امکان انتقال و جابجایی یا مأموریت نیروهای قرارداد کار معین که در قالب ۱۰ درصد جذب شده‌اند

امکان انتقال و جابجایی یا مأموریت نیروهای قرارداد کار معین که در قالب ۱۰ درصد جذب شده‌اند (نظر مشورتی شماره ۲‍‍۰‍۰/۱۸۹۶۱/۲‍۰‍۰ مورخ ۱۴‍۰۱/‍۰۵/‍۰۴ کمیسیون اداری، استخدامی و فرهنگی دیوان عدالت اداری)

جناب آقای دکتر موسوی

نماینده محترم مردم ملکان، لیلان و مبارک شهر در مجلس شورای اسلامی

باسلام؛

بازگشت به نامه مورخ ۱۶/۳/۱۴۰۱ متضمن طرح این سوال که به موجب دادنامه شماره ۳۱۰۷ مورخ ۲۳/۱۱/۱۴۰۰ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری انعقاد قرارداد کار معین مطابق تبصره ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری تا ۱۰ درصد پست‌های سازمانی مصوب مجاز است و انعقاد قراردادکار معین مازاد بر ۱۰ درصد مغایر قانون و قرارداد این اشخاص معتبر نیست. آیا امکان انتقال و جابجایی یا مأموریت نیروهای قرارداد کار معین که در قالب ۱۰ درصد جذب شده‌اند نیز وجود دارد یا خیر؟ پس از طرح موضوع در کمیسیون مشورتی اداری، استخدامی و فرهنگی دیوان عدالت اداری، نظر مشورتی کمیسیون مزبور به شرح زیر اعلام می گردد:

مستفاد از تبصره ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری و دادنامه شماره ۳۱۰۷ مورخ ۲۳/۱۱/۱۴۰۰ این است که به کارگیری نیروهای قرارداد کار معین و ساعتی به موجب تبصره ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری با توجه به شرایط خاص دستگاه صورت می گیرد و مقنن درهیچ کدام از قوانین انتقال، جابجای یا ماموریت نیروی قراردادی را تجویز نکرده است و مفاد تبصره مذکور دلالت براین دارد که چنانچه نیاز به خدمات نیروی مذکور نبود می بایست قرارداد وی فسخ یا از تمدید آن خودداری شود بنابراین انتقال، جابجایی و مأموریت نیروی هایی که در قالب تبصره ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری به کارگیری می شوند از دستگاهی به دستگاه دیگر خلاف اقتضاء به کارگیری آنان و مغایر قانون است.

حکمت علی مظفری- رئیس دیوان عدالت اداری

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

?روبیکا
https://rubika.ir/shenasname
?ایتا
eitaa.com/Shenasname
?بله
https://ble.ir/Shenasname
?سروش
splus.ir/Shenasname

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا