مقررات حقوق و دستمزد

دستورالعمل پرداخت فوق‌العاده مناطق كمتر توسعه يافته و بدی آب و هوا

دستورالعمل پرداخت فوق‌العاده مناطق كمتر توسعه يافته و بد آب و هوا (بخشنامه ۱۷۷/۹۱/۲۰۰ مورخ ۷/۱/۱۳۹۱ معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور)

در اجراي مصوبه شماره ۷۵۲/ت۴۷۷۰۲هـ مورخ ۱۶/۱/۱۳۹۱ هيأت محترم وزيران ميزان فوق‌العاده مناطق كمتر توسعه يافته و بدي آب و هوا به شرح جداول زير مي‌باشد:

۱- كارمندان شاغل در مناطق كمتر توسعه يافته موضوع تصويب‌نامه شماره ۷۶۲۹۴/ت۲۶۰۹۵هـ مورخ ۱۰/۴/۱۳۸۸ هيأت وزيران و اصلاحات بعدي آن از فوق‌العاده مناطق كمتر توسعه يافته با توجه به ضريب محروميت محل خدمت، بر مبناي حقوق ثابت (مجموع حق شغل و حق شاغل) و بر اساس جدول زير بهره‌مند مي‌گردند.

جدول مناطق كمتر توسعه يافته

رديف

سطح مشاغل

ضريب ۵

ضريب ۶

ضريب ۷

ضريب ۸

ضريب ۹

۱

مشاغل تخصصي با مدرك تحصيلي كارشناسي ارشد و بالاتر

۹%

۱۲%

۱۵%

۱۸%

۲۵%

۲

ساير مشاغل با هر مدرك تحصيلي

۶%

۹%

۱۱%

۱۵%

۲۰%

تبصره- چنانچه هر يك از روستاهاي واقع در دهستان‌هاي موضوع فهرست پيوست به شهر تبديل شوند، ضريب مربوط، سالانه يك واحد كاهش مي‌يابد تا به ترتيب و در نهايت حذف گردد.

۲- كارمندان شاغل در مناطق بد آب و هوا موضوع تصويب‌نامه شماره ۲۰۲۷۲/ت۵۱۵هـ مورخ ۱۴/۱/۱۳۷۴ هيأت وزيران و اصلاحات بعدي آن از فوق‌العاده بدي آب و هوا با توجه به درجه‌بندي آب و هواي محل خدمت، بر مبناي حقوق ثابت (مجموع حق شغل و حق شاغل) و بر اساس جدول زير بهره‌مند مي‌گردند.

جدول بدي آب و هوا

رديف

سطح مشاغل

درجه ۱

درجه ۲

درجه ۳

درجه ۴

۱

مشاغل تخصصي با مدرك تحصيلي كارشناسي ارشد و بالاتر

۱۰%

۱۲%

۱۶%

۲۵%

۲

ساير مشاغل با هر مدرك تحصيلي

۸%

۱۰%

۱۴%

۲۰%

تبصره ۱- در هر حال مجموع درصدهاي جداول فوق بابت تعيين و برقراري فوق‌العاده مناطق كمتر توسعه يافته و بدي آب و هوا از سقف (۲۵٪) امتياز حقوق ثابت (مجموع حق شغل و حق شاغل) براي هر كارمند تجاوز نخواهد گرديد.

تبصره ۲- فوق‌العاده‌هاي مذكور صرفا به كارمنداني كه به موجب حكم كارگزيني صادره در مناطق مندرج در فهرست مربوط اشتغال داشته باشند، تعلق مي‌گيرد.

لطف‌الله فروزنده دهكردي- معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments