ایراد رییس مجلس به اصلاحیه آیین نامه اعطای نشان ویژه به ایثارگران

ایراد رییس مجلس به اصلاحیه آیین نامه اعطای نشان ویژه به ایثارگران موضوع: ماده (۶۵) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران (نامه شماره ۱۰۱۷۹۲/هـ ب مورخ ۱/۱۱/۱۴۰۱ رییس مجلس شورای اسلامی)

حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر رئیسی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم؛

بازگشت به رونوشت تصویبنامه هیأت محترم وزیران به شماره ۱۵۵۳۸۰/ت۶۰۵۹۵هـ مورخ ۲۶/۰۸/۱۴۰۱، موضوع: «اصلاح آیین نامه اجرایی ماده (۶۵) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران»، متعاقب بررسی‌ها و اعلام نظر مقدماتی «هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین» و مستنداً به صدر ماده واحده و تبصره (۴) الحاقی به «قانون نحوه اجراء اصول هشتاد و پنجم (۸۵) و یکصد و سی و هشتم (۱۳۸) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات بعدی» و ماده (۱۰) آیین‌نامه اجرایی آن، مراتب متضمن اعلام نظر قطعی جهت اقدام در مهلت مقرر قانونی و اعلام نتیجه به اینجانب ابلاغ می‌گردد. بدیهی است پس از انقضای یک هفته مهلت مقرر در قانون، آن بخش از مصوبه که مورد ایراد قرار گرفته است، ملغی‌الاثر خواهد بود.

ایراد اصلاحیه آیین نامه اعطای نشان ویژه به ایثارگران

«طبق ماده (۶۵) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران -مصوب ۱۳۸۶ با اصلاحات و الحاقات بعدی- لازم است به «همسر، فرزند [و] والدین شهدا، مفقودان [و] اسرا» نشان ویزه اعطا شود. بنابراین اقدام دولت به حذف تبصره ماده (۳) آیین‌نامه اجرایی ماده (۶۵) قانون مزبور، که حذف شدن همسر، فرزند و والدین مفقودان و اسرا را از دایره گیرندگان نشان، به دنبال دارد، مغایر قانون است.»

محمدباقر قالیباف- رییس مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا