لایحه بودجه سال ۱۴۰۰

اولین جلسه فوق العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل های بهداشتی

هیئت دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، صبح امروز جلسه فوق العاده تشکیل داد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، هیئت وزیران پس از ترسیم راهبردها و سیاست های کلی توسط رئیس جمهور، رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور را آغاز کرد.

لازم به ذکر است که در اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا، هیئت دولت به دو صورت حضوری (با حداکثر ۱۵ نفر) و مجازی برگزار شد.

خبر مورخ 28 آبان 1399

نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور: امروز لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در دولت مطرح شد و بعد از بحث و بررسی مورد تأیید قرار گرفت و مقرر شد که ما از شنبه کار تبصره‌ها را هم آغاز کنیم و قبل از ۱۵ آذر ماه به مجلس تقدیم کنیم. مجلس این نگرانی را داشت که این طرح‌شان به تایید و تصویب نرسد، چون ما مذاکراتی با مجلس داشتیم و در این لایحه تلاش شد که آن محورهای قابل اجرا از اصلاح ساختار در بودجه سال ۱۴۰۰ گنجانده شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: احیانا اگر موردی باقی‌مانده است، در اختیار نمایندگان مجلس هست که می‌توانند در فرآیند بحث و بررسی اصلاح ساختار را اعمال کنند؛ بنابراین از این جهت هیچ‌گونه نگرانی نیست.

ببینید: قانون برخی احکام اصلاح ساختار بودجه کل کشور

بودجه ۱۴۰۰ متفاوت با لوایح سنوات قبل تقدیم شود

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی درباره لزوم اصلاح ساختار لایحه بودجه سال 1400 کل کشور نامه‌ای به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور نوشت.

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

همانطور که مستحضرید ریشه بسیاری از مسائل و چالش‌های کنونی اقتصاد ایران در کاستی‌های نظام بودجه ریزی کشور نهفته است. بویژه در سالیان اخیر و با تشدید تحریم‌های ظالمانه آمریکا و کاهش شدید درآمدهای نفتی، کسری بودجه دولت و روش‌های جبران آن، تبعات نامطلوبی بر شاخص‌های اقتصاد کلان کشور بر جای گذاشته است. لذا انجام اصلاحات ساختاری در بودجه، به یکی از مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب تبدیل شده است که در سنوات اخیر به کرات بر آن تأکید داشته اند

در زمان تدوین لایحه بودجه ۱۳۹۸ و در آذرماه سال ۱۳۹۷ معظم له مقرر فرمودند "نقشه راه و برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه عمومی و کاهش کسری بودجه با افق دو سال (1398-1399) تدوین و مصوب شورای عالی هماهنگی اقتصادی شود و بودجه سال 1398 نیز در چارچوب این برنامه تنظیم شود". همچنین تاکید نمودند آنچه در سیاستهای کلی و برنامه‌های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی درباره اصلاح ساختار بودجه عمومی و قطع وابستگی بودجه به نفت تصویب و ابلاغ شده لازم است اجرایی و در بودجه سال ۱۳۹۸ گنجانده شود. این مهم بار دیگر در بیانات اخیر ایشان که به مناسبت هفته دولت و در جلسه مجازی با اعضای محترم هیات دولت ایراد گردید، مورد تاکید قرار گرفت.

به علاوه اصلاحات ساختاری بودجه یکی از مطالبات اصلی نمایندگان محترم مجلس و کمیسیون‌های تخصصی از دولت محترم و یکی از محورهای اصلی بسته اقتصاد مردمی است. از این رو در همین ماه‌های آغازین، جلسات متعددی در مجلس شورای اسلامی پیرامون موضوع اصلاحات ساختاری بودجه با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه و دستگاههای اجرایی مرتبط برگزار شده است.

با عنایت به فرارسیدن زمان تهیه لایحه بودجه در دولت، انتظار می‌رود لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ متفاوت با لوایح بودجه گذشته و متناسب با شرایط اقتصادی کشور و با لحاظ اصلاحات ساختاری مدنظر رهبر معظم انقلاب و نمایندگان محترم مجلس تدوین و به مجلس تقدیم گردد.

مجلس شورای اسلامی آمادگی خود را برای کمک به تمهید احکام قانونی مورد نیاز در این راستا اعلام می‌دارد.

محمدباقر قالیباف- رئیس مجلس شورای اسلامی

طی اطلاعیه‌ای از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺟﻠﺴﺎت ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻻﯾﺤﻪ ﺑﻮدﺟﻪ ﮐﻞ ﮐﺸﻮر ﺳﺎل۱۴۰۰ اعلام شد.

  برنامه جلسات پیش‌بینی منابع لایحه بودجه کل کشور

بررسی بودجه ۱۴۰۰ در سازمان برنامه و بودجه کشور کلید خورد

نخستین جلسه ستاد بودجه ۱۴۰۰ در سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور دکتر نوبخت و معاونین و برخی روسای آموزش این سازمان، تشکیل شد.

در این جلسه درباره ترکیب اعضای ستاد بودجه، کمیسیون تلفیق و ۸ کارگروه تخصصی آن بحث و تبادل نظر شد.

ویژگی های لایحه بودجه 1400 چیست؟

رهبر انقلاب بارها درباره لزوم اصلاح نظام ساختار بودجه و بودجه تاكيد كردند و اين‌كه قانون بودجه بايد مطابق با جنگ اقتصادي باشد ارائه شود. اما نمايندگان مجلس نوپاي يازدهم مدعي هستند كه بودجه نوشته شده، هيچ شباهتي به بودجه‌اي منطبق با جنگ اقتصادي ندارد. تفاوت بودجه امسال با لايحه بودجه ۱۴۰۰ چه خواهد بود؟

درباره اينكه بودجه ۱۳۹۹ پس از ماه‌ها انتظار در مجلس به جاي اينكه متناسب با فضاي جنگ اقتصادي مورد بررسي قرار گيرد؛ با چنين سرنوشتي روبرو شده است؛ بايد افكار عمومي قضاوت كند. سازمان برنامه و بودجه، لايحه بودجه ۱۳۹۹ را بر اساس پيش‌بيني واقع بينانه جنگ اقتصادي به مجلس ارائه كرد. موضوعاتي كه امروزه در خصوص كسري بودجه و ..... مطرح مي‌شود؛ نشان‌دهنده شفاف‌سازي سازمان برنامه بودجه است كه راسا اين موضوع را مطرح كرد؛ اما متاسفانه بعضي از عزيزان بدون داشتن اطلاعات كافي در خصوص اعداد و ارقام واقعي، از كسري بودجه صحبت مي‌كنند!

«اصلاح ساختار بودجه» پس از آنكه از سوي مقام معظم رهبري در سال ۹۷ مطالبه شد، از سوي سازمان برنامه و بودجه كشور در وقت معين شده، تدوين و به رهبري و شوراي عالي هماهنگي سه قوه ارائه شد. رهبري تصريح فرموده بودند كه اصلاح ساختار بايد در همان شوراي عالي مورد تاييد قرار بگيرد و قرار نبود به مجلس راه پيدا كند. حتما ايشان مصلحتي داشتند كه كه اين موضوع در شوراي عالي تاييد شود. البته ما كوشيديم از همه ظرفيت‌هاي كشور براي تدوين آن استفاده كنيم.

ما روي ۴ محور و ۱۰ بسته متمركز شديم؛ اينكه «چگونه درآمدهايمان پايدار شود»؛ «چگونه هزينه‌ها بهينه شوند»؛ «چگونه در بودجه‌هاي سنواتي ثبات، عدالت اجتماعي و اقتصادي اعمال شود» و «چگونگي اصلاح روش بودجه‌ريزي كنوني در دولت و مجلس». برنامه اصلاح ساختار بودجه را هم به مجلس و هم به همه اعضاي آن شورا (روساي سه قوه) تقديم كرديم و انتظارمان اين بود كه اجماعي در ميان سران، منطبق با نظر مقام معظم رهبري ايجاد شود. تا اين لحظه با وجود آنكه براي بررسي برنامه اصلاح ساختار، زمان مشخصي تعيين شده بود؛ به جمع بندي بين سه قوه در شوراي عالي، دست پيدا نكرده‌ايم. البته ما مدعي نيستيم كه آنچه ارائه داديم؛ بهترين است اما به هر دليلي در شوراي عالي تصويب نشد و ما عينا همان برنامه را به مجلس جديد ارائه داديم. چون مجلس، امكان قانون‌گزاري دارد و مي‌تواند برنامه اصلاح ساختار را بررسي كنند. ما براي تمامي محورها و پروژه‌هاي تعيين شده در اين برنامه، تفصيلا پاسخ داريم. البته حرف زدن درباره «اصلاح ساختار بودجه» بسيار آسان است اما همين‌كه بخواهند اين شير را خالكوبي كنند مي بينيد كه چه شير بي يال و كوپالي مي‌شود.

«اصلاح ساختار بودجه» يك عمل جراحي بزرگ است. ما سالانه ۱۳۴ هزار ميليارد تومان يارانه مي‌دهيم. اين عدد چند برابر بودجه كشور است كه در شرايط كنوني پرداخت مي‌شود؟ اما آيا به همين‌گونه بايد پرداخت شود؟ آيا شيوه اخذ ماليات ما صحيح است؟ چرا هم موعديان و هم مجريان ناراضي‌اند... و هم از سوي ديگر مجريان مالياتي معتقدند كه درصد ماليات كشور ما نسبت به شاخص كشورهاي توسعه يافته و صنعتي بسيار پايين تر است كه نشان دهنده استفاده اندك از اين ظرفيت است.

اين نشان‌دهنده ضرورت اصلاح است. به جاي آنكه ماليات را عمدتا متوجه حقوق و مصرف كنيم آن را به سمت درآمد و سرمايه‌ها برديم؛ به عبارتي نظام مالياتي را با نظام تامين اجتماعي گره زديم و مشخص كرديم هر كسي در ماه و در سال چقدر مي‌تواند درآمد داشته باشد و اگر بيشتر از آن درآمد دارد؛ بايد ماليات بدهد و اگر درآمد كمتري دارد، بايد يارانه بگيرد. 

در خصوص بحث هزينه‌ها در قوانين بودجه نيز، مراكز تحقيقاتي، فرهنگي و مذهبي مشابهي داريم و مي‌توانيم برخي از اينها را به جهت كار مشابه، در يك رديف تجميع كنيم. اما اين كار آساني نيست. اميدواريم مجلس برنامه اصلاح ساختار بودجه را مصوب كند تا آن را اجرا كنيم. البته اعمال كوچكترين تغيير، اعتراضات بسياري را برخواهد انگيخت. اما لازم است كه اين جراحي در اقتصاد كشور صورت بگيرد.

با اصلاح قيمت بنزين؛ منابع حاصل از افزايش نرخ بنزين را به عنوان يارانه به مردم برگردانديم. اما در ماه‌هاي اخير درآمدهاي ناشي از افزايش قيمت بنزين، به جهت كاهش ميزان مصرف بنزين در داخل و كاهش صادرات بنزين؛ كاهش يافته اما دولت همچنان همان ميزان يارانه را به مردم پرداخت مي‌كند.

در حال حاضر پنجاه هزار ميليارد تومان معافيت مالياتي داريم؛ كدام بخش آن را اصلاح كنيم كه داد كسي در نيايد؟ و خساراتي را به ما تحميل نكند.

دولت به لزوم اصلاح ساختار بودجه، معتقد است و منتظر نظر مجلس هستيم تا پس از تصويب آن از سوي نماينده‌هاي با انگيزه مجلس؛ آن را اجرا كنيم.

از آنجا كه برنامه اصلاح ساختار، در مجلس يا از سوي شوراي عالي سران سه قوه، تصويب نشده بود، بودجه سال ۹۹ در چارچوب آن تدين نشده است. به عبارت ديگر اصلاح ساختار، نتوانست در بودجه كاملا اعمال شود حتي بندهايي كه به آن مربوط بود را كلا حذف كردند!

در پاسخ به اينكه مي‌گوييد آيا بودجه سال ۹۹ متناسب با جنگ اقتصادي و واقعيت امروز كشور نوشته شده است يا نه؟؛ سوالي از شما مي‌پرسم؛ آيا قانون بودجه‌اي را در كشورمان سراغ  داريد كه از بودجه ۵۷۰ هزار ميليارد توماني منابع عمومي، كمتر از ۴۸ هزار ميليارد تومان آن مربوط به درآمدهاي نفتي باشد؟ يعني كمتر از ۱۰ درصد كل بدجه متكي به درآمدهاي نفتي باشد؟ ما چنين بودجه‌اي را براي سال ۹۹ ارائه داديم. اگر هم درباره كسري بودجه، سخن گفتيم؛ اين ناشي از  شفافسازي سازمان برنامه و بودجه بود كه آن را مطرح كرد ولي افرادي، بدون اطلاع كافي از آن، به اين موضوع مي‌پردازند.

 

خبر مورخ 16 خرداد 1399

همسان سازی حقوق بازنشستگان در لایحه بودجه 1400

سردار کارگر رئیس کانون بازنشستگان ناجا که به اتفاق رؤسای کانونهای بازنشستگان سپاه، ارتش، ودجا و ستاد کل و همچنین رؤسای کانونهای بازنشستگان کشوری و برخی از مسئولان صندوقهای بازنشستگی کشوری و لشکری در روز شنبه 99/3/10 در جلسه ای با حضور جناب آقای دکتر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه شرکت داشت، با اعلام خبر فوق، توضیح داد: با توجه به مجوّز قانونی دستگاهها برای افزایش 50 درصدی برخی از امتیازهای مقرر در فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری که از اواخر سال 98 منجر به افزایش های نسبتاً قابل توجهی در حقوق و مزایای شاغلین کشوری و لشکری گردیده بود، از آنجاییکه کمک هزینۀ عائله مندی و اولاد شاغلین، بازنشستگان و وظیفه بگیران کلّیۀ دستگاهها بر اساس مفاد بند 4 مادّۀ 68 قانون فوق الذکّر تعیین و پرداخت می گردد و امتیاز مندرج در بند مذکور (800 امتیاز برای همسر و 200 امتیاز برای هر فرزند) برای شاغلین با 50 درصد افزایش ، به ترتیب به 1200 امتیاز و 300 امتیاز تغییر یافته است، لذا کانونها نیز طّی مکاتبات متعدّد با مبادی ذیربط، این حقّ قانونی بازنشستگان را مورد مطالبه قرار دادند که خوشبختانه با حمایت ستاد کل و ساتا و سابا موضوع به سازمان برنامه و بودجه منعکس و نهایتاً در جلسه مورخ 99/3/10 جناب آقای دکتر نوبخت با این افزایش ، موافقت اصولی اعلام کردند لکن از معاونین خود خواستند که با برگزاری جلسات کارشناسی در یک کارگروه ویژه علاوه بر بررسی موضوع همسان سازی و مکانیزم اجرای آن برای درج در لایحۀ بودجۀ سال 1400، حداکثر تا قبل از پایان تیر ماه 99 ، منابع قابل تخصیص بمنظور افزایش کمک هزینۀ عائله مندی و اولاد بازنشستگان را نیز مشخص کنند.

شایان ذکر است که براساس محاسبـات مسؤلان صندوقهای لشکـری و کشوری، افزایش عائلهرمنـدی برای سال 99، نیاز به 2500 میلیارد تومان اعتبار دارد که ان شاءَ ا... در صورت تأمین اعتبار در حقوق تیر ماه اعمال و معوقات سه ماهۀ قبل از آن نیز پرداخت خواهد شد.

مطالب مرتبط:

- لایحه بودجه 99 کل کشور (به همراه پیوست‌ها و ضمایم)