کاهش ساعات کار موظف کادر درمانی خدمات دهنده به بیماران کرونا

کاهش ساعات کار موظف کادر درمانی خدمات دهنده به بیماران کرونا حداقل به میزان 20 درصد (بخشنامه شماره 102/100 مورخ 13/1/1399 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)

رییس/ سرپرست محترم دانشگاه/ دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی

رییس محترم مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی

رییس محترم بیمارستان مسیح دانشوری

با سلام؛

سختکوشی، ممارست و تلاش بیوقفه کلیه اقشار ستادی و محیطی درمان کشورمان در مواجهه و مقابله با کویید 19 و درمان و مراقبت از بیماران و مبتلایان آن، یادآور همت والا و جانفشانی بی دریغ این بزرگواران در دوران نگ تحمیلی و دفاع مقدس است. آمار و اطلاعات اخیر در خصوص تعداد مبتلایان و بهبودیافتگان کویید-19 و شهدای خدمت در بیمارستان های کشور، مؤید تلاش های پیگیر و سندی قطعی بر همت والای این بزرگواران در جهت بهبودی مبتلایان و برگشت سلامت به جامعه و کاهش عوارض اجتماعی همه جانبه ناشی از این بحران است.

 بدیهی است استمرار فعالیت بهینه و کیفیت مطلوب خدمات کلیه گروه های بالینی و پشتیبانی درمان در مقاطع زمانی آینده مستلزم پاسخ به هنگام، به مطالبات به حق و قدردانی متناسب از ایثارگری و از خودگذشتگی کم نظیر آنان در این برهه حساس می باشد.

با توجه به موارد پیشگفت، به واسطه ساعات کار طولانی و طاقت فرسا، خستگی و فرسودگی شغلی و روانی، ریسک بالا و مخاطرات ناشی از مواجهه مداوم با بیمارانی که در فاز شدید انتقال و شرایط وخیم بالینی می باشند، انتظار می رود مجموعه مدیریتی آن دانشگاه ضمن تسری مفاد نامه شماره 1849/100 مورخ 29/12/1398 بر تیم درمان (ستادی و محیطی) نسبت به اعطای مزایا و امتیازات ذیل برای این گروه ها اقدام گردد:

1. اعطای تشویق در خصوص پیشنهادهای علمی و اجرایی در نحوه اداره درمان بحران کویید 19 در راستای قوانین جاری اداری

2. تسریع پرداخت مطالبات قبلی کادر درمانی

3. تقدیر و تشکر از پزشکان با درج در پرونده و اعمال در امتیاز ارتقای رتبه افراد هیأت علمی

4. تقدیر و تشکر از دستیاران، کارورزان و کارآموزان درگیر در ارائه خدمات درمانی با درج در پرونده دانشجویی

5. تقلیل ساعت کار موظف کادر درمانی ارائه دهنده خدمات و سرویس به بیماران کرونا حداقل به میزان 20 درصد و محاسبه و جبران خدمات مازاد به صورت اضافه کار.

6. ارائه هر گونه اقدامات تقدیر مادی و معنوی به صورت موقت یا مستمر (هدایای غیرنقدی با مشارکت تعاونیهای مصرف، بسته های حمایتی ویژه کارکنان بهداشت و درمان و …)

دکتر سعید نمکی- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

← عضویت در صفحه اینستاگرام شناسنامه →
← عضویت در کانال بله شناسنامه →

← عضویت در کانال تلگرام شناسنامه →
← عضویت در پرسش و پاسخ تلگرام شناسنامه →

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
شناسنامه قانون در تلگرام