بخشنامه تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در دهیاری های کشور

بخشنامه تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در دهیاری های کشور (بخشنامه شماره ۳۹۷۷۷ مورخ ۱۵/۹/۱۴۰۰ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور)

معاونین محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری‌های کشور

موضوع: فرایند تبدیل وضعیت مشمولین ایثارگر معزز شاغل در دهیاری‌های کشور

با سلام و احترام؛

پیرو نامه شماره ۳۱۲۸۶ مورخ ۳/۸/۱۴۰۰ در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در دهیاری‌های کشور موضوع استفساریه بند «و» ماده (۴۴) قانون برنامه پنجم توسعه، ضمن ارسال تصویر نامه شماره ۳۶۵۵۴ مورخ ۱۷/۷/۱۴۰۰ سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص بهره‌مندی ایثارگران معزز شاغل در دهیاری، از مزایای بند «د» تبصره (۲۰) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور (موضوع دستورالعمل شماره ۱۳۷۵۸ مورخ ۱۹/۳/۱۴۰۰ سازمان اداری و استخدامی و برنامه و بودجه کشور) و با توجه به سؤالات مطرح شده، نحوه فرآیند اجرای تبدیل وضعیت مذکور، مراتب به شرح ذیل به آگاهی می‌رسد:

الف) مشمولین قانون:

۱) مشمولین قانون تفسیر بند «و» ماده (۴۴) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه

ایثارگران موضوع ماده (۲۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که (تا تاریخ ۲۹/۱۲/۹۵) طق آئین نامه استخدامی دهیاری‌ها به صورت قرارداد کار/ قرارداد مدت معین تمام وقت با دهیاری قرارداد مستقیم داشته و قرارداد آنها در سال جاری نیز تمدید شده باشد.

۲) مشمولین بند «د» تبصره (۲۰) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور:

کارکنان یا دهیاران ایثارگر موضوع ماده (۲۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحات بعدی آن که در زمان تصویب قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور (مورخ ۲۷/۱۲/۱۳۹۹) به موجب قرارداد مقام صلاحیت‌دار در دهیاری و به طور تمام وقت در فعالیت‌های مربوط به امور جاری دهیاری اشتغال داشته و قرارداد آنها در سال جاری نیز تمدید شده باشد.

ب) نحوه تبدیل وضع:

تبدیل وضعیت مشمولین از قرارداد مدت معین به دائم با همان عناوین پست‌های سازمانی متصدیان ذیربط مندرج در ساختار سازمانی ابلاغی صورت می‌پذیرد. به عبارت دیگر کارکنان دهیاری می‌بایست بدواً با ضوابط تشکیلاتی دهیاری‌ها موضوع بخشنامه شماره ۱۴۱۱۳۱ مورخ ۱۱/۹/۱۴۰۰ ابلاغی وزیر محترم کشور تطبیق و ساماندهی شده و سپس در همان قالب نمونه قراردادهای ابلاغی با رعایت موارد ذیل به قرارداد دائم تبدیل وضع گردند.

  • حق بیمه این نیروها باید توسط دهیاری مربوطه پرداخت شده باشد.
  • صلاحیت فرد برای “قرارداد دائم” به تأیید گزینش رسیده باشد.
  • اعتبار مورد نیاز برای تبدیل وضعیت مشمولین تأمین شده باشد.
  • بکارگیری نیروی انسانی جدید در دهیاری به جای نیروهای تبدیل وضعیت یافته ممنوع است.

ج) فرایند اجرا:

۱) دهیاری‌های سراسر کشور می‌بایست نسبت به معرفی مشمولین اقدام و مدارک و مستندات مورد نیاز را بررسی اولیه نموده و پس از تکمیل فرم پیوست، طی مکاتبه و از طریق بخشداری به دفتر امور روستائی و شوراهای مربوطه ارسال نمایند.

۲) دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌های مربوطه می‌بایست مدارک ارسالی از دهیاری‌ها را از حیث انطباق با قوانین و مقررات بررسی نمایند و در صورت صحت، نسبت به معرفی ایشان جهت سیر مراحل تأییدیه گزینش اقدام نمایند.

۳) پس از اخذ تأییدیه گزینش، استانداری مربوطه می‌بایست نسبت به بررسی و تأیید فرم ارسالی اقدام و مراتب بلامانع بودن انعقاد قرارداد را به دهیاری ذیربط جهت انجام اقدامات بعدی ابلاغ نماید.

د) مدارک مورد نیاز:

۱. تصویر اولین و آخرین قرارداد ممهور به مهر دهیاری

۲. تصویر آخرین مدرک تحصیلی منضم به تأییدیه مدرک تحصیلی معتبر از محل تحصیل

۳. اصل گواهی سابقه بیمه تأمین اجتماعی از تاریخ اولین بکارگیری تا کنون ممهور به مهر دهیاری

۴. معرفی نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران اخذ شده از مراجع ذیصلاح با مهر و امضاء

۵. گواهی رزمندگی با مهر و امضاء مراجع ذیصلاح

توضیح: در صورت وجود ابهام در خصوص انطباق افراد از نظر ایثارگری با مصادیق عنوان شده در ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، مطابق تبصره ماده «۷» دستورالعمل شماره ۱۲۷۵۸ مورخ ۱۹/۲/۱۴۰۰ سازمان اداری و استخدامی کشور، احراز شرایط توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان رزمندگان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح (حسب مورد) صورت خواهد گرفت.

۶. تأییدیه گزینش مبنی بر تبدیل وضعیت به قرارداد دائم.

۷. تأییدیه تأمین اعتبار توسط دهیاری و شورا.

هـ) مسئولیت اجرا:

مسئولیت اجرای مفاد این دستورالعمل بر اساس وضعیت افراد و مستندات مشمولین، از حیث تطبیق با قوانین بر عهده دهیار و آن استانداری می‌باشد.

عباس کرکه آبادی- مدیر کل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات

3 دیدگاه

  1. سلام نیروهای دهیاری چون قرار تابع اداره کار باشند در حقشون کم لطفی میشه با نطر به اینکه قرارداد داعم لاقل باید یک ارگانی مثل خود دولت و برنامه بودجه مثل اقایی که رسمی میشه حقوقش از اونج بگیره فقط ما کارگران تنها با پیمانکار و کار فرما ظربه می خوریم ما الان حدود ۷ ساله در دهیاری شاغل هستیم بخدا قیم به قطره قطره خون شهیدم قسم من برادر شهید هستم بخدا تا اِان هیچ تقدیری به ما نشده لاقل کاری کنید که حقوق دهیاری یا قرارداد داعم ایثار گران از جای دیگه پرداخت بشه و که ما هم به حقمون برسیم رحمت اله والدین ممنونم به فکر ما هستید و بودید اینجا هم یک همتی نمایید

  2. با سلام لطفا بفکر دهیاران ایثارگر پاره وقت هم باشید که مشمول قانون تبدیل وضعیت نمیشوند

  3. سلام نیرو های ساعتی شهرداری چهاردانگه برای خانواده ایثارگران تکلیف ما چی میشه پدرم نزدیک دو سال سابقه جبهه هم داشته از خود شهرداری و بیمه ۲۷ روز واریز می‌شود میگنوتعلق نمیگیره تو رو خدا ابلاغ کنید ما نیروی ساعتی هم پیگیری کنید ۱۱ سال سابقه دارم دو سه نفر بیشتر نیستیم با ماهم قرارداد ببندن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.