تصویب شرایط احراز تصدی مدیرعامل و هیات مدیره در شرکت‌های دولتی/ امکان حضور جوانان نخبه

بهادری جهرمی: تصویب شرایط احراز تصدی مدیرعامل یا عضویت در هیات مدیره در شرکت‌های دولتی/ امکان حضور جوانان نخبه در مسئولیت های اجرایی

شناسنامه قانون- سخنگوی دولت با بیان یک مصوبه هیأت وزیران در نشست امروز گفت: براساس این مصوبه سخت گیری‌هایی که مانع از جوان گرایی می‌شود و به جوانان نخبه اجازه فعالیت در این حوزه‌ها را نمی‌دهد، برداشته خواهد شد.

به گزارش شناسنامه قانون، علی بهادری جهرمی روز چهارشنبه پس از نشست هیأت وزیران با حضور در حیاط پاستور و در جمع خبرنگاران با بیان تنها یک مصوبه از مصوبات امروز هیأت وزیران اظهارداشت: در جلسه امروز هیأت دولت مصوبات متعددی به تصویب اعضای کابینه رسید که یکی از اینها دستورالعملی است که طبق آن برای تصدی مدیرعامل یا عضویت در هیات مدیره در شرکت‌های دولتی و شرکت‌هایی که دولت در ان جایگاه مدیریتی دارد، احراز صلاحیت هایی باید از طرف دولت به تصویب برسد.

وی هدف از این مصوبه را مسئولیت دادن به جوانان نخبه دانست و ادامه داد: به موجب به این مصوبه سخت گیری‌هایی که مانع از جوان گرایی می‌شود و به جوانان نخبه اجازه فعالیت در این حوزه‌ها را نمی‌دهد، برداشته خواهد شد.

بهادری جهرمی خاطر نشان کرد: تمایزها و اولویت‌هایی برای جوانان در این مصوبه درنظرگرفته شده تا بتوان بیشتر از نخبگان جوان استفاده کرد.

وی ادامه داد: امروز دستورالعملی به تصویب رسید که به تبع آن مدیریت عامل و عضویت در هیات مدیره در شرکت‌های دولتی و شرکت‌های که دولت در آن‌ها جایگاه مدیریتی دارد، به منظور احراز صلاحیتها، هم شایسته‌سالاری وجود داشته باشد و هم سهم‌خواهی‌هایی که مانع از جوانگرایی و حضور نخبگان می‌شود، از بین برود.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

?روبیکا
https://rubika.ir/shenasname
?ایتا
eitaa.com/Shenasname
?بله
https://ble.ir/Shenasname
?سروش
splus.ir/Shenasname

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
شناسنامه قانون در تلگرام