اندیشه‌های حقوقی

نحوه اعمال مدرک دوم فرهنگیان

نحوه اعمال مدرک دوم معلمان (نکات مربوط به بخشنامه ۷۱۰/۴۷ – ۹۹۱۰۲۷ وزارت آموزش و پرورش)

قانون الزام آموزش و پرورش به اعمال مدرک تحصیلی دوم فرهنگیان بر اساس نکات زیر قابل اجراست:

۱. رعایت احراز شرایط پست های سازمانی در رابطه با اعمال مدرک، موضوع بخشنامه ۱۱/۷۱۰ – ۹۴۰۶۱۷ (مرتبط بودن رشته تحصیلی با پست مورد تصدی یا مدرک فعلی و قبلی) الزامی می باشد.

۲. بخشنامه اعمال مدرک دوم صرفا نیروهای آموزشی را شامل میشود.

۳. کادر اداری (حتی مشمولین بخشنامه ۲۳۰) مشمول بخشنامه اعمال مدرک دوم نمی گردند.

۴. تاریخ اجرای بخشنامه ۹۹۱۱۰۱ می باشد، لذا تمامی مدارکی که طی سنوات قبل اخذ شده اند از تاریخ مذکور اعمال خواهند شد.

۵. همکارانی که با رعایت مرتبط بودن رشته تحصیلی با پست مورد تصدی، قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتر قابل اعمال در حکم را دارند پس از قبولی در دانشگاه، میتوانند جهت اخذ مجوز ادامه تحصیل چه برای نیمسال اول و چه برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ و به بعد، به کارگزینی مراجعه فرمایند.

۶. فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان (ورودی سال ۹۱ و به بعد )که با مدرک لیسانس استخدام قطعی شده اند، می توانند تا مقطع دکتری ادامه تحصیل داده و مزایای ناشی از آن را در حکم خود دریافت نمایند.

۶. همکارانی که با دیپلم دانشسرا استخدام قطعی شده اند و پس از آن مدرک کاردانی را ارائه نموده اند، مدرک لیسانس آخرین مدرک قابل اعمال برایشان خواهد بود.

۷. همکارانی که با دیپلم دانشسرا استخدام قطعی شده اند و پس از آن مدرک کارشناسی پیوسته را ارائه نموده اند، می توانند تا مقطع کارشناشی ارشد ادامه تحصیل داده و مزایای ناشی از آن را نیز در حکم خود دریافت نمایند.

۸. همکاران فارغ التحصیل از تربیت معلم(ورودی های قبل از سال ۹۱) که با مدرک فوق دیپلم استخدام قطعی شده اند، مدرکشان حداکثر تا کارشناسی ارشد قابل اعمال می باشد.

۹. همکاران فارغ التحصیل متعهدین دبیری(ورودی های قبل از سال ۹۱) که با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شده اند میتوانند تا مقطع دکتری ادامه تحصیل داده و مزایای ناشی از اعمال مدرک را در حکمشان دریافت نمایند.

۱۰. همکاران خدماتی که با مدرک سیکل استخدام شده باشند و بعد از آن مدرک دیپلم را ارائه دهند، چون حداقل مدرک برای تغییر رسته و رشته شغلی، لیسانس می باشد، نمی توان مدرک فوق دیپلم را برایش اعمال کرد پس مدرک دیپلم آخرین مدرکشان خواهد بود.

۱۱. همکاران خدماتی اگر بعد از مدرک سیکل و دیپلم، لیسانس پیوسته را ارائه نمایند، در صورت تغییر رشته شغلی مدرک لیسانس قابل اعمال خواهد بود.

مقررات مرتبط:

بخشنامه اعمال مدرک تحصیلی دوم معلمان مدارس

قانون تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی آموزش و پرورش

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments