اخبار اداری و استخدامی

فوق‌العاده خاص پرستاران و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و طرحی غیرایثارگر

تشکیل کارگروهی برای بررسی مشکلات پرستاران و ارائه راهکارهای عملیاتی کردن مطالبات (فوق‌العاده خاص و استخدام کارکنان شرکتی و نیروهای طرحی غیرایثارگر پرستاری و…)

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در نشست امروز کمیسیون مقرر شد کارگروهی متشکل از نمایندگانی از وزارت بهداشت، سازمان‌های برنامه و بودجه و امور اداری و استخدامی و دو عضو کمیسیون بهداشت و درمان تشکیل و با بررسی مشکلات مطروحه حوزه پرستاری در این نشست راهکارهای اجرای آنها را پیشنهاد دهند و در نهایت مصوبه مجلس به دولت برای اجرای ارائه شود.

سیدجلیل میرمحمدی میبدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز ( یکشنبه، ۲۱ شهریورماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی مشکلات پرستاران با حضور مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان‌های نظام پرستاری، برنامه، بودجه و محاسبات و اداری و استخدامی کشور و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای خبر داد و گفت: مشکلات مرتبط با گروه پرستاران از جمله پرداخت فوق‌العاده خاص، جذب نیروهای شرکتی، تعیین تکلیف استخدام‌ها و نیروهای طرحی غیرایثارگر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از بحث و گفت و گوهای صورت گرفته مقرر شد کارگروهی متشکل از نمایندگانی از وزارت بهداشت، سازمان های برنامه و بودجه و امور اداری و استخدامی و دو عضو کمیسیون بهداشت و درمان تشکیل و با بررسی موارد مطروحه راهکارهای اجرای آنها را پیشنهاد دهند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس یازدهم افزود: در نهایت مصوبه کمیسیون به صورت مکتوب رسمی از طرف مجلس به رئیس جمهور ارائه شود تا در صورت صلاحدید در دستور کار دولت یا ستاد مقابله قرار گیرد و تصویب شود.

میرمحمدی از بررسی لایحه استفساریه ماده ۱۰۶ قانون کار در این نشست خبر داد و گفت: کلیات این استفساریه به دلیل نبود پاسخ در متن آن رد شد.

مطالب مرتبط:

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
حسن

مگه توی بیمارستانها فقط پرستاران هستند آقایون عضو کمیسیون بهداشت رانندگان آدم به حساب نمیان

مرضیه

سلام
تو رو خدا به فکر تمام افراد کادر درمان باشید نه فقط پرستار…منشی های بخش،نگهبان،خدمات و …هم هستند.