قاضی‌زاده هاشمی: 27 آبان 97 آخرین مهلت بازنشستگان برای کناره‌گیری از مسئولیت‌‌هایشان است.

57742061

سیداحسان قاضی‌زاد‌ه‌ هاشمی، عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در مجلس و ابلاغ آن توسط رئیس‌جمهور در روز 27 شهریور، گفت: رئیس‌جمهور قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را در تاریخ 27 شهریور برای اجرا به دستگاه‌ها ابلاغ کرده که طبق این قانون بازنشستگان از تاریخ ابلاغ آن، دو ماه برای ترک پُست و واگذاری امور به جوانان فرصت دارند.

وی با تأکید بر اینکه طبق گزارش‌هایی که به دست ما رسیده، برخی بازنشستگان به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تمکین نمی‌کنند و به دنبال پیدا کردن راه‌هایی برای دور زدن قانون هستند، اظهار داشت: در هر شرایطی، تمامی دستگاه‌های نظارتی عزم جدی برای اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان دارند و هیچ مانعی نمی‌تواند جلوی اجرای آن را بگیرد.

نماینده مردم فریمان در مجلس با اشاره به آخرین مهلت بازنشستگان برای کناره‌گیری از مسئولیت‌هایشان در دستگاه‌های اجرایی، گفت: 27 آبان 97 آخرین مهلت بازنشستگان برای کناره‌گیری از مسئولیت‌‌هایشان است و باید از سمت‌های خود کناره‌گیری کنند، در غیر این صورت با آنها به عنوان متخلف از سوی مراجع قضایی و نظارتی برخورد خواهد شد.

عضو فراکسیون جوانان مجلس در پایان خاطرنشان کرد: گزارش‌هایی را از تخلفات بازنشستگان برای دور زدن قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان به دستگاه‌های نظارتی اعم از دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور ارسال کرده‌ایم که این نهادها مشغول بررسی این گزارش‌‌ها هستند.

به گزارش تسنیم، استانداران، سفرا، معاونان وزرا، مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شوند و افراد بازنشسته در این مسئولیت‌ها نباید به‌کارگیری شوند.

 

خبر مرتبط:

وکیلی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی: کارکنان بازنشسته تا 15 آذر برای ترک پست های خود فرصت دارند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا