1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.55 امتیاز(10 رای)

راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای کارکنان دولت از ابتدای سال 1397 (تصویبنامه هیئت وزیران)

خبر مورخ 25 مهر 1397

سامانه ثبت حقوق و مزایا راه اندازی می شود

در جلسه امروز هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس­ جمهوری برگزار شد، سازمان اداری و استخدامی کشور گزارشی در مورد «راه ­اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا» به هیئت وزیران ارایه داد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت » راه‌اندازی سامانه مذکور یک تکلیف قانونی است که باید امکان تجمیع کلیه پرداخت ­ها به مقامات رؤسا، مدیران کلیه دستگاه­ های اجرایی شامل قوای سه­ گانه جمهوری اسلامی ایران اعم از وزارتخانه­ ها، سازمان ­ها، مؤسسات، دانشگاه­ ها، شرکت­ های دولتی، مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، بانک­ ها و مؤسسات اعتباری دولتی، شرکت­ های بیمه دولتی، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، بنیادها، نهادهای انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان، بنیاد و مؤسساتی که زیر نظر ولی فقیه اداره می­ شوند، به نحوی که میزان ناخالص پرداختی به هریک از افراد مشخص و امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و عموم مردم فراهم شود.

هیئت وزیران کلیه دستگاه­ های مشمول را موظف نمود که اطلاعات مربوط به پرداخت افراد مشمول را در این سامانه بارگذاری نموده و سازمان اداری و استخدامی کشور نیز پس از تکمیل اطلاعات، به هیئت وزیران گزارش کند.

خبر مورخ 28 شهریور 1397

به گزارش شناسنامه قانون، در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت که با ریاست جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای کارکنان دولت از ابتدای سال 1397 در راستای اجرای ماده (29) قانون پنج ساله برنامه ششم توسعه با اعمال اصلاحاتی تصویب شد.

انصاری، در این جلسه ضمن بررسی پیشینه این پیشنهاد گفت: این پیشنهاد از دولت به کمیسیون اجتماعی ارجاع شده تا مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و نظر سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی مد نظر قرار گرفته است.

وی افزود: در این سامانه در هر نقطه پرداختی کاربر مستقل وجود دارد که برای هر کدام از آنها یه نام کاربری و پسورد تعریف شده است.

وی با تاکید بر  اینکه 950 هزار موسسه دولتی در کشور وجود دارد گفت: با درج اطلاعات پرداختی کارکنان دولت متوسط پرداختی هر دستگاه مشخص و امکان تحقیق و تفحص فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه بر طبق این قانون حقوق و مزایای رؤسای دستگاه‌ها باید در سامانه درج شود تاکید کرد: این اطلاعات به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

طبق ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف گردیده است طی سال اول اجرای قانون برنامه نسبت به راه‌‏اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام کند و امکان تجمیع کلیه پرداخت‌ها به مقامات، رؤسا و مدیران دستگاه‌های اجرایی در قوای سه گانه، بنیادها و نهادهایی که زیر نظر ولی فقیه اداره می‌شوند و اشخاص حقوقی وابسته به آنها را فراهم نماید به نحوی که میزان ناخالص پرداختی به هر یک از افراد مشخص شود و امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و عموم مردم در این سامانه فراهم گردد. همچنین دستگاه‌های مشمول این ماده مکلف شده‌اند کلیه پرداخت‌های مدیران مشمول قانون را (اعم از نقدی و غیرنقدی) منحصراٌ در فیش حقوقی منعکس و در سامانه فوق پرداخت کنند به نحوی که میزان هرگونه ناخالص پرداختی ماهانه به هر یک از افراد بلافاصله در سامانه اطلاعاتی هر دستگاه مشخص باشد.

پس از بحث و بررسی اعضاء، این پیشنهاد با اعمال اصلاحاتی تصویب شد و برای تصویب نهایی به هیئت وزیران ارجاع شد.

 

مطلب مرتبط:

- دستورالعمل سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات، مدیران و کارکنان دولتی (بخشنامه شماره 66111 مورخ 18/02/1397 سازمان اداری و استخدامی کشور)

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.