0 امتیاز
41.9هزار بازدید
در حقوق و دستمزد و مزایا -عیدی پاداش - سنوات و پایان کار توسط
️آیا کمک هزینه مسکن کارگران مشمول حق بیمه هست یا خیر و اگر هست چرا بیمه لیست را بدون در نظر گرفتن حق بیمه مسکن قبول می کند؟

5 پاسخ

0 امتیاز
توسط

با توجه به بخشنامه شماره 466/99/1000 مورخ 27/1/1399 سازمان تأمین اجتماعی، کمک هزینه مسکن کارگران مشمول کسر حق بیمه است.

در این بخشنامه آمده است: «کارفرمایان ذی ربط می بایست ... به هنگام تنظیم صورت مزد مزایا نسبت به درج مبلغ یاد شده به همراه سایر اقلام مشول کسر حق بیمه از جمله پایه سنواتی، حق مسکن و خواروبار در ایام اشتغال و ... در ستون‌های مربوطه و کسر حق بیمه متعلقه و پرداخت آن به شعبه ذی‌ربط اقدام نمایند.»

در پاسخ به سوال دوم شما باید گفت ممکن است اشکالاتی در سیستم الکترونیکی ارسال لیست بیمه باشد که در این صورت با مراجعه بازرس سازمان تامین اجتماعی به محل کار احتمالا کارفرما جریمه خواهد شد.

توسط
سلام . میزان جریمه چه درصدی هست ؟
توسط
دورود به شرفت.گل گقتی.
توسط
دورود به شرفت.
توسط
فکر میکنم اگر حق مسکن به صورت غیر نقدی و بن رفاهی تهیه و پرداخت گردد هم از بیمه و مالیات معاف باشه
توسط
نامردیشون توو اینه که نه سیستم اعلام خطا میکنه، نه خودشون همون ماه اول که لیست اشتباه رد شده بهت میگن و میذارن بعد از چند ماه میگن بیا فلان قدر جریمه بده. مصادق بارز دزدیه دیگه
0 امتیاز
توسط
کارفرما فقط تولید کننده نیست خیلی از واحدهاوشرکتهای دیگه که تولید خدمات دارند هم توی هزینه ها موندن درآمد نه تنها بیشترنشده کمتر شده از طرفی روزبه روز به هزینه های کارفرما اضافه میشه خود من اندازه ی یه حقوق وبیمه پرسنلم برام نمیمونه اغلب توپرداخت حقوقها ناتوان میمونم.کارگر فقط خودش رو میبینه هزینه های هنگفت کارفرمارونمیبینه این تامین اجتماعی هم هیچ کمکی نمیکنه وفقط بار بردوش میذاره .دودش هم میره توچشم کارگربی نوا.اگه بخواهیم موجودیت رو حفظ کنیم ناچار به تعدیل نیرو هستیم
توسط
تا زمانی که کارفرما و تولیدکننده نتوانند کارگاه را سرپا نگه داررند، خب کارگر هم نمی تونه بره سر کار. پس، کارفرما باید حمایت بشه تا بتونه کارگر را جذب کار کند. با این وضعیت، ما کارفرماها ناچار به تعدیل نیرو هستیم.
توسط
خدا لعنت کنه این مسؤلیت رو که از زیاده خواهی اونها همه در مصیبت هستیم.
توسط
بعضی از کارفرمایان محترم فقط هزینه های خودشون را میبینند پس اون کارگری که از جونش مایه میذاره چی؟! زندگی برای کارگر هزینه نداره؟!!
0 امتیاز
توسط
بنام پروردگار

کارفرمایان محترم از شورای عالی کار و رییس قوه قضائیه،  از سازمان بازرسی و دفتر مقام معظم رهبری به صورت دسته جمعی بخواهید در مورد درصد حق بیمه تامین اجتماعی و عدم تعلق بیمه حق خواربار و مسکن کارگران تصمیم گیری شود ، عامل اصلی افزایش بیکاری بالا رفتن هزینه های بیمه تامین اجتماعی میباشد که حدودا یک سوم از حقوق کارگران به حساب این سازمان واریز میشود بسیار جای تاسف است که بجای درصد پرداخت بیمه فقط روی افزایش حقوق تصمیم میگیرند در حالیکه این افزایش بیشتر هزینه هایی که کارگر و کارفرما به تامین اجتماعی باید واریز کنند را بالا میبرد و حدود فقط ۷۰ درصد آن جیب کارگر میرود،  لطفا کار فرماها و کارگران در موارد یاد شده با هم همکاری کنند تا به حق خودشان برسند.
توسط
پول روتوبانک بذاریم راحت تریم تامین اجتماعی بابت هرکارگرنزدیک ۴٠٠تومن ازدوطرف میگیره. متاسفانه اهل سودبانکی نیستیم. میگیم تولیدبرکتش بیشتره.
توسط
شما اگه دنبال برکت پول بودین باید اینو میدونستین که تا زمانیکه کارگر راضی نباشد در خصوص حقوق پرداختی روز به روز برکت از سفرتون میره
0 امتیاز
توسط
تامیتونید تامین اجتماعی روقوی کنید.و بزنید توسرتولیدکننده
توسط
تامین اجتماعی خیلی نامردی میکنه در حق کارگر.می دونید چطور؟؟ وقتی می خواهد حق بیمه بگیره از بن کارگری و حق مسکن هم حق بیمه کسر میکنه ولی وقتی میخواد حقوق بده به اندازه حداقل دستمزد حقوق میده
توسط
ربطی به حداقل دستمزد نداره میانگین 2 سال آخر ملاک هست که هر چی بیشتر بدی اونم میره بالاتر
توسط
دو سال اخر خیلی ساله منتفی شده ملاک معدل 10سال اخره
0 امتیاز
توسط
لطفا ماده و بخشنامه موظف کردن کارفرما به اعلام خواروبار مسکن در لیست بیمه را ارسال نمایید.و از چه سالی این بخشنامه اجرایی گردید؟

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 1.7هزار بازدید
0 امتیاز
10 پاسخ 86.1هزار بازدید
...