نحوه تبدیل وضعیت کارکنان دولت در نشست کمیسیون اجتماعی دولت+ متن مصوبات

image_print

نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به بررسی نحوه تبدیل وضعیت نیروها به دنبال تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت اختصاص یافت.

به گزارش شناسنامه قانون، کیومرث سرمدی واله در گفت وگو با ایسنا، در تشریح جلسه امروز (سه شنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این جلسه بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت ادامه داشت. قرار بود با سازمان امور اداری و استخدامی توافقی صورت گیرد و این طرح به صورت لاایحه ارائه شود، اما به دلیل اینکه این سازمان معتقد بود نیاز به قانون جدید نیست و همان مواد گذشته باید نظارت شود، بنابراین با تاکید و نظر نمایندگان به صورت طرح بررسی آن ادامه پیدا کرد.

وی با بیان اینکه در جلسه امروز دو ماده از طرح ساماندهی کارکنان دولت به تصویب رسید، گفت: ماده اول آن این بود که تمام سازمان های تابعه و دستگاه های مشمول ماده ۲۹ قانون پنج ساله ششم توسعه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران از این به بعد باید نیروهای خود را به صورت رسمی یا قراردادی جذب کنند.

نماینده مردم اسدآباد گفت: براساس ماده دو این طرح مقرر شد که مجموع نیروهایی که به کار گرفته می شوند ابتدا در قالب قرارداد یک ساله مشغول به کار شده و بعد از ارزیابی در صورت رضایت دستگاه بر اساس این قرارداد و بررسی کمیته ای که در این قانون مشخص می شود، اگر رضایتمندی باشد به صورت دو ساله این قرارداد تمدید شده و بعد از گذشت یک سال در صورت داشتن صلاحیت به صورت رسمی در آن دستگاه مشغول به خدمت می شوند.

⬅️ نحوه مواجهه با نیروهای موجود در مواد بعدی بحث خواهد شد…

متن مصوبات امروز کمیسیون اجتماعی

ماده 1- از زمان تصویب و لازم الاجرا شدن این قانون به کارگیری نیرو در کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده 29 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و سازمان ها و شرکت ها صرفا به دو صورت قراردادی و رسمی می باشد:

تبصره 1- هرگونه به کارگیری نیروی قراردادی و رسمی در دستگاه های مذکور در چارچوب ساختار سازمانی و تشکیلات تفصیلی آن دستگاه به تشخیص بالاترین مقام مجاز دستگاه می باشد.

تبصره 2- دستگاه هایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند مکلف به اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور می باشند.

تبصره 3- به کارگیری افراد در دستگا های اجرایی مذکور پس از پذیرفته شدن در آزمون کتبی که به طور عمومی و سراسری نشر آگهی میگردد و نیز مصاحبه تخصصی، برخورداری از شرایط احراز عمومی و اختصاصی و طی مراحل گزینش امکانپذیر است. آیین نامه اجرایی این بند ظرف مدت شش ماه توسط سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد.

ماده 2- در ابتدا با پذیرفته شدگان قرارداد یکساله منعقد می شود. در صورتیکه خدمات فرد بر اساس قرارداد منعقده مطلوب بوده و دستگاه اجرایی از عملکرد او راضی باشد، قرارداد بعدی به صورت دوساله منعقد می گردد. پس از آن به منظور بررسی عملکرد و تعیین تکلیف وضعیت استخدامی به رسمی و یا خاتمه همکاری به کمیته به کارگیری و ساماندهی کارکنان معرفی می شود.

تبصره ۱- ضوابط قرارداد مذکور با پیشنهاد مشترک سازمان اداری و استخدامی کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تصویب هیات وزیران می رسد.

تبصره ۲- در صورت عدم رضایت از عملکرد فرد در هر یک از بازه های زمانی مذکور، به قرارداد فرد خاتمه داده خواهد شد.

اهم مباحث مطروحه در جلسه کمیسیون اجتماعی

نشست کمیسیون اجتماعی مجلس بعد از ظهر امروز (سه شنبه، 9 آذر ماه) به منظور ادامه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت با حضور علی جمالی، معاون سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد.

ولی اسماعیلی در تشریح دلیل در دستور کار قرار گرفتن ادامه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی افزود: دغدغه ما و دولت در حوزه تبدیل وضعیت نیروهای دولتی یکی است و در این زمینه در کنار هم و با همدلی تلاش می‌کنیم تا به ایجاد قانون جامع در این حوزه بپردازیم که در پی آن حداقل بتوانیم در حوزه تبدیل وضعیت نیروها از وضعیت فعلی فاصله بگیریم.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: ما گزارشی دریافت کردیم مبنی بر اینکه یک شرکتی 320 میلیارد برای پرداخت دستمزد دریافت کرده اما تنها 170 میلیارد به کارگران پرداخته است که این موضوع می‌طلبد ما از بعد قانونی برای ساماندهی این بخش ورود پیدا کنیم.

نتیجه جمع‌بندی کمیته بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در مجلس

عباس گودرزی رئیس کمیته بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت افزود: ما هفته گذشته در کمیته جلسه 8 ساعتی با حضور نایب رئیس مجلس برگزار کرده و به یک جمع‌بندی در خصوص طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت رسیدیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس در تشریح جزئیات جمع‌بندی صورت گرفته در رابطه با این طرح یادآور شد: قرار بر این شد نیروهای شرکتی، حجمی و خرید خدمت بر اساس قانون کار ساماندهی شوند ضمن اینکه برای آنها پست سازمان جدید تعریف نشود، از سوی دیگر به جرم‌انگاری و تعیین مجازات در خصوص سرپیچی‌کنندگان از اجرای قانون پرداختیم.

وی تصریح کرد: در این طرح لزوم تعیین تکلیف نیروها در قالب قراردادی، پیمانی و رسمی مورد تأکید قرار گرفت، همچنین بر اساس فرآیندی که بر مبنای ماده (2) تعریف کردیم قرار بر این شد که نیروهای قراردادی ابتدا در قالب قرارداد برای مدت یک سال فعالیت کرده سپس با آنها قرارداد دو ساله منعقد شود و بعد از 3 سال تبدیل وضعیت این افراد با تصمیم‌گیری کمیته‌ای که بدین منظور با حضور مسئولان ارشد دستگاه مربوطه تشکیل می‌شود صورت خواهد گرفت.

وی یادآور شد: بعد از این خرید خدمت نیز از طریق مقاطع‌کاری انجام می‌شود ضمن اینکه ما بر حسب واسطه‌ها تأکید داریم که مبالغ زیادی را به جای اینکه به نیروها پرداخت کنند به جیب می‌زنند و همین افراد تلاش می‌کنند که تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت به تأخیر بیفتد.

رئیس کمیته بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت یادآور شد: ما در این طرح تلاش کردیم نحوه تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی بر مبنای ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه صورت گیرد و هیچ بار مالی برای دولت به همراه نداشته باشد و مطمئن هستیم از این طریق می‌توان از انجام اقدامات جزیره‌ای و سلیقه‌ای برای جذب نیرو جلوگیری کرده و مانع از ایجاد تبعیض و فساد در ساختار اداری کشور شویم.

تعامل دولت و مجلس برای ساماندهی کارکنان

در ادامه علی جمالی معاون سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه دغدغه اصلی دولت جدید برقراری عدالت و رفع مشکلات مردم است، بر ضرورت تعامل بین دولت و مجلس در این حوزه تأکید کرد و افزود: ما باید در روند جذب نیرو ضمن اجرای صحیح قوانین بر فرآیند استخدام نیروها در دستگاه‌های مختلف نظارت دقیق کنیم.

تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت به تامین امنیت شغلی نیروها منتهی می‌شود

در ادامه نماینده دیوان محاسبات حاضر در این نشست تأکید کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته و آمارهای موجود انعقاد مستقیم قرارداد نیروها با دستگاه‌های مربوطه و حذف واسطه‌ها به کاهش هزینه‌های دولت منتهی شده و امنیت شغلی نیروها را در پی دارد.

[su_spacer size=”10″]اخبار مربوط به طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را از لینک زیر دنبال کنید:

[su_button url=”https://shenasname.ir/tag/%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%87%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%af%d8%a7%d9%85″ target=”blank” style=”noise” size=”11″ radius=”0″ icon=”icon: newspaper-o”]آخرین اخبار طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت[/su_button]

52 دیدگاه

 1. سلام لطفا نیروهای شرکتی دانشگاه امیرکبیر را تبدیل وضعیت کنید دانشگاه تهران و دانشگاههای دیگر سالهای پیش این کار را کردند ولی ما با وجود سابقه بالا و مدرک دانشگاهی بلاتکلیفیم

 2. باسلام چرا حق کسانی که مدرک دانشگاهی و سابقه کاربالا حدود 20سال دارند را پایمال می کنند و ایثارگران را بدون مدرک و سابقه رسمی می کنند ؟این خودش یک نوع تبغیض و بی عدالتیه و مدرک گراییه .خیلی های دیگه بخاطر خدا و مردم از مال و جانشانه گذشتند بدون مدرک و حالا چون مدرکی ندارند حق فرزندانشان با سابقه کاری بالا پایمال می شود .

 3. به اکثر نیروهای شرکتی در شرکت‌ها و سازمان‌ها نیاز نبوده و نیست و جذب آنها برای انجام کار صورت نگرفته است بلکه اینها بر اساس لابی و نفوذ نمایندگان وومتنفذین به دستگاه‌های اجرایی تحمیل شده اند و این بکارگیری بدون ضابطه و با پارتی بازی با وجود نخبگان بهترین دانشگاه‌ها بی عدالتی محض بوده است و حالا با تبدیل وضعشان پازل بی عدالتی تکمیل خواهد شد

 4. لطفا سایتی رو دولت محترم معرفی کنه تا همه ی نیرو های شرکتی (هر نوع قراردادی که هست چه مستقیم با اداره چه از طریق پیمانکار غیر مستقیم و چه حجمی و غیر حجمی و … .)نیز خود اطلاعاتشان را وارد بکنند تا جلوی تبعیض توسط مدیران گرفته شود همین الان وزارت نیرو خود بااضافه کردن تعدادی تبصره داخلی در حال ایجاد تبعیض هستند
  چرا باید قانونی که برای همه صادر شده است توسط مدیران رده پایین تغییر داده شود که خود قانون شکنی است.
  لطفا اجازه ندهید مدیران داخلی با اضافه کردن تبصره های داخلی حق ما ها رو ضایع بکنند.

 5. به فکر اساتید مستضعف دانشگاه آزاد هم باشید واقعا داره بهشون ظلم می شه و به خاطر عدم افزایش دریافتی، یکی یکی دارن به شهرستان مهاجرت می کنند در حالی که کارشان ۲ برابر اساتید دانشگاه دولتی است.

 6. یعنی امکان داره جوانان این مملکت عدالت را به چشم ببینن با شرکتی قرارداد داشتم پارسال تامین نیروی شرکتی اموزش و پرورش قرارداد شرکت با اموزش پرورش به طریقی به دستم رسید مستندات دارم و قابل ارایه مبلغ قراردا 53 میلیون برای مدت یک سال در هفته 24 ساعت تدریس داشتم برای یک سال مبلغ سه میلیون پانصد هزارتومان در طول یک سال به من پرداخت کرد گفت چون از طریق برنامه شاد تدریس می کنی این مبلغ بیشتر بهت نمی دم یک ریال بیمه هم پرداخت نکرده و دوسال قبلش هم همینجوری بوده ماهی پانصد هزار بدون پرداخت بیمه

 7. با سلام . مشکل تغییر وضیعت نیروهای شرکتی با این راحتی حل نمیشود مشکل اساسی در ( مازاد نیرو ) می باشد که مطرح میکنند . که البته با تغییر وضیعت نیروهای دولتی اعم از شرکتی و حجمی و قراردادی و غیره به رسمی و انتقال به ادارات دیگر که کمبود نیرو دارن و حذف تعدادی از مکانهای دولتی مثل زائرسرها و انتقال نیروها به ادارات دولتی میشود دولت را به مرور کوچکتر کرد .

 8. با سلام واحترام لطفا در خصوص نیروهای قراردادی معین که از سالها پیش ۱۳۸۵ تا کنون قراردادی هستن ودر یک ارگان کار میکنند وقبل از ان نیز حدود ۱۳ سال به صورت شرکتی بوده اند ومدرکشان نیز دیپلم هست جهت تعین تکلیف وضعیت استخدامیشان توضیحاتی بفرماید ودر صورت امکان دوره شرکتی شان را بفرمایید جز سوابق قرار میگیرد یا خیر 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌹🌹🌹

 9. والا ما که نیروی شرکتی شهرداری هستیم الانم تمدید مناقصه برای یه سال دیگه داره انجام میشه مشخص نیست ما جزو کدوم دسته هستیم بعد ۱۰ سال سابقه میگن شامل حال شما نمیشه شما جزو مجموعه محسوب نمیشید…
  طرف با پارتی یه روزه اومد داخل قرادادی شده بعدشم الان داره رسمی میشه، بعد به ما میگن اگه شامل حال شما بشه بعد یه سال و دوسال طبق قانون جدید تازه قراردای میشید…
  از اول قانون واسه مردم بوده ولی به خودشون که میرسه از رو قانون رد میشن، رسمی میشن

 10. والا ما که نیروی شرکتی شهرداری هستیم الانم تمدید مناقصه برای یه سال دیگه داره انجام میشه مشخص نیست ما جزو کدوم دسته هستیم بعد ۱۰ سال سابقه میگن شامل حال شما نمیشه شما جزو مجموعه محسوب نمیشید…
  طرف با پارتی یه روزه اومد داخل قرادادی شده بعدشم الان داره رسمی میشه، بعد به ما میگن اگه شامل حال شما بشه بعد یه سال و دوسال طبق قانون جدید تازه قراردای میشید…
  از اول قانون واسه مردم بوده ولی به خودشون که میرسه از رو قانون رد میشن، رسمی میشن.

 11. والا ما که نیروی شرکتی شهرداری هستیم الانم تمدید مناقصه برای یه سال دیگه داره انجام میشه مشخص نیست ما جزو کدوم دسته هستیم بعد ۱۰ سال سابقه میگن شامل حال شما نمیشه شما جزو مجموعه محسوب نمیشید…
  طرف با پارتی یه روزه اومد داخل قرادادی شده بعدشم الان داره رسمی میشه، بعد به ما میگن اگه شامل حال شما بشه بعد یه سال و دوسال طبق قانون جدید تازه قراردای میشید…
  از اول قانون واسه مردم بوده ولی به خودشون که میرسه از رو قانون رد میشن، رسمی میشن.

 12. با عرض سلام و خسته نباشید، از نظر اینجانب یک ایراد بزرگ به این بحث وجود دارد، من که یک نیروی قراردادی با سابقه ۲۵ سال اگر یکسال با من قرارداد بسته شود، بعد از یکسال قرارداد در صورت ارزیابی مثبت دو سال دیگر قرار داد ببندند پس من چه موقع تبدیل وضعیت خواهم شد؟!!!! به نظر من امثال من هم کم نیستند تکلیف ما چه خواهد شد؟!!!!

 13. وقتی سازمان اداری استخدامی میگه قانون جدید نیاز نیست ونظارت بر قوانین گذشته را پیگیری کنیم یعنی تبدیل وضعیتی در کار نیست.

 14. پنج سال پیش در تامین اجتماعی بصورت جایگزین شرع بکار کردم یکسال پیش گفتند قرارداد شما تمام شده در خانه بنشین تا صدایت کنیم تکلیف من چه میشود

 15. ماده یک تبصره 1 خودش فساد زا هست طرف پسر خاله میاره طبق همین تبصره تا الان هم پارتی بازی به تشخیص بالاترین مقام بوده آبدارچی که تصمیم نمیگیره پارتی کلفت میره تو سیستم نه شخص معمولی

 16. باسلام من الان ۱۱ ساله تو آموزش وپرورش هستم به صورت قرارداد کارمعین پس کی قراره ما پیمانی شویم

 17. اینجوری که میگن تبدیل وضعیتیدر کار نیست چون قرار نیست پست بگیریم من فقط موندم برا ما بار مالی داره ولی برا ایثار گران عزیز بار مالی وجود نداره راحت میتونن تبدیل بشن دولت هم بزرگ نمیشه

 18. با این حساب هیچ تغییری در حق و حقوق نیروهای شرکتی ایجاد نمیشه، چون در قالب قانون کار ساماندهی میشن. حالا بحث اینجاست که آیا نیروهای شرکتی هم شامل اون قرارداد یکساله و دو ساله میشن یا نه؟

 19. ماینده عزیز طی یک چرخش قهرمانانه خوب موضعتون رو عوضش کردید و به روی مبارک هم نمی آورید. مگه قرار نبود نیروهای شرکتی، حجمی، قراردادی طرح و …. که چند سال است در دستگاه مشغولند ابتدا به قراردادی بعد پیمانی و در نهایت رسمی تبدیل وضعیت شوند حالا چی شد که فقط نیروهای جدید استخدام و قراردادیهایی که با آزمون جذب دستگاه شدن مشمول این بند می شوند و مابقی قانون کاری و حتی پست هم برایشان ایجاد نمی شود ؟! خب قشنگ بگویید در این دولت هم از سازمان استخدامی بازی خوردید و تو مهلت داده شده حاضر نشدن لایحه بدن و چون خودتون این طرح رو ارائه میدادید ممکن بود شورای نگهبان بگه بار مالی داره و ردش کنه اماااااا با ما رو راست باشید و اینگونه برخورد نکنید که اتفاقی نیافتاده. با این طرح جدید شما چه تفاوتی برای هزاران نیروی قراردادی طرح بوجود می آید که دارای شناسه قراردادی هستن و قانونا باید از محل بودجه جاری حقوق می گرفتن ولی بدلیل کوتاهی دستگاههای اجرایی در سال ۹۱ با وجود داشتن شناسه قراردادی هنوز دارند از اعتبارات طرح حقوق می گیرن با این همه سابقه و تلاش حتی از مزایای پستی که دارند نمی توانند استفاده کنند چون حق پستشان می رسد به نیروهای رسمی و پیمانی به این دلیل که امکان تصدی پست ندارند.

 20. چرا با نظر بالاترین مقام دستگاه اجرایی باید باشه؟ اینکه باز میشه روند سلیقه ای! وضعیت نیروهای حجمی شهرداریها چی میشه؟ اینکه فقط دستگاه های اجرایی که از بودجه عمومی استفاده میکنند میتونن مجوز استخدام بگیرن یعنی چی؟شهرداری ها که بودجه داخلی دارن تکلیف چیه؟چرا جلوی نیرو گرفتن بی رویه شهرداری ها رو نمیگیرید؟ تا کی با الفاظ میخواین بازی کنید؟ کجای این رعایت عدالته ؟ بیشترین تعداد نیروهای حجمی رو شهرداری ها دارن. مگه میشه شما ندونین این چیزارو!

 21. یکی به این اقایون به اصطلاح محترم بگه شما که هیچ کاری ازتون بر نمی یاد جز شعار دادن مگه مریضید که بی خودی همه را دلخوش می کنید شما هم مثل قبلی ها هستید فقط وعده های پوچ و الکی میدید و در نفس کار دنبال منافع و جمع آوری رای برا دوره های بعد هستید

 22. نماینده عزیز طی یک چرخش قهرمانانه خوب موضعتون رو عوضش کردید و به روی مبارک هم نمی آورید. مگه قرار نبود نیروهای شرکتی، حجمی، قراردادی طرح و …. که چند سال است در دستگاه مشغولند ابتدا به قراردادی بعد پیمانی و در نهایت رسمی تبدیل وضعیت شوند حالا چی شد که فقط نیروهای جدید استخدام و قراردادیهایی که با آزمون جذب دستگاه شدن مشمول این بند می شوند و مابقی قانون کاری و حتی پست هم برایشان ایجاد نمی شود ؟! خب قشنگ بگویید در این دولت هم از سازمان استخدامی بازی خوردید و تو مهلت داده شده حاضر نشدن لایحه بدن و چون خودتون این طرح رو ارائه میدادید ممکن بود شورای نگهبان بگه بار مالی داره و ردش کنه اماااااا با ما رو راست باشید و اینگونه برخورد نکنید که اتفاقی نیافتاده. با این طرح جدید شما چه تفاوتی برای هزاران نیروی قراردادی طرح بوجود می آید که دارای شناسه قراردادی هستن و قانونا باید از محل بودجه جاری حقوق می گرفتن ولی بدلیل کوتاهی دستگاههای اجرایی در سال 91 با وجود داشتن شناسه قراردادی هنوز دارند از اعتبارات طرح حقوق می گیرن با این همه سابقه و تلاش حتی از مزایای پستی که دارند نمی توانند استفاده کنند چون حق پستشان می رسد به نیروهای رسمی و پیمانی به این دلیل که امکان تصدی پست ندارند.

  1. ناراحت شدی که استخدام رسمی نمیشید؟ مملکت بی قانون نیست که همین جوری الکی و بدون آزمون کارگران دولت رو تبدیل وضعیت کنن. شما چه فرقی با کارگر شرکت های خصوصی دارید؟

   1. تو زیاد جوش نزن. خدا اگر به خواد میشه. تو چه میدونی یه برق کار جوشکار مکانیک و بقیه اگه میتونستن آزمون میدادن جوشکار نمیشد. تو یه دقیقه نمیتونی جای اونا باشی. همشون کار بلد و متخصص در کارشون. اگه نمیتونن آزمون بعد بیست سال بدن مقصر کیه. انسان باشیم و به حقوق هم احترام بزاریم.

   2. شما بی ادب هستید.
    و حسادت شما برای من قابل درک نیست، مطمئن هستم در زندگی خود به همه چیز دیگران حسادت میکنید، کمی روی خودت کار کن عزیز، که راحت تر زندگی کنی.

 23. الان واقعا چه فرقی به حال نیروهای شرکتی می کنه که این همه میگن تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی همش وعده شنیدیم بعد از ۱۷ سال بازهم نمیشه

 24. فقط بازی باکلمات .یکی به من بگه بعد از ده سال من قراردادی با مدرک فوق لیسانس به رسمی تغییر وضعیت پیدا میکنم یا نه

  1. بر اساس مطالبی که در این چندماه مصاحبه کردن حضرات، نه دوست عزیز طبق خوابی که دیدن اگه عنوانت قراردادی طرح یا کارگری باشه باید بصورت قراردادی قانون کار در بیای بدون تصدی پست و اگه کار معین یا از محل اعتبارات جاری دستگاه حقوق میگیری ولی آزمون نداده بودی همونطوری میمونی و اگه با آزمون بودی پیمانی و بعد رسمی

 25. ۱۴ ساله که قراردادی هستم یعنی چه سه سال دیگه قراردادی باشم یعنی الان نفهمیدن من صلاحیت دارم یا نه تو رو خدا برای نیروهای قدیمی یه بندی تبصره ای قرار بدین خلاص بشین از این وضع

  1. همون بالا نوشته که مواد مربوط به نیروهای موجود در ادامه همین بحث تصمیم گیری و اضافه میشه. منم قراردادی هستم و منتظر. ولی بدونین خلا های قانونی ما زیاده و وقتی طرحی بار مالی داشته باشه شورای نگهبان ردش می‌کنه. مجلس دنبال اینه که دولت لایحه بده تا شورای نگهبان ایراد بار مالی نگیره.
   قطعا در نهایت انتظارات همه رو برآورده نمیکنه ولی خودش حرکت رو به جلویی هستش و طلسم کار می‌شکنه. در ضمن لابی قدرتمند صاحبان شرکت های تامین نیرو رو دست کم نگیرین.

 26. ما که نفهمیدیم چی شد امروز.کسی اگه فهمید در خصوص نیروهای شرکتی چه تصمیمی گرفته شد بگه

  1. با سلام، دوست عزیز نیروهای شرکتی برخلاف گفته ها و وعده های قبلی رییس کمیسیون اجتماعی فقط در قالب قراردادی تبدیل وضعیت میشوند. تازشم اگه بشه. در صورتی که قبلا وعده داده بودند کلیه نیروها چه شرکتی و… همه اول پیمانی بشوند تا سه سال بعدش رسمی. اما حالا خودتون میبینید چه داره میشه پاسکاری و معطلی و ناامیدی

   1. اینکه قراردادی میشیم وبعدرسمی خیلی خوبه و ماهم همین رو میخوایم…مشکل اینه که دارن طولش میدن..همش این هفته و اون هفته اش میکنن….

 27. خدا وکیلی اگه ۲۰ سال قراردادی بودید، روانی نمیشدید؟
  در شرکت ارتبازات زیرساخت هر کی از سازمان حسابرسی اومده رو پیمانی کردند و سمت بالاتر بهش دادند اما نیروهای قدیمی و باتجربه هنوز قراردادی هستند . تبعیض ریشه انگیزه رو خشک میکنه .

 28. کاش دولت دستگاه های اجرایی را ملزم به ارسال کلیه ی قرارداد های نیروی تامین انسانی که در واحد امور قرارداد ها وجود داره همراه با لیست افراد شاغل در هر قرارداد رو بکنه بجای اینکه صرفا فقط اسامی رو بخواد که در سامانه درج بشود
  زیرا متاسفانه به راحتی در حال تبعیض هستند و اسامی را بطور خاص انتخاب کرده اند
  متاسفانه در حال حذف نیروی های حجمی هستند و قرار نیست این اسامی ارسال شود

 29. لطفا دولت محترم این قضیه رو هم مد نظر قرار بدهند که ما سال هاست که در حال انجام وظیفه هستیم و چون هر سال پیمانکار ما تغییر میکنه بخاطر مناقصه مدیران با بهانه ی اینکه ما چون با خود شرکت خدماتی اداره قرارداد مستقیم نداریم پس شامل این قانون نمی شویم و هر بار با گفتن اینکه قرارداد شما مستقیم با اداره نیست و قرارداد شما حجمی است مورد تبعیض قرار میگیرم
  لطفا صراحتا تکلیف ما را روشن بفرمایید که آیا شامل این قانون می شویم یا خیر

 30. لطفا دولت محترم توسط سازمان بازرسی که اطلاعات کافی از کلیه ی قرارداد های دستگاهایی اجرایی دارند که توسط واحد امور قرارداد ها اجرا و نگه داری میکنه بر این قضیه نظارت کافی داشته باشند.
  متاسفانه از همین الان کلا دستورالعمل رو مدیران محترم تفسیر به رای کردند و به بهانه هایی مثل تامین اعتبار و نبود بودجه با تنش جدی رو به رو کرده اند.
  و فقط اسامی که خودشان دوست دارند در لیست در نظر گرفته اند و این قضیه متاسفانه فقط باعث تبعیض بیشتری شده است.
  در حالی که همه مدیران و دولت گرامی اطلاع دارید که با بودن پیمانکار صرفا هزینه ی دستگاه هایی اجرایی بیشتر شده است.

 31. باسلام. امیدوارم این طرح شامل قراردادهای هیاتی ادارات ورزش وجوانان هم شود. بعداز۱۳سال هنوز۴ ماه ۴ماه حقوق معوق میشه و با رفتارهای ناهنجار و بی حرمتی ها وبی عدالتی در پرداخت حقوق و زورگویی توسط نیروهای رسمی نسبت به ما مواجهه هستیم .انشاله به همت عزیزان مجلس و دولت آقای رییسی این آرزوی ما به واقعیت بپیوندد و عدالت برقرار شود.
  الهی به امیدتو

 32. همش حرف های تکراری و تیتر پر کن… دو ماهه همین آقا خودشو انداخته جلو و میگه هفته ی دیگه طرح در صحن علنی مجلسه …ولی باز ……..
  فقط باید تاسف خورد

 33. خدا خودش کمک کنه ، پا به پای نیروهای پیمانی و حتی خیلی بیشتر از اونا کار میکنیم نصف اونا حقوق می گیریم ، ما از دولت محترم آقای رییسی می خواهیم که عدالت در پرداخت حقوق و مزایا رو برقرار کنند

  1. پیمانی ها با توجه به شایستگی جذب شدن ولی جنابعالی با توجه به پارتی میتونید برید و آزمون بدین

   1. اینجوری هم قاطع صحبت نکنید من آدم میشناسم نه یک نفر هم با پارتی وارد شده قراردادی و بهم هم پیمانی و رسمی شدن هیچی هم بلد نیستن

   2. آقای پیمانی شایستگی ۹۰ درصد کارکنان شرکتی که هم رده و حتی بیشتر از آقایون پیمانی و رسمی هست رو بهتره در نظر بگیری و پارتی شرکتی ها خدا بوده و هست انشاالله به امید خدا دست شرکت های بی مصرفی که فقط حق کارگرای شرکتی رو ناحق میکنن و ضایع میکنن و پایه ریز های این بحث شرکتی که سر دسته ی سرمایه دارها بوده و منافع اونا رو تامین میکرده رو به حق و جزای کارش برسونه

   3. در اداره ما دیپلم با پارتی 2 سال پیش وارد شد، و امسال تبدیل وضعیت رسمی، شما بفرمایید آیا برای نگهبان یا آبدارچی الان با دیپلم میشه ورود کرد به یک سازمان ؟ نه خیر
    آیا شایستگی لیسانسه ها و فوق لیسانسه ها بیشتر از یک آدم رانت دار و ایثارگر نیست ؟ پس حرف از شایستگی نزنید. چراکه در این کشور صرفا رابطه اهمیت دارد و بعد تصمیمات حول محور خودی ها گرفته میشود، مثل قانون رسمی قطعی شدن فرزندان ایثارگر.

 34. سلام خواهشمندم در رابطه با استخدام کارکنان دهیاری ها کارشناسان فنی و مالی دهیاری ها که کل زحمات بخشداری به عهده این نیروهای گمنام هست رسیدگی و حمایت کنید.

 35. پناه بر خدا ی نازنیین. خدا خودت به دادما برس. دست پیمانکارانی مفت خورو خودت قطع کن. که پول ما رو مفت خوردن و واسه خودشون ماشینو ویلا خریدن. نفرین ما و همه کارگران زحمتکش به همراه داره. پناه بر خدا. فقط خودت به داد نیروهای شرکتی برس که جز تو پناهی نیست.

  1. با سلام
   چه فرقی بین کارکنان شرکتی دولت و کارگران شرکت خصوصی وجود داره؟
   هیچکدام از آنها برای کارشون در آزمون استخدامی شرکت نکردن.
   فقط کارکنان شرکتی دولت با رابطه و پارتی مشغول به کارشدن ولی اون یکی ها نه.
   حالا چرا باید دولت کارگران خودش رو استخدام رسمی کنه و حقوقشون رو زیاد کنه ولی کارگران شرکت خصوصی هیچی.
   آیا این با عدالت استخدامی مغایرت نداره؟
   آیا این خلاف قانون و شرع نیست؟
   حداقل باید با شرایط برابر و مساوی یه آزمون استخدامی عمومی برگزار بشه و بعد کسانی که قبول شدن استخدام یا تبدیل وضعیت بشن. اینطوری ما هم که پارتی نداشتیم تا به صورت شرکتی در سازمان های دولتی مشغول به کار بشیم یه شانسی برای استخدام شدن داریم.
   خیلی ممنونم لطفا پیگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.