طرح استقلال حراست نهادها و دستگاه‌های اجرائی

طرح استقلال حراست نهادها و دستگاه‌های اجرائی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی احتراماً طرح ذیل که به امضای ۴۵ نفر از نمایندگان رسیده است، جهت طی مراحل قانونی تقدیم می‌شود.

مقدمه (دلایل توجیهی):

مدت زیادی است که در ادارات و سازمانها مشکلاتی وجود دارد که غالبا مربوط به مدیریت های کلان و خُرد آن مجموعه می باشد. در واقع چون مسؤولین حراستهای ادارات و سازمان ها توسط مدیران بالادستی آنان انتخاب میگردند لذا مسؤولین حراست ها برای برخورد مناسب و درخور جرم شرایط مناسب را ندارند. حراست باید مستقل و به دور از تعارفات به دنبال منافع مردم و حفظ حریم و امنیت شغلی و خصوصی و عمومی کارمندان زحمت کش و مردم عزیز باشد. حراست یعنی بدون در نظر گرفتن منافع مدیران بالادستی و اشخاص حقیقی و حقوقی از حریم ادارات و سازمان ها و کل مجموعه و حتی مدیران با انصاف و پاکدست حمایت و صیانت نماید.

چگونه یک فردی که به عنوان مسؤول حراست توسط مدیر بالا دستی همان محل خدمت خود انتخاب می شود و قرار است مدتی در همان شغل باقی بماند ولیکن از تخلفات مدیری که او را انتخاب کرده است چشم پوشی نکند؟ چه بسیارند عزیزانی که پس از اعلام تخلف مدیر محل خدمت خود در اولین فرصت عذرش به بهانه‌های مختلف خواسته و از شغلش برکنار شده است. لذا برای حفظ جایگاه حراست و از بین بردن هرگونه ملاحظات در نادیده گرفتن جرائم بعضی از مدیران و یا افراد خاص وهمچنین جلوگیری ازهرگونه فساد اداری این طرح تنظیم شده است تا مسولین حراست‌های ادارات و سازمانها مستقیما با انتخاب شورایی متشکل از وزارت اطلاعات، قوه قضائیه و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تعیین گردند.

لذا طرح ذیل تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌گردد:

طرح استقلال حراست نهادها و دستگاههای اجرائی

ماده واحده– مدیران حراست کلیه نهادها و دستگاههای اجرائی، توسط شورایی متشکل از رئیس قوه قضائیه، وزیر اطلاعات و رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انتخاب می‌گردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه‌ها در کانال تلگرام