تعیین منابع مالی برای استخدام کارکنان شوراهای حل اختلاف با اولویت سابقه اشتغال

استخدام اعضا و کارکنان اداری و دفتری شوراهای حل اختلاف

تعیین منابع مالی برای استخدام کارکنان شوراهای حل اختلاف با اولویت سابقه اشتغال

با موافقت نمایندگان مجلس، کارکنان شوراهای حل اختلاف با اولویت سابقه اشتغال بیشتر از طریق آزمون عمومی و تخصصی استخدام می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه ۳۱ خرداد) مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان با رفع ایرادات لایحه شوراهای حل اختلاف با ۱۴۹ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع ۲۰۱ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براین اساس؛ به منظور رفع ایراد (۲-۴) شورای نگهبان ماده (۵) مکرر به شرح زیر اصلاح شد و با اصلاح ماده(۲۳) ایراد ردیف(۱-۴) مرتفع شد:

ماده ۵ مکرر- مرکز مکلف است ظرف مدت پنج سال، از میان اشخاصی که واجد شرایط استخدام هستند، نیاز شوراهای حل اختلاف به کارکنان تمام‌وقت (اعم از اعضاء و سایر کارکنان) را با اولویت سابقه اشتغال بیشتر و همکاری با شوراها، به صورت پیمانی استخدام یا به صورت قرارداد کار معین از طریق آزمون عمومی و تخصصی، به کارگیری نماید. 

تبصره ۱- سوابق اشتغال در شورا به حداکثر سن قانونی اضافه می‌شود.

تبصره ۲- منابع مالی مورد نیاز برای استخدام موضوع این ماده، از محل اعتبارات مصوب مرکز و همچنین از محل درآمدهای اختصاصی موضوع ماده (۴۳) این قانون و افزایش درآمدهای حاصل از اجرای مواد (۱۳) و (۲۳) این قانون تأمین می‌شود. 

تبصره ۳- دولت مکلف است شناسه استخدام اشخاص موضوع این ماده را در اختیار مرکز قرار دهد.

مطالب مرتبط:

–  قانون شوراهای حل اختلاف (مصوب ۱۴۰۰)

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments