سخنگوی دولت: بخشنامه «مصوبه کاهش سن مدیران کشور به زیر ۵۰ سال» اشتباه تفسیر شده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ علی ربیعی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مصوبه کاهش سن مدیران کشور به زیر ۵۰ سال که این هفته از سوی رئیس جمهور ابلاغ شد، گفت: این مصوبه بد تفسیر شده و در واقع به این صورت است که افرادی که تا ۴۵ سالگی نتوانستند مدیریت بگیرند این‌ها باید به کارگروه‌های ارزیابی که در وزارتخانه‌ها تشکیل شده بروند و اگر آن وزارتخانه بگوید این‌ها می‌توانند مدیریت اخذ بکنند مشکلی نخواهد بود؛ به این کار «کارراه‌های مسیر شغلی» می‌گویند.

وی همچنین افزود: همینطور برای سایر سطوح مدیریتی هم شورای عالی اداری سن مدیریت را از ۴۵ سال به ۴۷ سال برای مدیریت عمومی و همینطور برای مدیریت‌های بالاتر افزایش داده است.

ربیعی با بیان اینکه متاسفانه از این مصوبه تفسیر برعکس شده است، گفت: تفسیر اشتباه این بود که به افرادی که سال‌ها کارکرده بودند بگوییم دیگر نمی‌توانید مدیر شوید؛ این باعث می‌شد انگیزه‌های شغلی کاملا از بین برود.

سخنگوی دولت دراین باره تاکید کرد: اصل این مصوبه این است که کسانی که نتوانسته اند تا ۴۷ سالگی پست مدیریتی بگیرند از کانال ارزیابی باید تشخیص داده شود که این‌ها توانایی پست مدیریتی را دارند یا خیر.

ربیعی افزود: لازم است ما این مصوبه را تفسیر مفصلی بکنیم و برداشت‌های اولیه‌ای که درست نبوده را اصلاح و مصوبه را مجددا ابلاغ کنیم.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

نظرات (4)

 • این مصوبه خلاف قانون خدمات کشوری است چرا که کارمند براساس مسیر ارتقاء شغلی تا زمانی که مشغول به کار است حق دارد ارتقاء یابد در حالی که مصوبه فوق باعث میگردد کارمند تا سنوات بیست ساله ارتقاء یابد و بعد متوقف گردد چرا که در شرائط ایده ال استخدام از سن 25 سالگی در دستگاه دولتی با شرط مدرک لیسانس و انجام نظام وظیفه امکان دارد و این کارمند در سن 45 سالگی فقط بیست سال خدمت دارد و قطعا بعد از سنوات بیست سال که تازه میتواند مسئولیت پذیر باشد از ارتقاء و مسئولیت محروم میگردد که امیدواریم رئیس مجلس جلو مصوبه فوق را براساس اختیارات قانونی بگیرد

 • مدیریت دردهه سوم خدمت برازنده ولیاقت رابدنبال داشته وتجربه وآموزش وکار در20 سال گذشته می تواند ازافراد در10سال آخر خدمت فردی توانمند وکاردان ومدیری باتجربه وپخته به جامعه اداری کشور تحویل دهد اما متاسفانه اصل پذیرفته شده جهانی درباب بهترین سن مدیریت ( 40 سال الی 50 ) موردعمل درایران اسلامی نمی باشد ومورد بسیار مهم اینکه بکارگیری افرادبالای 60سال سن درهررده دولتی که کاراجرایی انجام میدهند واقعا معقول نبوده وبجزضرروزیان وتوقف پیشرفت منفعتی نخواهدداشت .

 • سلام و عرض ادب و احترام
  تقدیر و تشکر از حسن تدبیر دولتمردان تدبیر و امید.
  در رابطه با اطهارات سخنگوی محترم دولت مبنی بر اصلاح مفصل مصوبه پیشنهادات ذیل تقدیم امید است مورد توجه قرار گیرد.
  * انتصاب کسانی که بیش از ۱۲ سال سابقه مدیریت پایه بصورت متوالی دارند.در پست مدیریت میانی بدون شرایط سنی و خدمتی انجام پدیرد.
  * کسانی از سال ۱۳۹۷ بعنوان سرپرست تعیین شده اند بلحاظ حفظ حیثیت شغلی شان در صورتیکه دستگاه متبوع رصایت و مراجع ذیصلاح تآیید نمایند صدور حکم مدیریت بلامانع است.
  * مدیران پایه ای که رشته و رشته شغلی آنها با مدیر میانی مرتبط باشد انتصاب آنها بدون شرایط سنی و خدمتی بلامانع باشد.
  * به جهت حضور گسترده آحاد مردم در انتخابات و رصایت مندی ارباب رجوع احکام سرپرستان بدون رعایت مصوبه صادر گردد.
  از توجه مدیریت محترم سایت به نظرات و پیشنهادات بی نهایت سپاسگزارم

 • برای جوانگرایی مدیریتی ایده بسیار خوبی است..اما نه برای کارکنان قدیمی...برای ان تاریخ بگذارند برای کارکنانی که تازه استخدام شده اند...نه برای کارمندانی که ورودی دهه هفتاد هستند...بالای بیست سال سابقه خدمت دارندوحالا که میخواهند پست بگیرند سنشان بالای 45 سال است...حتما چاره ای اندیشیده شود...انگیزه از بین نرود