‌قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان استخدام

‌قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان استخدام (مصوب 22/2/1371 مجلس شورای اسلامی)

‌ماده واحده- در مورد داوطلبان استخدام رسمی یا ثابت و عناوین مشابه در وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شرکتهای دولتی، بانکها و شرکتهای تحت‌پوشش آنها، شرکتهای بیمه و شهرداریها و مؤسسات و شرکتهای دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، مؤسسات و شرکتهای ملی و‌مصادره شده و مؤسساتی که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می‌کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنها، شرط حداکثر‌سن ورود به خدمت و استخدام که در مقررات استخدامی مربوط پیش‌بینی شده با رعایت موارد زیر افزایش می‌یابد:

‌الف- داوطلبانی که در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به طور داوطلبانه خدمت نموده‌اند به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان‌بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل.

ب- داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروههای ضد انقلاب درآمده‌اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه.

ج- افراد خانواده شهداء، جانبازان، آزادگان و مفقودالاثرها (‌همسر، فرزندان، پدر و مادر، و برادر و خواهر) تا میزان پنج سال.

د- رئیس جمهور و مقامات موضوع ماده 3 قانون استخدام کشوری و همطرازان آنها (‌اعضای شورای نگهبان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی،‌معاونین رئیس جمهور، رئیس دیوان محاسبات، دادستان و مستشاران دیوان محاسبات) که بعد از 57.11.22 منصوب و انتخاب شده‌اند به مدت‌تصدی سمتهای مزبور.

هـ- داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاه‌های موضوع این قانون از تاریخ 1357.11.22 به خدمت اشتغال داشته‌اند به‌میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.

‌تبصره- احراز موارد مذکور در بندهای فوق بر اساس گواهی صادره از سوی مراجع و دستگاههای ذیصلاح و مسئول خواهد بود.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و یک تبصره در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ بیست و دوم اردیبهشت ماه یک هزار و سیصد و هفتاد و یک مجلس‌شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 1371.2.31 به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

‌رئیس مجلس شورای اسلامی- مهدی کروبی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments