تنقیح مصوبات هیئت وزیران در موضوع زنان

تصویبنامه تنقیحی مصوبات هیئت وزیران در موضوع زنان (تصویبنامه شماره ۵۹۹۶۱/۵۹۱۰۵ مورخ ۱۰/۶/۱۴۰۰ هیئت وزیران)

معاونت حقوقی رییس‌جمهور- معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده

هیئت وزیران در جلسه ۷/۶/۱۴۰۰ به پیشنهاد مشترک معاونت حقوقی رییس جمهور و معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده و به استناد تبصره اصلاحی بند (۱) ماده (۳) قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور -مصوب ۱۳۸۹- تصویب کرد:

۱- از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه، مصوبات مندرج در فهرست پیوست شماره (۱) که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، اعم از اینکه منتفی یا اجرا شده یا به موجب قانون یا مصوبه لاحق، نسخ ضمنی گردیده باشد، به نحو مذکور در پیوست، نسخ صریح می‌شود.

۲- فهرست مصوبات معتبر هیئت وزیران و کمیسیون‌های موضوع اصل (۱۳۸) قانون اساسی و نمایندگان ویژه رییس جمهور در موضوع زنان به شرح پیوست (۲) که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، اعلام می‌شود. معاونت حقوقی رییس‌جمهور موظف است با همکاری معاونت رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده به نحوه مقتضی نسبت به نشر و اطلاع رسانی متن تنقیح شده این مصوبات، اقدام کند.

۳- فهرست مصوبات منسوخ صریح یا غیرمعتبر با نقضای زمان اجرا، به شرح پیوست‌های شماره (۳) و (۴) که تأیید شده به مهر دفتر هیئت دولت است، می‌باشد.

۴- ابلاغ اعتبار یا نسخ بخشی از یک مصوبه، به شرح بندهای بالا، به مفهوم اعتبار یا عدم اعتبار سایر بخش‌های آن مصوبه نیست مگر آن که در پیوست‌ها تصریح شده باشد و نیز اعلام عدم اعتبار یک مصوبه به منزله احیا شدن مصوباتی که قبلاً به موجب آن لغو شده است نمی‌باشد.

۵- ارایه هر گونه پیشنهاد در موضوع زنان جهت تصویب در هیئت وزیران، منوط به تعیین آثار تنقیحی آن بر تصویب‌نامه حاضر است.

۶- معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده موظف است با همکاری معاونت حقوقی رییس جمهور هر سال نسبت به بروزرسانی پیوست‌های این تصویب‌نامه، اقدام و آن را برای تصویب به هیئت وزیران ارایه کند.

۷- شمول این تصویبنامه، مصوبات عادی (غیرطبقه بندی) هیئت وزیران، کمیسیون‌های موضوع اصل (۱۳۸) قانون اساسی و نمایندگان ویژه رییس جمهور موضوع اصل (۱۳۷) قانون اساسی، مصرّح در موضوع زنان تا خرداد سال ۱۴۰۰ است.

محمد مخبر- معاون اول رییس‌جمهور

 تصویب‌نامه تنقیحی مصوبات هیئت وزیران در موضوع زنان

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments