1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.39 امتیاز(45 رای)

آگهی ثبت‌نام آزمون استخدامی فراگیر هفتم دستگاه‌های اجرایی کشور در سال 98 (اولین آزمون استخدامی 98)

http://shenasname.ir/images/ax-khabar/test.jpg

خبر مورخ 9 اسفند 1397

موافقت با برگزاری آزمون استخدامی برای جذب ۵۵هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی در اوایل سال ۹۸ گفت: استخدام معلمان حق‌التدریسی نیز سال آینده انجام می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی الله‌یار ترکمن با اشاره به نیاز آموزش و پرورش به استخدام 55 هزار نیروی جدید اظهار کرد: موافقت اولیه برای جذب این تعداد انجام شده است و سعی می‌کنیم در ابتدای سال 98 آزمون استخدامی را برگزار کنیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش درباره استخدام معلمان حق‌التدریسی عنوان کرد: اوایل سال 98 این شرایط فراهم خواهد شد و تبدیل وضعیت همکاران حق‌التدریسی را خواهیم داشت.

خبر مورخ 21 بهمن 1397

آنگونه که مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش گفته در جلسات کارشناسی با سازمان اداری و استخدامی، نیاز شدید آموزش‌وپرورش به نیروی انسانی تشریح و درخواست جذب ۵۵ هزار نیرو در آموزش‌وپرورش اعلام شده است.

یکی از سؤالاتی که از سوی مخاطبان مطرح شده، وضعیت برگزاری مجدد آزمون استخدامی وزارت آموزش‌وپرورش است.

البته ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی روز جمعه 17 اسفند 97 برای جذب نیرو در 20 دستگاه اجرایی برگزار می‌شود؛ در این آزمون 20 دستگاه اجرایی شامل سازمان امور اراضی کشور، بانک ملی ایران، بنیاد شهید و امور ایثارگران، دیوان عدالت اداری، روزنامه رسمی کشور، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان بهزیستی کشور، سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا)، سازمان شیلات ایران، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور(مادر تخصصی)، مرکز اورژانس تهران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت ورزش و جوانان اقدام به جذب نیرو می‌کنند.

وزارت آموزش‌وپرورش در ششمین آزمون استخدامی جذب نیرو ندارد و همین موضوع، سؤالاتی را مبنی بر اینکه "آزمون جدید استخدامی آموزش‌وپرورش چه زمانی برگزار می‌شود"؟ برای بسیاری از متقاضیانی  که تمایل به جذب در این وزارتخانه دارند، رقم زده است.

یار محمد حسین‌بر مدیرکل امور اداری وزارت آموزش وپرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش گفت: درخواست جذب 55 هزار نیروی جدید را در وزارت آموزش‌وپرورش داریم و در حال رایزنی با سازمان امور اداری و استخدامی برای دریافت مجوزهای مربوطه هستیم.

نمونه سؤالات رایگان استخدامی

تشریح نیاز شدید آموزش‌وپرورش به نیروی انسانی

وی در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان اداری و استخدامی با جذب 55 هزار نیرو در وزارت آموزش‌وپرورش موافقت می‌کند، افزود: نیاز ما بسیار بیشتر از این تعداد است، جلسات مختلفی را با کارشناسان سازمان اداری و استخدامی برگزار کردیم که در آن میزان جذب نیرو در آموزش‌وپرورش را در مقایسه با بازنشستگی و خروج نیرو از این وزارتخانه از سال 98 تا 1401 را تشریح کردیم.

بازنشستگی 80 هزار نفر در سال 98

مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌‌وپرورش تاکید کرد: سال 98 حدود 80 هزار نفر واجد شرایط بازنشستگی از آموزش‌وپرورش هستند البته ممکن است تمام این افراد خود را بازنشسته نکنند اما سقف کاری آنها به 30 سال رسیده است از سوی  دیگر بخش زیادی از سهمیه‌ای که ما برای استخدام می‌گیریم تا 4 سال آینده وارد آموزش و پرورش می‌شوند چون دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هستند.

حسین بر ادامه داد: برای استخدام جدید آموزش‌وپرورش تقاضا داده‌ایم که 30 هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و 25 هزار نفر از طریق آزمون استخدامی جذب شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که آزمون استخدامی چه زمانی برگزار می‌شود؟ تصریح کرد: معمولا سالانه دو آزمون برگزار می‌شود؛ آموزش و پرورش برای سال آینده مجدد یک آزمون استخدامی خواهد داشت البته زمان دقیق آن بعد از مجوز صادر شده از سوی سازمان اداری و استخدامی مشخص می‌شود.

حسین‌بر یادآور شد: دوستان ما در سازمان اداری و استخدامی بر اساس مباحثی که شرح دادیم نیاز آموزش‌وپرورش به نیروی انسانی را تأیید کرده‌اند و هم‌اکنون تأیید نهایی آن بستگی به نظر رئیس سازمان اداری و استخدامی دارد البته اگر آزمون استخدامی در سال 98 برگزار شود این افراد دیگر به مهر ماه نمی‌رسند و باید یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره‌های آموزشی را طی کنند به‌عنوان افرادی که در آزمون استخدامی اخیر پذیرفته شدند و تعدادشان حدود 13 هزار نفر است مهر سال آینده وارد مدارس می‌شوند.

خبر مورخ 16 بهمن 1397

آزمون استخدام سراسری سال آینده، بهار 98 برگزار می شود

واکنش معاون رئیس جمهور به اظهارات لاریجانی؛ ممانعت دولت از استخدام نیروی جدید صحت ندارد

معاون رئیس جمهور با اشاره به اظهارات لاریجانی در‌باره ممانعت دولت از استخدام نیروی جدید گفت: ‌ممانعت دولت از استخدام نیروی جدید صحت نداشته و دولت همه ساله متناسب با نیاز ادارات آزمون برگزار می‌کند.

جمشید انصاری در حاشیه بهره‌برداری از بیمارستان پارس‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: آزمون‌های استخدامی همه ساله متناسب با نیاز دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود.

وی افزود: دولت به موضوع استخدام و اشتغالزایی بی توجه نیست و همه ساله متناسب با خروجی ادارات جذب انجام می شود به طوری که در چند سال اخیر نیز همه ساله آزمون برگزار شده است‌.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور بیان کرد: سهمیه استخدام متناسب با خروجی نیروی کار ادارات است و اگر خروجی افزایش یابد بی شک سهمیه استخدام نیز با افزایش همراه خواهد بود‌.

انصاری تصریح کرد: اظهاراتی در خصوص ممانعت دولت از استخدام نیروی جدید صحت نداشته و دولت همه ساله متناسب با نیاز ادارات آزمون برگزار می‌کند.

وی اظهار کرد: هفته گذشته آزمون استخدامی اعلام شده است و در بهار سال آینده نیز آزمون دیگر برگزار خواهد شد.

انصاری در پاسخ به این سوال که آیا آزمون‌های استخدامی در تعارض با چابک‌سازی بدنه دولت است یا نه، گفت: دولت یک سوم نیروی خروجی ادارات آزمون استخدامی برگزار می‌کند و تعارضی در این خصوص نداریم.

به گزارش تسنیم، هفته گذشته رئیس مجلس در ‌دیدار با فعالان اقتصادی، نخبگان و مسئولان استان آذربایجان شرقی گفته بود «جلوی نیرو گرفتن بخش‌های دولتی را گرفته‌ایم، جای بازنشسته‌ها اجازه جذب نیرو ندادیم، به‌دنبال اصلاح ساختار بودجه هستیم که به‌سادگی رخ نخواهد داد ولی باید کارهای کارشناسی عظیمی صورت گیرد».

 

اخبار مرتبط:

- ششمین آزمون استخدامی فراگیر (متمرکز) دستگاه های اجرایی کشور در سال 1397

آگهی ثبت نام اولین آزمون فراگیر استخدامی کشور در سال 97 (پنجمین آزمون فراگیر استخدامی)

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.