اخبار اداری و استخدامی

فعلاً برنامه ای برای افزایش حقوق کارکنان در نیمه دوم سال نداریم/ تلاش برای عادلانه اجرا کردن مزایای جانبی

فعلاً برنامه ای برای افزایش حقوق کارکنان در نیمه دوم سال نداریم/ تلاش برای عادلانه اجرا کردن مزایای جانبی

شناسنامه قانون- معاون رییس جمهور گفت: گزارش مفصلی از برنامه‌ها و اقداماتی که برای تحقق عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دولت اجرایی شده، آماده کرده‌ایم که به زودی ارایه خواهیم داد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از شفقنا، میثم لطیفی، رییس سازمان اداری و استخدامی در پاسخ به این پرسش شفقنا که آیا در نیمه دوم سال حقوق کارمندان و بازنشستگان افزایش خواهد یافت؟ گفت: حقوق بازنشستگان در اختیار ما نیست و درخصوص افزایش حقوق کارکنان در نیمه دوم سال نیز فعلاً برنامه‌ای نداریم.

وی بیان کرد: اگر بودجه لازم تأمین شود، تلاش می‌کنیم براساس آیین نامه‌ای که پیشنهاد دادیم، بحث مربوط به مزایای جانبی که برای دستگاه‌های اجرایی پیش بینی شده را از طریق شورای حقوق و دستمزد به صورت عادلانه اجرا کنیم.

بیشتر ببینید: ضوابط اجرایی پرداخت مزایای جانبی به کارکنان دستگاه‌های اجرایی (تصویب‌نامه شماره ۷۷۳۹۲/۶۱۵۹۲ مورخ ۴/۵/۱۴۰۲ شورای حقوق و دستمزد)

آقای لطیفی درباره اقدامات سازمان اداری و استخدامی برای تحقق عدالت در پرداخت حقوق کارکنان دولت که مورد تأکید رییس جمهور نیز بوده است، گفت: گزارش مفصلی از برنامه‌ها و اقداماتی که در این زمینه اجرایی شده، آماده کرده‌ایم که به زودی ارایه خواهیم داد.

گفتنی است، پیش از این برخی از نمایندگان مجلس اظهار کردند که دولت در راستای همسان سازی حقوق ها، تصمیم دارد ۲۰ درصد افزایش حقوق را برای کارکنان و بازنشستگان در نیمه دوم سال اعمال کند.

3 دیدگاه

  1. باز هم نجومی بگیران مانع افزایش حقوق و دستمزد حداقل بگیران شدند. دولت در جهت رفع تبیض بین کارمندان اقدام به تعیین ضوابط اجرایی مزایای جانبی کارمندان نمود تا کلیه کارمندان بطور یکسان از ایم مزایا برخوردارشوندولیکن در عمل دولت تازه متوجه شد که بر خی بخشها و قسمت ها ،کارمندان وزارتخانه ها و برخی شرکت های دولتی و صنایع نظامی ،نفتی از سالیان پیش اقدام به دریافت این مزایا مینمودند واین اقدام جدید دولت باعث کاهش حقوق آنان خواهد شد بطور مثال این کارمندان از سالیان قبل اقدام به دریافت حق مسکن به مبلغ بیش از 2/5میلیون در ماه میکردندکه حالا که دولت میخواهد این حق مسکن را برای بیش از 80 درصد کارمندان اعمال کندبا اعتراض این افراد مواجه و سریعا”آقای مخبر دستور دادند ضوابط اجرایی سریعا لغوتا مبادا حقوق افراد خاص کاهش یابد آدم یاد ضرب المثل از نخورده بگیر بده به خورده میفته

  2. محمد کعب عمیر (نماینده شوش و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) در رابطه با شائبه‌ی تعلل در مطرح شدن طرح ساماندهی در صحن علنی مجلس شورا می‌گوید: در رابطه با طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت باید بگویم کمیسیون اجتماعی مجلس تمام ایراداتی که شورای نگهبان به طرح وارد دانسته بود، برطرف کرده است؛ تمام اعضای شورای نگهبان نیز با رئیس مجلس (آقای قالیباف) و هیات رئیسه مجلس صحبت کرده‌اند و خواسته‌اند که طرح ساماندهی هرچه سریع‌تر در صحن علنی مجلس مطرح شود.

    به گفته وی، هیچ تعلل و یا عقب‌نشینی احتمالی به هیچ وجه در کار نیست، چراکه طرح ساماندهی و تصویب آن، یک مطالبه‌ی به حق همه‌ی کارگران کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *