0 امتیاز
2.9k بازدید
در حقوق و دستمزد و مزایا -عیدی پاداش - سنوات و پایان کار توسط
ویرایش شده توسط
سلام آیا با 61 سال سن و 24 سال سابقه کارفرما می‌تواند اجبار کند که فرد بازنشسته شود؟ تا چه سنی قانون اجازه ادامه کار می‌دهد؟

2 پاسخ

0 امتیاز
توسط
هر چی کارفرما بخواد.
0 امتیاز
توسط
ماده ۷۸ قانون تامین اجتماعی:

کارفرما می‌تواند بازنشستگی بیمه‌ شدگانی را که حداقل پنج سال پس از رسیدن به سن بازنشستگی مقرر در این‌قانون به کار خود ادامه داده‌اند از سازمان تقاضانماید.

با توجه به ماده فوق با توجه به اینکه سابقه شما ۲۴ سال است، از طرفی شما در ۶۱ سالگی هستید فکر کنم، الان کارفرما می تواند شما را به اجبار بازنشسته کند. چون مجموع سن و سابقه شما ۸۵ میشود که ۵ سال بیشتر از ۸۰  یعنی ۶۰ به اضافه ی ۲۰ است!

سوالات مشابه

...