1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 3.87 امتیاز(183 رای)

آگهی ثبت‌نام آزمون استخدامی فراگیر هفتم دستگاه‌های اجرایی کشور در سال 98 (اولین آزمون استخدامی 98)

http://shenasname.ir/images/ax-khabar/test.jpg

خبر مورخ 24 مرداد 1398

ثبت نام آزمون استخدامی در نیمه نخست شهریور ماه و توسط سازمان سنجش آموزش کشور است

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: مجوز جذب یک هزار و ۱۹۷ معلم با برگزاری آزمون در خوزستان از سوی وزارت آموزش و پرورش صادر شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، مهدی رفیعی بیان کرد: بر اساس هماهنگی صورت گرفته با سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین وزارت آموزش و پرورش امسال ۱۲ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی ماده ۲۸ به استخدام این وزارتخانه درخواهند آمد که سهم خوزستان از این سهمیه یک هزار و ۱۹۷ نفر است.

وی ادامه داد: فرآیند ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از نیمه نخست شهریور آغاز می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام کنند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش اضافه کرد: پذیرفته شدگان این آزمون پس از طی مراحل استخدامی خود از مهر ۹۸ دوره یک ساله آموزشی خود را در دانشگاه فرهنگیان آغاز می کنند و از مهر ۹۹ فعالیت خود در آموزش و پرورش خوزستان آغاز خواهند کرد.

رفیعی همچنین با اشاره به آمار جذب داوطلبان آزمون ماده ۲۸ به تفکیک مقطع تحصیلی، بیان کرد: از تعداد سهمیه استخدامی ماده ۲۸ بالغ بر ۱۹۰ نفر برای تدریس در مقطع تحصیلی ابتدایی، ۳۰۰ نفر برای متوسطه اول، ۲۸۰ نفر در متوسطه دوم، ۱۴۱ نفر در فنی حرفه ای و کاردانش جذب خواهند شد و همچنین  ۶۰ نفر به عنوان مربی تربیت بدنی، ۷۰ نفر به عنوان مربی پرورشی، ۵۰ نفر به عنوان معلم استثنایی و ۳۶ نفر به عنوان مراقب سلامت به آموزش و پرورش خوزستان خواهند پیوست.

یک میلیون و یکصد هزار دانش آموز در خوزستان در ۹ هزار مدرسه مشغول به تحصیل هستند. ۵۴ هزار معلم کار آموزش این تعداد دانش آموز را به عهده دارند.

خبر مورخ 22 مرداد 1398

جزئیات جذب ۱۲ هزار معلم جدید/ آزمون استخدامی چگونه برگزار می‌شود؟

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش به تشریح چگونگی برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۱۲ هزار نیروی جدید اشاره کرد.

علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره جزئیات و زمان برگزاری آزمون استخدامی سال ۹۸ این وزارتخانه اظهار کرد: برای استخدام از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان طبق جدول زمانی در نظر گرفته شده از سوی سازمان اداری و استخدامی عمل می‌کنیم.

وی ادامه داد: جذب نیروی جدید از طریق ماده ۲۸ همراه با آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور خواهد بود و همزمان با شروع نام نویسی این آزمون علاقمندان به حرفه معلمی هم می‌توانند برای نام نویسی اقدام کنند.

الهیار ترکمن با اشاره به اینکه طی یکی دو هفته آینده زمان نام نویسی آزمون استخدامی آغاز می‌شود، گفت: در شرایط فعلی ادامه کار با سازمان امور اداری و استخدامی خواهد بود و آموزش و پرورش جداول مربوط به رشته، استان و مقاطع تحصیلی را اعلام کرده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در آزمون امسال ۱۲ هزار مجوز جذب نیروی جدید داریم که از مهر ۹۸ دوره یک ساله آموزشی خود را آغاز می‌کنند و زمان فعالیت آن‌ها از مهر ۹۹ خواهد بود.

نمونه سؤالات رایگان استخدامی

خبر مورخ 21 مرداد 1398

آزمون استخدامی شهریور برگزار می‌شود/پرداخت حق‌التدریس‌ها تا پایان شهریور

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش از برگزاری آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش در شهریور خبر داد و گفت‌: ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت معوقات حق‌التدریس معلمان تأمین شده است و تا پایان شهریور پرداخت می‌شود.

سید جواد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره برگزاری آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش اظهار‌کرد: امسال حدود 25 هزار نفر از طریق کنکور  به عنوان دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی جذب می‌شوند.

وی افزود: 12 هزار نفر نیز به صورت ماده 28 برای دانشگاه فرهنگیان و ماده یک برای دانشگاه شهید رجایی از میان فارغ التحصیلان سایر  دانشگاه‌ها با برگزاری آزمون استخدامی جذب خواهند شد و حتماً این آزمون در شهریور ماه برگزار می‌شود.

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش درباره پرداخت معوقات حق‌التدریس معلمان گفت: معلمان از سال تحصیلی 97-98 معوقاتی را دارند و آن را پیگیری کردیم که قول آن داده شده است، تا شهریور پرداخت می‌شود و 280 میلیارد تومان اعتبار برای دریافت کرده‌ایم همچنین 50 درصد بدهی خرید خدمات و معلمان خارج از کشور‌ نیز تامین شده است.

خبر مورخ 17 مرداد 1398

استخدام ۱۷هزار نفر امسال در آموزش و پرورش

۱۷هزار نفر امسال برای خدمت در آموزش و پرورش استان‌ها استخدام می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی امروز در بازدید از واحد خبر صداوسیما گفت: ثبت نام برای آزمون استخدام این نیروها از حدود دو هفته آینده آغاز می شود که سهم خراسان جنوبی از این استخدامی ها 179نفر است.

واقعی با بیان اینکه شرایط ثبت نام از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد افزود:امسال شرط بومی بودن برای استخدام حذف شده است.

وی همچنین از پذیرش 25هزار دانشجوی فرهنگی از طریق دانشگاه فرهنگیان در استانهای کشور برای سال جدید تحصیلی خبر داد و گفت: دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی در سال تحصیلی جدید بیش از 500نفر پذیرش دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش، به والدین دانش آموزان اطمینان داد در سال تحصیلی جدید، هیچ کلاس درسی بدون معلم در خراسان جنوبی نباشد.

خبر مورخ 10 تیر 1398

علی الهیار ترکمن: آخرین جزئیات برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و‌ پرورش

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از صدور مجوز استخدام نیرو در آموزش و پرورش خبر داد و گفت که به احتمال زیاد آزمون جامع استخدامی دولت در مرداد ماه برگزار و حدود ۲۰ هزار نفر برای آموزش و پرورش پذیرفته خواهند شد

گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن، جزئیات برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش و میزان جذب نیرو در سال تحصیلی جدید را اعلام و اظهار کرد: خوشبختانه مجوزهای ما هم برای جذب از طریق اساسنامه ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان (جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های دیگر پس از قبولی در آزمون استخدامی و گذراندن دوره‌های یکساله صلاحیت حرفه‌ای معلمی) و هم برای دوره‌های چهار ساله کارشناسی تربیت معلم صادر شده است.

وی افزود: کسانی که می‌خواهند از طریق ماده ۲۸ وارد آموزش و پرورش شوند، می‌توانند در آزمون فراگیر و جامع سازمان اداری استخدامی شرکت کنند لذا باید منتظر اطلاعیه‌های استخدامی سازمان امور استخدامی باشند. به احتمال زیاد این آزمون مرداد ماه برگزار خواهد شد.

جذب ۴۵ هزار دانشجومعلم و پذیرفته شده ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان در سال جدید

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه  آن دسته از پذیرفته شدگان کنکور سراسری نیز که قصد دارند در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کرده و معلم بشوند، باید پس از اعلام نتایج، نسبت به درج و انتخاب دانشگاه فرهنگیان در دفترچه انتخاب رشته اقدام کنند گفت: برای امسال ۲۵ هزار نفر مجوز دوره‌های چهار ساله دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور سراسری صادر شده است.

الهیار ترکمن درباره مجوز ماده ۲۸ نیز گفت: مجوز جذب ما از طریق ماده ۲۸، کمتر از ۲۰ هزار نفر است. به عبارتی حدود ۱۲ هزار مجوز جدید داریم، ۲۰۰۰ مجوز برای تامین نیروی ویژه توسعه عدالت آموزشی صرفاً برای سیستان و بلوچستان اختصاص یافته و بیش از ۴۰۰۰ مجوز استفاده نشده از سال‌های قبل داریم

وی همچنین از تبدیل وضعیت ۱۰ تا ۱۲ هزار آموزشیار نهضت سوادآموزی، معلمین حق‌التدریس و نیروهای پیش دبستانی از محل قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در سال تحصیلی جدید خبر داد.

خبر مورخ 26 خرداد 1398

جذب و استخدام ۲۰ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت

سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره موضوع کمبود نیرو در وزارت بهداشت و مجوز استخدام سازمان امور استخدامی اظهار کرد: ما هماهنگی‌هایی با سازمان برنامه بودجه و سازمان امور استخدامی انجام داده‌ایم تا نیروی مورد نیاز در بخش‌های مختلف از جمله کادر پزشکی، پرستاری، اورژانس و غیره را جذب کنیم.

وی با اشاره به  مجوز استخدام در وزارت بهداشت از سازمان امور استخدامی ادامه داد: امکان‌سنجی‌های لازم برای جذب و استخدام نیروهای جدید انجام شده و با سازمان برنامه و بودجه برای تامین اعتبار استخدام نیروهای جدید صورت گرفته است و به زودی آگهی جذب و استخدام ۲۰ هزار نیرو در وزارت بهداشت منتشر خواهد شد.

خبر مورخ 23 خرداد 1398

رئیس سازمان اداری و استخدامی: ۳۵ هزار نفر امسال در دستگاه‌های اجرایی کشور ‌جذب می‌شوند

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: امسال حدود ۳۵ هزار نفر در دستگاه‌های اجرایی کشور از طریق آزمون استخدامی جذب می‌شوند.

جمشید انصاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروی انسانی مورد نیاز در رشته های مختلف شغلی از میان دانش آموختگان دانشگاهی و از طریق آزمون های استخدامی تامین می شوند.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه امسال حدود 35 هزار نفر در دستگاه‌های اجرایی کشور از طریق آزمون استخدامی جذب می‌شوند گفت: هر سال ون استخدامی برای دستگاه‌های اجرایی کشور در دو نوبت تابستان و زمستان برگزار می‌شود که بخش قابل توجهی از نیروها با توجه به نوع فعالیت دستدستگاه‌های اجرایی آموزش و پرورش و بهداشت درمان جذب دستگاه‌ها می شوند.

وی خاطرنشان کرد: مردم استان سیستان و بلوچستان از استعدادهای بالایی برخوردارند در واقع دانشگاه های استان با داشتن اعضای هیات علمی برجسته جز استان‌های مطرح کشور محسوب می‌شود.

وی در ادامه اضافه کرد: قانون استخدام در همه جای کشور یکسان است حد نصاب آزمون های استخدامی و رشته محل شغل به صورت منطقه‌ای است و شهرها با هم مقایسه نمی شوند.

رئیس سازمان استخدامی کشور با اشاره به اینکه برنامه ریزی های لازم برای سهمیه وزارت آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در زمینه تامین نیروی انسانی انجام شده است عنوان کرد: در نظر داریم یک سهمیه ویژه به این استان اختصاص دهیم تا برخی از کمبودها در این حوزه جبران شود.

انصاری با اشاره به شهرستان تازه تاسیس سیستان و بلوچستان گفت: قرار است بیش از 50 درصد پست های سازمانی این شهرستان ها تامین شود که در این زمینه به استانداری مجوزات لازم داده خواهد شد.

خبر مورخ 3 خرداد 1398

جذب ۲۵ هزار دانشجومعلم جدید در دانشگاه فرهنگیان

مدیرکل امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش گفت: سازمان اداری و استخدامی در ۳۱ اردیبهشت‌ امسال، سهمیه جدید جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان را ۲۵ هزار نفر اعلام کرد.

یارمحمد حسین‌بُر مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در واکنش به درخواست مخاطبان این خبرگزاری در سامانه «فارس من» مبنی بر «آموزش و پرورش پویا با استخدام معلمین تحصیلکرده از دانشگاه‌های برتر» با بیان اینکه سازمان اداری و استخدامی در ۳۱ اردیبهشت، سهمیه دانشگاه فرهنگیان را ابلاغ کرد، اظهار کرد: ۲۵ هزار ردیف برای دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: دو نوع ردیف استخدامی داریم، یکی مربوط به دانشجویان متعهد خدمت و دیگری نیز استخدام آزاد یا از طریق ماده ۲۸ است. 

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش اظهار ادامه داد: هنوز ردیف جذب آزاد یا ماده ۲۸ ابلاغ نشده است که احتمالا نتیجه به‌زودی اعلام می‌شود. 

حسین‌بُر گفت:‌ در این خصوص برای آزمون‌ها مشکل خاص و حادی به وجود نخواهد آورد و برگزاری زمان آزمون‌ها متعاقباً توسط سازمان اداری و استخدامی اعلام می‌شود.

خبر مورخ 31 اردیبهشت 1398

آخرین خبر آزمون استخدام سال 98 وزارت آموزش و پرورش/ ۳ ساله شدن دوره کارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاکره دو وزیر

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی گفت: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، منتظر مذاکره دو وزیر هستیم که بتوانیم برای دوره‌ای زمانی و برای حل مشکل کمبود نیرو، دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند.

حسین خنیفر در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تا شهریور امسال حدود ۲۰ هزار نفر از دانشجومعلمان، فارغ‌التحصیل شده و تحویل آموزش و پرورش می شوند اظهار کرد: از این تعداد ۸۰۰۰ نفر رسمی و شبانه روزی و ۱۲ هزار نفر جذب شده از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه هستند. امیدواریم سال‌های آتی، پذیرش از طریق ماده ۲۸ کاهش یابد و بیشتر از طریق کنکور سراسری باشد.

وی درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی نیز گفت: درخواست صدور ۵۵ هزار مجوز جذب داده ایم و قرار بود آزمون استخدامی در اردیبهشت ماه برگزار شود، ولی هنوز هیچکدام به قطعیت نرسیده و شاید خرداد یا دیرتر برگزار شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره رشته‌های مورد نیاز آزمون استخدامی اظهار کرد: جذب فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها پس از پذیرفته شدن در آزمون استخدامی، از ۱۶ رشته اصلی کتب درسی اعم از زبان انگیسی، فارسی، تاریخ، جغرافیا و … انجام می‌شود.

خنیفر درباره سه ساله شدن دوره کارشناسی نیز اظهار کرد: با توجه به کمبود نیروی انسانی و افزایش میزان بازنشستگی‌ها در سال‌های اخیر، یکی از پیشنهادات ما این است که برای کاهش فشار بر آموزش و پرورش، بدون حذف واحد درسی و آسیب به دوره کارشناسی با احتساب دو ترم ۱۰ واحدی در تابستان به صورت موقت برای چند سال، دانشجوها را سه ساله فارغ التحصیل کنیم که هنوز قطعی نشده است.

وی ادامه داد: این اقدام به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، اما ما آماده اجرای آن هستیم. اکنون منتظر مذاکره دو وزیر و نظرات کارشناسی وزارتین هستیم که بتوانیم برای دوره‌ای زمانی و برای حل این مشکل دوره کارشناسی را سه ساله برگزار کنیم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش شوند.

خبر مورخ 9 اسفند 1397

موافقت با برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۵۵هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی در اوایل سال ۹۸ گفت: استخدام معلمان حق‌التدریسی نیز سال آینده انجام می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی الله‌یار ترکمن با اشاره به نیاز آموزش و پرورش به استخدام 55 هزار نیروی جدید اظهار کرد: موافقت اولیه برای جذب این تعداد انجام شده است و سعی می‌کنیم در ابتدای سال 98 آزمون استخدامی را برگزار کنیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش درباره استخدام معلمان حق‌التدریسی عنوان کرد: اوایل سال 98 این شرایط فراهم خواهد شد و تبدیل وضعیت همکاران حق‌التدریسی را خواهیم داشت.

خبر مورخ 21 بهمن 1397

آنگونه که مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش گفته در جلسات کارشناسی با سازمان اداری و استخدامی، نیاز شدید آموزش‌وپرورش به نیروی انسانی تشریح و درخواست جذب ۵۵ هزار نیرو در آموزش‌وپرورش اعلام شده است.

یکی از سؤالاتی که از سوی مخاطبان مطرح شده، وضعیت برگزاری مجدد آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش است.

البته ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی روز جمعه 17 اسفند 97 برای جذب نیرو در 20 دستگاه اجرایی برگزار می‌شود؛ در این آزمون 20 دستگاه اجرایی شامل سازمان امور اراضی کشور، بانک ملی ایران، بنیاد شهید و امور ایثارگران، دیوان عدالت اداری، روزنامه رسمی کشور، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان بهزیستی کشور، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا)، سازمان شیلات ایران، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور(مادر تخصصی)، مرکز اورژانس تهران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ورزش و جوانان اقدام به جذب نیرو می‌کنند.

وزارت آموزش‌وپرورش در ششمین آزمون استخدامی جذب نیرو ندارد و همین موضوع، سؤالاتی را مبنی بر اینکه "آزمون جدید استخدامی آموزش‌وپرورش چه زمانی برگزار می‌شود"؟ برای بسیاری از متقاضیانی  که تمایل به جذب در این وزارتخانه دارند، رقم زده است.

یار محمد حسین‌بر مدیرکل امور اداری وزارت آموزش وپرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش گفت: درخواست جذب 55 هزار نیروی جدید را در وزارت آموزش‌وپرورش داریم و در حال رایزنی با سازمان امور اداری و استخدامی برای دریافت مجوزهای مربوطه هستیم.

نمونه سؤالات رایگان استخدامی

تشریح نیاز شدید آموزش‌وپرورش به نیروی انسانی

وی در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان اداری و استخدامی با جذب 55 هزار نیرو در وزارت آموزش‌وپرورش موافقت می‌کند، افزود: نیاز ما بسیار بیشتر از این تعداد است، جلسات مختلفی را با کارشناسان سازمان اداری و استخدامی برگزار کردیم که در آن میزان جذب نیرو در آموزش‌وپرورش را در مقایسه با بازنشستگی و خروج نیرو از این وزارتخانه از سال 98 تا 1401 را تشریح کردیم.

بازنشستگی 80 هزار نفر در سال 98

مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌‌وپرورش تاکید کرد: سال 98 حدود 80 هزار نفر واجد شرایط بازنشستگی از آموزش‌وپرورش هستند البته ممکن است تمام این افراد خود را بازنشسته نکنند اما سقف کاری آنها به 30 سال رسیده است از سوی  دیگر بخش زیادی از سهمیه‌ای که ما برای استخدام می‌گیریم تا 4 سال آینده وارد آموزش و پرورش می‌شوند چون دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هستند.

حسین بر ادامه داد: برای استخدام جدید آموزش‌وپرورش تقاضا داده‌ایم که 30 هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و 25 هزار نفر از طریق آزمون استخدامی جذب شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که آزمون استخدامی چه زمانی برگزار می‌شود؟ تصریح کرد: معمولا سالانه دو آزمون برگزار می‌شود؛ آموزش و پرورش برای سال آینده مجدد یک آزمون استخدامی خواهد داشت البته زمان دقیق آن بعد از مجوز صادر شده از سوی سازمان اداری و استخدامی مشخص می‌شود.

حسین‌بر یادآور شد: دوستان ما در سازمان اداری و استخدامی بر اساس مباحثی که شرح دادیم نیاز آموزش‌وپرورش به نیروی انسانی را تأیید کرده‌اند و هم‌اکنون تأیید نهایی آن بستگی به نظر رئیس سازمان اداری و استخدامی دارد البته اگر آزمون استخدامی در سال 98 برگزار شود این افراد دیگر به مهر ماه نمی‌رسند و باید یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره‌های آموزشی را طی کنند به‌عنوان افرادی که در آزمون استخدامی اخیر پذیرفته شدند و تعدادشان حدود 13 هزار نفر است مهر سال آینده وارد مدارس می‌شوند.

خبر مورخ 16 بهمن 1397

آزمون استخدام سراسری سال آینده، بهار 98 برگزار می شود

واکنش معاون رئیس جمهور به اظهارات لاریجانی؛ ممانعت دولت از استخدام نیروی جدید صحت ندارد

معاون رئیس جمهور با اشاره به اظهارات لاریجانی در‌باره ممانعت دولت از استخدام نیروی جدید گفت: ‌ممانعت دولت از استخدام نیروی جدید صحت نداشته و دولت همه ساله متناسب با نیاز ادارات آزمون برگزار می‌کند.

جمشید انصاری در حاشیه بهره‌برداری از بیمارستان پارس‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: آزمون‌های استخدامی همه ساله متناسب با نیاز دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود.

وی افزود: دولت به موضوع استخدام و اشتغالزایی بی توجه نیست و همه ساله متناسب با خروجی ادارات جذب انجام می شود به طوری که در چند سال اخیر نیز همه ساله آزمون برگزار شده است‌.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور بیان کرد: سهمیه استخدام متناسب با خروجی نیروی کار ادارات است و اگر خروجی افزایش یابد بی شک سهمیه استخدام نیز با افزایش همراه خواهد بود‌.

انصاری تصریح کرد: اظهاراتی در خصوص ممانعت دولت از استخدام نیروی جدید صحت نداشته و دولت همه ساله متناسب با نیاز ادارات آزمون برگزار می‌کند.

وی اظهار کرد: هفته گذشته آزمون استخدامی اعلام شده است و در بهار سال آینده نیز آزمون دیگر برگزار خواهد شد.

انصاری در پاسخ به این سوال که آیا آزمون‌های استخدامی در تعارض با چابک‌سازی بدنه دولت است یا نه، گفت: دولت یک سوم نیروی خروجی ادارات آزمون استخدامی برگزار می‌کند و تعارضی در این خصوص نداریم.

به گزارش تسنیم، هفته گذشته رئیس مجلس در ‌دیدار با فعالان اقتصادی، نخبگان و مسئولان استان آذربایجان شرقی گفته بود «جلوی نیرو گرفتن بخش‌های دولتی را گرفته‌ایم، جای بازنشسته‌ها اجازه جذب نیرو ندادیم، به‌دنبال اصلاح ساختار بودجه هستیم که به‌سادگی رخ نخواهد داد ولی باید کارهای کارشناسی عظیمی صورت گیرد».

 

اخبار مرتبط:

- ششمین آزمون استخدامی فراگیر (متمرکز) دستگاه های اجرایی کشور در سال 1397

آگهی ثبت نام اولین آزمون فراگیر استخدامی کشور در سال 97 (پنجمین آزمون فراگیر استخدامی)

Share

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • آموزش و پرورش و سایر دستگاه های اجرایی با همدیگه توی هفتمین آزمون فراگیر جذب نیرو دارند.

  سه شنبه, Aug 13 2019 2:29:44pm
  پاسخ
 • سلام اگه امكانش هست در مورد استخدام وزارت راه و شهرسازي هم مطالب بنويسيد ممنونم

  شنبه, Jul 13 2019 6:42:46am
  پاسخ
 • کاشکی جدا برگزار بشه
  واقعا ریسکه با این ظرفیت شرکت کردن.
  بقیه شانس هامون سوخت میشه

  شنبه, Jul 6 2019 9:23:18am
  پاسخ
 • سلام آزمون آموزش پرورش برای هنرآموزان که تک ظرفیتی و محدود هستند وخیلی ریسک هست
  میشه اعلام کنید آیا آزمون فراگیر هفتم با آموزش و پرورش همراه هست یا جدا؟ ممنون میشم پاسخگو باشین

  سه شنبه, Jul 2 2019 7:52:35am
  پاسخ
 • سلام،،تحت هیچ شرایطی،دولت مجوز استخدام نیرو ندارد،،مگر با دستور مجلس،،میتوانید هم برنامه ششم و بودجه ۹۸ و خدمات کشوری،را مطالعه کنید بعد به خبر موثق میرسید،،این خبرها هم معمولا یک نوع هزینه از مردم گرفتن در ثبت نام هست،،بعدشم میگویند،در آزمون استخدامی رد شدید
  ببخشید،م.فق باشید،،

  دوشنبه, Jul 1 2019 6:12:19pm
  پاسخ
 • با سلام آیا رشته کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات رو هم جذب در آموزش پرورش امیدی هست من یکسال هم نهضت داشتم طرح فرد به فرد و ۱۸ ماه هم ناظر جهاد بودم اما معلم بودن رو خیلی دوست دارم استعدادشم دارم لطفا پاسخ دهید تا من بدونم چیکار کنم الان ۳۴ سال هستم لیسانس

  دوشنبه, May 6 2019 6:02:12pm
  پاسخ
 • سلام ببخشید در مورد آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی در سال 98 بیشتر اطلاع رسانی کنید.

  یکشنبه, May 5 2019 8:58:28am
  پاسخ
 • شما زودتر و دقیقتر از بقیه منابع درباره ازمون استخدامی اطلاع رسانی کردید ایا امکانش هست درباره ازمون وزارت نیرو شرکتهای تابعه یا دولتی و زمان احتمالی برگزاری ان پیگیری کنید؟ با سپاس

  سه شنبه, Apr 30 2019 8:05:10am
  پاسخ