شیوه‌نامه تبدیل وضعیت ایثارگران با قرارداد طرحی وزارت بهداشت و درمان

ابلاغ شیوه نامه بررسی مدارک نیروهای قرارداد طرحی متقاضی تبدیل وضعیت استخدامی رسمی (بخشنامه شماره ۲۰۲۳۱۶ مورخ ۴/۵/۱۴۰۰ سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام)

برادر ارجمند جناب آقای دکتر کریمیان

ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام

عطف به بخشنامه شماره ۳۵۶۲/۲۰۹/د مورخ ۲۸/۴/۱۴۰۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پیرو وبینار مورخ ۳/۵/۱۴۰۰ با متولیان امر در حوزه امور اداری ستاد دانشگاه و شبکه های بهداشت و درمان شهرستان‌های تابعه، در زمینه تبدیل وضعیت نیروهای طرحی دانشگاه علوم پزشکی، به استناد قوانین و مقررات ابلاغی (بند “و” ماده ۴۴ ق.ب. پنجم توسعه، بند “ذ” ماده ۸۷ ق.ب. ششم توسعه، بخشنامه شماره ۳۷۹۵۹۹ مورخ ۲۵/۹/۱۳۹۹ و بخشنامه شماره ۱۳۷۵۸ مورخ ۱۹/۳/۱۴۰۰ سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور) و با امعان نظر به چارچوب الزامات مصرحه در قوانین و مقررات ابلاغی، مصادیق نیروهای طرحی مشمول یا غیرمشمول، به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

۱- نیروی طرحی مشمول قانون مربوط به خدمت پزشکان و پیراپزشکان مصوب ۱۲/۲/۱۳۷۵ مجلس شورای اسلامی، در صورتیکه به صورت اختیاری بکارگیری شده است و در شمولیت ماده (۶) و سایر الزاماتی که در قانون مذکور مانع از تبدیل وضعیت این حالت از بکارگیری نیروی انسانی می‌گردد، قرار نمی‌گیرند، مشروط بر اینکه در زمان تصویب قانون بودجه ۱۴۰۰ به صورت تمام وقت برای انجام فعالیت جاری مصرح در قانون (مصرح در قرارداد) به موجب حکم مقام صلاحیتدار همراه با بیمه پرداختی از طرف مؤسسه، اشتغال داشته و قرارداد مذکور همچنان تداوم دارد. بررسی پرونده تبدیل وضعیت این دسته از نیروهای قراردادی با رعایت الزامات شیوه‌نامه شماره ۱۹۴۸۱۴ مورخ ۲۸/۴/۱۴۰۰ بلامانع است.

۲- نیروی طرحی مشمول قانون مربوط به خدمت پزشکان و پیراپزشکان مصوب ۱۲/۲/۱۳۷۵ مجلس شورای اسلامی، در صورتی که به صورت موظفی بکارگیری شده است، لیکن مدت زمان تکلیفی طرح به اتمام رسیده و تمدید طرح قبل از ابلاغ بخشنامه شماره ۱۳۷۵۸ مورخ ۱۹/۳/۱۴۰۰ سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور بوده به گونه‌ای که در زمان ابلاغ بخشنامه مذکور، ماده (۶) قانون مربوط به خدمت پزشکان و پیراپزشکان، مانعی برای اخذ مدرک تحصیلی به عنوان یکی از الزامات بکارگیری نیروی انسانی در دستگاه اجرایی، نبوده است و مشروط بر این که در زمان تصویب قانون بودجه ۱۴۰۰ به صورت تمام وقت برای انجام فعالیت جاری مصرح در قانون (مصرح در قرارداد) به موجب حکم مقام صلاحیت دار همراه با بیمه پرداختی از طرف مؤسسه، اشتغال داشته و قرارداد مذکور همچنان تداوم دارد، بررسی پرونده تبدیل وضعیت این دسته از نیروهای قراردادی با رعایت الزامات شیوه نامه شماره ۱۹۴۸۱۴ مورخ ۲۸/۴/۱۴۰۰ بلامانع است.

۳- نیروی طرحی مشمول قانون مربوط به خدمت پزشکان و پیراپزشکان مصوب ۱۲/۲/۱۳۷۵ مجلس شورای اسلامی، در صورتی که به صورت موظفی بکارگیری شده است لیکن مدت زمان تکلییفی طرح به اتمام نرسیده و در شمورل ماده (۶) قانون مذکور قرار دارد، بدیهی است به دلیل عدم قابلیت اخذ مدرک تحصیلی در شمولیت تبدیل وضعیت قرار نمی گیرند.

در این راستا پیشنهاد می‌گردد، نظر به اینکه تبدیل وضعیت افراد مشمول فوق الاشاره منوط به تداوم خدمت در شرایط فعلی می باشد، در صورتی که در آستانه اتمام دوره تمدیدی طرح قرار دارند، این دسته تا زمان انجام فرایند تبدیل وضعیت در اولویت تمدید قرار گیرند.

امین دوست محمدی- معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
زهرا

باسلام. عذر میخوام لطف میکنید جویای تبدیل وضعیت نیروهای طرحی بشید چون خبرهای ضد و نقیضی میرسه از اینکه نیروهای طرحی دیگه جزو تبدیل وضعیت ها محسوب نمیشن. ما که دستمون به جایی نمیرسه اگه خبری گرفتین اطلاع رسانی کنید ممنون میشم

پاکروان

سلام من فرزند رزمنده هستم مدرک لیسانس حسابداری دارم.مدت حضور جبهه 2سال میباشدبنده در شبکه بهداشت راننده استیجاری هستم.استخدام شامل بنده میشه یانه.بیمه هم شبکه بهداشت ردنمیکنه