0 امتیاز
728 بازدید
در حقوق و دستمزد و مزایا -عیدی پاداش - سنوات و پایان کار توسط

با سلام و عرض وقت بخیر. اگر پرسنلی در یک شرکت از سال ۹۲ تا ۹۴ مشغول به کار باشد و سپس از شرکت خارج شود و مجدد از سال ۹۶ تا ۹۹ اشتقال پیدا کنند .نحوه محاسبه پایه سنوات ایشان از سال ۹۶ به بعد به چه صورت خواهد بود، آیا پایه سنوات سال های که فاصله افتاده به ایشان تعلق میگرد از سال ۹۶ یا نه ؟

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط

سلام خدمت شما

پایه سنوات مربوط به پرسنلی است که بیشتر از ۳۶۵ روز در کارگاه فعال بوده و تفاوت بین کارگران باسابقه و کم سابقه است.کارگری که قطع رابطه نموده و مجدد به کار قبل مراجعه نماید حداقل پایه سنوات سال جاری را دریافت می نماید. تجربه قبلی ایشان چنانچه در شغل جدید نیز کاربرد داشته باشد قطعا کارفرما را به پرداخت مزد بیشتری نسبت به حداقل حقوق مجاب می نماید.

بنابراین پرداخت پایه سنوات سال جاری اجباری و برای سال های قبل توافقی است. هرچند در ماده ۸ و ۴۱ قانون کار رعایت حداقل ها الزام شده. در بحث بیمه، کاهش دستمزد یک کارگر، عملا ممکن نیست.

سوالات مشابه

...