1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.47 امتیاز(90 رای)

چگونگی به کارگیری نیروی انسانی به صورت قرارداد کار معین (مشخص) در دستگاه های اجرایی (بخشنامه شماره 1538390 مورخ 7/9/1396 سازمان اداری و استخدامی)

 متن بخشنامه در فرمت پی دی اف

بخشنامه به کلیه دستگاههای اجرایی مشمول ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری

باسلام؛

با توجه به مکاتبات پراکنده دستگاه های اجرایی درخصوص بکارگیری نیروی انسانی به صورت قرارداد کار معین (مشخص) و مراجعات مکرر افراد معرفی شده به این سازمان، و همچنین لزوم رعایت قوانین و مقررات مربوطه و سیاست های دولت در خصوص جذب و بکارگیری نیروی انسانی، ضروری است دستگاه های اجرایی، تقاضای بکارگیری نیروی قراردادی را صرفا در موارد کاملاً ضروری، با رعایت نکات زیر به این سازمان ارسال تا امکان بررسی آن فراهم گردد. یادآوری می گردد نیروهای قرارداد کار معین، نیروهای موقتی می باشند که در اجرای تبصره ماده 32 قانون مدیریت خدمات کشوری حسب ضرورت، بدون تعهد استخدامی و برای حداکثر یک سال، برای تامین نیروی انسانی در برخی از وظایف و مشاغلی که جنبه موقتی داشته و نیاز سریع به تامین نیرو در آنها وجود دارد، بکارگرفته می شوند. لذا دستگاه ها در صورت کمبود نیروی انسانی در وظایف و مشاغلی اصلی خود می توانند تقاضای جذب نیروی انسانی رسمی و پیمانی خود را در چهارچوب سند برنامه نیروی انسانی موضوع تصویب نامه شماره 172556‏‏/206 مورخ 26‏‏/12‏‏/1393 شورای عالی اداری همراه با ارائه برنامه عملیاتی، برای اجرایی شدن بند (الف) ماده (28) قانون برنامه ششم توسعه، به این سازمان ارسال نمایند.

1‏- وجود ساختار سازمانی و تشکیلات تفصیلی مصوب معتبر.

2‏- رعایت سقف مندرج در تبصره ذیل ماده (32) قانون مدیریت خدمات کشوری .

3‏- رعایت اصول شایسته گزینی برای انتخاب افراد در فضای رقابتی برای انجام شغل مورد نظر.

4‏- عدم درج و ارسال مشخصات فردی افراد مورد نیاز برای به کارگیری قبل از صدور مجوز (با توجه به اینکه صدور مجوز برای بکارگیری نیروی قراردادی صرفاً بر اساس نیاز دستگاه اجرایی به تخصصها و مهارتها و فارغ از مشخصات شخصی افراد صورت می پذیرد.)

5‏- تناسب نیازهای تخصصی مورد نظر با ساختار سازمانی و تشکیلات تفصیلی مصوب دستگاه.

ضمناً به تعداد نیروهای قرارداد کار معین (مشخص) شاغل در دستگاه اجرایی از مجموع پستهای بلاتصدی دستگاه مسدود خواهد شد و امکان تصدی آنها توسط نیروهای جدیدالاستخدام و یا نیروهای مأمور و انتقالی از سایر دستگاه ها، در مدت زمان مسدود شدن آنها وجود نخواهد داشت.

دستگاه های اجرایی موظفند ضمن رعایت کامل تمامی موارد فوق، درخواست های خود را صرفاً با ذکر نیاز و دلائل توجیهی آن و تکمیل فرم پیوست، با امضاء بالاترین مقام و یا معاونت توسعه مدیریت و منابع (یا عناوین مشابه) دستگاه اجرایی، به این سازمان ارسال دارند. به مکاتبات صورت گرفته خارج از چارچوب این بخشنامه پاسخ داده نخواهد شد.

همچنین در صورت صدور مجوز بکارگیری، دستگاه ها می بایست پس از اخذ و ارائه تائیدیه تامین اعتبار از سازمان برنامه و بودجه کشور، مشخصات افراد را از طریق سامانه کارمند ایران ارسال تا شناسه مربوطه صادر گردد.

یاداوری می گردد جذب و بکارگیری نیروی انسانی در قالب قرارداد حجمی یا مشاورهای با اشخاص حقیقی و نیز بکارگیری افراد از محل اعتبارات طرحهای عمرانی برای انجام فعالیت های جاری دستگاه های اجرایی وجاهت قانونی نداشته و ممنوع می باشد.

جمشید انصاری- معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • رضا ذ

  خدا ازتون نگذره ۱۱ ماه درگیر بودم ک انتقالی بگیرم از تهران ب تبریز برم پیش خانوادم بعد از کلی دوندگی و تقریبا تموم شدن کارم امروز از تبریز میگن طبق این بخشنامه جدید شرمنده انتقالی ممنوعه
  بخدا ک نشستین پشت میزو نگاه ب مشکلات مردم نمیکنین
  خدا ازتون نگذره

  شنبه, Feb 3 2018 11:32:36pm
 • به سلام

  انشالله اجرایی بشه فقط شرکتی ها قراردادی میشن. هیچ بحثی از تبدیل وضعیت قراردادی ها نیست. فقط یه کم ضریب اطمینان قراردادیها ازین لحاظ که برای پست ‌ های بلاتصدی اونا دیگه اداره شون تقاضای جذب نیرو نمی کنه، افزایش پیدا میکنه.

  دوشنبه, Jan 1 2018 11:00:50am
 • سلام

  سلام طبق این بخشنامه شرکتی ها باید قراردادی بشن یا قراردادمعین ها پیمانی و رسمی؟

  یکشنبه, Dec 24 2017 8:52:45am
 • علی

  اگه نیروهای شرکتی مشغول بکار در ادارات هم شامل این قانون بشن خیلی عالیه ...لااقل تو ادارات آدم ب حساب میان .!!!

  جمعه, Dec 8 2017 10:49:12am
 • محمد

  بنده خودم مسثول کرگزینی بودم. باتوجه به عدم استخدام (دوستان ریاست) مسئولیت از بنده سلب گردید

  دوشنبه, Dec 4 2017 9:46:42am
 • سهراب چگینی

  باسلام.دوساله بعنوان طرح هجرت بدون بیمه و هیچ مزایایی مشغول کارم مدرک لیسانس حقوق 900تا 1تومن.هیچ امیدی به اینده نیست حتی در بخشنامه ها و دستورالعملها هم فراموش شده ایم گویی وجود نداریم....

  شنبه, Dec 2 2017 2:20:28pm
 • مظفریان

  با سلام؛
  این قانون از کی اجرایی می شود؟

  شنبه, Dec 2 2017 1:33:48pm
 • مظفریان

  با سلام
  این بخشنامه از کی اجرایی می شود؟

  شنبه, Dec 2 2017 1:32:36pm
 • بنده خدا

  سلام خسته نباشید.. آیا این قانون امکان تمدید کارمندان حجمی فعلی را هم مجاز می دارد یا خیر؟

  شنبه, Dec 2 2017 9:35:10am
 • سهراب چگینی

  خسته نباشید بزرگوار.خواهش میکنم بی پناهان طرح هجرت رو دریابید.

  شنبه, Dec 2 2017 8:56:33am
بارگذاری بیشتر...