0 امتیاز
571 بازدید
در قوانین و مقررات ایثارگران توسط
  • چه زمانی معافیت مالیاتی رزمندگان با حضور شش ماه در جبهه اعلام می‌شود 

7 پاسخ

0 امتیاز
توسط
سلام، یک مدرک تحصیلی بالاتر اصلا اعمال نمیشود چه برسد به معافیت مالیاتی، کسانیکه اینها را مطرح میکنند برای منافع خودشان است، وگرنه با یک قانون مصوب و پیرو آن بخشنامه اجرائی به تمام وزارتخانه و ادارات تابعه و شرکت ها و موسسات دولتی و عمومی و خصولتی(حداقل برای کارکنان رسمی زمان دولتی) می توانستند مشکل این یاران دیرین انقلاب و دفاع مقدس را حل کنند. . انشالله وعده ما در دیار باقی و روز جزا موعود.
0 امتیاز
توسط

سازمان تامین اجتماعی متاسفانه در زمان بابت دریافت پول خدمت سربازی در سراسر کشور یک فاجعه بی سابقه ایجاد کرده است همه کارمندان، کارگران و بازنشسته های و سربازان گرفتار کرده است و متاسفانه هیچ کاری هم حل مشکلات انجام نمی دهد چرا؟
دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس هم متاسفانه در این مورد هیچ اعتراضی نمی کنند و سکوت اختیار کرده اند چرا؟

0 امتیاز
توسط

اگر ۴۵ روز سابقه حضور در جبهه دارید بخوانید

2 مهر 1398 ساعت 13:24

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به آغاز صدور کارت ایثار رزمندگان اظهار کرد: با اعطای کارت ایثار، رزمندگانی که بیش از ۴۵ روز سابقه حضور در دوران دفاع مقدس دارند، شناسایی و از تسهیلات پیش بینی شده، بهره مند می‌شوند.

به گزارش جهان نیوز، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ظهر سه شنبه در مراسم رونمایی از کارت ایثار رزمندگان که در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد، با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: کارت این کارت به‌عنوان یک سند ملی ایثاردر بستر دولت الکترونیک متصل خواهد شد و ایثارگران از تسهیلاتی که در آنجا پیش بینی شده بهره مند خواهند شد.

وی گفت: پیش از این کارت‌های متعددی از سوی یگان‌های نیروهای مختلف نظامی برای رزمندگان صادر شده بود اما بر اساس قانون برنامه برنامه پنجم توسعه مکلف شدیم تا با اجرای سند ملی ایثار، کارت ایثار رزمندگان را صادر نماییم.

وزیر دفاع اظهار کرد: با اعطای کارت ایثار، رزمندگانی که بیش از ۴۵ روز سابقه حضور در دوران دفاع مقدس دارند، شناسایی می شوند.

منبع:ایسنا

قرار بود طبق بخشنامه سازمان تامین اجتماعی کسی که قبل قبل از سربازی بیمه تامین اجتماعی بودند پول سابقه سربازی را پرداخت نکنند ولی متاسفانه تامین اجتماعی شعبه 13 تهران از بنده بابت خدمت سربازی پول گرفته است چرا؟
سوال اینجا است که متاسفانه سازمان تامین اجتماعی خودش تاکنون قوانین قانون کار و… را تاکنون رعایت نکرده است چرا؟
بنده قبل از سربازی بیمه سازمان تامین اجتماعی بودم
طبق ماده 95 قانون تامین اجتماعی اگر فردی قبل از خدمت سربازی بیمه باشد نباید بابت سربازی پول پرداخت کنند پس چرا تامین اجتماعی شعبه 13 تهران از ما بابت سربازی پول گرفته است.
از سال 1385تاکنون هزاران بار اعتراض کردم ولی متاسفانه تاکنون هیچ کس بررسی، پیگیری و رسیدگی نکرده است چرا؟

من سابقه 27 ماه جبهه دارم تا به هیچ تسهیلاتی به من ندادند هیچ کارت ایثاری هم صادر نکردند. 

0 امتیاز
توسط

شرم آور است که هنوز هم مشکلات برخی رزمندگان دفاع مقدس از سال 1359 تاکنون در سراسر کشور حل نشده است چرا؟

شرم آور است که مشکلات سربازان که دوران خدمت وظیفه در جبهه بوده اند تاکنون بررسی، پیگیری و رسیدگی نکرده اند.

0 امتیاز
توسط

شرم آور است که هنوز هم مشکلات برخی رزمندگان دفاع مقدس از سال 1359 تاکنون در سراسر کشور حل نشده است چرا؟

شرم آور است که مشکلات سربازان که دوران خدمت وظیفه در جبهه بوده اند تاکنون بررسی، پیگیری و رسیدگی نکرده اند.

0 امتیاز
توسط

شرم آور است که هنوز هم مشکلات برخی رزمندگان دفاع مقدس از سال 1359 تاکنون در سراسر کشور حل نشده است چرا؟

شرم آور است که مشکلات سربازان که دوران خدمت وظیفه در جبهه بوده اند تاکنون بررسی، پیگیری و رسیدگی نکرده اند.

0 امتیاز
توسط
شناسنامه قانون
احتساب مدت حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت سخت و زیان آور

مشخصات
    مجموعه والد: موضوعات اداری و استخدامی
    مجموعه: قوانین و مقررات ایثارگران

مدت حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت سخت و زیان آور محسوب می شود (هیات عمومی دیوان عدالت اداری)

هیات عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه مقرر کرد ایام حضور در جبهه بدون نیاز به سابقه اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور در این گونه مشاغل به عنوان سابقه خدمت محسوب می شود.

به گزارش شناسنامه قانون، به دنبال اعلام تعارض در آراء صادره شعب دیوان عدالت اداری با خواسته احتساب ایام حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت در مشاغل سخت و زیان آور هیات عمومی در این مورد وارد بحث و بررسی شد و مشخص گردید برخی شعب دیوان با صدور رای به ورود شکایت، خواسته خواهان را مورد تایید قرار داده و رای به احتساب ایام حضور در جبهه به عنوان سابقه سخت و زیان آور داده اما برخی دیگر از شعب تایید این خواسته را منوط به داشتن سابقه اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور دانسته اند.

با طرح این موضوع در هیات عمومی دیوان عدالت اداری، اعضای هیات با اکثریت آراء رای به ورود را صحیح تشخیص داد و به این ترتیب مقرر کردند ایام حضور در جبهه بدون نیاز به سابقه خدمت در مشاغل سخت و زیان آور، به عنوان سابقه این گونه مشاغل احتساب می شود.

بخشی از مستندات هیات عمومی در تایید رای به ورود در این مورد از این قرار است:

اولاً براساس تبصره ۲ ماده ۱۴ قانون کار الحاقی مصوب ۸۳/۱/۳۰ « آن دسته از بیمه شدگانی که مشمول اصلاحیه تبصره (۲) ماده (۷۶) قانون تأمین اجتماعی مصوب ۸۰/۷/۱۴ مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند به شرط آن که خدمت نظام وظیفه خود را در جبهه های نبرد حق علیه باطل طی نموده یا حضور داوطلبانه در جبهه داشته باشند سوابق خدمتی آنان جزء کارهای سخت و زیان آور محسوب می شود.»

ثانیاً براساس ماده ۲۷ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب ۸۶/۴/۳ « مدت خدمت داوطلبانه جانبازان، رزمندگان، آزادگان و شهدا در جبهه قبل از استخدام و اشتغال در صورت تمایل جزء سنوات قابل قبول از لحاظ بیمه و بازنشستگی به مأخذ مشاغل سخت و زیان آور (یک و یک و نیم سال) محسوب می گردد...»

ثالثاً براساس ماده ۳ آیین نامه اجرایی ابلاغیه شماره ۲۰۶/۴۰/۱۱/ط مورخ ۸۸/۱۰/۲۱ ستاد کل نیروهای مسلح «سه چهارم مدت خدمت کارکنان پایور و وظیفه که توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کمیته، شهربانی و ژاندارمری (نیروی انتظامی)، وزارت سپاه و وزارت دفاع و جهاد سازندگی سابق به جبهه و مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شده اند، خدمت داوطلبانه تلقی می گردد...»

رابعاً براساس رأی شماره ۲۵۷ مورخ ۹۹/۲/۱۶ هیات عمومی دیوان عدالت اداری «... باتوجه به اینکه افراد در طی دوره خدمت وظیفه، جزء کارکنان نیروهای مسلح محسوب می شوند، بنابراین تعیین میزان داوطلبانه بودن مدت خدمت کارکنان وظیفه حاضر در جبهه های دفاع مقدس که از سوی مراجع زیربط در نیروهای مسلح اعلام می شود مشمول بند ۳ آیین نامه اجرایی نحوه تعیین فوق العاده ایثارگری، نشان ها و خدمات اداری در مناطق جنگ زده (موضوع بند ۲ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری) بوده و ... اختیارات مقام فرماندهی معظم کل قوا در ارتباط با نیروهای مسلح محدود به قوانین نمی شود و اجرای دستورات معظم له برای نیروهای مسلح لازم الاجرا است...» لذا مفاد ماده ۳ آیین نامه اجرایی ابلاغیه شماره ۲۰۶/۴۰/۱۱/ط مورخ ۸۸/۱۰/۲۱ ستاد کل نیروهای مسلح به تمامی افرادی که خدمت وظیفه خود را در جبهه گذرانده اند فارغ از این که جزو کارکنان پایور و وظیفه نیروهای مسلح باشند یا نباشند، تسری یافته است.

    آخرین ویرایش در تاریخ 07 بهمن 1399
مدت حضور در جبهه به عنوان سابقه خدمت سخت و زیان‌آور محسوب می‌شود سه‌شنبه / ۷ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۳:۵۶ و این درحالی است که سازمان تامین اجتماعی متاسفانه تاکنون عمل نکرده است و عمل نمی کند چرا؟

سوالات مشابه

...