0 امتیاز
745 بازدید
در بازنشستگی و از کار افتادگی و فوت کارگر توسط
با سلام و سپاس از لطف شما

بنده الان کارمند بنیاد شهید هستم و ۳۰ سال حق پرداخت بیمه به تامین اجتماعی ام پر شده ولی میخواهم ۲ سال دیگر کارکنم و هم زمان در کارگاه دیگری هم بعنوان شغل دوم بعد از ظهر سر کار بروم و برایم حق بیمه پرداخت شود آیا پرداخت حق بیمه به طور همزمان از کارگاه دوم در این ۲ سال تاُثیری بر مبلغ بازنشستگی بنده دارد و نحوه محاسبه مستمری بازنشستگی در این صورت چگوته خواهد بود و به چه مقداری ؟؟

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط

با سلام.

– بر اساس ماده ۳۴ قانون تأمین اجتماعی، چنانچه بیمه‌شده‌ای برای دو یا چند کارفرما کار کند، کارفرمایان مکلفند به نسبت مزد یا حقوقی که می‌پردازند، حق‌بیمه سهم بیمه‌شده را از حقوق وی کسر و به انضمام سهم خود، به سازمان پرداخت کنند.

– بیمه شدگانی هستند که همزمان در دو یا چند کارگاه فعالیت داشته و حق بیمه پرداخت کرده اند بر اساس میانگین حقوق هر کارگاه ضرب در سنوات پرداخت مربوط به همان کارگاه محاسبه می شود.

– بنابراین میانگین‌های به دست آمده درخصوص هر کارگاه در میزان سابقه اشتغال در همان کارگاه ضرب و بر عدد ۳۰ تقسیم شده و مجموع اعداد به دست آمده به عنوان مستمری استحقاقی بیمه‌شده خواهد بود.

سوالات مشابه

0 امتیاز
0 پاسخ 155 بازدید
...