1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.90 امتیاز(5 رای)

قانون تعیین تکلیف جانبازان اعصاب و روان فاقد مدرک بالینی (در حال تصویب در مجلس شورای اسلامی)

این طرح در جلسه علنی شماره 248 مورخ 15/7/1397 مجلس شورای اسلامی مطرح گردید و به صورت عادی اعلام وصول گردید.

مقدمه (دلایل توجیهی):

بسیاری از پزشکان متخصص اعصاب و روان آشنا با مقوله جنگ معتقدند عوارض اعصاب و روان ناشی از ضایعات جنگ معمولاً یک یا چند سال بعد خود را نشان می دهد. از سویی بخشی از جانبازان بستری در مراکز اعصاب و روان بنیاد شهید و امور ایثارگران را جانبازانی تشکیل می دهد که علیرغم داشتن درصدهای ناچیزی به سبب سایر جراحت های جنگ و وضعیت نامتعادل روحی و روانی به دلیل دارا نبودن مدارک بالینی مرتبط فاقد درصد جانبازی ضایعه اعصاب و روان می باشند.

این گروه از جانبازان در دوره های درمانی مختلف به سبب ناراحتی های مزمن روحی و روانی و درخواست خانواده های آنان در این مراکز تحت درمان قرار می گیرند. ناگفته پیداست که اغلب این افراد قادر به کار نبوده و یا کسی حاضر به استخدام آنان نمی باشد. در نتیجه این جانبازان ممر درآمدی نداشته و به شدت در فقر و تنگدستی دست و پنجه نرم می کنند و خانواده های آنان در وضعیت تأسف آور زندگی می کنند.

لذا با عنایت به اینکه اصل جانبازی این افراد محرز، بستری بودن آنان در مراکز اعصاب و روان مستمر، شناخت کادر درمانی مراک اعصاب و روان بنیاد شهید و امور ایثارگران از آنان کافی و فقر و اعسار این جانبازان نیز مشخص است، سامان دادن به وضعیت افراد مشمول امری ضروری است.

تعیین تکلیف جانبازان اعصاب و روان فاقد مدرک بالینی

ماده واحده-

بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف است با تأیید مراکز اعصاب و روان وابسته به خود، بیماران اعصاب و روان فاقد مدارک بالینی را که دارای درصد جانبازی ناشی از تبعات جنگ بوده و به صورت مکرر در این مراکز بستری شده و می شوند را حالت اشتغال قلمداد نمایند.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • 09021962035

  من خودم از نظر اعصاب مشکل دارم و روز به روز بیشتر میشه مدرک بالینی نگرفتم حق ما چی میشه خانواده ما چه گناهی کردن
  هر چقدر کمک بشه کم است

  شنبه, Nov 24 2018 9:31:56am
 • محمد

  پدر من جانباز اعصاب روانه روز خوش خوش نداریم درصد جانبازیش ۲۰٪ هست خب درصد بدین این حالت اشتغال به چه ذردمون میخوره بی انصافیه.طرف پدرش سالم و فقط ترکش خورده و اعصاب اروم و خونواده راحت ۲۵٪ ما بدبختا با دعوا و بدبختی درصد ۲۰٪ انصاف نیست

  دوشنبه, Nov 12 2018 10:19:16am
 • قاسم

  حالت اشتغال برای جانبازان اعصاب روان بازنشسته نیروهای مسلح چه سودی دارد.. هیچ.یه طرحی بدید سودی داشته باشه..

  پنج شنبه, Oct 25 2018 7:20:46am
 • محمد

  نماینگان عزیز مجلس.افزایش درصد تنها راه نجات خانواده جانبازان اعصاب روان است..یکاری کنید بخدا تمام جانبازان یا فوت کردن یا مراحل پایانی عمر خود دارند...

  دوشنبه, Oct 15 2018 9:25:33am
 • علی

  پس افزایش در صد چی؟فقط حالت اشتغال؟این که فایده زیادی برای جانبازان اعصاب روان نداره

  چهارشنبه, Oct 10 2018 5:10:12am