جذب و بکارگیری نیروی انسانی بر مبنای عدالت، نیازسنجی درست و کارآمدی مؤثر

image_print

رئیس جمهور: باید نظام ناهماهنگ پرداخت را به نظام هماهنگ تبدیل کنیم/ جذب و بکارگیری نیروی انسانی بر مبنای عدالت، نیازسنجی درست و کارآمدی مؤثر انجام شود

رئیس جمهور تاکید کرد: با وجود رسالت سنگینی که بر عهده مدیران است باید اقدامات مؤثری برای اصلاح در نظام اداری کشور انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی اداری ضمن ابراز نارضایتی از عملکرد نظام اداری کشور گفت: عموم مردم این نگاه را دارند که وضعیت نظام اداری ما وضعیتی در تراز جمهوری اسلامی نیست و نوعی نارضایتی در همه سطوح وجود دارد.

دکتر رئیسی با تاکید بر رسالت سنگینی که بر عهده مدیران کشور است، بیان داشت: با این وجود باید اقدامات مؤثری برای اصلاح در نظام اداری کشور انجام شود.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه سازمان اداری و استخدامی باید نگاه بخشی را به نگاه ملی تبدیل کند، اظهار داشت: در منشور نظام اداری دولت نکات خوبی مد نظر قرار گرفته است و باید این نکات محقق شود. سیاست‌های مصوب نظام اداری پیش روی ماست و باید به آن عمل کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه عدالت اداری باید مد نظر قرار گیرد، افزود: چیزی که مردم را رنج می‌دهد بی عدالتی اداری است و ما باید بی‌عدالتی اداری را به عدالت اداری تبدیل کنیم. این حجم از نیروی انسانی برای دولت تبدیل به مساله شده است.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: جذب و بکارگیری نیروی انسانی در ادارات باید بر مبنای عدالت، نیازسنجی درست و کارآمدی مؤثر انجام شود و چند گانگی در پرداخت‌ها که همگی از خزانه دولت و بیت‌المال صورت می‌گیرد از بین برود.

دکتر رئیسی با اشاره به هوشمندسازی دستگاه‌ها، بیان داشت: هوشمندسازی یک ضرورت است لذا همه دستگاه‌ها باید مکلف شوند تا سامانه جامع تجارت نیز فعال شود.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه ما زمان کمی برای اصلاح امور داریم، تاکید کرد: بسیاری از مشکلات در کشور در گرو اصلاح نظام اداری است لذا ما باید نظام ناهماهنگ پرداخت را به نظام هماهنگ پرداخت تبدیل کنیم، نمی‌توانیم شاهد بی‌عدالتی در بخش‌های مختلف کشور باشیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید ساختار، پرداخت و نظامات کنترلی واقعی داشته باشیم، بیان داشت: رسالت دولت سیزدهم اصلاح ساختار اداری کشور است و همه فرهیختگان باید در این بخش به دولت کمک کنند و این موضوع نباید به آرزویی برای فرزندان ما تبدیل شود.

آیت‌الله رئیسی بر لزوم چابک‌سازی و کوچک‌سازی نظام اداری با نظارت سازمان اداری و استخدامی، تاکید کرد و گفت: ادغام‌ها و کوچک‌سازی‌ها باید در نیرو، امکانات و هم در هزینه‌ها باشد.

رئیس جمهور با اشاره به مصوبه امروز شورای عالی اداری مبنی بر تشکیل شورای عالی جهاد سازندگی و امور عشایری، بیان داشت: هرچند بعد از ادغام وزارتخانه‌های جهاد سازندگی و کشاورزی در یکدیگر حرکت جهادی تعطیل نشد و از خروش نیفتاد و با همت جوانان مومن، حزب‌اللهی و انقلابی جنبش‌های جهادی در همه عرصه‌ها همچنان فعال است اما احساس بی‌پشتوانگی و کم‌حمایتی می‌کنند و ما امروز باید جریان جهاد سازندگی را به عنوان هدایت، نظارت و حمایت بار دیگر احیاء کنیم که این مسئولیت را دولت باید بر عهده گیرد.

مطلب مرتبط:

13 دیدگاه

 1. لطفا قراردادی هایی که 20 سال سابقه دارن رو رسمی کنید انصاف نیست یه نفر که یه سال اومده رسمی بشه

 2. در پرداخت حقوق من حاضرم بجای ۱۰ در صد ۲ درصد اضافه شود در صورتی پرداخت برای همه یکسان باشد نه یکی ۴ میلیون بگیره یکی ۲۴ میلیون یکبار برای همیشه تمام قرارداها رو یا کارمندی یا کارگری کنید بره

 3. هیچی سر کارگران را بریدن دوباره از این جلسات هم آبی برای کارگران گرم نمی شود جناب رئیس جمهور بازی با کلمات برای کارگر نان و آب نمی شود جمع کنید این بساط را بی عدالتی کم که نمیشود با سپردن کار به مدیران و سلیقه‌ای کردن زیاد تر هم خواهد شد وای بحال کارگران بمیرید بمیرید بمیرید 😭😭😭😭😭😭

 4. چرا، خود مسئولین در رده های مختلف کشوری و لشکری خودشون که هیچ چی، حتی از سوی دفتر کاریشون هم جوابگوی خواسته های دردمندانه مردم نیستند، آقای رئیس جمهور؟!!!!

 5. معنی عدالت هم فهمیدیم استخدام گسترده بدون آزمون اونهم رسمی به اسم ایثارگر وبسیجی ورزمنده گویا پست سازمانی خالی کم آوردن می‌خوان ایجاد کنند انصاف نیست کارمند قراردادی بیست سال خدمت رسمی نشه نیروی طرحی تو بیمارستان هنوز نیامده استخدام رسمی بعد پرستار ده سال خدمت هنوز شرکتی.بقیه فارغ التخصیل ها باید کجا برن حتی رقابتی نیست

 6. جناب دکتر رییسی عزیز خواهشمندیم برای کوچک سازی دولت و خروج نیروهای بی انگیزه قانون بازنشستگی پیش از موعد برای کارکنان دولت با بالاتر از ۲۵ سال را اجرا کنید سنوات ارفاقی هم نمی خواهیم با همان ۲۵ روز حقوق بازنشسته مان کنید خسته شدیم توان نداریم ،بجای ما جوانان نخبه با انگیزه را استخدام کنید که با مدارک دکترا و فوق لیسانس بیکار هستند و دارد جوانیشان فنا می شود.عزتمند باشید آن شاالله و موفق

 7. سلام خواهشمندم دررابطه بااستخدام کارکنان دهیاری ( مسئولین فنی ومالی) پیگیری بفرمایید حق این نیروها که جوانی خودراوقف روستاها کردند ازدست نرود.

 8. عاجزانه خواهش میکنیم دست دلالان نیروی انسانی رو قطع کنید تا کارگر به حقش برسه وبا انگیزه بیشتر به کارش ادامه بده قطعا این کار به نفع کشور میباشد

 9. آقای محترم که حرف از عدالت میزدی چی شد. چرا شرکت رو جمع نمیکنی. فقط شعار بلدین. تو اینجا هیچ کس به فکر کارگر نیست.

 10. آقای رئیسی یقه خودمونو پاره کردیم و هزار بد و بیراه شنیدم از دفاع از شما الان میای میگی عدالت ننه قمر هم میگه عدالت عباسقلی هم میگه عدالت این عدالت کجا هستش من ببینمش شما به عنوان رئیس جمهور چرا شفاف و واضح حرف نمیزنید در شعار انتخاباتی اعلام کردی چندین نفر با یه کارمشابه و حقوق متفاوت معترض بودی الان حرف کلی می‌زنیداین کلی گویی دردی دوا نمیکنه رک و واضح نظرت در مورد شرکت‌های واسطه اعلام کنید و السلام چهل سال از تلویزیون رادیو تریبون صف صبحگاهی شعار عدالت شنیدیم ولی در عمل چیزی نمبینیم

 11. سلام بر مسئول سایت ممنون که تا حالا هرچه نظر دادم منعکس نکردی
  لطفا قردادی هایی که ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه دارن استخدام رسمی کنید خودتون رو جای این افراد بزارید واقعا بعد از این همه سابقه خدمت بلاتکلیفی انصاف است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.