کرد.  
مرکز تحقیقات کنگره آمریکا در گزارشی که به تازگی منتشر شده تصریح کرده تحریم‌ها در ادوار مختلف تأثیری بر تغییر رفتار ایران نداشته‌اند.
وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که لازم است ایران به تعهدات فنی خود در برجام عمل کرده و آمریکا نیز تحریم‌ها را لغو کند.
ادعای طرف آلمانی درباره تعهدات ایران در حالی است که این کشور در کنار فرانسه، انگلیس و آمریکا در پرونده برجام به ایران بدهکار هستند.
بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد، بعد از اجرای قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و با استفاده از سانتریفیوژ‌های پیشرفته، میزان اورانیوم ۲۰ درصد ایران به ۵۵ کیلوگرم رسید.
 به گزارش فارس، چهار سناتور جمهوری‌خواه از دولت آمریکا خواستند تحریم‌های ایران را به عنوان یک اهرم فشار حفظ کند و به توافق هسته‌ای بازنگردد.
توسط
آقای روحانی! بر سر گرگ آب توبه نریزید!(نکته)
دیروز آقای روحانی در جلسه هیئت دولت ضمن اشاره به برخی از مسائل این روزها، درباره چالش هسته‌ای کشورمان فرمودند: «آمریکا آمده می‌گوید می‌خواهم توبه کنم و به برجام برگردم. حالا چقدر راست می‌گوید و در عمل به حرف خود وفادار هست، باید ببینیم. ما قضاوت نهایی نمی‌کنیم، تا اکنون داریم قضاوت می‌کنیم. آنچه امروز ایران می‌گوید مورد قبول افکار جهانیان است. ما می‌گوییم به تمام تعهدات برجامی‌مان برمی‌گردیم در صورتی که آمریکا برگشته باشد و ببینیم که در عمل دارد اجرا می‌کند»!
رئیس‌جمهور محترم این پرسش را بی‌پاسخ گذاشتند و توضیح ندادند که آمریکا، کِی و کجا اعلام کرده است که قصد توبه دارد؟! آنچه تاکنون رئیس‌جمهور آمریکا و سایر مقامات این کشور به صراحت اعلام کرده و بر آن اصرار ورزیده‌اند این است که اگر ایران انجام تعهدات کاهش داده خود را از سر بگیرد، آمریکا هم که از برجام خارج شده بود، دوباره به برجام وارد می‌شود و تاکید کرده‌اند که اولاً تحریم‌ها را لغو نخواهند کرد و ثانیاً باید توان موشکی ایران و حضورش در منطقه نیز به برجام اضافه شود! اینکه نه فقط ادامه همان حرکت باج‌خواهانه آمریکاست، بلکه موارد باج‌خواهانه دیگری نیز به آن اضافه شده است و معلوم نیست رئیس‌جمهور محترم از کدام موضع آمریکا احساس کرده‌اند که آمریکا قصد توبه دارد؟! و می‌فرمایند «آمده می‌گوید می‌خواهم توبه کنم و به برجام برگردم»! بازگشت آمریکا به برجام بدون لغو کامل تحریم‌ها، آرزوی بارها اعلام شده این کشور است و اصلی‌ترین مانع آن تاکید ایران بر لغو تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آن است. به بیان دیگر، آمریکا از یک طرف بر خواسته غیرقانونی خود تاکید کرده و از سوی دیگر طرح قانونی ایران را نفی کرده است. آیا این موضع آمریکا بوی توبه می‌دهد؟!
آقای روحانی در جلسه دیروز هیئت دولت به مسائل دیگری نیز پرداخته‌اند که با عرض پوزش به سختی می‌توان نشانی از واقعیت در آن دید! فرموده‌اند برجام فعالیت هسته‌ای را کاهش نداده است! و می‌گویند؛ «من به جرأت این ادعا را می‌کنم این را رئیس ‌سازمان انرژی اتمی تأیید می‌کند که
هیچ وقت در تاریخ ایران فناوری هسته‌ای مانند امروز نبوده است، قوی‌ترین فناوری را ما امروز به نمایش جهانیان گذاشته‌ایم»! و توضیح نمی‌دهند که مگر بسیاری از فعالیت هسته‌ای کشورمان را به تعطیلی نکشاندید؟! و مگر جیغ بنفش امروز آمریکا و اروپا به خاطر آن نیست که برای مقابله با بدعهدی حریف برخی از فعالیت‌های تعطیل‌شده را از سر گرفته‌ایم؟! (البته با طرح هوشمندانه مجلس) اگر بسیاری از فعالیت‌های هسته‌ای را تعطیل نکرده بودید، از سر‌گیری آنها چه معنایی داشت؟! آقای روحانی برای این بخش از سخنان خود به تأیید رئیس ‌سازمان انرژی اتمی کشورمان اشاره می‌کنند و ظاهراً به خاطر نمی‌آورند که وقتی آقای صالحی گفته بود آمریکا در برجام دبه کرده است، جناب روحانی فرموده بودند این مسائل را باید از وزارت خارجه پرسید!
و حال آنکه پیش از آن، وقتی آقای سیف گفته بود دستاورد برجام تقریباً هیچ بوده است جناب روحانی فرموده بودند
این موضوع را باید از آقای صالحی پرسید! و ...
جناب ایشان به تلاش دولت در پیشبرد صنایع موشکی و توان دفاعی اشاره کرده‌اند ولی نفرموده‌اند وقتی توان موشکی سپاه به نمایش گذاشته شد، چه کسانی اعتراض داشتند که این اقدام مخالفت با برجام است؟! و یا درباره پیشرفت‌های اقتصادی دولت سخن گفته‌اند که به گفته خودشان در این زمینه، ملاک جیب مردم است و ...
متاسفانه رئیس‌جمهور محترم طی ۸ سال گذشته درباره موفقیت‌های دولت اظهاراتی داشته‌اند که با واقعیت‌های موجود و آنچه مردم می‌بینند و برایشان محسوس و ملموس است، همخوانی چندانی ندارد. از این روی پیشنهاد می‌شود که در چندماه باقیمانده از عمر دولت کنونی، جناب ایشان در یک نشست دو و یا چند جانبه با حضور منتقدان شرکت فرمایند و حاضران در این نشستِ دوستانه و خیرخواهانه، موفقیت‌ها و ناکامی‌های دولت محترم را به گونه‌ای مستند و با ارائه شواهد و نشانه‌های موجود به ارزیابی بنشینند.
به یقین کسب تجربه‌های کارساز، خروجی این نشست خواهد بود که می‌تواند پرهیز از اشتباهات و تاکید بر موفقیت‌ها را به دنبال داشته باشد.

حسین شریعتمداری
توسط
احتمال بروز شکاف در داعش با انتشار این خبر
ایندیپندنت از همکاری کامل رهبر داعش با آمریکا خبر داد
یک روزنامه انگلیسی فاش کرد، رهبر فعلی داعش زمانی که در زندان آمریکایی‌ها به سر می‌برد، به دیگر سرکرده‌های این گروه تروریستی خیانت کرد و هر نوع اطلاعاتی که بازجوهای آمریکایی از او در‌باره داعش و رهبرانش می‌خواستند، در اختیار آنها قرار می‌داد.
«ایندیپندنت» فاش کرد، «محمد سعید عبدالرحمان المولی»، معروف به «ابو ابراهیم القرشی»، زمانی که در زندان آمریکایی به سر می‌برد، همه جور اطلاعات در بارۀ هم قطاران خود و داعش را در اختیار بازجوهای آمریکایی قرار ‌داد و حتی نیروهای غربی را قادر ساخت علیه افراد دارای «ارزش بالا» دست به عملیات بزنند و آنها را بکشند و یا دستگیر کنند.
به گزارش ایسنا، ایندیپندنت افزود، همکاری سرکرده جدید داعش با بازجوهای آمریکایی به قدری گسترده بوده است که دیگر زندانیان لقب «خلیفه قناری» را به او داده بودند. منظور از قناری، کسی است که به دیگران اطلاعات می‌دهد.
ایندیپندنت افزود، المولی سال 2008 در زندان آمریکایی موسوم به «کمپ بوکا» در جنوب عراق به سر می‌برد.
«ابو جاسم ابو قسوره»، که در آن زمان معاون رهبر هسته اولیه داعش در عراق بوده است، جزو آنهایی بود که المولی اطلاعات مربوط به وی را در اختیار آمریکایی‌ها قرار ‌داده بود. ابوقسوره یک شبه نظامی سوئدی-مراکشی بود و در اسکاندیناوی به جذب نیروهای داوطلب برای جنگ در عراق می‌پرداخت. او بعدا طی درگیری با آمریکایی‌ها در شهر موصل کشته شد.
مرگ ابوقسوره، به المولی کمک کرد به اوج سلسله مراتب داعش برسد و جانشین « ابوبکر بغدادی»،‌رهبر سابق گروه تروریستی داعش، بشود.
المولی که ۴۴ سال سن دارد و متاهل و صاحب یک پسر است. او ۱۸ ماه را به عنوان سرباز وظیفه، در ارتش «صدام» دیکتاتور سابق عراق خدمت کرده است. المولی سپس، به اتهام شرکت در فعالیت‌های تروریستی، در زمان حضور اشغالگران آمریکایی و انگلیسی بازداشت شد. المولی سال ۲۰۰۹ به پاس خبرچینی‌های خود، آزاد شد و سریعا به القاعده پیوست.
به گفته کارشناسان، انتشار گزارش فوق توسط ایندیپندنت، احتمالا باعث بروز شکاف داخلی در داعش خواهد شد.
توسط
همزمان با مذاکرات بغداد و واشنگتن
حشدالشعبی: خروج آمریکا اگر در مذاکرات درج نشود مقاومت به سلاح متوسل می‌شود
گروه‌های مقاومت وابسته به «حشدالشعبی» در واکنش به گفت‌و‌گوی راهبردی جاری بغداد – واشنگتن، اعلام کردند که اگر در این مذاکرات، در‌باره خروج نظامیان آمریکایی از عراق صحبت نشود، مقاومت علیه اشغالگران به سلاح متوسل خواهد شد.
هیئت هماهنگ‌کننده گروه‌های مقاومت عراق شامگاه سه‌شنبه درباره گفت‌و‌گوی راهبردی عصر دیروز بغداد – واشنگتن، بیانیه‌ای را صادر کرد. طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا، دور جدید گفت‌و‌گوهای راهبردی میان واشنگتن و بغداد، دیروز حول پنج موضوع امنیت، مبارزه با تروریسم، اقتصاد و انرژی، مسائل سیاسی و همکاری‌های آموزشی- فرهنگی آغاز شد. در ارتباط با مدت زمان تداوم این گفت‌و‌گو، خبری نرسیده است. طی یک سال اخیر، سه دور گفت‌و‌گو میان عراق و آمریکا برگزار شده بود.
به گزارش فارس، در این بیانیه گروه‌های مقاومت، که یک روز پیش از گفت‌و‌گوی دیروز منتشر شده، آمده است:‌ «ما در برابر دور یا دورهایی از مذاکرات و گفت‌و‌گو قرار داریم که [قرار است] دولت عراق با دولت اشغالگر آمریکا تحت عنوان «گفت‌و‌گوی راهبردی» وارد آن شود، آن هم افزون بر توافق‌ها و ائتلاف با برخی از کشورهای همسایه، که اقتصاد آنها فروپاشیده است. با توجه به دریافت اطلاعاتی موثق، بیانیه‌ گفت‌و‌گوی فردا، بیانیه‌ای غیرمنسجم و بدون نظارت بر نتایج خواهد بود و در آن هیچ اشاره‌ای به اجرای مصوبه پارلمان درباره بیرون راندن نیروهای آمریکایی اشغال‌کننده خاک عراق نشده است و این مسئله، بالاترین خطر علیه کشور، آینده و حاکمیت [عراق] خواهد بود».
در ادامه بیانیه مذکور آمده است: «نکته شک‌برانگیز آن است که این گفت‌و‌گو، مبتنی بر یک نقشه راه مشخص نیست و علی‌رغم آنکه بیش از یک سال از آغاز آن گذشته، به نتایج مشخص و روشنی نرسیده است».
گروه‌های مقاومت در ادامه، موضع خود را در قبال این گفت‌و‌گو طی هشت بند بیان کردند.
انتخاب شخصیت‌های باصلاحیت، بی‌طرف و میهن‌پرست برای انجام گفت‌و‌گو، عدم حضور افرادی با تابعیت آمریکایی و انگلیسی در گفت‌و‌گو به نمایندگی از عراق، و ترسیم یک نقشه راه مناسب و درج اخراج تمام نیروهای آمریکایی از خاک عراق در این نقشه راه، از جمله موارد مهم مندرج در بندهای این بیانیه است
در بند آخر بیانیه آمده است: گروه‌های مقاومت خود را ملزم می‌دانند که در صورت عدم درج آشکار و صریح زمان خروج کامل نیروهای اشغالگر- چه نیروهای زمینی چه هوایی- با تمام قدرت و صلابت [به دشمن] پاسخ دهند و حملات بزرگ و دقیقی [علیه دشمن] راه بیندازند و در این شرایط، مقاومت از هیچ طرفی درخواست انتظار برای نتیجه گفت‌و‌گو و مباحثات سیاسی را نخواهد پذیرفت... [در این صورت] راه‌حل پایانی و تنها راه‌حل، سلاح مقامت با استمداد از خداوند خواهد بود و این دور نیست.
دیروز همچنین، دیپلمات‌های عراقی به روزنامه لبنانی «الاخبار» گفتند، در دور جدید گفت‌و‌گوهای راهبردی میان بغداد و واشنگتن، علی‌رغم هشدار گروه‌های مقاومت عراق، خروج نیروهای بیگانه از خاک این کشور مطرح نخواهد شد.
حمله به 3 کاروان آمریکایی
منابع عراقی گزارش دادند که سه کاروان حامل تجهیزات لجستیکی برای نظامیان آمریکایی در شهرهای «حله» و «جبله» و منطقه «النیل» استان بابل عراق هدف حمله قرار گرفته‌اند. به گزارش خبرگزاری فارس، مسئولیت هر سه حمله مذکور را گروه «قاصم الجبارین» به عهده گرفت.
آمریکا برای در امان ماندن از حملات مشابه، که طی ماه‌های اخیر هم به طور مکرر رخ داده است، از شرکت‌های بومی عراقی استفاده می‌کند. با این حال، حملات همچنان ادامه دارد. پارلمان عراق 15 دی سال ۹۸‌، در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران، و ابومهدی المهندس نائب رئیس‌ سابق سازمان حشد‌الشعبی، طرح اخراج نیروهای بیگانه از خاک عراق را تصویب کرده است.
واکنش عامری
«هادی عامری»، رئیس ‌ائتلاف «فتح»، با انتشار بیانیه‌ای، از هیئت عراقی مذاکره‌کننده با آمریکا خواست، با تحقق بخشیدن به حق حاکمیت ملی، به حضور بیگانگان در عراق پایان دهند. او اعلام کرد: «با آغاز دور سوم مذاکرات عراق و آمریکا، از تیم شجاع و غیور مذاکره‌کننده عراقی، انتظار داریم به طور کامل به حق حاکمیت ملی تحقق بخشند و با تعیین جدول زمان‌بندی روشن و مشخص و کوتاه‌مدت، برای خروج نیرو‌های مسلح خارجی و سیطره مجدد نیرو‌های امنیتی بر پایگاه‌های هوایی عراق در عین الاسد و حریر، به حضور بیگانگان به طور کامل پایان دهند.»
توسط
احیاء 2000 واحد تولیدی توسط رئیس محترم قوه قضائیه در این مدت کوتاه به معنی سر و سامان پیدا کردن چندین هزار خانواده و کاهش درصد قابل توجهی از آمار بزهکاری می‌باشد. خداوند سایه این سید بزرگوار و انقلابی دلسوز به حال کشور را از سر ما ملت کم نکند.


امیدواریم با تداوم راه انقلابی رئیس محترم قوه قضائیه در رسیدگی به سوء مدیریت‌ها و ترک فعل مسئولین دولتی، کشور از قبیله‌گرایی و رانت‌خواری افراد خاص نجات پیدا کرده و انحصاری که 4 درصدی‌های اشرافی ایجاد کرده‌اند شکسته و شاهد پیشرفت ایران اسلامی باشیم.


امثال آقای شریعتمداری مدیر مسئول محترم روزنامه کیهان به جرم دفاع از انقلاب و مبارزه با مفسدین مرتب با شکایت دولتی‌ها باید در دادگاه حاضر بشوند ولی آقایان جهانگیری و آخوندی با اینکه با سوء مدیریت و ترک فعل‌های خود خسارت سنگینی به کشور و ملت وارد کرده‌اند همچنان دست به جیب کرده و طلبکارانه سخن می‌گویند و کسی کاری به کارشان ندارد چرا؟


تحریم‌های خارجی بهترین محرک تولید داخلی و خود تحریمی‌ها، بزرگ‌ترین مانع تولید داخلی بوده‌اند.


دولت تدبیر طی 8 سال در اقتصاد، تولید و نظارت موفق نبود نباید دستگاههای نظارتی چون مجلس بگذارند استقلال کشور فدای آرزوهای پوچ چنین دولتی شود.


نامه ذلت‌بار اصلاح‌طلبان به بایدن و التماس برای نشان دادن در باغ سبز تا روز انتخابات، اوج استیصال و درماندگی این قبیله را می‌رساند که به جای تکیه به خدا از شیطان کمک می‌طلبند! غافل از اینکه مردم عاقل و بیدارند و دیگر فریب نمی‌خورند.


دولتمردان به منتقدان خرده نگیرند. باید بدانند ملت شریف ایران هم فهیم و هم قدرشناسند و سره را از ناسره به خوبی تشخیص می‌دهند و مراسم بهت‌آور تشییع سردار حاج قاسم سلیمانی دلیل این مدعاست که بدون هیچ تبلیغ و فراخوانی، مردم مجاهدت‌های او را ارج نهادند. اما انتقادات به حق مردم از دستگاه اجرایی به خاطر بی‌تدبیری و فرصت‌سوزی‌هایی است که کشور را قفل کرد. رنج‌آورتر اینکه این فرصت‌سوزی‌ها به خاطر این بود که مبادا کدخدا ناراحت و عصبانی شود! باید از کد خدا قطع امید کرد و به خداوند تکیه نمود تا مشکلات حل شود.


امثال آقای آخوندی و جهانگیری چقدر باید نسبت به مردم جسارت داشته باشند که با سوء مدیریت‌های خود ملت را در انواع مشکلات گرفتار کرده‌اند و بعد هم می‌گویند که اگر نبودند در کشور قحطی به وجود می‌آمد.


مگر آقای رئیس‌جمهور بعد از خروج ترامپ از برجام نگفتند مسئول یک کشور باید دیوانه باشد که بخواهد با آمریکا مذاکره بکند. چه شده که امروز ایشان حرف خودش را زیر پا می‌گذارد؟ نمایندگان مجلس نباید اجازه ارسال پالس ضعف از داخل به خارج را بدهند.


رئیس‌جمهور گفت، سفره مردم خط قرمز ماست! مگر سفره‌ای گذاشته‌اید که بخواهید از آن حفاظت کنید؟! شاید بهتر بود بگویید اگر سفره‌ای را که ما جمع کردیم یک مدیر انقلابی و جهادی بیاید و دوباره بخواهد آن را پهن کند این خط قرمز ماست!


اگر تدابیر رهبری نبود، مسئولینی که نگاهشان به کدخداست تا به حال کشور را برباد داده بودند.


به نظر می‌رسد یکی از ترفندهای جریان غربگرا برای انتخابات ریاست جمهوری، گمراه کردن نیروهای انقلابی و کشاندن آنان به تخریب یکدیگر است!


براساس خبرهای منتشرشده، نایب‌رئیس مجلس پیگیر قضیه آشفتگی اخیر در بازار چند کالای اساسی مردم است و قرار است مجلس مستندات را به دستگاه قضایی ارائه نماید... اگر از ابتدا هر سوء‌مدیریتی که رخ می‌داد به دستگاه قضایی معرفی می‌شد این اوضاع امروزی ما نبود... پس از مدتی که مدیران و دولت تغییر می‌کند کسی این نابسامانی‌ها را به گردن نمی‌گیرد.


وظیفه می‌دانم از تمامی عوامل دست‌اندرکار تولید سریال جذاب و پرمخاطب گاندو 2 از طریق این ستون مردمی تقدیر و تشکر بکنم. دعاگوی همه این خدمتگزاران به انقلاب و نظام هستم.


فضای مجازی در داخل کشور مرتب و در تمام شهرها قربانی می‌گیرد و وزیر ارتباطات اراده‌ای برای سالم‌سازی این فضا و محیط ندارد. مردم چه گناهی کرده‌اند که گرفتار چنین دولتی شده‌اند.


مشکل اصلی این دولت و مسئولین این است که به دشمنان اعتماد داشته و احتمال ذره‌ای خیانت از سوی بیگانگان و عوامل نفوذی نمی‌دهند. در نتیجه هر از چندگاه کشور با حوادث گوناگون مواجه شده و دولتمردان منفعل هستند.


به مسئولین خدوم پیشنهاد می‌کنم بعد از تشکیل قرارگاه مرغ، قرارگاه‌های تخم‌مرغ، روغن، برنج، گوشت، پوشک، شوینده و... هم برای ایجاد مشاغل جدید به منظور ارائه آمار کاهش بیکاری در انتخابات راه‌اندازی نمایید.


شما مدیران کیهان را قسم می‌د‌هم به رسالت روزنامه‌نگاری که از شورای نگهبان بخواهید که افراد یا جریان‌هایی را که نه قانون ‌اساسی را قبول دارند و نه به نظام اعتقادی دارند و آنتن خود را به سمت غرب تنظیم کرده‌اند را تایید نکند. شما بنویسید تا تبدیل به مطالبه عمومی شود و کشور از شر این‌ها خلاص شود.


با توجه به گرانی میوه در بازار چه ضرورتی دارد که مسئولین برای جلسات خود از جیب بیت‌المال میوه‌های گرانقیمت تهیه و مصرف کنند، در حالی که بسیاری از مردم قادر به تهیه آن نیستند؟! ای کاش یک جوانمردی پیدا می‌شد و جلوی این اسراف‌ها و هزینه‌های زیادی را می‌گرفت. اگر همه قادر به تهیه بودند شاید مشکلی نبود ولی با این اوضاع اقتصادی که دولت تدبیر برای مردم رقم زده شایسته نیست.


دولت در ابتدای سال جدید قیمت ویزیت پزشکان را 28 درصد، کرایه اتوبوس و تاکسی‌ها را 35 درصد و برق را 7 درصد افزایش داده است. البته گرانی‌های دیگری هم در راه است که قرار شده با فاصله اعلام بکنند. عیدی‌هایی که آقای رئیس‌جمهور قول داده بودند به ملت بدهند به تدریج به دست مردم می‌رسد.


پله برقی پل هوایی ایستگاه چهارراه مجیدیه واقع در بزرگراه شهید سلیمانی مدت‌ها خراب است. درست هم که می‌کنند بعد از چند روز مجددا خراب می‌شود. متاسفانه نظارت و کنترلی در کارهای شهرداری وجود ندارد.


رأفت اسلامی برخی قضات با زورگیران، قمه‌کشان، سارقان موبایل و... آنها را طوری جری کرده که دیگر نه به زنان و کودکان رحم می‌کنند و نه به پیرمردان! معابر و کوچه‌ها را به جولانگاه خود تبدیل کرده‌اند. از رئیس دستگاه قضا درخواست می‌شود برای تنبیه این جنایتکاران تدبیری نماید.


یک سرباز متاهل هستم. چگونه می‌توانم با حقوق ماهیانه 500 هزار تومان زندگی خودم را بچرخانم؟
توسط
بعد ازگذشته 7 سال 10 ماه اعتراف آیت‌ الله جنتی: وضعیت اقتصادی کشور بسیار نگران‌کننده است
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۹ ۱۱:۲۴
پشت میز نشتن دولت، دولتمردان، مسئولین، مدیران، مسئولان و نمایندگان مجلس مشکلات مردم را حل نخواهد کرد.
مشکلات مردم و کشور تاکنون ثابت کرده است که از بی قانونی، بی عدالتی.... بوده است و نه تحریم های آمریکا
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۹ ۱۰:۰۰
همسایگان ما، از سال 2001 تاکنون به همراه آمریکایی ها و کشورهای اروپایی و در سایر سکوت سازمان های بین المللی از تروریسم، تروریست های القاعده،  طالبان، تکفیری و سایر گروه های تروریستی کمک، حمایت و پشتیبانی می کنند.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۹ ۱۰:۰۰
همسایگان ما، از سال 1981 تاکنون به همراه آمریکایی ها و کشورهای اروپایی و در سایر سکوت سازمان های بین المللی از تروریسم، گروهک تروریستی ضد انقلاب، گروهک تروریستی منافقین، تکفیری و سایر گروه های تروریستی کمک، حمایت و پشتیبانی می کنند.

۱۴۰۰/۰۱/۱۹ ۱۰:۰۰
همسایگان ما، از سال 2011 تاکنون از تروریست های داعش، تکفیری و سایر گروه های تروریستی کمک، حمایت و پشتیبانی می کنند.
توسط
پنجشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
پیکر مطهر۶۳ شهید دفاع مقدس از عراق به میهن اسلامی بازگشت/ مذاکره، گفت وگو، ملاقات، دیدار و همکاری با حامیان اصلی رژیم جنایتکار صدام دیکتاتور بی احترامی به خون شهید دفاع مقدس بوده است.
توسط
پنجشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
پیکر مطهر۶۳ شهید دفاع مقدس از عراق به میهن اسلامی بازگشت/ مذاکره، گفت وگو، ملاقات، دیدار و همکاری با حامیان اصلی رژیم جنایتکار صدام دیکتاتور بی احترامی به خون شهید دفاع مقدس بوده است.

پیکر مطهر۶۳ شهید دفاع مقدس از عراق به میهن اسلامی بازگشت
پیکر مطهر۶۳ شهید دفاع مقدس از عراق به میهن اسلامی بازگشت

بغداد - ایرنا - پیکر ۶۳ شهید تاره تفحص شده که ابدان مطهر آنها در خاک کشور عراق باقی مانده بود، امروز (پنجشنبه) از مرز بصره به میهن اسلامی بازگشت.

به گزارش ایرنا، کمیته صلیب سرخ بین المللی در اطلاعیه ای اعلام کرد: "تحت نظارت این کمیته، امروز عراق و ایران رسماً بقایای اجساد ۶۸ سرباز را که در طی درگیری و جنگ بین المللی بین سال های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۸ از دست داده بودند را تبادل کردند".


در بیانیه صلیب سرخ آمده است: ۵ پیکر متعلق به عراق و ۶۳ پیکر دیگر متعلق به ایران بود که در گذرگاه مرزی شلمچه در نزدیکی بصره واقع در جنوب عراق به کشورهایشان برگردانده شدند.

نمایندگان ذیربط از عراق و ایران و همچنین کمیته بین المللی صلیب سرخ گواهی تحویل پیکرها را امضا کردند.

گفتنی است هنوز شهدای مفقود زیادی از جنگ تحمیلی رژیم بعث به ریاست صدام باقی مانده است.
توسط
ورود پیکر پاک۶۳ شهید دفاع مقدس به میهن +تصاویر

19 فروردين 1400 ساعت 11:51

صبح امروز پیکرهای مطهر ۶۳ شهید دوران دفاع مقدس از مرز زمینی شلمچه به میهن اسلامی منتقل شدند. ‌

به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم، سردار سید‌محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در شلمچه اظهار داشت: با همت و تلاش گروه‌های تفحص شهدا در کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، طی دو ماه اخیر پیکرهای طیبه 63 شهید دوران دفاع مقدس در مناطق عملیاتی شلمچه، مجنون، شرق دجله و فکه کاوش شدند.

وی با بیان اینکه شهدای کشف شده، مربوط به عملیات‌های والفجر مقدماتی، خیبر، بدر، کربلای 5، کربلای 8 و تک دشمن در سال 67 در شلمچه هستند، افزود: با توجه به شرایط کرونا، انتقال پیکرهای مطهر شهدا صرفا از طریق استقبال یگان مرزی مستقر در منطقه و بدون حضور مردم انجام شد.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: بر همین اساس طبق رویه جاری، این شهدا جهت اقدامات بعدی به تهران منتقل خواهند شد.


پنجشنبه ۱۹ فروردين ۱۴۰۰
پیکر مطهر۶۳ شهید دفاع مقدس از عراق به میهن اسلامی بازگشت/ مذاکره، گفت وگو، ملاقات، دیدار و همکاری با حامیان اصلی رژیم جنایتکار صدام دیکتاتور بی احترامی به خون شهید دفاع مقدس بوده است.
توسط
موسوی لارگانی نوشت:
روحانی حرف های بایدن را توبه ترجمه می کند!
عضو هیئت رئیسه مجلس در توئیتی به صحبت های اخیر رئیس جمهور درباره توبه آمریکا،اشاره کرد.
سیدناصر موسوی لارگانی

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

بایدن می گوید:ایران باید ‎برجام را کامل اجرا کند، موشکهایش را نابود کند و درباره منطقه و رژیم صهیونیستی کوتاه بیاید تازه شاید ‎تحریم را کم کنیم! ‎

روحانی به فارسی ترجمه می کند: آمریکا می خواهد ‎توبه کند!! البته از یک دلباخته غیر از این هم نمی شود انتظاری داشت!

توبه گرگ مرگ است
توسط
1 - آمریکایی‌ها جنایتکار شماره یک از سال 2011 تاکنون ثابت کرد که در پی صلح در افغانستان نیستند.
2 - آمریکایی‌ها جنایتکار شماره یک از سال 2003 تاکنون ثابت کرد که در پی صلح در عراق نیستند.
3 - آمریکایی‌ها جنایتکار شماره یک از سال 2003 تاکنون ثابت کرد که در پی صلح در لیبی نیستند.
4 - آمریکایی‌ها جنایتکار شماره یک از سال 2011 تاکنون ثابت کرد که در پی صلح در سوریه نیستند.
5 - آمریکایی‌ها جنایتکار شماره یک از سال 2015 تاکنون ثابت کرد که در پی صلح در یمن نیستند
توسط
1 - آمریکایی‌ها جنایتکار شماره یک از سال 2001 تاکنون ثابت کرد که در پی صلح در افغانستان نیستند.
2 - آمریکایی‌ها جنایتکار شماره یک از سال 2003 تاکنون ثابت کرد که در پی صلح در عراق نیستند.
3 - آمریکایی‌ها جنایتکار شماره یک از سال 2003 تاکنون ثابت کرد که در پی صلح در لیبی نیستند.
4 - آمریکایی‌ها جنایتکار شماره یک از سال 2011 تاکنون ثابت کرد که در پی صلح در سوریه نیستند.
5 - آمریکایی‌ها جنایتکار شماره یک از سال 2015 تاکنون ثابت کرد که در پی صلح در یمن نیستند.
توسط
جابجایی تروریست‌های داعش در سوریه توسط آمریکا، برای جامعه جهانی شرم آور است.
توسط
بیش از 3 سال است بر قیمت خودرو، کالا، اجناس، گوشت، مرغ، میوه و... در سراسر کشور مدیریت و نظارت جدی نمی شود و همچنان نیز ادامه دارد.
چرا صدای نمایندگان مجلس درخانه ملت در نمی آید.
توسط
دشمن واقعی ما دولت حسن روحانی بوده است و نه آمریکا
توسط
بمب‌های خوشه‌ای، هدیه آل‌سعود برای مردم یمن
ائتلاف سعودی طی 6 سال گذشته، مناطق وسیعی از یمن را به مین و بمب‌های خوشه‌ای آلوده کرده و بر اساس آمارها، ۲۵۰۰ حمله با بمب‌های خوشه‌ای علیه مردم این کشور انجام داده است.
توسط
افزایش حقوق مستمری بگیران در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟
افزایش 39 درصدی حقوق بازنشستگان یک دروغ بزرگی بوده است
افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به 4200000 تومان!
حداقل حقوق بازنشستگان 6 میلیون تومان می شود؟
افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به 4200000 تومان!
افزایش حقوق مستمری بگیران در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟ با 32 سال 7 ماه سابقه بیمه مبلغ 20224816 ریال با دیگر مزایای بوده است!
اعتراض بازنشسته تامین اجتماعی علیه افزایش حقوق در سال 1400
توسط
دولت حسن روحانی و مسئولان در مذاکره مجدد با آمریکا سخنان رهبری را نقض‌ می‌کنند
توسط
بازنشستگان با ٣٠ سال سابقه از فروردین‌ماه ١۴٠٠، حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ تا چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند اما در فیش حقوقی فروردین ماه سال 1400 مبلغ 2 میلیون 22 هزار تومان چرا؟!.
توسط
بازنشستگان با ٣٠ سال سابقه از فروردین‌ماه ١۴٠٠، حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ تا چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند اما این در حالی است که در فیش حقوقی فروردین ماه سال 1400 مبلغ 2 میلیون 22 هزار تومان صادر شده است چرا؟!.
توسط
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با 30 سابقه حدود 3 میلیون 5 هزار تومان، 4 میلیون 200 هزار تومان و 6 میلیون تومان در رسانه ها اعلام کردند و اعلامی می کند اما این درحالی است که در فیش حقوق فروردین 2 میلیون 22 هزارتومان برای من صادر کردند چرا؟
و این در حالی است که بند 32 سال 7 ماه سابقه بیمه دارم
بازنشسته تامین اجتماعی
توسط
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با 30 سابقه حدود 3 میلیون 500 هزار تومان، 4 میلیون 200 هزار تومان و 6 میلیون تومان در رسانه ها اعلام کردند و اعلامی می کند اما این درحالی است که در فیش حقوق فروردین 2 میلیون 22 هزارتومان برای من صادر کردند چرا؟
و این در حالی است که بند 32 سال 7 ماه سابقه بیمه دارم
بازنشسته تامین اجتماعی
توسط
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با 30 سابقه حدود 3 میلیون 500 هزار تومان، 4 میلیون 200 هزار تومان و 6 میلیون تومان در رسانه ها اعلام کردند و اعلام می کنند اما این درحالی است که در فیش حقوق فروردین 2 میلیون 22 هزارتومان برای من صادر کردند چرا؟
و این در حالی است که بند 32 سال 7 ماه سابقه بیمه دارم.
توسط
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با 30 سابقه حدود 3 میلیون 500 هزار تومان، 4 میلیون 200 هزار تومان و 6 میلیون تومان در رسانه ها اعلام کردند و اعلام می کنند اما این درحالی است که در فیش حقوق فروردین 2 میلیون 22 هزارتومان برای من صادر کردند چرا؟
و این در حالی است که بنده 32 سال 7 ماه سابقه بیمه دارم
بازنشسته تامین اجتماعی
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۹ ۲۲:۰۵
متاسفانه ایران از سال 1981 تاکنون در مورد جنایات اسرائیل کوتاهی کرده است.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۱۹ ۲۰:۳۲
پشت میز نشتن دولت، دولتمردان، مسئولین، مدیران، مسئولان و نمایندگان مجلس مشکلات مردم را حل نخواهد کرد.

۱۴۰۰/۰۱/۱۹ ۲۳:۱۳
دولت، دولتمردان، مسئولین، مدیران، مسئولان و نمایندگان متاسفانه پاسخگو و جوابگو به مشکلات کارمندان، کارگران، بازنشسته های و مردم نبودند و نیستند چرا؟

۴۰۰/۰۱/۱۹ ۲۳:۳۵
بیش از 3 سال است بر قیمت خودرو، کالا، اجناس، گوشت، مرغ، میوه و... در سراسر کشور مدیریت و نظارت جدی نمی شود و همچنان نیز ادامه دارد.
توسط
به اصطلاح همسان سازی حقوق در سال 1400 برای بنده مبلغ مستمری یک میلیون 500 هزار تومان افزایش یافته است و  مبلغ سایر مزایای 530 هزار تومان افزایش یافته است.
از مسئولین دروغگوی تامین اجتماعی بیش از این انتظاری نیست
توسط
مدت حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت سخت و زیان‌آور محسوب می‌شود سه‌شنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۶ و این درحالی است که سازمان تامین اجتماعی متاسفانه تاکنون عمل نکرده است و عمل نمی کند چرا؟


شناسنامه قانون
احتساب مدت حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت سخت و زیان آور

مشخصات
    مجموعه والد: موضوعات اداری و استخدامی
    مجموعه: قوانین و مقررات ایثارگران

مدت حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت سخت و زیان آور محسوب می شود (هیات عمومی دیوان عدالت اداری)

هیات عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه مقرر کرد ایام حضور در جبهه بدون نیاز به سابقه اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور در این گونه مشاغل به عنوان سابقه خدمت محسوب می شود.

به گزارش شناسنامه قانون، به دنبال اعلام تعارض در آراء صادره شعب دیوان عدالت اداری با خواسته احتساب ایام حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت در مشاغل سخت و زیان آور هیات عمومی در این مورد وارد بحث و بررسی شد و مشخص گردید برخی شعب دیوان با صدور رای به ورود شکایت، خواسته خواهان را مورد تایید قرار داده و رای به احتساب ایام حضور در جبهه به عنوان سابقه سخت و زیان آور داده اما برخی دیگر از شعب تایید این خواسته را منوط به داشتن سابقه اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور دانسته اند.

با طرح این موضوع در هیات عمومی دیوان عدالت اداری، اعضای هیات با اکثریت آراء رای به ورود را صحیح تشخیص داد و به این ترتیب مقرر کردند ایام حضور در جبهه بدون نیاز به سابقه خدمت در مشاغل سخت و زیان آور، به عنوان سابقه این گونه مشاغل احتساب می شود.

بخشی از مستندات هیات عمومی در تایید رای به ورود در این مورد از این قرار است:

اولاً براساس تبصره ۲ ماده ۱۴ قانون کار الحاقی مصوب ۸۳/۱/۳۰ « آن دسته از بیمه شدگانی که مشمول اصلاحیه تبصره (۲) ماده (۷۶) قانون تأمین اجتماعی مصوب ۸۰/۷/۱۴ مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند به شرط آن که خدمت نظام وظیفه خود را در جبهه های نبرد حق علیه باطل طی نموده یا حضور داوطلبانه در جبهه داشته باشند سوابق خدمتی آنان جزء کارهای سخت و زیان آور محسوب می شود.»

ثانیاً براساس ماده ۲۷ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب ۸۶/۴/۳ « مدت خدمت داوطلبانه جانبازان، رزمندگان، آزادگان و شهدا در جبهه قبل از استخدام و اشتغال در صورت تمایل جزء سنوات قابل قبول از لحاظ بیمه و بازنشستگی به مأخذ مشاغل سخت و زیان آور (یک و یک و نیم سال) محسوب می گردد...»

ثالثاً براساس ماده ۳ آیین نامه اجرایی ابلاغیه شماره ۲۰۶/۴۰/۱۱/ط مورخ ۸۸/۱۰/۲۱ ستاد کل نیروهای مسلح «سه چهارم مدت خدمت کارکنان پایور و وظیفه که توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کمیته، شهربانی و ژاندارمری (نیروی انتظامی)، وزارت سپاه و وزارت دفاع و جهاد سازندگی سابق به جبهه و مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شده اند، خدمت داوطلبانه تلقی می گردد...»

رابعاً براساس رأی شماره ۲۵۷ مورخ ۹۹/۲/۱۶ هیات عمومی دیوان عدالت اداری «... باتوجه به اینکه افراد در طی دوره خدمت وظیفه، جزء کارکنان نیروهای مسلح محسوب می شوند، بنابراین تعیین میزان داوطلبانه بودن مدت خدمت کارکنان وظیفه حاضر در جبهه های دفاع مقدس که از سوی مراجع زیربط در نیروهای مسلح اعلام می شود مشمول بند ۳ آیین نامه اجرایی نحوه تعیین فوق العاده ایثارگری، نشان ها و خدمات اداری در مناطق جنگ زده (موضوع بند ۲ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری) بوده و ... اختیارات مقام فرماندهی معظم کل قوا در ارتباط با نیروهای مسلح محدود به قوانین نمی شود و اجرای دستورات معظم له برای نیروهای مسلح لازم الاجرا است...» لذا مفاد ماده ۳ آیین نامه اجرایی ابلاغیه شماره ۲۰۶/۴۰/۱۱/ط مورخ ۸۸/۱۰/۲۱ ستاد کل نیروهای مسلح به تمامی افرادی که خدمت وظیفه خود را در جبهه گذرانده اند فارغ از این که جزو کارکنان پایور و وظیفه نیروهای مسلح باشند یا نباشند، تسری یافته است.

    آخرین ویرایش در تاریخ 07 بهمن 1399
توسط
شناسنامه قانون
بررسی مجدد محاسبات احکام جدید مستمری بگیران سایر سطوح (غیرحداقلی‌بگیران) به دستور مدیرعامل تامین اجتماعی

موافقت مدیرعامل تامین اجتماعی با بازنگری در احکام بازنشستگان/ آغاز جلسه فوری برای اعمال متناسب‌سازی در پایه مستمری

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی موافقت خود را برای رسیدگی فوری به اعتراض نمایندگان بازنشستگان در مورد اعمال نشدن مبلغ متناسب سازی در پایه مستمری اعلام کرد.

به گزارش شناسنامه قانون، مقرر بود سازمان تامین‌اجتماعی جمعه (بیستم فروردین ماه)، پرداخت مستمری‌ها و متناسب‌سازی مرحله دوم را اجرایی کند که همزمان با این پرداخت‌ها و مطرح شدن اشکالاتی در پرداختی‌ها به سایر سطوح، با دستور مدیرعامل، این اقدام به منظور بازبینی موضوع و اطمینان از صحت محاسبات به تعویق افتاد.

همچنین گفته می‌شود، نتیجه بازبینی مجدد، ظرف بیست و چهار ساعت آینده اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، به دنبال تصمیم سازمان تامین اجتماعی بر لحاظ کردن مستمری قبل از مرداد ماه سال 99  (مرحله اول متناسب سازی) در احکام بازنشستگان و مستمری‌بگیران و معیار قرارندادن متناسب سازی در افزایش سالیانه‌ی مبلغ مستمری، تشکل‌های بازنشستگی مراتب اعتراض خود را به سازمان اعلام کردند.

به همین دلیل مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، موافقت خود را برای رسیدگی فوری به اعتراض نمایندگان بازنشستگان اعلام کرد و از ساعاتی پیش جلسه‌‌ ویژه بازنگری در محاسبات مربوط به افزایش سالیانه مستمری به جریان افتاده است.

منابع آگاه به ایلنا گفتند که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی موافق این بازنگری است و توافق قبلی بر سر معیار قرار گرفتن مستمری قبل از مرداد 99 در متناسب سازی و اعمال نشدن افزایش ناشی از متناسب سازی در پایه مستمری مورد تایید وی نبوده است اما آنچه در عمل اجرا شد، نظر وی را تامین نکرده است و حالا به صورت فوری خواستار بازنگری در محاسبات و رعایت توافق خرداد ماه 99 شده است.

بر  اساس این توافق قرار بود که متناسب سازی جزئی از مستمری باشد و با افزایش‌های سالیانه همراه شود تا اثرات آن در ترمیم مستمری ملموس شود.

گفتنی است، احکام و فیش مستمری فرودین ماه ۱۴۰۰ مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی امروز صبح (جمعه/۲۰ فروردین) صادر شد که گفته می‌شود مبنای افزایش مستمری فروردین ۱۴۰۰، آخرین مستمری پیش از اجرای مرحله اول متناسب‌سازی است. این مرحله از متناسب‌سازی مرداد ماه سال گذشته به اجرا گذاشته شد. بازنشستگان در روزهای گذشته با احتمال مبنا قرار گرفتن مستمری تیر ماه، اعتراض خود را در اعلام کرده بودند.
توسط
دولت حسن روحانی  متاسفانه  از سال 1392 تاکنون در هر جای دخالت و مداخله کرده است در آنجا یک فساد و فاجعه ایجاد کرده است.
توسط
عکس دختر روحانی در انگلیس     

سه دختر حسن روحانی    

سخنرانی تند روحانی علیه رئیسی    

سخنرانی تند روحانی علیه رئیس قوه قضاییه    

وجود همسر دوم حسن روحانی در انگلیس تایید شد    

لگو حسن روحانی    

فرزندان روحانی چه کاره اند    

تصاویر دختر روحانی در اتریش
توسط
چه کسانی رنگ کرونایی ایران را قرمز کردند؟
ستاد ملی کرونا چگونه سه ضربه جدی به کشور و مردم وارد کرد؟/ با روحانی برخورد قضایی خواهد شد؟
شنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۵

تصمیمات بدون پشتوانه علمی و بی‌توجهی ستاد مقابله با کرونا به هشدارهای مطرح شده از سوی مقامات بهداشتی، اشتباهی نیست که بتوان از کنار آن به سادگی عبور کرد.
ستاد ملی کرونا چگونه سه ضربه جدی به کشور و مردم وارد کرد؟/ با روحانی برخورد قضایی خواهد شد؟
گروه سیاسی جهان نيوز: مسئولان امر می‌گویند که تعداد شهرهای قرمز کرونایی ایران به بیش از 250 شهر رسیده است. دیگر شهرها هم به خود رنگ کرونایی نارنجی گرفته‌اند و کمتر از رنگ های زرد و آبی‌ روزهای ابتدایی تعطیلات نوروز خبری هست.

اما شرایط در موج چهارم کرونا متفاوت است. مردم و رسانه‌ها انگشت اتهام را به سمت ستاد ملی کرونا گرفته‌اند که به خاطر اهمال کاری آنان و غفلت از اتخاذ تصمیم درست و عدم اعلام ممنوعیت سفرهای نوروزی، رنگ ایران را قرمز کرده‌اند.

به ویژه آنکه سعید نمکی به عنوان وزیر بهداشت و مسئول سلامت کشور قبل از تعطیلات نوروز اعلام کرد که نظر ما بر ممنوعیت سفرهاست اما کسی حرف ما را گوش نمی‌کند. این اظهارات نمکی وقتی جالب‌تر شد که بعد از تعطیلات نوروز، وزیر بهداشت با بیان اینکه وارد پیک سهمگین کرونا شده ایم اعلام کرد: «برخی می‌خواهند مرگ‌ مردم را ابزار سیاسی و جبران ورشکستگی ‌خود کنند».

علاوه بر نمکی، حریرچی معاون کل وزیرات بهداشت هم در شبکه خبر گفت: «برخی در ستاد کرونا مانع شدند که از فرصت نوروز استفاده کنیم و شعله‌ باقیمانده کرونا را خاموش کنیم»!

علاوه بر سفرهای نوروزی، نمکی به صف های مرغ هم اشاره کرد که نقش مهمی در شیوع کرونا در کشور داشت. این گفته نمکی هم مستقیما انتقاد به مدیریت اقتصادی دولت است که از مدیریت قیمت و توزیع مرغ و روغن هم عاجز هستند و هم به مسائل درمانی کشور بر می‌گردد که مسئولان دولتی علاوه بر معیشت مردم ناخواسته به درمان مردم هم لطمه می‌زنند.

با این حال و علی رغم اظهارات صریح مسئولان درمان کشور، روحانی صبح شنبه در جلسه ستاد ملی کرونا پنج دلیل را برای رشد چشمگیر آمار کرونا در کشور بیان کرد که اولین آن ورود کرونای انگلیسی به کشور از عراق و آخرین آن سفرهای بدون رعایت پروتکل‌ها بود!

شرایط کرونایی کشور در حالی به این روند خطرناک با تعداد مبتلایان و تلفات بالا مبدل شد که قبل از نوروز تعداد کشته‌های روزانه کرونایی حتی تا نزدیک  50 نفر هم کاهش یافته بود.

تعطیلات نوروز، همان طور که تجریه نوروز سال گذشته نشان داد زمان مناسبی برای کنترل بیماری کرونا بدون آسیب زدن به مشاغل و کسب و کارها بود ولی نتیجه تصمیمات بدون پشتوانه علمی و بی‌توجهی ستاد مقابله با کرونا به هشدارهای مطرح شده از سوی مقامات بهداشتی، اشتباهی نیست که بتوان از کنار آن به سادگی عبور کرد؛ چرا که آثار این تصمیم‌گیری‌ ها مستقیما بر جان و مال مردم اثر خواهد گذشت که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

۱. افزایش تلفات، داغ دار نمودن مردم
بدیهی است که افزایش مبتلایان و به دنبال آن رشد تعداد جانباختگان، بسیاری از مردم کشورمان را داغدار کرد و از نعمت زندگی در کنار عزیزانشان برای همیشه محروم ساخت. ماه ها تلاش نیروهای کادر درمان و جهادگران بسیجی برای شناخت سریع مبتلایان و درمان سریع آنان برای این بود که تعداد کمتری از مردم کشور اسیر و قربانی این ویروس منحوس شوند. علاوه بر این ابتلای هموطنان به کرونا باعث خواهد شد که آنان حداقل برای دوهفته از فعالیت‌های خود باز بمانند و خانواده‌شان نیز درگیر درمان فرد مبتلا بشوند.

۲. فرسودگی کادر درمان
گذشت چهارده ماه از شیوع کرونا و گذر از سه موج در کنار ادامه دار بودن مبارزه ویروس کرونا به اندازه کافی کادر رمان را خسته کرده است. غفلت مسئولان و ایجاد موج چهارم زحمت مضاعفی بر دوش کادر درمان است که علی رغم انتظار برای کمک به فروکش کردن شعله این ویروس خطرناک، بر اوج گیری آن کمک هم کرد.

۳. ضربه به بیت المال و معیشت مردم
اوج گیری دوباره کرونا و قرمز شدن رنگ اغلب شهرهای کشور باعث تعطیلی مشاغل گروه های دو تا چهار شده است. علاوه بر آن حضور کارمندان ادارات هم به طور جدی تقلیل یافته است. این موضوع به درستی برای بحث سلامت مردم لحاظ می‌شود اما چرا باید مسئولان امر برای مبارزه با کرونا با تصمیمات غلط باعث اوج گیری کرونا بشوند که در نهایت با تعطیلی‌های اجباری، کسبه از حضور در محل کار خود و تلاش برای امرار معاش منع شوند و بسیاری از کارمندان اعم از دولتی و خصوصی هم خانه نشین شوند و سرعت انجام امورات روزانه مردم و البته کشور به طور محسوسی کاهش یابد.

البته که در چند سال اخیر از همین دولت نمونه های بی تدبیری و مدیریت های ضعیف با وجود تجربه گذشته را بارها شاهد بودیم. بحث اجرای شوک آور مصوبه گرانی و سهمیه بندی بنزین و یا ماجرای ساخت مسکن و همچنین برجام نمونه های دیگری از جنس همین تدبیرهاست که مردم طی سال های گذشته بارها طعم تلخ اینگونه تصمیمات را بر زندگی خود چشیده اند.

درخواست برخورد قضایی با روحانی
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه از ایشان خواسته است تا در قبال عملکرد ناصواب روحانی که کشور را با موج سهمگین کرونا مواجه کردند، اقدام بایسته قضایی را انجام دهند.

شهریاری در نامه به آیت الله رئیسی نوشته است: ساده‌انگاری و در کنار آن چشم پوشی از ادای تکالیف میدانی در جلوگیری از مسافرت‌های نوروزی از عوامل این اتفاق ناگوار است.

قانون مسئولیت مدنی و قانون مجازات اسلامی بخش دیات در این خصوص روشن است و بنظر می‌رسد قصور یا تقصیر را متوجه ریاست ستاد می‌داند.

بیشتر بخوانید:
برخی می‌خواهند مرگ‌ مردم را ابزار سیاسی و جبران ورشکستگی ‌خود کنند/ به هر طریق ممکن برای ممنوعیت سفر درخواست دادم/ برای فروپاشی نظام سلامت شعار ترغیب به استعفای این تیم را سر می­دهند

پیک چهارم کرونا و رشد چشمگیر مبتلایان و تلفات/ پرسش مردم: ستاد کرونا از عاقبت آزاد گذاشتن سفرهای نوروزی خبر نداشت؟/ هزینه تصمیمات غلط مسئولان را چه کسانی می‌دهند؟

روحانی(۷ فروردین): از نظر من پیک کرونا تمام شده!/ نمکی: با یکی از سهمگین‌ترین امواج کرونا مواجه شده‌ایم/ کسی حرف من را گوش نکرد
توسط
تاریخ: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۶
ابلاغ مصوبه افزایش ۳۹ درصدی مستمری بازنشستگان مشمول قانون تامین اجتماعی توسط معاون اول رئیس جمهور
با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیئت وزیران در مورد افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

ابلاغ مصوبه افزایش ۳۹ درصدی مستمری بازنشستگان مشمول قانون تامین اجتماعی توسط معاون اول رئیس جمهوربه گزارش خبرداغ به نقل از  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به نقل از  «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس این مصوبه که در جلسه ۱۸ فروردین سال ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به تصویب هیئت وزیران رسید و امروز به دستور دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد، از ابتدای فروردین سال ۱۴۰۰ کلیه مستمری های بازنشستگی، از کارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولان قانون تأمین اجتماعی که تا پایان سال ۱۳۹۹ برقرار شده است، برای دریافت کنندگان حداقل مستمری، از کارافتادگی جزیی و سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده به میزان ۳۹ درصد و برای سایر سطوح بالاتر از حداقل مستمری، به میزان ۲۶ درصد (به علاوه مبلغ ثابت دو میلیون و ۴۸۳ هزار و ۵۵۰ ریال) افزایش می یابد.

همچنین حق عائله مندی و حق اولاد کلیه مستمری بگیران واجد شرایط، همانند بازنشستگان دستگاه های اجرایی وفق بند (۴) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری تأمین و پرداخت می شود.

 متن کامل مصوبه به پیوست قابل مشاهده است.

 مصوبه افزایش ۳۹ درصدی مستمری بازنشستگان مصوبه افزایش ۳۹ درصدی مستمری بازنشستگان
توسط
سوءمدیریت دولت حسن روحانی موج چهارم کرونا را رقم زد.
توسط
هیچ عدالتی در زمان دولت حسن روحانی در سراسر کشور دیده نمی شود.
توسط
نیکزاد: کسی که مجوز سفر عید را داد امروز پاسخگو باشد!
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۲
واکنش نائب رییس دوم مجلس به اظهارات روز گذشته روحانی درباره چرایی شروع پیک چهارم کرونا.
کسی که مجوز سفرها را داده باید پاسخگو باشد
کسی که مجوز سفر را داد پاسخگو باشد!
توسط
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳
آقای روحانی ترکیه وانگلیس کرونا نداشتند؟
حسن روحانی در اظهاراتی عجیب مدعی شد ورود ویروس انگلیسی از عراق اولین عامل شیوع موج چهارم کروناست و عروسی‌های ماه رجب و شعبان، تجمع‌های بازار در شب عید و مراسم عید نوروز عوامل دیگر هستند.
آقای روحانی ترکیه وانگلیس کرونا نداشتند؟
به گزارش شهدای ایران، حسن روحانی روز گذشته در اظهاراتی عجیب مدعی شد ورود ویروس انگلیسی از عراق اولین عامل شیوع موج چهارم کروناست و عروسی‌های ماه رجب و شعبان تجمع‌های بازار در شب عید و مراسم عید نوروز عوامل دیگر هستند. در ادامه واکنش برخی از روزنامه‌های صبح امروز به این اظهارات رئیس جمهور را مرور می‌کنیم.
 
روزنامه وطن امروز: رئیس دولت شیوع کرونای انگلیسی در کشور را نتیجه ۵ عامل دانست و گفت: اصلی‌ترین عامل ورود کرونای انگلیسی به ایران تردد‌های صورت گرفته از عراق به ایران است، همچنین تردد و تجمع‌های شب عید، مراسم عید نوروز، عروسی‌های ماه‌های رجب و شعبان و انجام سفرها بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی از دیگر عوامل اصلی تشدید وضعیت کرونا در کشور هستند.

گویی روحانی فراموش کرده مردم با چراغ سبز ستاد ملی کرونا راهی جاده‌های کرونا‌زده شدند و وی نمی‌تواند با چند اظهارنظر مسؤولیت حقوقی تصمیمات اشتباه دولت را به گردن مردم و دیگران بیندازد.

حال با توجه به این صحبت‌های روحانی این سوال پیش می‌آید که چگونه ویروس کرونای انگلیسی از مرزهای عراق وارد ایران شده در حالی که طی چند ماه گذشته مرزهای بین این دو کشور به روی مسافران بسته بوده و صرفا ترددها در حوزه ترانزیت کالا صورت گرفته است. این در حالی است که با وجود قرمز بودن وضعیت کشورهایی مانند انگلیس و ترکیه همچنان تردد مسافران به این کشورها برقرار است و رئیس دولت هیچگونه اشاره‌ای به ورود ویروس جهش‌یافته کرونا از طریق این کشورها ندارد.

به‌نظر می‌رسد روحانی با تکیه بر نگاه سیاسی و فارغ از ضرورت‌های توجه به نظرات کارشناسان، با بیان چنین سخنانی صرفا به دنبال خارج کردن دولت از باتلاق خودساخته تصمیمات اشتباه است. این در حالی است که اگر وزیر بهداشت به عنوان متولی امر سلامت در کشور در جایگاه واقعی خود در ستاد ملی کرونا قرار می‌گرفت و تصمیمات این ستاد بر اساس نظرات این وزارتخانه اتخاذ می‌شد، آمارها بسیار متفاوت‌تر از آن چیزی بود که هم‌اکنون از سوی سخنگوی وزارت بهداشت مطرح می‌شود.

به نظر می‌رسد تا بیش از این دیر نشده دولت باید تغییر ساختاری را در ستاد ملی کرونا ایجاد کند و جایگاه وزارت بهداشت را در حوزه تصمیم‌گیری‌ها ارتقا داده و نقش این وزارتخانه را از اعلام‌کننده آمارهای مرگ‌و‌میر ناشی از کرونا فراتر ببیند.

این در حالی است که پاییز سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار حضوری رئیس‌جمهور و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا با ایشان، فرمودند: هنگامی که وزارت بهداشت، مصادیق محدودیت را تعیین کرد، بقیه دستگاه‌ها باید بدون در نظر گرفتن ملاحظات دیگر، آنها را رعایت و اجرا کنند.

روزنامه کیهان: درخصوص اظهارات آقای روحانی ذکر چند نکته ضرورت دارد.

اولا چرا باید وارد موج خطرناک کرونا می‌شدیم و حال آنکه روحانی با قاطعیت، نظر کارشناسان و مسئولان امر را وتو کرد و گفت از پیک کرونا عبور کرده‌ایم و بنابراین محدودیت‌های سفر برداشته شد؟ مگر نه اینکه وی می‌گوید « از بهمن ماه به موج چهارم فکر می‌کردیم و همه تلاش ما این بود به این موج مبتلا نشویم»، پس چطور علی‌رغم همه هشدارها به راحتی مجوز سفرهای نوروزی در ستاد ملی کرونا به ریاست ایشان صادر شد؟ آیا با آزاد بودن سفرها تلاش می‌کرده‌اند که به موج چهارم گرفتار نشویم؟!

ثانیاً عراق چگونه می‌تواند منشا موج اخیر باشد، در حالی که هم شیوع کرونا در عراق، شدت بسیاری دیگر از کشورها را ندارد و هم مسافرت به عراق، ماه هاست به شکل کاملا سختگیرانه توسط دولت ممنوع شده؟ و این در حالی است که با نظر دولت، مسافرت به مناطق آلوده‌تر و پر ابتلا‌تر مثل ترکیه و انگلیس دایر بوده است!

ثالثاً مسئول برداشتن ممنوعیت‌های سفر، ستاد کرونا به ریاست شخص آقای روحانی است اما این بی‌پروایی و بازی با جان مردم در حالی است که آقای روحانی برای جان خود حرمت ویژه قائل است. او حتی حاضر نشد برای تبیین لایحه بودجه یا معرفی نامزد وزارت صمت به مجلس برود، یا با وجود اصرار بر فعالیت حضوری مدارس در مهرماه، زنگ آغاز سال تحصیلی را در یکی از مدارس بنوازد.
خلاف مروّت است که یک مدیر، ابتلا و تهدید جانی را برای دیگران روا بدارد، اما خود را محترم شمارد. بسیاری از مردم وقتی لغو محدودیت‌ها را از ستاد کرونا شنیدند، اطمینان یافتند و تشویق به مسافرت شدند.

بنابراین، عامل اول فراگیری موج اخیر و سه برابر شدن تعداد مبتلایان و قربانیان، نه ورود کرونا از عراق، بلکه تدبیر خطرناک (ضد تدبیر متهورانه) ستاد کرونا با محوریت دولت و شخص آقای روحانی است.

روزنامه رسالت: روز گذشته رئیس دولت به عامل بروز موج چهارم کرونا اشاره کرد که عامل ورود کرونای انگلیسی، کشور عراق و استان خوزستان بوده در حالی که به گفته حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بارها به رئیس جمهور توصیه شد وقتی روزی ۳۰ پرواز از خوزستان به نقاط مختلف کشور انجام می‌شود، این پروازها را لغو کنند، اما کاری نکردند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد:‌ علاوه بر این، چرا آقای روحانی فقط از کشور عراق نام برد؟! چرا از پروازهای ترکیه و کشورهای اروپایی مانند انگلیس اسم نبرد؟! چرا هیچ اشاره‌ای به نامه اخیر وزیر بهداشت برای لغو پروازهای ترکیه و مخالفت خودش با این درخواست نکرد؟
توسط
1400/01/21 - 17:03
بلینکن: بایدن معتقد است بدون رهبری آمریکا جهان دچار قانون جنگل می‌شود!
و این درحالی است که عملکرد و رفتار آمریکا جنایتکار شماره یک از سال 1945 تاکنون در سراسر منطقه خاورمیانه و جهان، عمل و اجرا قانون جنگل بوده است.
آمریکا جنایتکار شماره یک از سال 1945 تاکنون همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک دیگر در سایه سکوت سازمان های بین المللی خیانتکار شماره یک بزرگ ترین متجاوز به حقوق بشر در دنیاست.
و این در حالی است که شورای امنیت از سال 1945 تاکنون شریک جرم جنایت های صهیونیست ها جنایتکار شماره یک در فلسطین، نوارغزه، لبنان، منطقه خاورمیانه و جهان است.
و این در حالی است که اروپایی ها، برخی کشورهای عربی و صهیونیست ها و تروریست های منطقه خاورمیانه و جهان با کمک، حمایت و پشتیبانی آمریکایی ها جنایت می کنند و آدمکشی می کنند.
توسط
دولت حسن روحانی ابتدا ثابت کرد که به دنبال حل مشکلات مردم و کشور نبود.
مشکلات و کشور تاکنون ثابت کرد که  دولت به وظیفه ساختارسازی و نظارت خود عمل نکرده است و هنوز هم نمی‌کند چرا؟
توسط
نتیجه حمایت دولت حسن روحانی از مردم و کشور مرغ 100 درصد گران شد
توسط
تجمع سهامداران مقابل سازمان بورس

22 فروردين 1400 ساعت 15:04

جمعی از سهامداران بورس پیش از ظهر یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ مقابل سازمان بورس اوراق بهادار تجمع کردند و خواستار رسیدگی به اوضاع نابسامان بورس شدند.

دخالت و مداخله دولت حسن روحانی عامل اصلی مشکل بورس بوده است.
توسط
آمریکا همان تروریسم بین المللی است.
آمریکا داعش جهانی است.
اعتراف جالب درباره ایجاد داعش

22 فروردين 1400 ساعت 14:00

اسکات ریتِر افسر اطلاعاتی سابق سپاه تفنگداران دریایی آمریکا در گفتگو با راشاتودی: حضور آمریکا در خاورمیانه منشاء ایجاد داعش است.

اعتراف جالب درباره ایجاد داعش
توسط
وزیر تعاون، کار رفاه اجتماعی در سال 1399 بدون علت، دلیل و مدرک در  رسانه ها اعلام می کند حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را 80 الی 90 درصد افزایش دادم. و این در حالی است که حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1399/ 15 درصد افزایش یافته است، نه 80 الی 90 درصد
توسط
روحانیون اعزامی به ترکیه برای نظارت بر ذبح شرعی مرغ بیش از ۷۰ میلیون تومان در ماه حقوق می گیرند/ سند
توسط
از مجلس شورای اسلامی که موارد استنکاف رئیس‌جمهور از اجرای قانون را به قوه قضائیه ارسال کردند تشکر می‌کنیم.


به سفیر فرانسه و کشورهای اروپایی عرض می‌کنم مراقب رفتار و عملکرد خود باشید هنوز آثار سلاح‌های اهدایی خباثت‌آلود شما به صدام بر بدن عزیزان رزمنده ما باقی است. البته بدانید که به وقت مقتضی انتقام خواهیم گرفت.


نگرانی اصلاح‌طلبان حاکم بر دولت از آینده سیاسی خود، آنها را بر آن داشته تا تلاش کنند از نمد مذاکرات 4+1 به قیمت اسارت کشور کلاهی برای خود درست کنند و از سویی شکست در انتخابات را هم مانند 88 برنمی‌تابند!


شما را به آیه‌آیه‌های قرآن، خون پاک و مقدس شهدا و آقا اباعبدالله قسم می‌دهم دست این دولت را از هسته‌ای کشور کوتاه کنید! وگرنه در تدارک برجام‌های خسارت‌بار دیگر برای کشور و ملت است!


آقای رئیس‌جمهور هدفشان از غسل تعمید دادن تیم بایدن و توبه‌کار نشان دادن آمریکا چیست؟ آمریکایی‌ها اگر می‌خواستند تحریم‌های علیه ایران را بردارند در گذشته این کار را می‌کردند.


کوتاه آمدن دولت در برجام یعنی راضی شدن به برداشته شدن فقط تحریم‌های ترامپ و نه همه تحریم‌ها، مخالف با سیاست و نظر اعلام شده نظام می‌باشد و مفسده‌انگیز است.


وضعیت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان شباهت زیادی به وضع مدیریت ویروس کرونا در کشور داشته است در هر مورد شاهد بی‌ملاحظگی، دستپاچگی و سهل‌انگاری بوده‌ایم و فرصت‌ها تبدیل به تهدید شده‌اند.


دولت با عملکرد ناصواب خود در باز گذاشتن خطوط هوایی و زمینی داخلی و خارجی در ایام نوروز مرتکب گناه بزرگی شده و حالا باید کسبه در این شرایط اقتصادی تاوان این کج‌اندیشی و بی‌اعتنایی به نظر کارشناسان را بپردازند و مردم مظلوم نیز نظاره‌گر جان دادن عزیزانشان باشند.


دولتمردانی که گلایه کردند چرا از کارهای ما فیلم نمی‌سازید، خوب بود اخبار سیاسی ساعت 14 یکشنبه 1400/1/22 را می‌دیدند و از تعطیلی بازارچه‌های مرزی افغانستان و چند کشور همسایه دیگر که حدود 6 سال است به صورت متروکه رها شده مطلع می‌شدند. طبق اظهارات شاهدان قبلا آنها در امر صادرات فعال بودند. آیا دولتمردان اجازه می‌دهند این فرصت‌سوزی‌های پرخسارت را به صورت فیلم نمایش دهند یا آن فیلم را هم به سرنوشت گاندو دچار می‌سازند؟! دولتمردان بدانند دنیا فقط شیطان‌بزرگ و چند کشور خبیث اروپایی نیست. لطفا دست از این دولت‌های باج‌خواه بردارند و به فرصت‌های اطراف کشور توجه کنند.


در تمام شبکه‌های صداوسیما باید شاهد تولید و پخش برنامه‌های جذاب و متنوع درخصوص اهمیت این دوره از انتخابات با هدف راهنمایی مردم در انتخاب فرد اصلح برای ریاست‌جمهوری باشیم.


شورای رقابت به شورای رفاقت تغییر ماهیت داده در نتیجه این شورا بجای اینکه قیمت خودرو را پایین نگه دارد و موجب بالا رفتن کیفیت محصول بشود کاملا برعکس عمل کرده و می‌کند.


چرا (حقوق) حق‌التدریسی شاغلین اسفند 98 و نیمی از فروردین 99 و نیمی از اردیبهشت 99 را پرداخت نمی‌کنند؟!


مدتی است در شهرستان رامشیر خوزستان سرقت‌های مسلحانه از منازل صورت می‌گیرد از مسئولین امر درخواست می‌شود از امنیت جانی و مالی روستائیان اطراف محافظت نمایند و با اشرار برخورد کنند.


تمام کارخانه‌هایی که به بخش خصوصی واگذار شده باید مورد بازبینی قرار گیرد و در صورت احراز حیف و میل بیت‌المال با مسببین آن برخورد و قراردادها فسخ شود.


از یک طرف در پیام‌های بازرگانی سیمای جمهوری اسلامی تبلیغ انواع روغن مایع به نمایش گذاشته می‌شود و از سوی دیگر در بازار همین روغن‌ها برای مصرف به قیمت مصوب کمیاب است. مشکل کجاست؟!


شهرداری منطقه کوت عبدالله حقوق کارگران و رفتگران خود را نداد. آنها نیز دست از کار کشیدند. ساکنین منطقه برای تخلیه زباله مجبور شدند با پول خودشان کامیون اجاره کنند فقط با بخشی از پول هزینه شده برای نمای ساختمان شهرداری می‌توان حقوق چندماه کارگران را پرداخت کرد و نگذاشت مشکلی به‌وجود بیاید.


اگر در پرونده‌های حقوقی برای مردم امکان گرفتن وکیل از فارغ‌التحصیلان رشته حقوق فراهم بشود بسیاری از پرونده‌های شکایت رد نخواهد شد در ضمن به قاضی پرونده نیز برای صدور حکم کمک زیادی می‌شود.


از شرکت برق، گاز و آبفا درخواست می‌شود با توجه به عدم صدور کاغذ بدهی‌ها، لطفا پس از پرداخت‌های بدهی توسط مردم، با پیامکی پرداخت‌ها را تایید کنند تا مردم مطمئن شوند بدهی آنها پرداخت شده است و دغدغه‌ای نداشته باشند که آیا پرداخت‌ها که اغلب از طریق خودپردازها انجام می‌شود درست انجام گرفته است یا نه.


در تاریخ 1400/1/15 هندوانه در اصفهان کیلویی دو هزار تومان بود وقتی رفتم به همدان دیدم کیلویی 4500 تا 6000 تومان است! این اختلاف قیمت بیش از 200 درصدی نشانه چیست؟!


استاندار خوزستان گفته 700 روستا از 4000 روستای خوزستان آب بهداشتی ندارند! به نظر می‌رسد مقصر اصلی آن وزارت نفت است که به مسئولیت‌ها و تعهدات خود درباره استان نفتخیز عمل نکرده است و مطالبات قانونی از درآمد نفت را پرداخت نکرده است.


فرزندم در آزمون کتبی استخدامی دولت پذیرفته شد بعد از آن در مصاحبه از او پرسیده بودند که کدام یک از بستگانتان در خارج است فرزندم دایی خود را که از قبل از انقلاب در خارج بوده نام برده بود و او را رد کردند! پس این جوان‌ها کجا باید شاغل شوند؟ آیا اگر یکی از بستگان فردی در خارج ساکن باشد جرم است ولی امثال جیسون رضائیان جاسوس در دفتر ریاست جمهوری کار کنند یا مدیران دوتابعیتی و نفوذی در دستگاه‌های دولتی شاغل باشند ایرادی ندارد؟!


یک بیمار صعب‌العلاج ماهانه 180 تا 200 هزار تومان می‌گیرد در حالی که فقط هزینه یک بسته پوشک او 200 هزار تومان است! هزینه پرستار و خورد و خوراک به کنار؟! کدام مسئولی می‌تواند با اطلاع این مسائل و مشکلات مردم شب‌ها راحت سر بر بالین بگذارد؟! بسیاری از کالاها 500-600 درصد گران شده‌اند آیا نباید به همین میزان موثری بر حداقل حقوق این طیف افزوده شود؟ چنین اقشاری با 4-5 میلیون درآمد هم مشکل دارند چه رسد با 200 هزار تومان! از مجلس انقلابی درخواست می‌شود تدبیری برای این اقشار که زیاد هم نیستند
بنمایند.


از رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران درخواست می‌شود وقتی را مقرر نمایند تا قشر ایثارگر بتواند مسائل و مشکلات خود را رودررو درمیان بگذارد. کوچه پس‌کوچه‌های بروکراسی اداری معیوب زیبنده آن نهاد مقدس نیست.


ما حدود 200 هزار نفر با 10 سال سابقه بیمه و بیش از 65 سال سن کمتر از یک میلیون تومان دریافتی داریم؟ اکثرا هم مستأجریم. از مجلس درخواست می‌شود ما را از این اوضاع فلاکت‌بار و این تورم و گرانی با این حداقل حقوق نجات دهند.


انتظار داریم برای اعضای شورای حل اختلاف که لیسانس حقوق داشته و بالای ده سال سابقه کار دارند در امر وکالت امتیاز قائل بشوند.
توسط
پرونده شکایت از رئیس دولت‌های‌ یازدهم و دوازدهم به قوه قضائیه ارسال شد
نمایندگان مجلس با 190 رأی موافق پرونده شکایت از رئیس دولت‌های یازدهم و دوازدهم و استنکاف وی از قانون را به قوه قضائیه ارجاع دادند.

تاریخ: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز گذشته پارلمان، گزارش کمیسیون حقوق و قضائی مجلس درباره استنکاف از اجرای ماده یک قانون مدنی از سوی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور دولت‌های یازدهم و دوازدهم در اجرای ماده 234 آئین‌نامه داخلی مجلس را بررسی کردند.
به گزارش فارس، وکلای ملت نهایتا با 190 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 235 نماینده حاضر در جلسه، پرونده استنکاف حسن روحانی از قانون را جهت رسیدگی قوه قضائیه ارسال کردند.
به گزارش فارس، در گزارش کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس عنوان شده است که با توجه به استعلامات صورت گرفته از معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی، حسن روحانی رئیس دولت‌های یازدهم و دوازدهم از زمان تصدی به پست ریاست‌جمهوری اسلامی ایران از امضاء، صدور دستور انتشار و ابلاغ 13 فقره قانون مصوب مجلس شورای اسلامی استنکاف کرده است.
گفتنی است، بر اساس ماده 1 قانون مدنی، مصوبات مجلس شورای اسلامی به رئیس‌جمهور ابلاغ و رئیس‌جمهور باید ظرف 5 روز آن را امضا و به دولت ابلاغ کرده و دولت موظف است ظرف مدت 48 ساعت آن را منتشر کند.
توسط
هر 5 ثانیه یک کودک یمنی به دلیل محاصره یمن، ازگرسنگی یا بیماری جان می‌دهد
یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که به دلیل محاصره ظالمانه این کشور از سوی دشمنان، هر پنج ثانیه یک کودک یمنی جان خود را از دست می‌دهد.
کد خبر: ۲۱۴۳۷۹
تاریخ: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵
حملات آل‌سعود طی شش سال گذشته به یمن، باعث شده است تا کودکان به قربانیان بزرگ این تجاوز تبدیل شوند. آمارهای مختلفی از سوی نهادهای بین‌المللی تاکنون منتشر شده و پیش از این، یونیسف اعلام کرده بود که هر 10 دقیقه یک کودک یمنی به دلیل تبعات جنگ جان می‌دهد. اکنون آمار جدیدی در این مورد منتشر شده است. به گزارش ایسنا، محمد علی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن، توئیت کرد: «در روز جهانی بهداشت هر پنج ثانیه یکی از کودکان یمنی به دلیل محاصره ظالمانه این کشور از سوی دشمن آمریکایی، انگلیسی، عربستانی، اماراتی و همپیمانان آنها، جان خود را از دست می‌دهد.»
الحوثی تاکید کرد:«این مسئله، تروریسم گروه‌های متخاصم با مردم یمن را نشان می‌دهد که از تمامی خط قرمزها عبور کرده و عامدانه قانون و منشور سازمان ملل را نقض می‌کنند.» این عضو شورای عالی سیاسی یمن در توئیت دیگری، این گونه نوشت:« اگر قاتلی دست از کشتار بردارد، آیا باید از این بابت از او تشکر کرد و یا اینکه او را مورد حسابرسی قرار‌داد؟ این روزها سازمان‌ها با کشورهای متخاصم آمریکا، انگلیس، عربستان و امارات که مردم یمن را به قتل رسانده و محاصره می‌کنند، این چنین برخوردی می‌کنند و به جای اینکه آنها را محکوم کنند و مورد حسابرسی قرار دهند، اگر آنها اجازه ورود کشتی‌ها به بنادر یمن را برای کمک به بیمارستان‌ها بدهند، از آنها تشکر خواهند کرد.» محمد عبدالسلام‌،سخنگوی جنبش انصارالله یمن، هم اعلام کرد، ادامه محاصره یمن توسط کشورهای ائتلاف تحت امر عربستان در ماه رمضان، به منزله دست شستن از تمامی ارزش‌های انسانی است.
تداوم حملات
اما، در ادامه حملات انصارالله به عربستان، پهپادهای یمنی بار دیگر نقاطی را در عربستان مورد هدف قرار‌دادند. نیروی هوایی ارتش یمن صبح دیروز فرودگاه جیزان و پایگاه هوایی ملک خالد عربستان در منطقه خمیس مشیط را هدف قرار‌داد. سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی ارتش یمن، گفت که یگان پهپادی ارتش به لطف خداوند موفق شد آشیانه هواپیماهای جنگی در فرودگاه جیزان و پایگاه هوایی ملک خالد را با دو پهپاد    «قاصف کی 2 » هدف قرار دهد، و در این عملیات، اهداف مورد نظر، به طور دقیق هدف قرار گرفتند. وبگاه شبکه خبری «المسیرة» یمن در خبری فوری به نقل از سریع افزود که این حمله در پاسخ به استمرار تجاوزات ائتلاف سعودی علیه یمن و محاصره این کشور‌، صورت گرفته است.
توسط
تحریم و کرونا تاکنون به نفع دولت و مسئولان بوده است چون به خاطر سوء استفاده کردند و استفاده می کنند قیمت خودرو، اجناس، کالا، گوشت، مرغ، میوه و... را بصورت غیر قانونی افزایش دادند.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۱۲:۱۳
انتقام شما از رژیم صهیونیستی با حرف شعار و سخنرانی است نه و عمل و اجرا
مذاکره ایران با آمریکا همان مذاکره با اسرائیل است.خطیب‌زاده:

از رژیم صهیونیستی برای نطنز انتقام می‌گیریم/ این حادثه ترویستی ممکن بود به جنایتی علیه بشریت تبدیل شود

23 فروردين 1400 ساعت 11:29

آنچه در نطنز اتفاق افتاد، تروریسم هسته‌ای در خاک جمهوری اسلامی ایران بود... ایران حق خود برای پاسخ و دفاع مشروع را ذیل بند 51 منشور ملل متحد محفوظ می داند. نمایندگی ما در نیویورک پیگیر این اقدام هستند.

به گزارش جهان نیوز، سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری هفتگی خود به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
 
بر اساس گزارش تسنیم، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه امروز نشست خبری خود را به صورت مجازی برگزار کرد.

خطیب زاده در این نشست گفت: این هفته هم انشالله اگر جزئیات نهایی شود، از روز چهارشنبه گفتگو و مذاکرات در چارچوب رفع تحریم‌های یکجانبه آمریکا آغاز خواهد شد.

لاوروف امشب به تهران می‌آید
وی افزود: امشب ما میزبان وزیر خارجه روسیه خواهیم بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی درباره حادثه نطنز گفت: اتفاق ناگواری که در نطنز رخ داد و بارها رژیم صهیونیستی از قبل می‌گفت و این روزها هم از منابع متعدد شنیده می‌شود که تایید می‌کنند این رژیم پشت این داستان بوده است. البته خوشحالم که هیچ آسیب انسانی و محیط زیستی نبوده است. اما این یک جنایت علیه بشریت است.

سانتریفیوژهای از مدار خارج شده در نطنز از نوع IR1 بوده‌اند
وی افزود: اگر هدف این بوده که توان ایران تضعیف شود، اینطور نبوده. تمامی سانتریفیوژهایی که از مدار خارج شدند از نوع IR1  بوده و با سانتریفیوژهای جدید جایگزین می‌شود. قطعا به این هدف خود نخواهند رسید. رژیم اشغالگر قدس با این اقدام تلاش کرد که از مردم ایران انتقام صبر و پر از حکمت خود را بگیرد. پاسخ ایران انتقام از رژیم صهیونیستی در جا و زمان خود خواهد بود.

خطیب زاده ادامه داد: آنچه در وین انجام می شود مذاکرات هسته ای نیست، گفتگوهای فنی برای رفع تحریم‌هاست. ما یکبار بر روی برجام انجام دادیم و تمام شده است.

مقامات آمریکا به وین می‌آید تا میراث شکست‌خورده ترامپ را حفظ کند
وی اظهار داشت: هیچ تفاوتی بین هیچ تحریمی وجود ندارد. بارها مقامات آمریکایی گفتند که تحریم‌ها را اعمال کردند برای فشار حداکثری و اینکه هیچ کس نتواند برجام را احیا کند. متاسفم برخی از ایالات متحده به وین می‌آیند که با 1+4 گفت‌وگو کنند برخی از میراث شکست خورده ترامپ را حفظ کنند. این مسیری که برای اصلاح اقداماتشان در پیش گرفتند باید کامل باشد.

ایران و روسیه توافقنامه جامع امضا می‌کنند
او ادامه داد: در سفر وزیر خارجه روسیه توافقنامه همکاری های جامع امضا خواهد شد.
سخنگوی وزارت خارجه درباره رژیم حقوقی دریای خزر گفت: تصویب آن در مراجع داخلی در حال انجام است. فکر می‌کنیم باید تمرکز خود را برای نهایی شدن گفت‌وگوها و پیش نویس تعیین خطوط مبدا در دریای خزر بگذاریم که تصویب کنوانسیون را تسهیل کنیم.

خطیب زاده درباره سفر نخست وزیر کره جنوبی به ایران گفت: یکی از موضوعات مهم رفع انسداد منابع ارزی ایران در کره است. اینها بدهی های قطعی کره جنوبی است و ربطی به تحریم‌ها ندارد. روابط به خاطر این صدمه دیده است.

وی گفت: ما روشن گفته ایم که وضعیت باید به ژانویه 2017 برگردد و این برچسب‌های خیالی که دولت ترامپ زده و برخی را اعمال یا بازاعمال کرده است. ما به اینها کاری نداریم. آمریکا ذیل قطعنامه 2231 تعهداتی دارد و در انجا درج شده که آمریکا باید از اقداماتی که مانع عادی سازی روابط اقتصادی با ایران می‌شود، اجتناب کند. ما با آمریکا کاری نداریم و لیست (تحریم‌ها) را به کمیسیون مشترک ارائه می‌کنیم. اگر آمریکا واقعا بخواهد به تمامی تعهدات خود برگردد، بسیاری از مسائل قابل راستی‌آزمایی هستند. یک سری از اقدامات هستند که باید به صورت موثر برداشته شوند. اینها قابل راستی آزمایی هست. البته جزییات احتیاج به گفتگوهای پیچیده داخل کمیسیون مشترک دارد.

اتفاق نطنز تروریسم هسته‌ای بود
خطیب‌زاده گفت: آنچه در نطنز اتفاق افتاد، تروریسم هسته‌ای در خاک جمهوری اسلامی ایران بود... ایران حق خود برای پاسخ و دفاع مشروع را ذیل بند 51 منشور ملل متحد محفوظ می داند. نمایندگی ما در نیویورک پیگیر این اقدام هستند.

وی افزود: هیچ مذاکره‌ مستقیم یا غیرمستقیمی بین ایران و آمریکا وجود ندارد. همه تحریم‌ها باید رفع شوند.

خطیب زاده گفت: پاسخ نطنز انتقام از اسرائیل است و اسرائیل نمی تواند از جیب مردم ایران هزینه کند. رژیم صهیونیستی برخی اقداماتی را انجام داده و برخی درزهای خبری را علنی انجام داده است. وزارت خارجه یک مسئولیت بر اساس تنظیم نظام دارد و آن هم نهایت تلاش در چارچوب سیاست‌های نظام برای رفع تحریم‌هاست.

وی درباره اظهارات سفیر فرانسه درباره رسیدن به توافق قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، گفت: به شرط صحت این انتساب، [باید بگویم که] اگر صبر راهبردی و رفتار حکیمانه ایران نبود، بخاطر نقض عهد آمریکا و بدعهدی‌های اروپا، قطعا چیزی از برجام باقی نمانده بود. قطعا پرونده هسته ای یک پرونده ملی هست و دستگاههای حاکمیتی آن را دنبال می‌کنند. من مطمئنم که سفرای مقیم و سفیر فرانسه این نکته را می‌دانند و مجدد آن را یادآوری می‌کنم.

اظهارنظر درباره میزان سانتریفیوژهای خسارت دیده در نطنز زود است
خطیب زاده در پاسخ به سوال تسنیم درباره میزان خسارت وارد شده به تاسیسات نطنز و مدت زمان مورد نیاز برای بازیابی آن گفت: میزان خسارت‌ها باید با تست همه سانتریفیوژها اتفاق بیفتد و البته جای آنها سانتریفیوژهای پیشرفته جایگزین می‌شود. میزان دقیق خسارت‌ها را سازمان انرژی اتمی باید خودش اعلام کند. فعلا خیلی زود است و در حال بررسی تک تک سانتریفیوژها هستند.

آژانس و مراجع بین‌المللی به وظیفه خود در قبال اتفاق نطنز عمل کنند
وی افزود: آژانس و مراجع بین‌المللی دیگر باید وظایف خود را انجام دهند، نه تنها محکوم کردن، بلکه تضمین اینکه چنین اتفاقاتی دیگر رخ ندهد... ما مسیر خود را بر اساس اظهارات و اقدامات رژیم صهیونیستی تنظیم نمی‌کنیم.
توسط
علی مطهری: رابطه با آمریکا به سود کشور است
رابطه با دشمن به سود کشور است
آمریکا همان منافقین است.
آمریکا همان تروریسم بین المللی است.
آمریکا همان داعش است.
توسط
روحانی، ظریف و عراقچی در این مدت 8 سال کل دنیا را گرفتار کردند.
روحانی، ظریف و عراقچی در این مدت 8 سال یک فاجعه بزرگی در جهان ایجاد کردند.
توسط
نیروهای آمریکایی و کشورهای اروپایی باید افغانستان، عراق و منطقه را ترک کنند
توسط
بعد از گذشته 7 سال 10 ماه اعتراف ظریف: نیروهای بیگانه باید منطقه را ترک کنند شرم آور است.
توسط
پیگیری پرونده شهید سلیمانی و ابومهدی از سوی عراق چرا از 13 دی ماه سال 1398 تاکنون عمل و اجرا نشده است.
توسط
۲۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۶

رئیس بخش ایران شورای آتلانتیک آمریکا درگفتگو بامهر:
مسئولیت رژیم صهیونیستی در حادثه نطنز کاملا مشهود است
مسئولیت رژیم صهیونیستی در حادثه نطنز کاملا مشهود است

رئیس بخش ایران شورای آتلانتیک آمریکا عنوان داشت که دست داشتن رژیم صهیونیستی در حادثه تاسیسات هسته ای نطنز کاملا مشهود و هدف آن توقف برنامه ای هسته ای ایران است.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل -عبدالحمید بیاتی: تأسیسات هسته‌ای نطنز روز یکشنبه هفته جاری و در آستانه برگزاری دور جدید مذاکرات کمیسیون مشترک برجام که با هدف بازگرداندن آمریکا به تعهدات خود در برجام انجام می‌شود، شاهد یک عملیات خرابکاری در تأسیسات برق خود بود.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در اظهاراتی با نسبت دادن این حادثه به رژیم صهیونیستی گفت: هدف اسرائیل از حادثه در تأسیسات هسته‌ای نطنز این بوده که «توان هسته‌ای ایران محدود شود.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران هم گفت: این اقدام اسرائیل برای تأثیر گذاشتن بر موفقیت ایران در مذاکرات با آمریکا بوده و «انتقام این اقدامات را خواهیم گرفت».

مقام‌های ایران پیش از این گفته بودند که حادثه روز یکشنبه در بخشی از شبکه توزیع برق مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن نطنز رخ داده است.

از سوی دیگر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز یکشنبه شب به وقت تهران گفت که مقابله با ایران بزرگترین کار این رژیم است. نتانیاهو در مراسمی با حضور مقامات نظامی و اطلاعاتی این رژیم گفت: نبرد علیه ایران و نیروهای نیابتی این کشور و غیرهسته‌ای شدن آن مأموریتی بزرگ است؛ اما شرایط امروز به این معنا نیست که فردا نیز همین شرایط خواهد بود.!

اسلاوین: بهترین راه پاسخ به اقدام اسرائیل در خرابکاری نطنز آن است که مذاکرات وین ادامه یافته و امکان بازگشت سریع به برجام محقق شود

اما علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به حادثه نطنز، گفت: دشمن دلش می‌خواهد که یأس و ناامیدی را در دل ملت ما بکارد اما کور خوانده است، آنها الان در گزارش‌هایی که می‌دهند می‌گویند، ما فعالیت‌های هسته‌ای در نطنز را ۹ ماه عقب انداخته ایم که من تأکید می‌کنم ظرف چند روز آینده ان شاء الله بخش قابل توجهی از آن خرابکاری‌هایی که دشمن انجام داده بود جبران خواهد شد.

در همین رابطه خبرنگار مهر در تماس با «باربارا اسلاوین» رئیس بخش ایران شورای آتلانتیک آمریکا، نظر وی را درباره حادثه روز یکشنبه نطنز و دست داشتن رژیم صهیونیستی در آن جویا شد.

وی اگر چه می‌گوید، هنوز مدرکی برای اثبات هماهنگی اسرائیل و آمریکا درباره این خرابکاری وجود ندارد اما بطور ضمنی به این موضوع اعتراف دارد که بیشتر رفتارهای محیط پیرامونی رژیم صهیونیستی با آمریکا هماهنگ است.

اسلاوین به این نکته مهم هم اشاره داشت که چالش‌های داخلی نتانیاهو باعث شده است که وی از برگه ایران و آسیب زدن به برنامه هسته‌ای آن، برای مصرف داخلی و برطرف کردن موانع داخل بهره می گیردو این به این معناست که او هر کاری را برای توقف برنامه هسته‌ای ایران انجام می‌دهد.

وی در این گفتگو افزود: مسئولیت (دست داشتن) اسرائیل در این حادثه کاملاً مشهود است. گفته می‌شود که اسرائیل این کار را در هماهنگی با آمریکا انجام داده اما هنوز مدرکی در این رابطه که تل آویو با اطلاع دولت بایدن دست به این کار زده وجود ندارد. اسلاوین در بیان اینکه چرا رژیم صهیونیستی دست به این اقدام زده گفت: بی بی (بنیامین نتانیاهو) خواستار احیای برجام نیست بنابراین او هر کار ممکنی را برای نشان دادن اینکه اسرائیل می‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند انجام می‌دهد.

رئیس بخش ایران شورای آتلانتیک آمریکا ادامه داد که بهترین راه پاسخ به این اقدام اسرائیل آن است که امکان بازگشت سریع به برجام محقق شود. این امر نشان می‌دهد که قوانین و حقوق بین الملل بسیار مهمتر از اقدامات نظامی یکجانبه و خرابکاری است.
توسط
رژیم صهیونیستی مستقیم در حادثه نطنز نقشی داشته است!
توسط
چراغ سبز آمریکا به جنگ داخلی در افغانستان

     ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۶

چراغ سبز آمریکا به جنگ داخلی در افغانستان
در حالی که درباره احتمال جنگ داخلی در افغانستان صحبتی نشده است، اما وزیر امور خارجه آمریکا با ابراز نگرانی هشدار داد که در صورت بروز جنگ داخلی در این کشور، واشنگتن حمایت‌هایش را از افغانستان متوقف می‌کند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد که جو بایدن رئیس جمهور این کشور به پایان دادن به جنگ افغانستان متعهد است و تلاش دارد تا از تبدیل دوباره این کشور به پناهگاهی برای تروریست‌ها جلوگیری کند.

بلینکن به «ان‌بی‌سی» گفت که صلح پایدار و عادلانه در افغانستان تنها درصورت رهبری روند صلح توسط افغان‌ها تامین می‌شود و به همین منظور نیز ما در حال تقویت دیپلماسی خود هستیم تا طرف‌های مختلف از جمله طالبان، دولت افغانستان، دیگر بازیگران کلیدی و کشورهای منطقه را گردآوریم تا در این مسیر حرکت کنند.

وی افزود: «فکر نمی‌کنم هیچکس در افغانستان، چه طالبان و چه دولت و قطعاً نه مردم افغانستان منفعتی در این داشته باشند که این کشور به جنگ داخلی بیفتد».

بلینکن ادامه داد که اگر طالبان رسمیت و حمایت بین‌المللی می‌خواهد، اگر جنگ داخلی در این کشور صورت گیرد این حمایت‌ها صورت نخواهد گرفت.

وزیر خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد: «خواهیم دید که جناح‌ها چطور منافع خود را محاسبه خواهند کرد، فکر می‌کنم دیگر کشورها نیز باید در این راستا گام بردارند و به حرکت افغانستان در جهت مثبت کمک کنند».
حکمتیار در پاکستان نسبت به جنگ داخلی در افغانستان هشدار داد
تاکید افغانستان به تقویت اجماع بین‌المللی جهت تامین آتش‌بس
سفر وزیر خارجه آمریکا به بروکسل برای مذاکره درباره ایران، اوکراین و افغانستان
درز جزئیات نشست استانبول همزمان با نهایی شدن پیش‌نویس طرح صلح افغانستان

بلینکن در حالی مدعی حمایت آمریکا از روند صلح افغانستان به رهبری افغان‌ها است که چند ماه پیش در نامه‌ای خارج از عرف دیپلماتیک و با ادبیات تهکمانه از رئیس جمهور افغانستان خواسته بود تا «فوراً» نقشه را برای یک دولت جدید را مشخص کند.

وی با وجود اشرف غنی و نادیده گرفتن کابل تاکید کرده بود که نشست استانبول برای نهایی سازی توافق صلح افغانستان برگزار خواهد شد.
توسط
نظامیان آمریکایی از سال 2001 تاکنون ثابت کردند که قصد خروج از افغانستان را ندارند.
نظامیان آمریکایی از سال 2003 تاکنون ثابت کردند که قصد خروج از عراق را ندارند.
نظامیان آمریکایی از سال 2003 تاکنون ثابت کردند که قصد خروج از لیبی را ندارند.
نظامیان آمریکایی از سال 2011 تاکنون ثابت کردند که قصد خروج از سوریه را ندارند.
نظامیان آمریکایی از سال 2015 تاکنون ثابت کردند که قصد خروج از یمن را ندارند.
توسط
حادثه نطنز برای صهیونیست ها جنایتکار شماره یک گران تمام می شود.
توسط
دشمن به دنبال جدا کردن مردم از انقلاب است/ روحانی، ظریف و علی مطهری هم به دنبال مذاکره و همکاری با دشمن هستند.
توسط
مشخص نیست آمریکا جنایتکار شماره یک در مرز اوکراین چه می‌کند.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۱۵:۲۰
فوت ۲۷۴ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته به خاطر عملکرد و بی مدیریتی دولت و مسئولان بوده است.
توسط
اروپا فرماندهان ارشد نظامی ایران را تحریم کرد

23 فروردين 1400 ساعت 19:21

اتحادیه اروپا همگام با سیاست‌های خصمانه و ضد بشری آمریکا، از تحریم ۸ شخص حقیقی و ۳ نهاد ایرانی به اتهام واهی آنچه «نقض حقوق بشر» می‌خواند، خبر داد.

به گزارش جهان نیوز،به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا روز دوشنبه 8 شخص حقیقی و 3 نهاد ایرانی را به بهانه «نقض حقوق بشر» تحریم کرد.

شورای اروپا که از نهادهای رسمی اتحادیه اروپا به شمار می‌رود و خط مشی کلی این اتحادیه را تعیین می‌کند، در بیانیه‌ای با اعلام اینکه اتحادیه اروپا محدودیت‌های خود علیه ایران در واکنش به آنچه «نقض جدی حقوق بشر» خوانده می‌شود را تا تاریخ 13 آوریل 2022 (24 فروردین 1401) تمدید کرده است، از تحریم 8 شخص حقیقی و 3 نهاد ایرانی دیگر به بهانه مشابه خبر داد.

بر اساس بیانیه شورای اروپا، با احتساب اشخاص و نهادهایی که امروز نامشان به فهرست تحریم های اتحادیه اروپا اضافه شده است، در حال حاضر 95 شخص حقیقی و 4 نهاد ایرانی در فهرست تحریم‌های به اصطلاح حقوق بشری اتحادیه اروپا قرار دارند.
نشریه رسمی اتحادیه اروپا طی اطلاعیه‌ای از «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین، «حسین سلامی» فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،«حسن کریمی» فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی، «محمد پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی، «غلامرضا ضیائی» رئیس سابق ندامتگاه اوین، «حسن شاهوارپور» فرمانده سپاه پاسداران در استان خوزستان و «لیلا واثقی» فرماندار شهرقدس به عنوان افرادی که از امروز نامشان در فهرست اشخاص تحت تحریم اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد، نام برده است.

علاوه بر این، نام ندامتگاه‌های اوین، فشافویه و رجائی‌شهر نیز به فهرست نهادهای تحت تحریم اتحادیه اروپا اضافه شده‌ است.

 وقتی که ما هزاران بار تاکنون در رسانه ها اعلام کرده ایم و اعلام می کنیم مشکل ایران با اروپا و آمریکا از طریق مذاکره، توافق هسته ای و برجام حل نخواهد شد و حل نمی شود ولی متاسفانه دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس باز هم به دنبال مذاکره و همکاری با اروپا و متحدانش هستند.
توسط
اروپا فرماندهان ارشد نظامی ایران را تحریم کرد
۲۳ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۲۱
اروپا فرماندهان ارشد نظامی ایران را تحریم کرد
اتحادیه اروپا همگام با سیاست‌های خصمانه و ضد بشری آمریکا، از تحریم ۸ شخص حقیقی و ۳ نهاد ایرانی به اتهام واهی آنچه «نقض حقوق بشر» می‌خواند، خبر داد.

 وقتی که ما هزاران بار تاکنون در رسانه ها اعلام کرده ایم و اعلام می کنیم مشکل ایران با اروپا و آمریکا از طریق مذاکره، توافق هسته ای و برجام حل نخواهد شد و حل نمی شود ولی متاسفانه دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس باز هم به دنبال مذاکره و همکاری با اروپا و متحدانش هستند.
اروپا جنایتکار شماره یک از سال 1980 تاکنون ثابت کرد که بدتر از آمریکا جنایتکار شماره یک است.
اروپا جنایتکار شماره یک از سال 1980 تاکنون ثابت کرد که بدتر از گروهک تروریستی منافقین جنایتکار شماره یک است.
اروپا جنایتکار شماره یک از سال 1980 تاکنون ثابت کرد که بدتر از عربستان سعودی جنایتکار شماره یک است.
اروپا جنایتکار شماره یک از سال 1980 تاکنون ثابت کرد که بدتر از اسرائیل جنایتکار شماره یک است.
اروپا جنایتکار شماره یک از سال 1980 تاکنون ثابت کرد که بدتر از گروهک تروریستی ضد انقلاب جنایتکار شماره یک است.
اروپا جنایتکار شماره یک از سال 2001 تاکنون ثابت کرد که بدتر از القاعده جنایتکار شماره یک است.
اروپا جنایتکار شماره یک از سال 2011 تاکنون ثابت کرد که بدتر از داعش جنایتکار شماره یک است.
توسط
دولت حسن روحانی از سال 1392 تاکنون شریک جرم جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیر انسانی اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک در سراسر منطقه خاورمیانه و جهان بوده است.
ظریف از سال 1392 تاکنون شریک جرم جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیر انسانی اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک در سراسر منطقه خاورمیانه و جهان بوده است.
عراقچی از سال 1392 تاکنون شریک جرم جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیر انسانی اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک در سراسر منطقه خاورمیانه و جهان بوده است.
توسط
اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک از سال 1357 تاکنون به همراه آمریکا جنایتکار شماره یک و برخی کشورهای جنایتکار شماره یک منطقه خاورمیانه از گروهک تروریستی ضد انقلاب و گروهک تروریستی منافقین، تکفیری ها و سایر گروه های وتروریستی کمک و حمایت می کند و همچنان نیز ادامه می دهد.
توسط
مردم ایران از سال 1357 تاکنون کشورهای اروپایی جنایتکار شماره یک محکوم و متهم می کند/ اما متاسفانه دولت حسن روحانی خیانتکار از سال 1392 تاکنون به همراه ظریف و عراقچی و... با کشورهای اروپایی جنایتکار شماره یک مذاکره و همه جانبه همکاری می کند و از جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیر انسانی کشورهای اروپایی دفاع، حمایت و استقبال می کند شرم آور است.
توسط
مردم ایران از سال 1357 تاکنون کشورهای اروپایی جنایتکار شماره یک  را محکوم و متهم می کند/ اما متاسفانه دولت حسن روحانی خیانتکار از سال 1392 تاکنون به همراه ظریف و عراقچی و... با کشورهای اروپایی جنایتکار شماره یک مذاکره و همه جانبه همکاری می کند و از جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیر انسانی کشورهای اروپایی جنایتکار شماره یک دفاع، حمایت و استقبال می کند شرم آور است.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۲۱:۰۸
آمریکا حاضر به لغو تحریم‌های جدید دوره ترامپ نیست
توسط
در پاسخ به شورای اروپا که از نهادهای رسمی اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده مدعیان دروغین جنایتکار شماره یک

و این درحالی است که مدعیان حقوق بشر جنایتکارشماره یک از 12 تیرماه 1367 تاکنون هیچ اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی حمله تروریستی ناو نظامی تروریست آمریکا جنایتکارشماره یک نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیارکرده اند؟
و این درحالی است که سازمان های بین المللی خیانتکارشماره یک از 12 تیرماه 1367 تاکنون هیچ اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی حمله تروریستی ناو نظامی تروریست آمریکا جنایتکارشماره یک نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیارکرده اند؟
و این درحالی است که مجامع حقوق بشری قانون جنگل از12 تیرماه 1367 تاکنون هیچ اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی حمله تروریستی ناو نظامی تروریست آمریکا جنایتکارشماره یک نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیارکرده اند؟
و این درحالی است که کشورهای اروپایی جنایتکارشماره یک از 12 تیرماه 1367 تاکنون هیچ اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی حمله تروریستی ناو نظامی تروریست آمریکا جنایتکارشماره یک نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیارکرده اند؟
حمله تروریستی ناو نظامی تروریست آمریکا جنایتکارشماره یک به هواپیمای مسافری ایران جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت است.


منافقین چگونه متولد شد؟ / حامیان گروهک تروریستی منافقین چه کسانی هستند؟ گروهک تروریستی منافقین درسال 1357 توسط فرانسه با هماهنگی، همدستی و همکاری صدام دیکتاتور، برخی کشورهای اروپایی و برخی کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی به سرکردگی آمریکا درسایه سکوت سازمان های بین المللی!
چرا فرانسه ازسال 1357 تاکنون به عاملان شهادت 18000 ایرانی پناه داده است؟
ایتالیا و فرانسه، پایتخت و خانه قاتلان 18 هزار شهید ایرانی+ فیلم
و این درحالی است که مدعیان دروغین حقوق بشر و سازمان های بین المللی ازسال 1357 تاکنون هیچ اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی گروهک تروریستی منافقین و حامیانشان نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیار کرده اند؟
دولت روحانی، ظریف، عراقچی، برخی مسئولین و نمایندگان مجلس هم تاکنون نه تنها در برابر مقابل آمریکا و متحدانش از حق و حقوق ملت ایران دفاع و حمایت نکردند و متاسفانه همه جانبه هم با حامیان اصلی گروهک تروریستی منافقین، مذاکره، ملاقات، دیدار، گفت و گو و همکاری کردند.

ایران دراین مدت 8 سال به خاطر، به علت و دلیل سیاست نادرست، غلط و اشتباه روحانی، ظریف، عراقچی و... بیش از 999 میلیارد دلار برای گفت گو، مذاکره با آمریکا، کشورهای اروپایی، توافق هسته ای بی مورد و برجام بی مورد هزینه کرده است و همچنان نیز ادامه می دهد.
مقامات آمریکایی با دستور حمله هوایی به فرودگاه بین المللی بغداد مرتکب جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت شده اند و باید در دادگاه لاهه محاکمه شوند.


مردم ایران خواستار غرامت 900 میلیارد دلاری از آمریکا شد
در 12 تیرماه 1367، یک فروند هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، در پرواز معمولی برنامه‏ریزی شده 655، از بندرعباس به مقصد دبی در حالی که هنوز سقف پرواز مورد نظر را به دست نیاورده بود بر فراز آب‏های سرزمینی ایران و در آب‏های اطراف جزیره هنگام، در حمله ای تروریستی به وسیله شلیک دو موشک از ناو آمریکایی وینسنس مورد اصابت قرار گرفت و منفجر شد و تمامی 290 نفر مسافر و خدمه آن به شهادت رسیدند. 118 نفر از این مسافران بی‏گناه، زن و کودک بودند.4 بار ازدواج زن فرانسوی با تروریست های داعش برای جامعه بین المللی و برای مدعیان حقوق بشر شرم آور است.
حضور فرانسه درسوریه، عراق، لیبی، افغانستان، یمن و منطقه خاورمیانه ازبتدا غیرقانونی بوده است.
فرانسه ازسال 2001 تاکنون ثابت کرد که به دنبال جنگ با تروریسم، القاعده، طالبان، داعش و دیگر گروه های تروریستی نیست وفقط به دنبال غارت نفت، قتل عام مردم خاورمیانه و منافع خودش درمنطقه خاورمیانه است.

۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۹:۳۶
رزمنده ایرانی، وزیر دفاع فرانسه را به دخالت و مداخله درامور ایران متهم کرد
که این یک اقدام خطرناک و دخالت درامور داخلی ایران است.
فرانسه حق دخالت درامور داخلی ایران ندارد.
فرانسه ازسال 1357 تاکنون درامور داخلی ایران دخالت و مداخله می کند و همچنان نیزادامه می دهد/ فرانسه ازسال 1357 تاکنون یکی از حامیان اصلی گروهک تروریستی منافقین در عراق و ایران بوده است و همچنان نیز از گروهک تروریستی منافقین حمایت می کند.
4 بار ازدواج زن فرانسوی با تروریست های داعش برای جامعه بین المللی و برای مدعیان حقوق بشر شرم آور است.
حضور فرانسه درسوریه، عراق، لیبی، افغانستان، یمن و منطقه خاورمیانه ازبتدا غیرقانونی بوده است.
فرانسه ازسال 2001 تاکنون ثابت کرد که به دنبال جنگ با تروریسم، القاعده، طالبان، داعش و دیگر گروه های تروریستی نیست وفقط به دنبال غارت نفت، قتل عام مردم خاورمیانه و منافع خودش درمنطقه خاورمیانه است.


مدعیان حقوق بشر جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده شورای امنیت سازمان ملل متحد خیانتکار شماره یک ازسال 1357 تاکنون به ضد انقلاب، گروهک تروریستی منافقن، اشرار، اغتشاشات، تکفیری ها و دیگر گروه های تروریستی خدمت کنند و همچنان نیز ادامه می دهند.
جامعه بین الملل در سراسرمنطقه خاورمیانه و جهان شکست خورده است.
اعتراف اوباما به نقش آمریکا در پیدایش داعش
اعتراف دیرهنگام حامی اصلی داعش مانند باراک اوباما سگ دست نشانده مدعیان حقوق بشر اشتباه ما در تهاجم سال 2003 به عراق، داعش را به وجود آورد.

احتمال محاکمه سربازان آمریکایی و انگلیسی به جرم جنایت جنگی درعراق سال 2003
چرا دیوان کیفری بین المللی ازسال 2003 تاکنون به پرونده جنایات جنگی آمریکا و انگلیس درعراق رسیدگی نمی کند.


دخالت و مداخله ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه درامور داخلی ایران برای فرانسوی ها گران تمام می شود.
دخالت و مداخله وزیر دفاع فرانسه در امور داخلی ایران برای فرانسوی‌ها گران تمام می شود.

کم عقلی آن بود که اجازه دهند ژان ایو لودرپان نجس و حشی، بی ادب، بی فرهنگ و بی شخصیت وزیر امور خارجه فرانسه جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده آمریکا جنایتکار شماره یک بعد از این همه اهانت، توهین، بی احترامی، دخالت، مداخله و خیانت علیه این ملت، پا براین خاک مقدس بگذارد دولت، ظریف، عراقچی، دولتمردان، مسئولین و نمایندگان مجلس باید از رورد این فرد بی ارزش و همجنس گرا خودداری می کردند.
مورد جواب دندان شکنی به فرانسه جنایتکار شماره یک و رئیس جمهور اوباش آن خواهند داد. هرکس نتواند این حیوان وحشی را رام کند ایران و ایرانیان می توانند.
فرانسه جنایتکار شماره یک ثابت کرد که با ملت ایران دشمن است، نه روحانی و ظریف
ملت ایران دربرابر دیکتاتوری فرانسه جنایتکار شماره یک سرخم نمی کند.آقای ویلیام راجرز، فرمانده سابق ناو وینسنس، جنابعالی در روز ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷، با شلیک موشک به هواپیمای مسافربری در آسمان خلیج فارس، جنایت دیگری را علیه بشریت در تاریخ به نام خود ثبت نمودید. در این جنایت هولناک ۲۹۰ انسان بیگناه در یک لحظه کشته شدند، که ۶۶ نفرشان کودک و ۵۳ نفر زن بودند.
مسئولین نابخرد امریکایی به جای مجازات و مواخذه مجرم در دادگاه صالحه، جنابعالی را همچون آقای پاول تیبت در هیروشیما، مورد تشویق قرار داده و با اعطای مدال افتخار، غم و اندوه بازماندگان این فاجعه را مضاعف نمودند. صرفنظر از این نمایش اعطای مدال، نام شما در کنار دیگر جنایتکاران همچون صدام، هیتلر، موسولینی، شارون و پاول تیبت در تاریخ به عنوان اسوه های رذالت زنده خواهد ماند تا به عنوان نمادی از شرارت، سقوط اخلاق و تباهی در عبرت جامعه بشری درس‌آموز باشید.
توجیه جنایت با اعطای نشان افتخار به جنابعالی، دلیل روشنی بر طراحی و برنامه ریزی قبلی در ارتکاب این جنایت بوده و قرائن و شواهد دیگر نیز آن را تایید می نماید، وجدان تنها قاضی درونی است که تبهکاران را پس از انجام جنایت مورد سرزنش قرار خواهد داد و هیچ راه فراری از این محکمه تا لحظه مرگ وجود ندارد که خودکشی هزاران نظامی کشور شما، بازگشته از خاورمیانه، موید آن می باشد.
انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۲۹۰ مسافر بیگناه این جنایت هولناک، از جنابعالی درخواست دارد تا سی و یکمین سالگرد را غنیمت شمرده و فاجعه را مورد مرور و بازبینی قرار داده و قضاوت خود را برای جامعه بیان نمایید تا بخشی از حقیقت و دسترسی به عدالت برای بازماندگان فراهم گردد.
در پایان این نامه خاطرنشان شده است: امید است با این حرکت انسانی گام کوچکی در تخفیف مجازات خود در دادگاه افکار عمومی برداشته و وجدان های خفته دیگر را در پیروی از عقل سلیم و احترام به شان و کرامت انسان یاری نمایید.
دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ (سوم ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی) هواپیمای مسافری ایرباس ایران که از بندرعباس عازم دُبی بود، بر فراز آب‌های خلیج فارس و در نزدیکی جزیره هنگام با ۲ موشک ناو آمریکایی وینسنس به عمد مورد حمله قرار گرفت که تمامی ۲۹۸ مسافر و خدمه آن اعم از مرد و زن، کودک و نوجوان و کهنسال به شهادت رسیدند.


تجاوزات آمریکا جنایتکار شماره یک علیه ایران با ترامپ شروع نشد
تجاوزات آمریکا جنایتکار شماره یک علیه ایران در سال 1332 شروع و آغاز شده است و هم آمریکا از سال 1332 تاکنون با ملت ایران دشمن بوده است مذاکره ایران با آمریکا به خاطر سیاست های نادرست، غلط و اشتباه روحانی و ظریف بوده است.


تجاوزات آمریکا علیه ایران با ترامپ شروع نشد
«تجاوزگری آمریکا علیه ایران با دونالد ترامپ شروع نشد».
حمله آمریکا به پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر و شهادت ۲۹۰ مسافر آن
«۳۱ سال پیش در چنین روزی، ناو آمریکایی پرواز ۶۵۵ ایران ایر که یک هواپیمای مسافربری بود را بر فراز آب‌های سرزمینی ایران ساقط کرد و همه ۲۹۰ فرد بی‌پناه شامل ۶۶ کودک را کشت. تجاوزات آمریکا علیه ایران با دونالد ترامپ شروع نشده است».
«شجاعت و آینده‌نگری که عزمی در برابر عطش تیم ب برای جنگ است، می‌تواند به این تجاوزات پایان دهد».
۱۲ تیر ۱۳۶۷ (سوم جولای ۱۹۸۸) پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ هواپیمایی ایران‌ایر از تهران به مقصد دوبی پس از توقف بین راهی در بندرعباس به سمت دوبی در حرکت بود که با شلیک موشک از ناو «یواس‌اس وینسنس» نیروی دریایی آمریکا در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج فارس سرنگون شد. این حمله موشکی به شهادت تمامی ۲۹۰ سرنشین آن منجر شد.
دولت آمریکا ادعا کرد که ناو این کشور به اشتباه هواپیمای مسافربری را با یک هواپیمای جنگی اشتباه گرفت؛ ادعایی که کارشناسان مختلف آن را رد کرده‌اند. مقام‌های آمریکایی همچنین به تمام نیروهای ناو وینسنس پس از این حمله، مدال دادند و جورج بوش پدر (رئیس‌جمهور وقت) به «ویل راجرز» فرمانده ناو مدال «لژیون لیاقت» داد.

ایران در این مدت8 سال به خاطر، به علت و دلیل سیاست نادرست، غلط و اشتباه روحانی، ظریف، عراقچی و... بیش از 999 میلیارد دلار برای گفت گو، مذاکره با آمریکا، کشورهای اروپایی، توافق هسته ای بی مورد و برجام بی مورد هزینه کرده است و همچنان نیز ادامه می دهد.
روحانی، ظریف، عراقچی و مسئولین ازسال 1392 تاکنون ثابت کردند که دیگر نمی توانند از حق و حقوق مردم و کشور در برابر آمریکا و کشورهای اروپایی و... دفاع و حمایت کنند.


دولت، مسئولان و نمایندگان مجلس توضیح و پاسخ دهند
چرا جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی ضد انقلاب، اشرار، گروهک تروریستی منافقین، تروریست ها و حامیانشان به رهبری آمریکا، توسط روحانی، ظریف، عراقچی و... تاکنون پیگیری نمی شود، نمی کنند و نشده است.

احتمال محاکمه سربازان آمریکایی و انگلیسی به جرم جنایت جنگی درعراق سال 2003/ ولی متاسفانه تاکنون خبری نیست چرا؟!
چرا دیوان کیفری بین المللی ازسال 2003 تاکنون به پرونده جنایات جنگی آمریکا و انگلیس درعراق رسیدگی نمی کند.دخالت و مداخله وزیر امور خارجه آمریکا درامور داخلی ایران برای آمریکایی ها گران تمام می شود.
دخالت و مداخله وزیر دفاع آمریکا در امور داخلی ایران برای آمریکایی گران تمام می شود.

1- آمریکا کشوری است که ازسال 1980 تاکنون همراه با چند کشوردیگر از تروریسم درسراسرمنطقه خاورمیانه و جهان درسایه سکوت سازمان های بین المللی کمک، حمایت و پشتیبانی می‌کند وهمچنان نیزادامه می دهد.
2 - انگلیس کشوری است که ازسال 1980 تاکنون همراه با چند کشوردیگر از تروریسم درسراسرمنطقه خاورمیانه و جهان درسایه سکوت سازمان های بین المللی کمک، حمایت و پشتیبانی می‌کند وهمچنان نیزادامه می دهد.
3 - فرانسه کشوری است که ازسال 1980 تاکنون همراه با چند کشوردیگر از تروریسم درسراسرمنطقه خاورمیانه و جهان درسایه سکوت سازمان های بین المللی کمک، حمایت و پشتیبانی می‌کند وهمچنان نیزادامه می دهد.
4 - آلمان کشوری است که ازسال 1980 تاکنون همراه با چند کشوردیگر از تروریسم درسراسرمنطقه خاورمیانه و جهان درسایه سکوت سازمان های بین المللی کمک، حمایت و پشتیبانی می‌کند وهمچنان نیزادامه می دهد.
5 - عربستان سعودی کشوری است که ازسال 1980 تاکنون همراه با چند کشوردیگر از تروریسم درسراسرمنطقه خاورمیانه و جهان درسایه سکوت سازمان های بین المللی کمک، حمایت و پشتیبانی می‌کند وهمچنان نیزادامه می دهد.
6 - امارات کشوری است که ازسال 1980 تاکنون همراه با چند کشوردیگر از تروریسم درسراسرمنطقه خاورمیانه و جهان درسایه سکوت سازمان های بین المللی کمک، حمایت و پشتیبانی می‌کند وهمچنان نیزادامه می دهد.
7 - اسرائیل یک سازمان تروریستی دولتی است که ازسال 1980 تاکنون همراه با چند کشوردیگر از تروریسم درسراسرمنطقه خاورمیانه و جهان درسایه سکوت سازمان های بین المللی کمک، حمایت و پشتیبانی می‌کند وهمچنان نیزادامه می دهد.
8 - سازمان های بین المللی هم از سال 1980 تاکنون با حامیان اصلی تروریسم در سراسر منطقه خاورمیانه همه جانبه همکاری می کنند و همچنان نیز ادامه می دهند.
توسط
اروپا فرماندهان ارشد نظامی ایران را تحریم کرد

23 فروردين 1400 ساعت 19:21

اتحادیه اروپا همگام با سیاست‌های خصمانه و ضد بشری آمریکا، از تحریم ۸ شخص حقیقی و ۳ نهاد ایرانی به اتهام واهی آنچه «نقض حقوق بشر» می‌خواند، خبر داد.

به گزارش جهان نیوز،به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا روز دوشنبه 8 شخص حقیقی و 3 نهاد ایرانی را به بهانه «نقض حقوق بشر» تحریم کرد.

شورای اروپا که از نهادهای رسمی اتحادیه اروپا به شمار می‌رود و خط مشی کلی این اتحادیه را تعیین می‌کند، در بیانیه‌ای با اعلام اینکه اتحادیه اروپا محدودیت‌های خود علیه ایران در واکنش به آنچه «نقض جدی حقوق بشر» خوانده می‌شود را تا تاریخ 13 آوریل 2022 (24 فروردین 1401) تمدید کرده است، از تحریم 8 شخص حقیقی و 3 نهاد ایرانی دیگر به بهانه مشابه خبر داد.

بر اساس بیانیه شورای اروپا، با احتساب اشخاص و نهادهایی که امروز نامشان به فهرست تحریم های اتحادیه اروپا اضافه شده است، در حال حاضر 95 شخص حقیقی و 4 نهاد ایرانی در فهرست تحریم‌های به اصطلاح حقوق بشری اتحادیه اروپا قرار دارند.
نشریه رسمی اتحادیه اروپا طی اطلاعیه‌ای از «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین، «حسین سلامی» فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،«حسن کریمی» فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی، «محمد پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی، «غلامرضا ضیائی» رئیس سابق ندامتگاه اوین، «حسن شاهوارپور» فرمانده سپاه پاسداران در استان خوزستان و «لیلا واثقی» فرماندار شهرقدس به عنوان افرادی که از امروز نامشان در فهرست اشخاص تحت تحریم اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد، نام برده است.

علاوه بر این، نام ندامتگاه‌های اوین، فشافویه و رجائی‌شهر نیز به فهرست نهادهای تحت تحریم اتحادیه اروپا اضافه شده‌ است.

در پاسخ به شورای اروپا که از نهادهای رسمی اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده مدعیان دروغین جنایتکار شماره یک

و این درحالی است که مدعیان حقوق بشر جنایتکارشماره یک از 12 تیرماه 1367 تاکنون هیچ اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی حمله تروریستی ناو نظامی تروریست آمریکا جنایتکارشماره یک نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیارکرده اند؟
و این درحالی است که سازمان های بین المللی خیانتکارشماره یک از 12 تیرماه 1367 تاکنون هیچ اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی حمله تروریستی ناو نظامی تروریست آمریکا جنایتکارشماره یک نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیارکرده اند؟
و این درحالی است که مجامع حقوق بشری قانون جنگل از12 تیرماه 1367 تاکنون هیچ اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی حمله تروریستی ناو نظامی تروریست آمریکا جنایتکارشماره یک نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیارکرده اند؟
و این درحالی است که کشورهای اروپایی جنایتکارشماره یک از 12 تیرماه 1367 تاکنون هیچ اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی حمله تروریستی ناو نظامی تروریست آمریکا جنایتکارشماره یک نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیارکرده اند؟
حمله تروریستی ناو نظامی تروریست آمریکا جنایتکارشماره یک به هواپیمای مسافری ایران جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت است.


منافقین چگونه متولد شد؟ / حامیان گروهک تروریستی منافقین چه کسانی هستند؟ گروهک تروریستی منافقین درسال 1357 توسط فرانسه با هماهنگی، همدستی و همکاری صدام دیکتاتور، برخی کشورهای اروپایی و برخی کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی به سرکردگی آمریکا درسایه سکوت سازمان های بین المللی!
چرا فرانسه ازسال 1357 تاکنون به عاملان شهادت 18000 ایرانی پناه داده است؟
ایتالیا و فرانسه، پایتخت و خانه قاتلان 18 هزار شهید ایرانی+ فیلم
و این درحالی است که مدعیان دروغین حقوق بشر و سازمان های بین المللی ازسال 1357 تاکنون هیچ اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی گروهک تروریستی منافقین و حامیانشان نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیار کرده اند؟
دولت روحانی، ظریف، عراقچی، برخی مسئولین و نمایندگان مجلس هم تاکنون نه تنها در برابر مقابل آمریکا و متحدانش از حق و حقوق ملت ایران دفاع و حمایت نکردند و متاسفانه همه جانبه هم با حامیان اصلی گروهک تروریستی منافقین، مذاکره، ملاقات، دیدار، گفت و گو و همکاری کردند.

ایران دراین مدت 8 سال به خاطر، به علت و دلیل سیاست نادرست، غلط و اشتباه روحانی، ظریف، عراقچی و... بیش از 999 میلیارد دلار برای گفت گو، مذاکره با آمریکا، کشورهای اروپایی، توافق هسته ای بی مورد و برجام بی مورد هزینه کرده است و همچنان نیز ادامه می دهد.
مقامات آمریکایی با دستور حمله هوایی به فرودگاه بین المللی بغداد مرتکب جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت شده اند و باید در دادگاه لاهه محاکمه شوند.


مردم ایران خواستار غرامت 900 میلیارد دلاری از آمریکا شد
در 12 تیرماه 1367، یک فروند هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، در پرواز معمولی برنامه‏ریزی شده 655، از بندرعباس به مقصد دبی در حالی که هنوز سقف پرواز مورد نظر را به دست نیاورده بود بر فراز آب‏های سرزمینی ایران و در آب‏های اطراف جزیره هنگام، در حمله ای تروریستی به وسیله شلیک دو موشک از ناو آمریکایی وینسنس مورد اصابت قرار گرفت و منفجر شد و تمامی 290 نفر مسافر و خدمه آن به شهادت رسیدند. 118 نفر از این مسافران بی‏گناه، زن و کودک بودند.4 بار ازدواج زن فرانسوی با تروریست های داعش برای جامعه بین المللی و برای مدعیان حقوق بشر شرم آور است.
حضور فرانسه درسوریه، عراق، لیبی، افغانستان، یمن و منطقه خاورمیانه ازبتدا غیرقانونی بوده است.
فرانسه ازسال 2001 تاکنون ثابت کرد که به دنبال جنگ با تروریسم، القاعده، طالبان، داعش و دیگر گروه های تروریستی نیست وفقط به دنبال غارت نفت، قتل عام مردم خاورمیانه و منافع خودش درمنطقه خاورمیانه است.

۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۹:۳۶
رزمنده ایرانی، وزیر دفاع فرانسه را به دخالت و مداخله درامور ایران متهم کرد
که این یک اقدام خطرناک و دخالت درامور داخلی ایران است.
فرانسه حق دخالت درامور داخلی ایران ندارد.
فرانسه ازسال 1357 تاکنون درامور داخلی ایران دخالت و مداخله می کند و همچنان نیزادامه می دهد/ فرانسه ازسال 1357 تاکنون یکی از حامیان اصلی گروهک تروریستی منافقین در عراق و ایران بوده است و همچنان نیز از گروهک تروریستی منافقین حمایت می کند.
4 بار ازدواج زن فرانسوی با تروریست های داعش برای جامعه بین المللی و برای مدعیان حقوق بشر شرم آور است.
حضور فرانسه درسوریه، عراق، لیبی، افغانستان، یمن و منطقه خاورمیانه ازبتدا غیرقانونی بوده است.
فرانسه ازسال 2001 تاکنون ثابت کرد که به دنبال جنگ با تروریسم، القاعده، طالبان، داعش و دیگر گروه های تروریستی نیست وفقط به دنبال غارت نفت، قتل عام مردم خاورمیانه و منافع خودش درمنطقه خاورمیانه است.


مدعیان حقوق بشر جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده شورای امنیت سازمان ملل متحد خیانتکار شماره یک ازسال 1357 تاکنون به ضد انقلاب، گروهک تروریستی منافقن، اشرار، اغتشاشات، تکفیری ها و دیگر گروه های تروریستی خدمت کنند و همچنان نیز ادامه می دهند.
جامعه بین الملل در سراسرمنطقه خاورمیانه و جهان شکست خورده است.
اعتراف اوباما به نقش آمریکا در پیدایش داعش
اعتراف دیرهنگام حامی اصلی داعش مانند باراک اوباما سگ دست نشانده مدعیان حقوق بشر اشتباه ما در تهاجم سال 2003 به عراق، داعش را به وجود آورد.

احتمال محاکمه سربازان آمریکایی و انگلیسی به جرم جنایت جنگی درعراق سال 2003
چرا دیوان کیفری بین المللی ازسال 2003 تاکنون به پرونده جنایات جنگی آمریکا و انگلیس درعراق رسیدگی نمی کند.


دخالت و مداخله ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه درامور داخلی ایران برای فرانسوی ها گران تمام می شود.
دخالت و مداخله وزیر دفاع فرانسه در امور داخلی ایران برای فرانسوی‌ها گران تمام می شود.

کم عقلی آن بود که اجازه دهند ژان ایو لودرپان نجس و حشی، بی ادب، بی فرهنگ و بی شخصیت وزیر امور خارجه فرانسه جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده آمریکا جنایتکار شماره یک بعد از این همه اهانت، توهین، بی احترامی، دخالت، مداخله و خیانت علیه این ملت، پا براین خاک مقدس بگذارد دولت، ظریف، عراقچی، دولتمردان، مسئولین و نمایندگان مجلس باید از رورد این فرد بی ارزش و همجنس گرا خودداری می کردند.
مورد جواب دندان شکنی به فرانسه جنایتکار شماره یک و رئیس جمهور اوباش آن خواهند داد. هرکس نتواند این حیوان وحشی را رام کند ایران و ایرانیان می توانند.
فرانسه جنایتکار شماره یک ثابت کرد که با ملت ایران دشمن است، نه روحانی و ظریف
ملت ایران دربرابر دیکتاتوری فرانسه جنایتکار شماره یک سرخم نمی کند.آقای ویلیام راجرز، فرمانده سابق ناو وینسنس، جنابعالی در روز ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷، با شلیک موشک به هواپیمای مسافربری در آسمان خلیج فارس، جنایت دیگری را علیه بشریت در تاریخ به نام خود ثبت نمودید. در این جنایت هولناک ۲۹۰ انسان بیگناه در یک لحظه کشته شدند، که ۶۶ نفرشان کودک و ۵۳ نفر زن بودند.
مسئولین نابخرد امریکایی به جای مجازات و مواخذه مجرم در دادگاه صالحه، جنابعالی را همچون آقای پاول تیبت در هیروشیما، مورد تشویق قرار داده و با اعطای مدال افتخار، غم و اندوه بازماندگان این فاجعه را مضاعف نمودند. صرفنظر از این نمایش اعطای مدال، نام شما در کنار دیگر جنایتکاران همچون صدام، هیتلر، موسولینی، شارون و پاول تیبت در تاریخ به عنوان اسوه های رذالت زنده خواهد ماند تا به عنوان نمادی از شرارت، سقوط اخلاق و تباهی در عبرت جامعه بشری درس‌آموز باشید.
توجیه جنایت با اعطای نشان افتخار به جنابعالی، دلیل روشنی بر طراحی و برنامه ریزی قبلی در ارتکاب این جنایت بوده و قرائن و شواهد دیگر نیز آن را تایید می نماید، وجدان تنها قاضی درونی است که تبهکاران را پس از انجام جنایت مورد سرزنش قرار خواهد داد و هیچ راه فراری از این محکمه تا لحظه مرگ وجود ندارد که خودکشی هزاران نظامی کشور شما، بازگشته از خاورمیانه، موید آن می باشد.
انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۲۹۰ مسافر بیگناه این جنایت هولناک، از جنابعالی درخواست دارد تا سی و یکمین سالگرد را غنیمت شمرده و فاجعه را مورد مرور و بازبینی قرار داده و قضاوت خود را برای جامعه بیان نمایید تا بخشی از حقیقت و دسترسی به عدالت برای بازماندگان فراهم گردد.
در پایان این نامه خاطرنشان شده است: امید است با این حرکت انسانی گام کوچکی در تخفیف مجازات خود در دادگاه افکار عمومی برداشته و وجدان های خفته دیگر را در پیروی از عقل سلیم و احترام به شان و کرامت انسان یاری نمایید.
دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ (سوم ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی) هواپیمای مسافری ایرباس ایران که از بندرعباس عازم دُبی بود، بر فراز آب‌های خلیج فارس و در نزدیکی جزیره هنگام با ۲ موشک ناو آمریکایی وینسنس به عمد مورد حمله قرار گرفت که تمامی ۲۹۸ مسافر و خدمه آن اعم از مرد و زن، کودک و نوجوان و کهنسال به شهادت رسیدند.


تجاوزات آمریکا جنایتکار شماره یک علیه ایران با ترامپ شروع نشد
تجاوزات آمریکا جنایتکار شماره یک علیه ایران در سال 1332 شروع و آغاز شده است و هم آمریکا از سال 1332 تاکنون با ملت ایران دشمن بوده است مذاکره ایران با آمریکا به خاطر سیاست های نادرست، غلط و اشتباه روحانی و ظریف بوده است.


تجاوزات آمریکا علیه ایران با ترامپ شروع نشد
«تجاوزگری آمریکا علیه ایران با دونالد ترامپ شروع نشد».
حمله آمریکا به پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر و شهادت ۲۹۰ مسافر آن
«۳۱ سال پیش در چنین روزی، ناو آمریکایی پرواز ۶۵۵ ایران ایر که یک هواپیمای مسافربری بود را بر فراز آب‌های سرزمینی ایران ساقط کرد و همه ۲۹۰ فرد بی‌پناه شامل ۶۶ کودک را کشت. تجاوزات آمریکا علیه ایران با دونالد ترامپ شروع نشده است».
«شجاعت و آینده‌نگری که عزمی در برابر عطش تیم ب برای جنگ است، می‌تواند به این تجاوزات پایان دهد».
۱۲ تیر ۱۳۶۷ (سوم جولای ۱۹۸۸) پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ هواپیمایی ایران‌ایر از تهران به مقصد دوبی پس از توقف بین راهی در بندرعباس به سمت دوبی در حرکت بود که با شلیک موشک از ناو «یواس‌اس وینسنس» نیروی دریایی آمریکا در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج فارس سرنگون شد. این حمله موشکی به شهادت تمامی ۲۹۰ سرنشین آن منجر شد.
دولت آمریکا ادعا کرد که ناو این کشور به اشتباه هواپیمای مسافربری را با یک هواپیمای جنگی اشتباه گرفت؛ ادعایی که کارشناسان مختلف آن را رد کرده‌اند. مقام‌های آمریکایی همچنین به تمام نیروهای ناو وینسنس پس از این حمله، مدال دادند و جورج بوش پدر (رئیس‌جمهور وقت) به «ویل راجرز» فرمانده ناو مدال «لژیون لیاقت» داد.

ایران در این مدت8 سال به خاطر، به علت و دلیل سیاست نادرست، غلط و اشتباه روحانی، ظریف، عراقچی و... بیش از 999 میلیارد دلار برای گفت گو، مذاکره با آمریکا، کشورهای اروپایی، توافق هسته ای بی مورد و برجام بی مورد هزینه کرده است و همچنان نیز ادامه می دهد.
روحانی، ظریف، عراقچی و مسئولین ازسال 1392 تاکنون ثابت کردند که دیگر نمی توانند از حق و حقوق مردم و کشور در برابر آمریکا و کشورهای اروپایی و... دفاع و حمایت کنند.


دولت، مسئولان و نمایندگان مجلس توضیح و پاسخ دهند
چرا جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی ضد انقلاب، اشرار، گروهک تروریستی منافقین، تروریست ها و حامیانشان به رهبری آمریکا، توسط روحانی، ظریف، عراقچی و... تاکنون پیگیری نمی شود، نمی کنند و نشده است.

احتمال محاکمه سربازان آمریکایی و انگلیسی به جرم جنایت جنگی درعراق سال 2003/ ولی متاسفانه تاکنون خبری نیست چرا؟!
چرا دیوان کیفری بین المللی ازسال 2003 تاکنون به پرونده جنایات جنگی آمریکا و انگلیس درعراق رسیدگی نمی کند.دخالت و مداخله وزیر امور خارجه آمریکا درامور داخلی ایران برای آمریکایی ها گران تمام می شود.
دخالت و مداخله وزیر دفاع آمریکا در امور داخلی ایران برای آمریکایی گران تمام می شود.
توسط
ادعای نتانیاهو: اجازه نمی‌دهم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد
هم نتانیاهو غلط می کند هم اتحادیه اروپا!
توسط
اتحادیه اروپا ایران را تحریم کرد/ باز هم مانند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
توسط
اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک از سال 1332 تاکنون در امور داخلی ایران را دخالت و مداخله می کند و همچنان نیز ادامه می دهد/ دولت حسن روحانی هم از سال 1392 تاکنون همه جانبه با کشورهای اتحادیه اروپا مذاکره، گفت وگو، ملاقات، دیدار و همکاری می کند.
دولت حسن روحانی از سال 1392 تاکنون در جنایت های کشورهای اروپایی شریک جرم است.
توسط
اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک حق صلاحیت دفاع از حقوق بشر را ندارد/ اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک از سال 1945 تاکنون بزرگ ترین متجاوز به حقوق بشر در دنیاست.
توسط
مذاکره و همکاری با اتحادیه اروپا، اهانت، توهین، بی احترامی و خیانت به انقلاب اسلامی است.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۱۹:۴۲
پیگیری پرونده شهید سلیمانی و ابومهدی از سوی عراق و ایران چرا از 13 دی ماه سال 1398 تاکنون عمل و اجرا نشده است.
توسط
عملکرد ظریف و عراقچی به همراه حسن روحانی از سال 1392 تاکنون اهانت، توهین، بی احترامی و خیانت به مردم ایران و کشور ایران بوده است.
توسط
اتحادیه اروپا، روحانی، ظریف، عراقچی و مسئولان باید از مردم ایران عذرخواهی کنند.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۱۸:۲۱
علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس دهم هم تاکنون ثابت کرد که هیچ توانی نداره!!!!


۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۱۹:۴۲
تهدیدهای تکراری آمریکا دیگر بی‌ارزش شده است
توسط
اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک از سال 1945 تاکنون نوکرآمریکا جنایتکار شماره یک درجهان است.
توسط
اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک از سال 1918 تاکنون سگ دست نشانده اسرائیل جنایتکار شماره یک درجهان است.
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۲۱:۵۷
ادعای نتانیاهو: اجازه نمی‌دهم ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد
توسط
ایران گفت‌و‌گوهای جامع با اتحادیه اروپا را تعلیق کرد

23 فروردين 1400 ساعت 21:34

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن تحریم‌های امروز اتحادیه اروپا اعلام کرد که ایران گفت‌و‌گوهای جامع با اتحادیه اروپا شامل گفت‌وگوهای حقوق بشری و تمامی همکاری‌های ناشی از این گفت‌وگوها را به حالت تعلیق در می‌آورد و تحریم‌های متقابل را در دست بررسی دارد.

به گزارش جهان نیوز، «سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه  جمهوری اسلامی ایران امشب (دوشنبه) در خصوص اقدام روز جاری اتحادیه اروپا در قرار دادن اسامی تعدادی از مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی در فهرست تحریم‌های حقوق بشری اتحادیه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران این اقدام را قویا محکوم کرده و آن‌ را بی‌‌اعتبار می‌داند.

به گزارش فارس، ‌شورای اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) هشت فرد و سه نهاد را به بهانه نقض حقوق بشر به لیست تحریم‌های خود افزود.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: بدون شک اقداماتی از این دست از سوی مدعیان و موعظه گران دروغین حقوق بشر که با انگیزه‌های سیاسی، نه تنها در برابر نقض حقوق مردم ایران تحت تحریم‌های ضدبشری و غیرقانونی آمریکا سکوت کرده و تنها به اظهار تاسف بسنده کردند، بلکه با آن همراهی کردند، مردود بوده و موجب بی‌آبرویی هرچه بیشتر سوءاستفاده کنندگان از مفاهیم‌ والایی چون حقوق بشر است.

خطیب‌زاده در ادامه تاکید کرد: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این اقدام اتحادیه اروپا، گفت‌وگوهای جامع با اتحادیه اروپا شامل گفت‌وگوهای حقوق بشری و تمامی همکاری‌های ناشی از  این گفت‌وگوها، به ویژه در حوزه‌های تروریسم، مواد مخدر و پناهندگان را به حالت تعلیق در می‌آورد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران تحریم‌های متقابل را در واکنش به اقدام اتحادیه اروپا در دست بررسی دارد که متعاقبا اعلام خواهد شد.

بر اساس بیانیه اتحادیه اروپا افراد زیر به لیست تحریم‌های این اتحادیه افزوده شده‌اند:

- حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

-غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین

- حسن کرمی، فرمانده یگان ویژه نیروی پلیس

- محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

- حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی

- غلامرضا ضیائی، رئیس سابق زندان اوین

- حسن شاهورپور، ‌فرمانده نیروی سپاه استان خوزستان

- لیلا واثقی، فرمانده شهر قدس

نهادهایی که تحت تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفتند نیز عبارتند از: زندان اوین، زندان فشافویه، زندان رجایی شهر.
توسط
وحشت رژیم صهیونیستی از پاسخ ایران

رژیم صهیونیستی به محض ابراز تمایل واشنگتن در بازگشت به توافق هسته ای، به حدی از جنون و دستپاچگی رسید که بنی گانتز خواهان تحقیق درباره اطلاعات درز یافته درباره فعالیت های نظامی منسوب به اسرائیل علیه ایران شد که به هدف گیری اخیر تاسیسات نظنز و کشتی ایران در سواحل اریتره اشاره دارد.

به گزارش گروه روی خط رسانه‌های برنا، این بدین معناست که تهدید ایران در نشان دادن واکنش به رژیم صهیونیستی لرزه بر اندام این رژیم انداخته به گونه ای که برای دانستن فرجام کار، خودشان پیشدستانه واکنش نشان دادند.

همه این مسائل نیز تصادفی یا با آمادگی قبلی سفر لوید استون وزیر دفاع امریکا به رژیم صهیونیستی همزمان شد و در کیف خود فقط پرونده هسته ای را دارد.

زیرا امریکا نمی خواهد کودک نازپروده خود را ناراحت کند و در عین حال نیز به خوبی می داند منافعش در بازگشت به توافق هسته ای است از اینرو اوستین آمده تا به این رژیم پیام هایی بدهد مبنی بر اینکه روابط راهبری با اسرائیل دارد و متعهد به تضمین امنیت و پیشرفت نظامی اش است و نتانیاهو نیز در پاسخ بگوید،هرگز اجازه نخواهیم داد ایران قدرت هسته ای شود و سلاح هسته ای در اختیار داشته باشد.

رژیم صهیونیستی غیر مستقیم به مسئولیت خود در حادثه نطنز اعتراف کرد و سپس از آن پشیمان شد زیرا صورت حسابی را که باید به تهران بپردازد را سنگین کرده به گونه ای که فراتر از انتظارش شده به گونه ای که بنی گانتز وزیر ارتش در صدد مجازات مسئولینی است که این اطلاعات را درز داده اند.

بنابراین رژیم صهیونیستی می خواهد به وزیر دفاع آمریکا که اکنون در خاک اشغالی است بگوید در صورت بازگشت آمریکا به توافق هسته ای؛ خودش جداگانه و شخصی عمل خواهد کرد و عملیات نطنز را انجام داد. اما این موضع گیری؛ امریکا را در تنگنا انداخته که شاید به بازگشت سریع به توافق هسته ای منجر شود .به نظر می رسد دلیل سفر یوسی کوهین رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل طی ساعتهای آتی نیز همان پرونده باشد به گونه ای که موضوع سفر کوهین به واشنگتن نیز ایران و تصمیم آمریکا در پیوستن دوباره به توافق هسته ای منعقد شده در سال 2015 باشد


منبع:العالم
توسط
ظریف در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل: هیچ فایده ای، نتیجه ای، سودی و ارزشی برای مردم ایران و کشور ایران ندارد و تاکنون نداشته است چون به خاطر سازمان ملل جنایتکار شماره یک از سال 1945 تاکنون شریک جرم جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیر انسانی اسرائیل و متحدانش در سراسر منطقه خاورمیانه و جهان بوده است.
توسط
نیروهای آمریکایی با نظارت سازمان ملل 60 داعشی را به یک میدان نفتی منتقل کردند
آمریکا، اروپا و عربستان سعودی و اسرائیل از سال 2011 تاکنون با اجازه، مجوز و دستور مستقیم سازمان ملل از تروریسم، القاعده، داعش، تکفیری ها و سایر گروه های تروریستی حمایت می کنند و همچنان نیز ادامه می دهند.
توسط
در مذاکره، توافق هسته ای و برجام و... فقط روحانی، ظریف و عراقچی مقصر هستند.
دولت حسن روحانی در مورد حادثه در نطنز؛ مقصر بوده است چون به خاطر تاکنون پاسخ و جواب  صهیونیست‌ها نداده است چرا.
توسط
بهترین گزینه و پاسخ به رژیم صهیونیستی لغو برجام و فقط ساخت بمب اتمی و پاسخ نظام است.
توسط
از حمله جدید به کاروان لجستیک ارتش آمریکا در عراق حمایت و استقبال می می کنیم
توسط
۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۲:۴۷
تحریم‌های اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده آمریکا، عربستان سعودی و اسرائیل علیه ایران «غیرقابل قبول» است.

۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۲:۴۷
هدف قرار دادن یکی از تاسیسات هسته‌ای از سوی رژیم صهیونیستی به سرکردگی آمریکا جنایت جنگی است.
هرگز تسلیم باج‌خواهی آمریکا جنایتکار شماره یک نخواهیم شد.
هرگز تسلیم باج‌خواهی اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک نخواهیم شد.
توسط
ناتوانی، کوتاهی، بی مدیریتی، بی نظارتی، بی نظمی، بی توجهی، بی خیالی، سکوت و خیانت های دولت حسن روحانی در این مدت 8 سال برای همه ثابت شده است.
توسط
درپاسخ به رسانه های صهیونیستی
در پاسخ به وزیر جنگ رژیم صهیونیستی
که مردم ایران به همراه سپاه در زمان و مکان مناسب پاسخ این اقدام را خواهد داد.
توسط
درپاسخ به رسانه های صهیونیستی
در پاسخ به وزیر جنگ رژیم صهیونیستی
درپاسخ به بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل
که مردم ایران به همراه سپاه در زمان و مکان مناسب پاسخ این اقدام را خواهد داد.
حرف دل همه مردم ایران
توسط
همکاری آمریکا با رژیم صهیونیستی ضد علیه ملت ایران از سال 1332 تاکنون ادامه دارد.
همکاری آمریکا با رژیم صهیونیستی ضد علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از سال 1357 تاکنون ادامه دارد.
توسط
تجمع اعتراضی به نتانیاهو بیرون دادگاه
همزمان با حضور نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دادگاه قدس اشغالی، شمار زیادی از معترضان به وی، با تظاهرات بیرون دادگاه، خواستار استعفای او شدند.
به گزارش شهدای ایران، تعداد زیادی از معترضان به عملکرد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) همزمان با حضور وی در دادگاه قدس اشغالی، دست به تظاهرات زدند.

تجمع اعتراضی به نتانیاهو بیرون دادگاه

نیروهای امنیتی ساختمان دادگاه و معابر مجاور آن را به محاصره خود درآورده‌اند. در این میان نه فقط نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی بلکه مأموران سازمان امنیت داخلی اسرائیل «شاباک» نیز برای حفاظت از نتانیاهو حاضر هستند.

خبرنگاران اسرائیلی گزارش دادند که تظاهرات‌کنندگان ضد نتانیاهو، پلاکاردهایی با نوشته «جُرم‌وزیر» به‌جای «نخست‌وزیر» (Crime Minister به‌جای Prime Minister) به فساد دولتی و مالی او اعتراض کردند.

بر این اساس، صدای فریاد «استعفا، استعفا» معترضان که خواستار کناره‌گیری نتانیاهو از قدرت هستند در ساختمان دادگاه قدس اشغالی و اتاق جلسه محل حضور نتانیاهو طنین‌انداز شده است.

به دلیل تجمع زیاد معترضان علیه نتانیاهو و همچنین حضور تعدادی از حامیان وی بیرون دادگاه، نیروهای پلیس تدابیر امنیتی را افزایش داده و موانع فلزی بزرگی در خیابان نزدیک به ورودی دادگاه نصب کردند.

نتانیاهو امروز برای سومین بار در محکمه رسیدگی به پرونده‌های فساد خود حاضر شد تا این بار اظهارات شاهدان دعوت شده به دادگاه علیه خود را بشنود.

همزمان قرار است «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی، امروز با سران احزاب سیاسی این رژیم دیدار کند تا گزینه مأمور تشکیل کابینه را انتخاب کند، و همین امر به اهمیت برگزاری این جلسه دادگاه افزوده است.

پلیس رژیم صهیونیستی سه پرونده در خصوص فساد دولتی و مالی علیه نتانیاهو تشکیل داده و طی سه سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیشتر در روز بیستم بهمن ماه در دادگاه حاضر شده و به همراه شرکای جرم در پرونده‌های فساد علیه خود، تمام اتهامات وارده را رد کرده بود.

دو هفته پیش اما «بنی گانتز» وزیر جنگ این رژیم هشدار داده بود که نتانیاهو قصد دارد با اخراج دادستان کل، از روند محاکمه فرار کند.
توسط
برنامه هسته‌ای ایران را به خاطر دخالت و مداخله رژیم صهیونیستی، افزایش می دهیم
درگیری با رژیم صهیونیستی، مأموریت بزرگی است!
توسط
جنایت جدید پلیس آمریکا +فیلم

24 فروردين 1400 ساعت 13:30

پلیس آمریکا تصاویر دوربین لباس مأموران دخیل در تیراندازی به سمت «دانته رایت» ۲۰ ساله که به مرگ وی منجر شد را منتشر کرد.

به گزارش جهان نیوز، این حادثه در چند کیلومتری محل قتل «جورج فلوید» در مینه‌سوتا رخ داد، تا بار دیگر این ایالت صحنه اعتراضات به خشونت و نژادپرستی پلیس آمریکا باشد.
 
جنایت جدید پلیس آمریکا +فیلم

جنایت جدید پلیس آمریکا با نظارت مدعیان دروعین حقوق بشر جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک همچنان  نیز ادامه دارد.
توسط
در پاسخ به شورای اروپا که از نهادهای رسمی اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده مدعیان دروغین جنایتکار شماره یک

جنایت جدید پلیس آمریکا +فیلم

24 فروردين 1400 ساعت 13:30

پلیس آمریکا تصاویر دوربین لباس مأموران دخیل در تیراندازی به سمت «دانته رایت» ۲۰ ساله که به مرگ وی منجر شد را منتشر کرد.

به گزارش جهان نیوز، این حادثه در چند کیلومتری محل قتل «جورج فلوید» در مینه‌سوتا رخ داد، تا بار دیگر این ایالت صحنه اعتراضات به خشونت و نژادپرستی پلیس آمریکا باشد.
 
جنایت جدید پلیس آمریکا +فیلم

جنایت جدید پلیس آمریکا با نظارت مدعیان دروعین حقوق بشر جنایتکار شماره یک سگ دست نشانده اتحادیه اروپا جنایتکار شماره یک همچنان  نیز ادامه دارد.
توسط
دهقان: نقشی در انفجار مرکز آمریکایی نداشتم

24 فروردين 1400 ساعت 13:46

حسین دهقان از نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ می گوید: اتهام آمریکایی ها در ماجرای انفجار در بیروت را قبول ندارد.

به گزارش جهان نیوز، حسین دهقان داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در واکنش به  نقش او در انفجار مرکز تروریستی نیروهای آمریکایی در بیروت به روزنامه خراسان گفت: این اتهامات را قبول ندارم. یک کشوری را اسرائیل اشغال و انواع جنایت را هم کرده است و بعد آمریکا و فرانسه برای حمایت از این وضعیت مستقر شدند.

یک جوان لبنانی با غیرت اشغال سرزمینش و تحقیر وتوهین را تحمل می کند؟ خب با هر وسیله ای که بتواند به دشمن آسیب می زند. خود جوانان لبنانی رفتند و اقداماتی کردند. آمریکایی ها به جای این که دنبال این باشند چه کسی این کار را کرد بگویند چرا اشغالگری و حمایت کردند و کشتار و تخریب راه انداختند؟ پاسخ اشغال و تجاوز، دفاع است. حالا اگر آمریکایی ها دنبال این هستند که کسی را متهم کنند، بحث دیگری است.

سردار دهقان در بخش دیگری از این مصاحبه  به ماجرای سکه های برجامی پرداخته و گفت :رئیس جمهور کشور حق دارد اگر افرادی کار مشخصی انجام دادند که مطابق آیین نامه مربوط شایسته تقدیر بود، بیاید و از فرد تقدیر کند. مدال می دهند و ممکن است هدیه مادی یا معنوی هم باشد.

دهقان ادامه داد: برجام تصمیم نظام بوده و نتیجه برجام پذیرفته شد البته در اجرای برجام رهبری، مجلس و شورای عالی امنیت ملی ملاحظاتی داشتند اما تا مرحله برجام بحثی نیست.

اجرای برجام است که مشکلاتی داشته و من هم که در اجرای برجام نبودم. از سوی دیگر اگر فردی خیانت کرده بالاخره کشور نظامات دارد و باید خائن را بگیرند و محاکمه و اعدام کنند و اگر بی دلیل به او هدیه ای داده شده دادگاه بررسی کند و حکم به پس دادن بدهد. این که ما بگوییم چون از نظر من برجام به نتیجه نرسیده پس فلان، درست نیست.
توسط
صهیونیست ها جنایتکار شماره یک از سال 1918 تاکنون با کمک، حمایت، هدایت، مدیریت و پشتیبانی آمریکایی ها جنایتکار شماره یک و کشورهای اروپایی جنایتکار شماره یک و با کمک های مالی برخی کشورهای عربی جنایتکار شماره یک در فلسطین، نوارغزه، لبنان، سراسر منطقه خاورمیانه و جهان جنایت می کنند و آدمکشی می کنند.
توسط
قدردانی وزیر دفاع آمریکا از تل‌آویو بعد از خرابکاری در نطنز/ سکوت و خیانت های دولت حسن روحانی و مسئولان شرم آور است.
توسط
هماهنگی آمریکا-اسرائیل 100 درصد در خرابکاری نطنز محتمل است
توسط
بیم اسرائیل از مذاکرات وین، دلیل خرابکاری نطنز است.
 هماهنگی آمریکا-اسرائیل 100 درصد در خرابکاری نطنز محتمل است.
    قدردانی وزیر دفاع آمریکا از تل‌آویو بعد از خرابکاری در نطنز/ سکوت و خیانت های دولت حسن روحانی، ظریف، عراقچی و مسئولان شرم آور است.
 از حمله به کاروان لجستیکی آمریکا در جنوب عراق حمایت و استقبال می کنیم.
توسط
بعد از گذشته 7 سال 10 ماه اعتراف روحانی خیانتکار، ناتوان و عاجز:بازکردن پای رژیم صهیونیستی به منطقه خلیج فارس اقدامی خطرناک است
توسط
جواب حادثه نطنز باید سخت باشد
توسط
حادثه نطنز نتیجه مذاکره، توافق هسته ای و برجام بوده است.
روحانی، ظریف، عراقچی و... هم باید از مردم ایران عذرخواهی کنند.
توسط
اقدام خرابکارانه در نطنز را تلافی خواهیم کرد
از آمریکا و صهیونیست ها انتقام می گیریم
توسط
از وزیر دفاع آمریکا و تل‌آویو  در مورد خرابکاری در نطنز انتقام می گیریم
توسط
از واکنش آمریکا به غنی‌سازی ۶۰ درصدی ایران حمایت و استقبال نمی کنیم آمریکا نقض برجام است و هم عامل اصلی مشکلات توافق هسته ای و بوده است.
توسط
1400/01/25 - 09:38
اقدام خرابکارانه در سایت هسته ای نطنز برگ دیگری درکارنامه سیاه و ننگین آمریکا جنایتکار شماره یک بوده است.
اقدام خرابکارانه در سایت هسته ای نطنز برگ دیگری درکارنامه سیاه و ننگین اسرائیل جنایتکار شماره یک بوده است.
توسط
از واکنش فرانسه به غنی سازی ۶۰ درصدی ایران، حمایت و استقبال نمی کنیم چون فرانسه جنایتکار شماره یک از سال 1394 تاکنون نقض توافق هسته ای و برجام بوده است.
توسط
دولت حسن روحانی چرا  هنوز هم به دنبال مذاکره با شیطان بزرگ است.
توسط
عملکرد دولت حسن روحانی در مذاکره، توافق هسته ای و برجام تاکنون بی مورد و بی ارزش بوده است.
توسط
عملکرد و رفتار دولت و مسئولان خطرناک ترین کرونا بوده است.
توسط
مذاکره در هر صورت با آمریکا جرم، اهانت و خیانت است.
آمریکا از سال 1357 تاکنون از گروهک تروریستی منافقین حمایت می کند و همچنان نیز ادامه می دهند.
آمریکا در جنگ تحمیلی هشت ساله همه جانبه از صدام کمک، حمایت و پشتیبانی کرده است.
آمریکا از تروریست های منطقه خاورمیانه و جهان کمک، حمایت، هدایت، مدیریت و پشتیبانی نظامی می کند و همچنان نیز ادامه می دهد.
توسط
۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۰۱


امروز رخ داد؛
تشدید جنایات سعودی‌ها در ماه رمضان/ شهادت ۲ کودک یمنی در «صعده»
تشدید جنایات سعودی‌ها در ماه رمضان/ شهادت ۲ کودک یمنی در «صعده»

جنگنده های ائتلاف سعودی یک منطقه در «صعده» یمن را بمباران کردند که به دنبال آن ۲ کودک یمنی به شهادت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، جنایات عربستان سعودی علیه مردم بی دفاع و بی گناه یمن نیز تشدید شده است.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های متجاوز سعودی مناطقی در یمن را به شدت هدف حملات هوایی قرار دادند. در این حملات منطقه «منبه» واقع در استان صعده بمباران شد.

رسانه‌های یمنی اعلام کردند که در جریان حملات مذکور ۲ کودک یمنی شهید و ۴ غیرنظامی دیگر به شدت زخمی شدند. حملات سعودی‌ها به یمن درحالی تشدید شده است که چندی پیش «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن از انجام جدیدترین عملیات‌های استراتژیک نیروهای یمنی علیه اهداف سعودی خبر داد.

وی اعلام کرد که یمنی‌ها در این عملیات، با ۱۷ پهپاد و ۲ موشک بالستیک، عمق خاک سعودی را هدف قرار دادند. سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: در عملیات یمنی‌ها، شرکت نفتی آرامکو در جده به وسیله ۱۰ پهپاد از نوع «صماد ۳» هدف قرار گرفت.

وی ادامه داد: در جریان عملیات مذکور همچنین پایگاه‌های نظامی عربستان سعودی در خمیس مشیط و جیزان به وسیله ۵ پهپاد K۲ و ۲ موشک بالستیک از نوع بدر ۱ هدف قرار گرفتند.