برگزاری اولين جلسه ستاد مركزي راهبري و ارتقاي فرهنگ سازماني

اولين جلسه «ستاد مركزي راهبري و ارتقاي فرهنگ سازماني» با حضور مهندس جمشيد انصاري، معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور دكتر علاالدين رفيع‌زاده، معاون نوسازي اداري اين سازمان و اعضاي ستاد با هدف ارائه گزارش اقدامات انجام‌شده در اجراي مصوبه شوراي عالي اداري پيرامون نظامنامه  فرهنگ سازماني و دريافت  نظرات اعضاي محترم ستاد ، صبح روز سه شنبه ١٤ اسفند در محل سازمان اداري و استخدامي كشور برگزار شد.

 دانلود مصوبه نظام نامه توسعه فرهنگ سازمانی

به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، مهندس انصاري در ابتداي اين نشست با اشاره به مقدمه قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، گفت: در اين مقدمه، به اصول كشورداري در جمهوري اسلامي پرداخته شده شده است. در بخشي از اين مقدمه كه به قوه مجريه اشاره نموده ، تاكيد شده است كه در نظام جمهوري اسلامي سيستم بوروكراسي به‌شدت طرد مي شود تا نظام اجرايي با كارايي بيشتر و سرعت افزون‌تر در اجراي تعهدات اداري به وجود آيد. با چنين رويكردي، ما به موازات نظام اداري، نظامات جديدي را شكل داديم. مثلاً در كنار نيروهاي مسلح، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي شكل گرفت كه مناسبات دروني متفاوتي داشتند و در اين مناسبات متفاوت، سلسله مراتب نظامي هم تعريف خاصي داشت، مثلاً در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، درجه نداشتيم و افراد بر مبناي توانمندي‌هاي خود موقعيت‌هاي اداري و فرماندهي مختلفي مي‌گرفتند. اساس كار بر اعتماد و ايثار بود.

وي افزود: بعد به اين سمت رفتيم كه اين فرهنگ كه به فرهنگ رفتاري نهادهاي انقلابي تبديل شده بود، بايد در نهادهاي رسمي و سنتي كشور با رفتارهاي اداري و سازماني متداول آنها  جايگزين شود. در فرآيند ادغام نهادهاي انقلابي در سازمان هاي سنتي مانند ادغام وزارت كشاورزي با جهاد سازندگي و يا ادغام نيروهاي انتظامي هم سعي كرديم فرهنگ سازمان جديد را بر فرهنگ سازمان قديمي تر و سنتي تر ترجيح دهيم.

مهندس انصاري با بيان اين‌كه انتقال فرهنگ نهادهاي انقلابي به نهادهاي رسمي سه اثر غيرقابل انكار داشت، گفت: اول اينكه به ميزان قابل توجهي انضباط اداري ما را مخدوش كرد. چون در اين نهادها مبنا بر خدمت ايثارگرانه بود و به كنترلهاي انضباطي نيازي احساس نميشد و تصور مي‌شد كسي كه براي خدمت آمده است، احتياجي به كنترل ندارد. اثر ديگر، جاافتادن اين واقعيت بود كه نظام اداري در رابطه با كاركنان خود و براي جبران خدمت، محور تكيه‌اش بايد بر تأمين معيشت آنان باشد نه جبران خدمت متناسب با كاركرد . اثر سوم را مي‌توان به‌هم‌ريختن كاركرد سلسله‌مراتب در نظام اداري دانست. بر همين اساس هم است كه در بند ۱ سياست‌هاي كلي نظام اداري ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري، بر نهادينه‌سازي فرهنگ سازماني مبتني بر ارزش‌هاي اسلامي و كرامت انساني و ارج‌نهادن به سرمايه‌هاي انساني و اجتماعي تأكيد شده است.

معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور اظهار داشت: اگر بتوانيم مؤلفه‌هاي عمومي و اختصاصي فرهنگ سازماني و شاخص‌هاي ارزيابي و سنجش اجراي اين مؤلفه‌ها را باز تعريف كنيم، به مديران و كاركنان ما كمك خواهد كرد تا تقيد بيشتري به انتظارات سازمان از آنان داشته باشند.

مهندس انصاري با اشاره به مطالعات و پژوهش‌هاي صورت‌گرفته در دوره اول برنامه جامع اصلاح نظام اداري، بيان داشت: در ابتداي دوره دوم برنامه جامع اصلاح نظام اداري، بر اساس پژوهش‌هاي دوره قبل، توانستيم «نظام‌نامه مديريت توسعه فرهنگ سازماني» را به تصويب شوراي‌عالي اداري برسانيم.

وي حضور دستگاه‌هاي اصلي در حوزه فرهنگ‌سازي، مانند سازمان صدا و سيما، وزارت‌خانه‌هاي آموزش و پرورش، علوم، تخقيقات و فناوري، و فرهنگ و ارشاد اسلامي را كمك‌كننده ستاد در ترويج و نهادينه‌كردن مدل مطلوب فرهنگ سازماني در نظام اداري جمهوري اسلامي دانست.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور با بيان اينكه در اين حوزه به برنامه‌ريزي بلندمدت احتياج داريم، گفت: برخي آموزش‌ها بايد از مدارس آغاز شود، بسياري از مسائل بايد در دانشگاه و توسط دانشجويان به‌عنوان كساني كه مي‌خواهند در آينده وارد مديريت هاي نظام اداري شوند، تحقيق شود و موضوع پايان نامه ها و تحقيقات دانشگاهي قرار گيرد و بسياري از آموزش‌ها نيز بايد به مردم داده شود تا در مراجعات خود به نظام اداري به كار بگيرند.

وي افزود: ما بايد دو موضوع را در دستور كار اين ستاد قرار دهيم، يكي، تدوين برنامه‌هاي عملياتي كه بتواند مؤلفه‌هاي مصوب شوراي‌عالي ادراي را در دستگاه‌ها اجرايي مستقر كند، دوم ، تهيه برنامه‌هاي آموزش عمومي براي جامعه و شكل‌گيري رابطه درست ميان مردم و دستگاه‌هاي اجرايي همچنين بايد دستگاه‌هاي اجرايي را در كنار اجراي شاخص‌هاي عمومي فرهنگ سازماني، به تعريف و اجراي شاخص‌هاي اختصاصي متناسب با ويژگي‌ها و مقتضيات كارشان تشويق كنيم.

وي در پايان بر پيشگامي و پايبندي دستگاه‌هاي اجرايي عضو ستاد، يعني، وزارت‌خانه‌هاي كشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، علوم، تحقيقات و فناوري، فرهنگ و ارشاد اسلامي، آموزش و پرورش و سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران در اجراي فرهنگ سازماني عمومي و اختصاصي به‌عنوان الگوي ساير دستگاه‌ها تأكيد كرد.

در ادامه اين جلسه دكتر علاالدين رفيع‌زاده، معاون نوسازي اداري سازمان اداري و استخدامي كشور، به ارائه گزارش اقدامات صورت‌گرفته و كارهاي در دست اقدام در حوزه فرهنگ سازماني پرداخت. همچنين ساير اعضاي ستاد به ارائه نظرها و پيشنهادي خود پرداختند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments