1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.79 امتیاز(14 رای)

تعیین میزان افزایش مستمری بازنشستگان و مشمولان سازمان تأمین اجتماعی در سال ۱۳۹۷ (تصویبنامه هیأت وزیران)

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی- سازمان برنامه و بودجه کشور

هیئت وزیران در جلسه به پیشنهاد شماره ... مورخ .... وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد ماده (96) قانون تأمین اجتماعی -مصوب 1354- و اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

1- از تاریخ 1/1/1397 کلیه مستمری های بازنشستگی، از کار افتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولین قانون تأمین اجتماعی که تا پایان سال 1396 برقرار شده‌اند، به ترتیب برای دریافت کنندگان حداقل مستمری به میزان (19/5%) و برای سایر سطوح به میزان (...) مستمری آنان در پایان اسفند ماه 1395 افزایش می‌یابد.

هنوز به تصویب نرسیده است...

خبر مورخ 5 اردیبهشت 1397

تصویب میزان افزایش حقوق مستمری‌بگیران در جلسه آتی دولت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق مستمری بگیران حداقل بگیر سازمان تامین اجتماعی امسال 19.5 درصد افزایش می یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از صدا و سیما، علی ربیعی  اعلام کرد: با توجه به اینکه امسال در تعیین دستمزد شاغلان هم درصد و هم رقم ثابت داریم ، اعداد دریافتی پایه های مختلف هم استخراج شده است، در جلسه آتی هیات وزیران تصویب خواهد شد.

وی افزود: میزان افزایش حقوق مستمری بگیران از اول فروردین اعمال خواهد شد.

وزیر تعاون در پاسخ به این سوال که چرا با توجه به ابلاغ قانون بودجه از ابتدای سال۹۷، در حقوق مستمری بگیران افزایشی اعمال نشده است گفت: حقوق اردیبهشت مستمری بگیران با اعمال افزایش حقوق و واریز مابه التفاوت ماه پیش پرداخت می شود.

خبر مورخ 28 فروردین 1397

افزایش ۱۹.۵ درصدی حقوق مستمری‌بگیران حداقل بگیر تأمین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: حقوق مستمری بگیران حداقل بگیر سازمان تأمین اجتماعی تا سقف ١٩ و نیم درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس، سید تقی نوربخش از افزایش حقوق مستمری بگیران حداقل بگیر سازمان تأمین اجتماعی تا سقف ١٩ و نیم درصد خبر داد و گفت: افزایش حقوق سایر سطوح هم به زودی مشخص خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: هر ساله بعد از تعیین سطوح دستمزد شاغلان، افزایش حقوق مستمری‌بگیران مشخص می‌شود که امسال به علت تأخیر در برگزاری جلسه مذکور این افزایش حقوق مشخص نشده است.

وی ادامه داد: از آنجا که امسال در تعیین دستمزد شاغلان هم درصد و هم رقم ثابت وجود داشت، محاسبات تعیین رقم مستمری‌بگیران باید با دقت بیشتری انجام شود و این دستمزد متناسب با نرخ تورم، درصد حقوق شاغلان و تبدیل رقم ثابت به درصد مشخص می‌شود.

نوربخش اظهار امیدواری کرد که هیأت وزیران قبل از زمان پرداخت مستمری که از بیستم هر ماه شروع می‌شود، مصوبه را دریافت و اجرایی کند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین وعده همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را تا پایان سال 97 به شرط پرداخت شدن بدهی دولت به تأمین اجتماعی داد و اظهار داشت: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 97 دولت را مکلف به پرداخت 50 هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان کرده است که به شرط اجرایی شدن شرایط برای همسان‌سازی حقوق‌ها مهیا می‌شود.

نوربخش با بیان این‌که سازمان تأمین اجتماعی تاکنون 10 هزار میلیارد تومان بابت همسان‌سازی حقوق هزینه کرده است، افزود: در سال 88 مرحله نخست همسان‌سازی انجام و دولت دهم متعهد به پرداخت 2300 میلیارد تومان شد که متأسفانه وعده خود را عملی نکرد.

خبر مورخ 23 فروردین 1397

تعیین مزد بازنشستگی جزء وظایف و اختیارات شورای عالی کار نیست و طبق ماده (96) قانون تأمین اجتماعی با پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی و تصویب هیأت وزیران تعیین می شود.

طبق عرف جاری سالیان متمادی حداقل افزایش بازنشستگان به میزان حداقل شاغلین افزوده می شود و طبق اعلام آقای دکتر ربیعی این افزایش حداقل 5/19 درصد برای حداقل بگیران خواهد بود و در مورد سایر سطوح هنوز رقمی اعلام نشده است.

ماده (96) قانون تأمین اجتماعی، سازمان تأمین اجتماعی را مکلف کرده است که میزان کلیه مستمری های بازنشستگی، از کارافتادگی کلی و مجموع مستمری بازماندگان را در فواصل زمانی که حداکثر از سالی یک بار کمتر نباشد با توجه به افزایش هزینه زندگی به تصویب هیأت وزیران به همان نسبت افزایش دهد.

 

مرتبط: مصوبه مربوط به سال 1396

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد.