1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.29 امتیاز(14 رای)

خبر مورخ 20 خرداد 1397

بررسی مواد (5) و (6) قانون مدیریت خدمات کشوری با موضوع «دستگاه اجرایی» و «پست سازمانی»

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، از بررسی ماده (۵) و (۶) قانون مدیریت خدمات کشوری و رای این کمیسیون برای استخدام ۲۳۰۰ مهندس ناظر تولیدات کشاورزی خبر داد.

روح الله بابایی صالح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار نشست  امروز یکشنبه (20خردادماه ) کمیسیون متبوعش مجلس، گفت: در این نشست ماده 5 و 6 قانون مدیریت خدمات کشوری از نظر پست سازمانی مورد بررسی قرار گرفت و بررسی بیشتر در این مورد به جلسات آتی موکول شد.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: ادامه بررسی طرح دو فوریتی استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت و در پی آن کمیسیون به استخدام 2300 نفر از آنها که تاکنون جذب نشده بودند رای داد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به مدعوان این نشست تصریح کرد: در این نشست نمایندگانی از دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان اداری و استخدامی کشور حضور داشتند.

خبر مورخ 31 فروردین 1397

تصویب کلیات لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری در کمیسیون اجتماعی مجلس

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب کلیات لایحه اصلاح و دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در جلسه امروز که از ساعت 9 تا 13 و با حضور جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و دیگر نمایندگان دولت و همچنین نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شد لایحه اصلاح و دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این نشست پس از بحث و بیان نقطه نظرات پیرامون این لایحه، کلیات آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهارداشت: همچنین در جزئیات این لایحه مواد یک و دو آن که مربوط به تعاریف وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی است به تصویب اعضای کمیسیون رسید و ماده 3 در خصوص تعریف نهادهای عمومی غیردولتی نیز مراعا ماند و برای بررسی بیشتر به کمیته تحصصی ارجاع شد.

برنامه زمانی جلسات کمیسیون اجتماعی در این هفته:

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • قویدل

  باسلام
  احتراما ایا نرخ تورم از سالهای 89 تا 93 پرئاخت می شود؟

  چهارشنبه, May 30 2018 5:52:29am
 • کاوه

  با سلام انشالله نحوه تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی دستگاهها و نحوه و میزان حقوق آنها هم در این لایحه دیده شود

  چهارشنبه, May 23 2018 8:23:21pm
 • احمد

  ماده 3 تصویب نشه یعنی تبعیض .یعنی نهادهای غیردولتی بخصوص شهرداری ها را آدم حساب نکردن!!!!

  سه شنبه, May 22 2018 2:02:33pm
 • حمید بازنشسته

  آقای محترم تا 5 سال کی مرده است و کی زنده؟ حتما نویسندگان لایحه مزاح فرموده اند. بازنشستگان به توجه بیشتر و فوری نیازمندند در هر سطح حقوقی که هستند. شما هم روزی بازنشسته می شوید هر چند که به این حقوقها نیاز ندارید. یا عدتی عند شدتی...

  سه شنبه, May 22 2018 1:35:14pm
 • حاجیان

  آیا تاکنون می دانستید با اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری دریافتی بازنشستگی کارمندی که سی سال خدمت خود را در مناطق محروم گزرانده با کارمندی که سی سال در مناطق برخوردار کار کرده هیچ تفاوتی ندارد چرا که بندهای فوق العاده بدی آب و هوا و کمتر توسعه یافته جزو فوق العاده های نامستمر هستند و کسورات بازنشستگی از آنها کسر نمی شود تا در دریافتی بازنشستگی موثر واقع شوند
  عدم دیدن و لحاظ نمودن این تفاوت در احکام تدبیر انتقال به مناطق برخوردار را در ذهن کارمند مبادرت می نماید و تبعات آن مانند سازماندهی سخت نیروها در این مناطق را موجب می شود لذا نمایندگان مجلس باید با دقت نظر فوق العاده ای نسبت به تصحیح بندها و ماده ها این قانون رای دهند علی الخصوص بندهای ماده ۶۸ و ...

  سه شنبه, May 22 2018 12:39:45pm
 • حاجیان

  به مدیریت سایت پیشنهاد می شود جهت دریافت نقدهای وارد بر این قانون و لایحه اصلاحیه و دائمی آن لینک جداگانه ای در نظر گرفته شده و طی یک فراخوان عمومی از کارشناسان امور اداری و استخدامی و حتی شاغلین دستگاهها و نمایندگان محترم حوزه های مختلف و مشاورین آنها، تمام نقدها و مشکلات آن آسیب شناسی شود و پس از جمع آوری در چند محور به کمسیون اجتماعی مجلس تحویل داده شود چرا که تاقبل از تصویب لایحه می توان چاره کار کرد ولی اگر کورکورانه مانند زمان تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری که با عجله صورت پذیرفت اکنون نیز لایحه اصلاحیه و دائمی شدن این قانون به این گونه تصویب نشود و با بنیه کارشناسی در تمام جوانب و پس از چکش کاری و برطرف نمودن مشکلات آن تصویب شود
  با توجه به اهمیت موضوع و دامنه بزرگ تاثیر گذاری این قانون این راهکار می تواند خردهای جمعی را گرد هم آورد و با کمترین تبعات تصویب شود

  سه شنبه, May 22 2018 12:37:39pm
 • آیدین

  آخر و عاقبت کارکنان شهرداری ها چی میشه؟

  سه شنبه, May 22 2018 10:47:50am
 • ناشناس

  با سلام
  برا ما هم ک تو بیمارستانها شرکتی هستیم و کلی عفونت کلی بیماری به جون میخریم کارا خدماتی وکلی کار دیگه هم ک وظیفه در کنارش انجام میدیم اخرش هم سه ماه حقوقمون عقبه یا کم میدن.مسولین تو رو به همین ماه رمضون نگاهی به ماها کنید.

  سه شنبه, May 22 2018 10:17:54am
 • بازنشسته

  ?خواستهای مطرح در لایحه اصلاح و دایمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری

  ✅-همسانسازی حقوق بازنشسته با شاغل مشابه و استفاده از امکانات رفاهی مشابه شاغل و اعلام مخالفت با هدف گذاری اختلاف 15 درصدی در ماده 109 لایحه اصلاح و دایمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری (ظرف بازه زمانی ۵ ساله) .
  حداکثر اختلاف پنج درصد تا سال 1398.
  ♦️مخالفت با هر گونه اصلاح در قانون مدیریت خدمات کشوری که موجب افزایش اختلاف حقوق و مزایای بازنشسته قدیم و جدید شود (نظیر اصلاح ماده 64 )

  ✅-مخالفت مجلس با پیشنهاد دولت مبنی بر حذف حداقل افزایش حقوق سالیانه برابر با نرخ رسمی تورم اعلام شده بانک مرکزی از ماده 125 قانون مدیریت خدمات کشوری

  سه شنبه, May 22 2018 9:46:24am
 • فرشاد

  کارکنان شهرداری چی میشن؟ برای اونها هم خدمات کشوری اجراء میشه؟ یا باید همچنان در گذشته بمونن

  سه شنبه, May 22 2018 7:36:13am
بارگذاری بیشتر...