نظام‌نامه مديريت استعداد كاركنان دستگاه‌های اجرایی

خبر مورخ 20 مهر 1398

آغاز اجرای مرحله مقدماتي و محدود پروژه ملی مديريت استعداد كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي

مرحله مقدماتي و محدود پروژه ملي مديريت استعداد كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي با مشاركت سازمان اداري و استخدامي كشور و وزارت جهادكشاورزي در همايشي در محل سازمان جهادكشاورزي استان سمنان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور در اين مراسم كه با حضور فرهاد علي­‌پور، رئيس مركز مطالعات نظام­‌ها و فناوري‌­هاي مديريتي و كارشناسان اين امور و رئيس و معاون مركز تحول اداري وزارت جهادكشاورزي برگزار شد، علي پور طي سخناني گفت: «امروزه در سراسر دنيا به ويژه كشورهاي توسعه يافته دريافته‌اند تنها حوزه‌اي كه ظرفيت سرمايه‌گذاري در آن نامحدود است، انسان و پرورش قابليت­‌ها و ظرفيت­‌هاي انساني است كه اتفاقا در متون ديني و ادبي ماهم مشهود است.

وي افزود: در نظام اداري نيز همين انسان­‌ها به عنوان كاركنان پيش برنده فعاليت­‌ها هستند و عمدتا از توانمندي­هايي برخوردارند كه گاه حتي تا پايان دوره خدمت آنها شناخته نمي‌شود و اين منجر به بروز ترك خدمت يا كاهش انگيزه آنان شده و هزينه‌هاي زيادي را به نظام اداري تحميل مي كند.

رئيس مركز مطالعات نظام­‌ها و فناوري‌­هاي مديريتي  با اشاره به اينكه با شناسايي ظرفيت­‌ها و استعدادهاي بالقوه و توسعه فردي و شغلي كاركنان مي‌­توان دستاوردهاي ارزنده‌اي را حاصل كرد و عملكرد شغلي و سازماني و همچنين تعلق سازماني كاركنان را ارتقا داد، اظهار داشت:. طرح مديريت استعداد در راستاي بند۲ سياست­هاي كلي نظام اداري ابلاغي مقام معظم رهبري مبني بر ارتقاء منابع انساني و با تاكيد آقاي مهندس انصاري معاون محترم رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور در نظام اداري طراحي و به مرحله اجراي مقدماتي رسيده است.

علي پور همچنين در گفتگويي با صدا و سيماي استان سمنان ضمن معرفي ابعاد اين پروژه بر اهميت نيروي انساني و نقش آن در بهبود عملكرد دستگاه‌­هاي اجرايي و جهت‌گيري اين پروژه در شناسايي استعدادهاي موجود نظام اداري تاكيد كرد.

در ادامه اين همايش نظام نامه مديريت استعداد و فرايند اجرايي آن براي حاضران تشريح و از محل استقرار كانون سنجش استعدادهاي جهادكشاورزي استان نيز بازديد شد.

شايان ذكر است فرايند مطالعاتي طرح مديريت استعداد كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي كه از جمله طرح هاي پيشرو در حوزه مديريت منابع انساني بخش دولتي به شمار مي‌رود از سال ۱۳۹۶ در مركز مطالعات نظام­‌ها و فناوري­‌هاي مديريتي سازمان اداري و استخدامي كشور آغاز شده و پس از اجراي موفقيت‌آميز مرحله اجراي مقدماتي آن به صورت رسمي به دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ خواهد شد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد.

در موضوع ارتقای کارکنان بخوانید!

ابطال نامه سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص نحوه ارتقای دارندگان مدارک پایین‌تر از کارشناسی شاغل در پست‌ کارشناسی

فایل اکسل محاسبه سوابق بیمه پردازی، سنوات خدمت و تجربه قابل قبول کارکنان

لزوم احتساب مدت خدمت تمام وقت در وزارت خانه ها و موسسات و شرکت های دولتی و شهرداریها از لحاظ تعیین پایه و بازنشستگی و حقوق وظیفه به عنوان سابقه خدمت دولتی (دادنامه شماره 59 مورخ 11/2/1391 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری)

احتساب سنوات تدریس معلمان پیش‌دبستانی از لحاظ تعیین پایه و بازنشستگی و وظیفه منوط به خدمت تمام وقت می‌باشد (رأی شماره 204-203 مورخ 19/4/1391 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری)

احتساب سنوات خدمت مربیان پیش‌دبستانی (رأی شماره‌های 459-458 مورخ 25/5/1388 هیأت عمومی دیوان عدالت اداری)

تأیید تاریخ اجرای بخشنامه شماره 55588/200- 27/10/1389 موضوع: «ضوابط نحوه ارتقای کارمندان در طبقات و رتبه های جدول حق شغل» از 1/1/1388 (دادنامه شماره 640 مورخ 9/4/1393 دیوان عدالت اداری)

نحوه پرداخت فوق‎العاده ويژه ارتقاء شغلي با اجراي مقررات قانون مديريت خدمات‌كشوري (دادنامه 201 مورخ 17/5/1390 ديوان عدالت اداري)

- مشاهده کل مطالب این موضوع -