مجلس تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی را با جدیت دنبال می‌کند

image_print

مجلس تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی را با جدیت دنبال می‌کند

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مقرر شده تا دولت ظرف یک ماه آینده لایحه ای در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی، شرکتی و حجمی به نیروهای رسمی ارائه کند و در غیر این صورت مجلس با فوریت طرح خود را در این زمینه دنبال خواهد کرد.

محمد حسن آصفری در گفت و گو با ایسنا، درباره اقدامات مجلس جهت تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی بیان کرد: موضوع نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی به طور جدی در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد. هفته گذشته جلسه‌ای در مجلس در این خصوص برگزار شد و توافقی با دولت و سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی صورت گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه طرحی در این زمینه در مجلس درحال رسیدگی بوده که به تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای قراردادی، شرکتی و حجمی به نیروهای رسمی باز می گردد و این موضوع نیز به عهده خود وزارتخانه ها، سازمان ها و مجموعه هایی است که نوعی از دولت بودجه می گیرند، دولت ملزم شد تا در این زمینه به مجلس لایحه ارائه کند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس نیز با فوریت این موضوع را دنبال خواهد کرد تا بعد از آنکه دولت لایحه خود را ظرف زمانی یک ماه آینده به مجلس ارائه داد بتوانیم به سرعت در صحن آن را تصویب کنیم و امنیت شغلی که نیاز فوری همه نیروهای مشغول به کار در سازمان ها و مجموعه های مختلف است را تامین کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: متاسفانه امروز دولت پول می دهد ولی به واسطه اینکه این پول به شرکت ها داده می شود حقوق کافی و امنیت شغلی برای نیروهای قراردادی، شرکتی و حجمی وجود ندارد. اگر دولت در ظرف زمانی تعیین شده لایحه خود را به مجلس ارائه دهد با فوریت به تصویب خواهد رسید و اگر دولت به تعهد خود عمل نکند مجلس همین طرحی را که آماده کرده است به صحن ارائه می‌دهد و با توجه به نظر مثبت اکثر نمایندگان قطعا به تصویب می‌رسد.

آصفری افزود: این موضوع هیچ بارمالی برای دولت ندارد و دولت اکنون این پول را به شرکت ها و سازمان ها می دهد اما به دست کارکنان و نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی نمی رسد. باتوجه به اینکه این موضوع مغایر اصل ۷۵ قانون اساسی نیست ان شاءالله به زودی به نتیجه برسد و همه نیروهای شرکتی، قراردادی و حجمی که حدود ۵۰۰ هزار نفر هستند یک آزمون کلی داده و همه این افراد یک قرارداد مستقیم به صورت پیمانی یکساله با سازمان و شرکت خود می بندند و بعد یکسال به عنوان نیروی رسمی مانند دیگر کارکنان دولت محسوب خواهند شد.

اخبار مربوط به طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را از لینک زیر دنبال کنید:

[su_button url=”https://shenasname.ir/tag/%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%87%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%af%d8%a7%d9%85″ target=”blank” style=”noise” size=”11″ radius=”0″ icon=”icon: newspaper-o”]آخرین اخبار طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت[/su_button]

29 دیدگاه

 1. با عرض سلام و احترام خدمت کلیه عزیزان شرمنده خدایی نکرده توهینی نباشه ولی کاش دوستان تهمت نزنن بالاخره طرف همون زحمت رو کشیده و وقت هم گذاشته تا بره درس بخونه و مدرک رو بگیره بیاییم به جای اینهمه به هم تهمت زده دعا بکنیم تا این طرح به سرانجام برسه تا به قول خیلی از دوستان از این سردرگمی و تبعیض رها بشیم و همه در کنار هم بتونیم به مردم عزیزمن خدمت بکنیم امیدوارم کسی از دست من رنجیده نشده باشه و در پایان از کلیه مسئولین تمنا میکنم ما رو هم مثل فرزندان خودشون بدونن و کمی هم ما رو درک بکنن که واقعا 22 سال بصورت قراردادی خیلی سخت هستش و با حقوق در ماه 3 تا 4 ملیون تومن زندگی کردن سخت تر

 2. با سلام.به خدا الان نزدیک ۱۴ ساله بصورت شرکتی در یه جا مشغول به کار هستم هر روز خدا منتظر تبدیل وضعیت،اونوقت یه قانون میاد کسایی که پدرشون ۶ ماه جبهه داره باید استخدام بشن.همکار من که ۳ ساله اومده کار میکنه حکمش اومد داره رسمی میشه بنده با ۱۴ سال سابقه موندم.به خدا پدر من هم جبهه رفته اما سال ۱۳۵۶ الی ۱۳۵۸ تو کردستان هم خدمت کرده.گناه من چیه که اون موقع جنگ نبوده؟ما ایثارگر نشدیم.تو را به خدا تو را به قرآن یه فکری هم برا ما بکنید.

 3. اون دوستانی ک در دفاع از ایثارگران فرمایشاتی میفرمایند بدونند ک بله فرزندان اینها صرف اینکه پدرشون شش ماه جبهه بودند رسمی دارند میشن. بنده با ۱۷ سال کار هنوز قراردادی هستم و همکار شرکتی من با دو سال سابقه کار بدلیل اینکه پدرشون شش ماه جبهه بودن دارند رسمی میشن!!! این کجاش عادلانه ست؟ این پارتی بازیه یا اینکه ماها بعد اینهمه سال میخواایم حق خودمونو بگیریم؟؟
  چطور اینجا از فرزندان ایثارگر آزمون نمیگیرن، سابقه کارشون مهم نیس و یکباره ره صدساله رو میرن و رسمی قطعی میشن اونوقت من کارمند قراردادی بعد ۱۷ سال باید الان چ آزمونی بدم؟؟؟ب قول دوستان اگه سازمان از من‌قراردادی راضی نبود چطور ۱۷ سال و هر سال یکبار باهام قرارداد بسته؟

 4. حالا نیروهای قرارداد معین و استخدام دولت که حقوقشو نم با پیمانی و رسمی یکیه و حدود ۱۰ ساله، کی تبدیل وضعیت میشن ؟؟؟؟؟

 5. افرادی هم هستند که به خاطر حسادت به یکی از آشنایان یا دوستان صداشون در میاد که چرا باید استخدام بشن……

 6. شماها که میگین با رابطه اومدن و الان میخوان استخدام بشن…..اونایی که با رابطه اومدن همون اول کار استخدام شدن رفت…..ما که کسی رو نداشتیم موندیم…..

 7. با سلام به همه دوستان،خطاب کلام من به آندسته از دوستانی است که هرحرفی به میان میایدپای ایثارگران وجانبازان را وسط میکشند به عرض این عزیزان میرسانم اینگونه که شما میگوئید نیست مثلا خود بنده مدت حدودبیست ساله در شرکت مخابرات هستم جانباز۲۰٪ شیمیائی هستم هنوزم با حقوق حداقلی پیمانکاری کار میکنم وهیچگونه امتیازی نسبت به بقیه ازمخابرات دریافت نکردم در صورتیکه حداقل ربع حقوقم فقط صرف ایاب وذهاب برای همین شغلم از دستم میرودوبا آنکه سنوات خدمتی روبه پایان است ولی حتی برای چندماه هم قردادی هم نشدم وبااین حقوق اندک هم نمیتوانم درخواست بازنشستگی کنم بعدبعضیها میفرمایندهمه چیز مال ماست این نوع تفکرخیلی زیبنده نیست منکه عمریست باعوارض مجروحیتم سرمیکنم بجزبیماریهای دیگری که دارم مثل دیابت هرگز سعی نکردم درکارم کم بذارم وبرکتشم از خدا میگیرم ازاینگونه جمع بستنهاآزرده خاطر میشوم وای بحال فرزندی که چشم گشوددیدپدرش زیر خروارهاخاک بخاطر اعتقادش خوابیده یا پدرش معلول گوشه خانه یا توی آسایشگاهست یابخاطرموج گرفتگی خجالت میکشه بگوید این پدرم است،یکم بخودمان بیایم

 8. ما نیروی پیمانکار زیر مجموعه بنیاد مستضعفان هستیم
  کارخانه سیمان تهران
  بنیاد میگه ما از دولت بودجه نمیگیریم و نهاد جداگانه و خود مختار هستیم
  حق ما کارگرا چندین سال هست نادیده و خورده میشه

 9. جالبه با رابطه اومدن، حالا می‌خوان تبدیل وضعیت هم بشن
  جالبترش اینجاس که از تبعیض هم صحبت میکنند!!!
  آخه عزیز من اگر تبعیض نبود که تو الآن مشغول بکار نبودی
  نخبه های کشور بیکار موندن ، رابطه ای ها دنبال تبدیل وضعیت هستن…
  متأسفم…

 10. ازمون چرا بعد بیست سال ازمون اگر بشه همونای که پارتی دارند انتخاب میکنند باز ما بریم ته صف این نشد این فقط برای پارتی دارا خوب میشه

 11. مثلا بعد از این همه سال کار کردن ازمون رد شدیم چی میشه
  بیرونمون کنن؟؟؟
  خجالت نمیکشن ازمون میگیرن از نیرویی که ۱۰ سال به بالا داره فعالیت میکنه ؟؟
  اگه کار بلد نیست چرا این همه سال نگهش داشتین بیرونش میکردین که تا الان یه گلی به سر خودش گرفته بود

 12. قرار نیست به جز ایثارگران کسی استخدام بشه
  چون ما از خودشون نیستم
  بی خود دل خوش نکنید

 13. سلام
  دهیاران که چندین سال زحمت کشیدن با سختی کار کردن هیچ برنامه ای واسشون ندارید

 14. هرکس با پارتی بیاد و…چند سال در یک سازمان میتونه آبرومندانه کار کنه….کارنامه و آزمون ما یازده سال کار شرافتمندانه است…عمر و جوانی که گذاشتیم پای سازمان…مسءولیت سازمانی ما…..لعنت به آزمون نابرابر که در عرض یکساعت یکنفر استخدام میشه…..بیست سال یکنفر کار میکنه میگن هنوز صلاحیت نداری…..

 15. اونی که رانت و پارتی داره تا حالا استخدام شده. مگه دیونه است بیاد با ماهی 4 تومن کار 10 نفر رو انجام بده

 16. سلام حالا با آزمون یا بی آزمون اصلا مهم نیست مهم اینه که بین این افراد این آزمون اتفاق می افته و هر کس شایسته باشه قبول میشه و استخدام میشه و واقعا این تبعیض بین نیروهای شرکتی و رسمی و شارژ کارت ها و وغیره موارد حل میشه و یه جایگاه مناسبی از نظر شغلی پیدا می کنن … دوستان این هایی که مخالف این موارد هستند اشتباه می کنند!! راضی نباشد که هموطنتون که نیروی شرکتی هستش همراه شما که کار میکنه ولی کمتر از شما بگیره و بترسه از جایگاهش !! این مملکت خیلی به این جماعت بدهکاره بخدا این حق همه ماس که جایگاه یکسانی داشته باشیم و در عین حال اونی که شایسته هستش هم رتبه بالاتری داشته باشه

 17. فقط آزمون خیلی ها الکی یا واسطه و پارتی و…جذب شدن یا یا مصاحبه و آزمون ساختگی همون اداره واین حق خیلی‌ها رو زیر پا گذاشتن

 18. برخی نمایندگان ابتدا با پارتی بازی فرزندان و اقوام و بستگان دوستانشان را وارد مشاغل دولتی می‌کنند بعد هم سعی دارند با فشار و زور از طریق تقنین قوانینی مانند طرح ساماندهی در واقع به خودشان سرو سامان بدهند و خجالت هم نمی کشند…. این نیروها جز اخلال در سیستم کار دیگری انجام نخواهند داد و وضعیت را از شرایط فعلی نیز بدتر خواهند کرد چون وابسته به کانون های رانت و فساد هستند…

 19. این نیروها، اکثرا با پارتی و آشنا بازی، خصوصا در شهرداری ها، به واسطه شوراها سرکار آمدند! بدون آزمون و بدون گزینش و بدون کارایی، و اکثرا، به عنوان کارگر خدماتی در جاهای کارمندی مشغول به کار هستند! از دانشگاه‌های درپیتی هم یک مدرک هم گرفتند!

 20. با این قوانین مسخره تون فاتحه کار وادارات رو خوندید.نیروهای قرادادی وشرکتی که با پارتی وآشنا بازی وبدون مدرک آمدن حالا یه تکه کاغذ گرفتن مثلا مدرک لیسانس یا فوق لیسانس مدعی استخدام وتغییر وضع هم هستن بدون اینکه کارایی داشته باشن.

 21. آزمون چرا ،؟همینطور ک قبل سال ۹۲ هارو استخدام کردید بعداشونم استخدام کنید لطفا تبعیض قایل نشید

 22. خداکنه که حداقل به قولشان جناب آقای رئیسی عمل کنند.که دریک اتاق کار همه یکسان ولی متاسفانه چند مدل دریافتی
  بعداز۱۸سال هنوز دعامیکنیم

 23. باسلام
  وقتی نیرویی مشغول به کار هستش یعنی ازض راضی هستن، همین یعنی از تخصصش اطمینان دارن، آزمون چرا آخه، کسی که ده ساله فارغ التحصیل شده چیزی یادش مونده، با با این مشغله میتونه مجدد بخونه برای ازمون، پس چرا خانواده ایثار گرو رزمنده رو آزمون نگرفتین چه فرقی دارن، عادلانه برخورد کنین لطفا

 24. سلام آیا این قانون شامل نیروهای شهرداری ها میشه چون من 18 سال بصورت قراردادی در قسمت اداری شهرداری کار میکنم اما هیچ انگیزه ای ندارم چون همیشه یه تبعیض هست. ممنون میشم جواب بدید

 25. خدایی قرار بود 7 آبان تموم بشه. باز شد یکماه دیگه.چرا اینکار رو میکنید. به خدا خسته شدیم.خدایا خودت درستش کن.

 26. آزمون چیه دیگه ؟؟؟ این نیروها بعد چندین سال آزمونشون و پس دادن دیگه ، حالا بعد این مدت ؟؟؟

  مگه فرزندان ایثارگران آزمون دادن ؟؟ این نیروها هم مثل اونها …. ، عادلانه رفتار کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تازه‌ها در کانال تلگرام