ضوابط استفاده از عبارت «بين‌المللي»، «ملي»، «كشوري»، «استاني» در عنوان همايش‌ها و جشنواره‌ها (بخشنامه ۵۴۰۳۰/۲۰۰ مورخ ۱۹/۱۰/۱۳۸۹ معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور)

ضوابط استفاده از عبارت «بين‌المللي»، «ملي»، «كشوري»، «استاني» در عنوان همايش‌ها و جشنواره‌ها (بخشنامه ۵۴۰۳۰/۲۰۰ مورخ ۱۹/۱۰/۱۳۸۹ معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور)

از تاريخ ابلاغ اين بخشنامه كليه دستگاه‌هاي اجرايي موضوع ماده ۵ قانون مديريت خدمات كشوري و مؤسسات بخش غيردولتي، كه اقدام به برگزاري هر گونه همايش در سطوح بين‌المللي، ملي، استاني مي‌نمايند ملزم به رعايت موارد ذيل مي‌باشند.

ماده ۱- كليه دستگاه‌هاي اجرايي و بخش غيردولتي موظفند براي استفاده از عبارت “بين‌المللي”، “ملي”، “كشوري” جهت برگزاري هر گونه همايش در سطح كشور، مجوز لازم را از كارگروه ساماندهي همايش‌ها و براي استفاده از عبارت “استاني” مجوز لازم را از شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان اخذ نمايند.

ماده ۲- به تمامي عناويني همچون “سمينار، كنفرانس، كنگره، گردهمايي، سمپوزيوم، مجمع، جشواره” و ساير عناوين مشابه، در اين بخشنامه همايش گفته مي‌شود.

ماده ۳- تركيب اعضاي كارگروه ساماندهي همايش‌ها عبارتند از :

– نماينده معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور

– نماينده معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور

– نماينده وزارت كشور

– نماينده وزارت اطلاعات

– نماينده وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري

– نماينده وزارت امور خارجه

– نماينده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي

– نماينده دستگاه اجرايي يا بخش غيردولتي متقاضي برگزاري همايش (حسب مورد)

تبصره- دبيرخانه كارگروه ساماندهي برگزاري همايش‌ها در معاونت توسعه مديريت و سرمايه ‌انساني رييس‌جمهور تشكيل مي‌گردد.

ماده ۴- روزنامه‌ها، مجلات و ساير رسانه‌هاي تصويري، ديجيتالي و مكتوب موظفند هنگام اطلاع‌رساني و تبليغات براي هريك از همايش‌هاي بين‌المللي، ملي و استاني موضوع اين بخشنامه، شماره مجوز صادره توسط كارگروه ساماندهي همايش‌ها يا شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان را در آگهي درج نمايند.

ماده ۵- موارد ذيل مشمول اين بخشنامه نمي‌شود و تابع قوانين و مقررات خاص خود مي‌باشد.

– همايش‌هايي كه به واسطه عضويت كشور در برخي از انجمن‌ها، سازمان‌ها و مجامع بين‌المللي و يا به واسطه ارايه هويت ملي به جهانيان، وقوع يك بحران جهاني و منطقه‌اي و يا براي كسب و پاسداري از منافع ملي در سطح بين‌المللي و منطقه‌اي با شركت مقامات رسمي از كشورها برگزار مي‌شود.

– گردهمايي‌ كه به مناسبت‌هاي ملي، مذهبي، موضوعات سياسي و امنيتي و حفظ منافع ملي برگزار مي‌شوند.

– جلسات آموزشي و نشست‌هاي مديريتي درون سازماني.

لطف‌اله فروزنده- معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن