هشتمین آزمون فراگیر استخدامی سال 1399

خبر مورخ 13 مرداد 1399

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های دولتی در مرداد/ جذب ۴۰ هزار نفر

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور از انتشار آگهی ثبت نام برای هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های دولتی در مرداد ماه خبر داد.

جمشید انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت از انتشار آگهی ثبت نام برای هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های دولتی در مرداد ماه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد و گفت: حدود 40 هزار نفر در این آزمون استخدامی جذب می شوند.

وی افزود: آزمون دیگری برای جذب نیرو در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود که به منظور کسب تجربه، مقرر است این سنجش توسط مرکز آزمون وزارتخانه مذکور برگزار و حدود 2400 نفر از نیروهای قرارداد خرید خدمت جذب شوند.

ببینید: آزمون جذب نیروهای قرارداد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: در صورتی که آگهی استخدامی دستگاه‌های دولتی تا پیش از 20 مرداد منتشر شود، آزمون آن در اواخر شهریور ماه یا نیمه اول مهر ماه برگزار می‌شود.

انصاری در پاسخ به این پرسش که با توجه به شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری آزمون استخدامی وجود دارد؟ توضیح داد: در حال حاضر آگهی منتشر و ثبت نام از داوطلبان به عمل می‌آید تا تعداد داوطلبان مشخص شود.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور برای برگزاری آزمون تمام پروتکل های مورد نظر وزارت بهداشت رعایت می‌شود، ادامه داد: ممکن است گروه‌های مختلف شغلی جدا شده و آزمون، به جای یک نوبت در در دو نوبت برگزار شود.

وی تصریح کرد: تا زمان برگزاری آزمون استخدامی، سازمان سنجش آزمون‌هایی را برگزار خواهد کرد که تعداد داوطلبان آن بیشتر از آزمون استخدامی خواهد بود بنابراین تجارب لازم به دست می آید.

دانلود نمونه سؤالات استخدامی

خبر مورخ 23 تیر 1399

استخدام بیش از ۵۲ هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش

معاون وزارت آموزش و پرورش از استخدام بیش از 52 هزار نفر از طریق آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی، خبر داد.

علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش درباره وضعیت تامین نیروی انسانی در آموزش و پرورش بیان کرد: برای سال تحصیلی آینده مجوز جذب ۲۰هزار دانشجو معلم را با توجه به رایزنی‌های انجام شده دریافت کردیم علاوه بر آن با موافقت سازمان اداری استخدامی ۲۷ هزار و ۳۰۰ نیرو از طریق ماده ۲۸ جذب آموزش و پرورش خواهند شد همچنین ۵ هزار مجوز جذب نیرو از سال‌های گذشته باقی مانده است.

به گزارش شناسنامه قانون، او با اشاره به اینکه در مجموع بیش از ۵۲ هزار نیروی جدید جذب آموزش و پرورش می‌شوند، گفت: روند جذب از طریق ماده ۲۸ بعد از برگزاری آزمون استخدامی که زمان آن از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد، امکان‌پذیر است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش بیان کرد: زمان دقیق آزمون را سازمان سنجش اعلام می‌کند چراکه متولی اصلی برگزاری این آزمون است، اما احتمال می‌دهیم مردادماه آزمون برگزار شود و چگونگی برگزاری هم با این سازمان خواهد بود.

الهیار ترکمن ادامه داد: جذب ۲۷ هزار نیروی جدید صرفا از طریق آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی خواهد بود و آزمونی جداگانه فقط برای آموزش و پرورش برگزار نخواهد شد.

خبر مورخ 21 خرداد 1399

استخدام نیروی جدید در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ايران

مديرکل منابع انساني، تشکيلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از برگزاري آزمون استخدامي شرکت و جذب 194 نفر در پنج رشته شغلي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران به نقل از کن نیوز؛ احمد مظفر با اعلام اين خبر عنوان کرد: اين آزمون استخدامي در پنج رشته شغلي کارشناس مراقبت پرواز، کارشناس الکترونيک هواپيمايي، کارشناس مخابرات هواپيمايي، کارشناس ايمني زميني هواپيما و کارشناس عمليات فرودگاهي در 37 فرودگاه کشور تعيين و ابلاغ شده است.

مديرکل منابع انساني، تشکيلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران افزود: اين آزمون استخدامي توسط سازمان سنجش در شهريور امسال برگزار مي شود.

وي همچنين گفت: 25 درصد سهميه ايثارگران مشمول ماده 21 قانون جامع و ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه و همچنين سه درصد سهميه معلولان با هماهنگي نهادهاي ذيربط لحاظ شده است.

به گفته مظفر سه برابر ظرفيت استخدام يعني ۵۸۲ نفر براساس نمره کسب شده در آزمون استخدامي به مرحله مصاحبه تخصصي و گزينش راه مي يابند.

وي همچنين اظهار داشت: در شرايط مساوي نيروهاي بومي از اولويت برخوردار هستند.

گفتني است؛ تاريخ و نحوه نام نويسي و نيز منابع و مواد پرسش هاي آزمون در حال هماهنگي با مراجع ذيربط است و متعاقبا اعلام خواهد شد.

مطالب مرتبط:

- هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه هایاجرایی