0 امتیاز
1.3k بازدید
در بازنشستگی و از کار افتادگی و فوت کارگر توسط
با سلام اینجانب ازسال 70تا85 در بخش خصوصی مشغول بکار بوده ام و کسورات بیمه به صندوق تامین اجتماعی از سوی کارفرما واریز شده .

همزمان از سال 71 تا کنون نیز در یک سازمان دولتی مشغول و کسورات به صندوق واریز می شود .

یعنی از سال 71 تا 85 همزمان از دو کارگاه برای من حق بیمه واریز شده .

حال حقوق بازنشستگی ام  با توجه به آن 15 سال سابقه ابتدای خدمت در بخش خصوصی، و 30 سال سابقه در بخش دولتی، چگونه محاسبه خواهد شد که حقم ضایع نشود ؟

1 پاسخ

+1 امتیاز
توسط

با سلام.

– بر اساس ماده ۳۴ قانون تأمین اجتماعی، چنانچه بیمه‌شده‌ای برای دو یا چند کارفرما کار کند، کارفرمایان مکلفند به نسبت مزد یا حقوقی که می‌پردازند، حق‌بیمه سهم بیمه‌شده را از حقوق وی کسر و به انضمام سهم خود، به سازمان پرداخت کنند.

– بیمه شدگانی هستند که همزمان در دو یا چند کارگاه فعالیت داشته و حق بیمه پرداخت کرده اند بر اساس میانگین حقوق هر کارگاه ضرب در سنوات پرداخت مربوط به همان کارگاه محاسبه می شود.

– بنابراین میانگین‌های به دست آمده درخصوص هر کارگاه در میزان سابقه اشتغال در همان کارگاه ضرب و بر عدد ۳۰ تقسیم شده و مجموع اعداد به دست آمده به عنوان مستمری استحقاقی بیمه‌شده خواهد بود.

سوالات مشابه

0 امتیاز
0 پاسخ 56 بازدید
...