قانون اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان (در حال بررسی در مجلس شورای اسلامی)

خبر مورخ 12 اسفند 1397

خدادادی در تشریح دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد: رد طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از رد طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان که از سوی تعدادی از نمایندگان ارائه شده بود در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

 

سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز ( یک شنبه، 12 اسفندماه ) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از بررسی طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در نشست امروز  این کمیسیون با حضور کارشناسان مرکز  پژوهش های مجلس، سازمان امور استخدامی و دیوان عدالت اداری خبر داد و گفت: 4 نفر از نمایندگان به دنبال تصویب قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان طرح اصلاحیه ارائه دادند که در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: البته طراحان در نشست امروز حضور نداشتند در نهایت بعد از توضیحات مفصل و بحث و بررسی مشخص شد که در اصلاحیه مورد جدیدی پیش بینی نشده بنابراین کلیات طرح در نشست امروز رد شد.

متن کامل طرح:

این طرح در جلسه علنی شماره 287 مورخ 28/11/1397 مجلس شورای اسلامی به صورت عادی مطرح گردید و به صورت عادی اعلام وصول گردید.

مقدمه (دلایل توجیهی):

قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان مصوب 20/2/1395 و اصلاحیه مورخ 6/6/1397 همانگونه که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند: علی رغم همه محاسن و مزایای که دربردارد، از جمله ورود نیروهای جوانتر به بدنه مدیریتی کشور، متأسفانه به دلیل اطلاق آن در عمل باعث حذف برخی نیروهای مجرب و کارآمدی شده که عملاً جایگزینی آنها بسیار سخت و در مواردی غیرممکن است.

از سوی دیگر برخی عبارت مبهم در قانون موجب استعلامات فراوان از دستگاه های اجرایی و نظارتی گردیده است. لذا طرح ذیل برای نیل به اهداف فوق تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود:

اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

ماده‌واحده- متن ماده واحده قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان مصوب 20/ 2/ 1395 به شرح زیر اصلاح و دو تبصره به عنوان تبصره‌های (2) و (3) به آن الحاق و شماره تبصره‌های بعدی به ترتیب اصلاح می شود:

ماده واحده- به کارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات مربوطه بازنشسته یا بازخرید شده یا بشوند، در قوای مجریه، مقننه و قضائیه،‌ دستگاههای اجرائی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸ مهر 1386 و موسسات و شرکت‌های وابسته و تابعه آنها و کلیه دستگاه‌هایی که در قوانین بودجه سنواتی دارای ردیف اعتباری هستند، ممنوع می‌باشد.

تبصره 2- افراد بدون جایگزین که کمتر از 65 سال سن دارند با درخواست بالاترین مقام اجرائی دستگاه یا نهاد مربوط و تأیید سران قوا برای مدت حداکثر 5 سال به‌کارگیری می‌شوند.

تبصره 3- اعضای پیوسته فرهنگستان‌های کشور از شمول این قانون مستثنی می‌باشند.

 

مقررات مرتبط:

- قانون اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان (مصوب مورخ 6/6/1397 مجلس شورای اسلامی)

- قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

نظرات (8)

  • بهترین روش اشتغال تا ۵۵ سال سن هست آخه کجای دنیا یک کارشناس با ۴۸ یا ۵۰ سال سن و در عین تجربه و پختگی بازنشسته میشه؟!

  • سلام قانون منع بکارگیری بازنشستگان به باد فراموشی رفت همچنان عده ای در قانون بی قانونی مشغول به کا و جوانان بیکار و کسانی هم که پتانسیل مدیریتی دارند گوشه گیر و روز میگذرانند اعاده بخدمت ها بلاتکیف هستند نحوه ورودشان غیر قانونی و شتاب زده بدون تایید صلاحیت گزینش و مجدد پستهای کلیدی را تسخیر نموده اند در حال که در زمان اشتغال نیز صلاحیت لازم را نداشته اند البته بعضا" در بعضی دستگاهها حتی دارندگان 6 ماه جبهه با احتساب یک مقطع تحصیلی بالاتر مشغول کارنند مدر ک دانشگاهی بی ارزشه و .... خدارا شکر که ما هنوز بابیکاری سرکاریم و از مجلس هم که مارا سرکار گذاشته ممنونیم و ....

  • قانون خوبی است اگر در قانون اصلاح قانون بکارگیری بازنشتگان بکارگیری بازنشتگان با درصد جانبازی 50 به بالا اقدام گردد یعنی ایثارگران با مدرک کارشناسی و کمتر از 50 درصد جانبازی همانند سایر افراد با 30 سال بازنشست گردن.

  • با سلام و احترام بنده با مدرک لیسانس 5درصد جانبازی و 30سال و 3 ماه مشغول در دستگاه اجرایی هستم آیا قانون جدید شامل من می شود یا خیر لطفا راهنمایی فرماییدممنون

  • سلام..درقانون برای اعاده بخدمت جانبازان وایثارگران هم مدرکتحصیلی وهم میزان درصدمحدودشده است واین مغایربامفادلایحه ایثارگران هست ونیزفردی که ۲۲ سالگی استخدام شده درسن ۵۳ سالگی بازنشسته شده تازه پختگی وتجربه خودشومیبرددربازارکسب وکاراندوخته میکندکه این چندان رویه خوبی نیست بایداصلاح شود....

  • باسلام قانون خوبی است و علت این همه تفسیر چیست؟ اجرا کنید علی الخصوص در. سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای کشور

  • سلام.من یکی از موارد مورد اشاره حضرت آقا هستم.با مدرک دکترا از یک دانشگاه مهتبر+ جانبازی 50 درصد در دفاع مقدس و اکنون هم 48 سال سن دارم وبه عنوان استادیار مشغول کار بودم که مرا مشمول آن قانون کردند.

  • آقایان نمایندگان بحمدالله همه چیز را کژ ملاحظه می فرمایند دایره شمول وسیع تر ، مشکلات مدیریتی کشور را بیشتر می کند اینکه می فرمائید بند الف مجاز است یعنی چه ؟ رئیس جمهور مگر مستخدم دولت است که معاف و مجاز است ؟ بعنوان مثال نمایندگان مجلس شورای اسلامی در چه امر اجرایی کشور مسئولیت داشته و پاسخگویند که پس از بازنشستگی از منع مربوط به آن معاف باشند ؟ واقعاٌ برای چه اینقدر وقت مملکت را می گیرید و نظام اداری فشل را به اینگونه با مشکلات بیشتر مواجه می کنید ؟ نگاهی به قانون مدیریت خدمات کشوری بیاندازید و ببینید در آن از سن اجباری بازنشستگی صحبتی شده؟ خب از اساس این اقدامات غلط است و هی غلط روی غلط مصوب می فرمائید .