وزارت آموزش و پرورش

بخشنامه انتقال اضطراری برون استانی فرهنگیان سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰

جدول زمان‌بندی نقل و انتقال اضطراری برون استانی معلمان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ (بخشنامه شماره ۱۸./۷۱۰ مورخ ۱۲/۵/۱۴۰۰ وزارت آموزش و پرورش)

اداره کل آموزش و پرورش استان…

پیرو بخشنامه شماره ۴/۷۱۰ مورخ ۱۱/۲/۱۴۰۰، جدول زمان‌بندی نقل و انتقال اضطراری برون استانی فرهنگیان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ به پیوست ارسال می‌گردد، خواهشمند است در خصوص ثبت نام متقاضیان در سامانه مربوط به آدرس (profile.medu.ir) اطلاع‌رسانی مناسب انجام شود. در ضمن فرایند نقل و انتقال اضطراری با موافقت اداره آموزش و پرورش منطقه مبدأ، اداره کل آموزش و پرورش استان مبدأ، اداره کل آموزش و پرورش استان مقصد و تأیید نهایی ستاد وزارت متبوع از طریق زیرسامانه نقل و انتقال در سامانه جامع منابع انسانی به آدرس (hrm.medu.ir) به صورت دائم و موقت انجام خواهد گرفت.

لازم به ذکر است تصمیم‌گیری در ارتباط با نقل و انتقال اضطراری درون استانی به اداره کل آموزش و پروش استان‌ها در محدوده زمانی نقل و انتقال برون استانی (۱۲/۵/۱۴۰۰ لغایت ۱۴/۶/۱۴۰۰) تفویض می‌گردد.

ضوابط نقل و انتقال اضطراری

الف) نقل و انتقال نیروهای رسمی، رسمی آژمایشی و پیمانی:

۱- شرط اولیه انتقال دائم، نداشتن تعهد خدمت بوده و ثبت درخواست انتقال موقت با هر میزان سنوات تجربی امکان پذیر است.

۲- موافقت با انتقال متقاضیان مشروط به عدم نیاز مبدأ و نیاز مقصد می‌باشد و مسئولیت ایجاد ساعت حق التدریس و یا کسر ساعت موظف ناشی از عدم رعایت این اصل، بر عهده اداره کل آموزش و پرورش استان می‌باشد.

۳- انتقال موقت افراد دارای شرایط حاد، خاص و…، در صورت تصویب کارگروه توسعه مدیریت استان یا رعایت بند (۲) قابل بررسی و اقدام خواهد بود.

۴- به منظور تحکیم بنیاد خانواده، درخواست انتقال موقت افرادی که در دوران دانشجویی (دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی) ازدواج نموده و مستخدمین ماده ۲۸ که پس از بکارگیری، تشکیل خانواده می دهند و از تاریخ ۱/۷/۱۴۰۰ مشغول به کار خواهند شد، با رعایت موارد فوق الذکر قابل بررسی و اقدام خواهد بود.

۵- در راستای ایجاد توازن و رفع مشکل کمبود نیروی انسانی، تسهیل و موافقت با انتقال متقاضیان استان‌های دارای مازاد نیرو مورد تأکید می‌باشد.

ب) نقل و انتقال نیروهای قراردادی:

انتقال این گروه از کارکنان در طول مدت قرارداد با موافقت و هماهنگی (نامه اداری) اداره کل آموزش و پرورش استان مبدأ و مقصد با رعایت بند (۳) قسمت ملاحظات و سایر مقررات از جمله تأمین اعتبار در اداره کل مقصد (با هماهنگی ادارات بودجه) بلامانع است.

ملاحظات:

۱- متقاضیانی که در مرحله عادی نقل و انتقال ثبت نام نموده و انتقال آنها محقق نگردیده، لزومی به ثبت نام مجدد نداشته و درخواست قبلی آنان قابل بررسی می‌باشد.

۲- افرادی که در سال گذشته به صورت موقت منتقل شده اند، در صورتی که تقاضای انتقال داشته باشند، مکلفند نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه مربوط و ارائه مدارک و مستندات اقدام نمایند.

۳- به استناد ماده (۹) مصوبه شماره ۹۸۷۰۴/ت۵۴۳۵۷ مورخ ۲/۹/۹۹ هیئت محترم وزیران، انتقال دائم به کلان‌شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع بوده و در صورت موافقت، صرفاً مأموریت (انتقال موقت) متقاضیان امکان‌پذیر می‌باشد.

علی الهیار ترکمن- معاون برنامه ریزی و توسعه منابع

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments