عدالت در پرداخت و امنیت شغلی نیروهای شرکتی و قراردادی نیازمند مصوبه قانونی نیست

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور آخرین جزییات و مسائل مربوط به تعیین تکلیف نیروهای طرحی، شرکتی و قراردادی گفت: اگرچه طرح ساماندهی کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس درحال بررسی است اما ما نیز در دولت معطل آن نمانده ایم و تمامی تلاش ها را برای تحقق عدالت در پرداخت و امنیت شغلی آنان به کار گرفته ایم.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از ایرنا، میثم لطیفی صبح دوشنبه در جریان حضور در گلزار شهدای شهر کرمان و تجدید میثاق با شهدا بویژه مقام شامخ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای آرمیده در این مکان مقدس در جمع خبرنگاران اظهارداشت: وضعیت نیروهای حجمی، شرکتی و قراردادی در مجلس و کمیسیون اجتماعی آن در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: در خصوص دایره شمول و نحوه اجرای تعیین تکلیف نیروهای طرحی، شرکتی و قراردادی نکاتی وجود دارد که باید رفت و برگشت و کار کارشناسی انجام شود.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه موضوع تعیین تکلیف نیروهای طرحی، شرکتی و قراردادی هم پیچیده و هم گسترده است، گفت: همه این عوامل دست به دست هم می دهد که در خصوص تدوین قانون دقت بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: برداشتمان این است که ظرفیت‌های قانونی فعلی پاسخگوی بسیاری از مشکلات در خصوص تعیین تکلیف این نیروهاست و اگر ظرفیت هایی هم که مغفول مانده بخوبی استفاده شود بخش عمده‌ای از این مشکلات حل خواهد شد.

ابهام تعداد نیروهای شرکتی

لطیفی تاکید کرد: تعداد نیروهای شرکتی یکی از نکات ابهام موضوع است که به تعریف ما از نیروهای شرکتی و نوع تعاملشان با دستگاه‌های اجرایی مربوط می‌شود.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه بسته به تعریفی که از نیروی شرکتی، طرحی و قرادادی داشته باشیم دایره شمول و تعداد آنان متفاوت است ادامه داد: بین ۴۰۰ هزار نفر تا گاهی اوقات یک میلیون نفر برآورد نیروهای شرکتی است و برآورد دقیق نداریم؛ بخاطر همین هم یکی از مسائلی است که ما را دچار تامل کرده که دقت بیشتری داشته باشیم.

عدالت و بهره وری

وی ادامه داد: آن چیزی که برای ما مهم است فارغ از اینکه نوع رابطه استخدامی چیست، مساله عدالت در پرداخت نسبت به نیروهای شرکتی، طرحی و قرادادی است؛ لذا شرکت‌هایی که قرارداد دارند ضمن رعایت حال این افراد قانون کار را در موردشان رعایت کنند.

لطیفی افزود مساله بهره‌وری در این موضوع تعیین تکلیف و ارزیابی عملکرد برای ما در مورد نیروهای شرکتی، طرحی و قرادادی مهم است و همه اینها را باید در هر تصمیمی که در مجلس و در دولت می‌گیریم مد نظر داشته باشیم.

معطل مجلس نمانده ایم

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: تعیین تکلیف نیروهای شرکتی، طرحی و قرادادی زمان مشخصی ندارد چون در مجلس بررسی می‌شود و در کمیسیون هم با جدیت در حال پیگیری است ولی ما در دولت معطل این مصوبه نیستیم و سعیمان بر این است که عدالت در برخورد و بحث امنیت شغلی این افراد را مدنظر داشته باشیم و وزارت کار هم موظف است بر شرکت‌های تامین‌کننده نیروی انسانی نظارت داشته باشد.

وی افزود: این ظرفیت قانونی تعیین تکلیف نیروها از قبل وجود داشته و نیازمند این است که این ظرفیت با مدیریت جهادی عزیزانمان با جدیت پیگیری شود.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور که صبح امروز وارد کرمان شد در ادامه گفت و گو با خبرنگاران ضمن تبریک هفته دولت، این هفته را فرصتی برای ارائه کارنامه یکساله دولت دانست و گفت: رییس جمهور دستور دادند طی این هفته همه اعضای کابینه در همه استان ها حضور داشته باشند؛ از این رو حداقل هر یک از اعضای هیات وزیران در ۲ استان باید حضور یابند، از نزدیک با مسائل آشنا شوند و آخرین پیگیری‌ها نسبت به مصوبات استانی داشته باشند.

وی ادامه داد: اعضای هیات وزیران باید در استان ها حضور داشته باشند و طرح‌ها و پروژه‌هایی که در این ایام هفته دولت به مرحله عملیاتی رسیده چه برای آغاز و چه برای بهره‌برداری به مردم شریف ایران اهدا کنند و شاهد رشد و آبادانی بیش از پیش کشور باشیم.

به گزارش ایرنا لطیفی با همراهی استاندار کرمان و دیگر مدیران استان در کنار مزار مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت حضور یافت و با قرائت فاتحه به مقام این شهید ادای احترام کرد.

7 دیدگاه

  1. با عرض سلام نيروهاي حجمي شاغل در دستگاههاي دولتي بعنوان محرومترين و و مستضعف ترين كاركنان از رئيس سازمان اداري استخدامي و همچنين كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي تقاضا دارند با همگرايي هرچه بيشتر و تسريع روند تصويب كاركنان شركتي هرچه زودتر با ساماندهي و تبديل وضعيت اين گروه از كاركنان بار سنگين تبعيض و بي عدالتي را از دوش كاركنان زحمتكش و نجيب حجمي بردارند

  2. سلام. خسته نباشید
    ممنون از زحماتی که در این مورد کشیدین
    لطفاً هر چه سعریتر مارا خوشحال نمایید دعا گوی شما هاهستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.