1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.81 امتیاز(58 رای)

خبر مورخ 6 خرداد 1397

عزیزی در تشریح دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس: رفع ایرادات طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان 

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون بکارگیری ایثارگران بازنشسته باید تابع قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و قانون برنامه ششم توسعه باشد.

عبدالرضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز ( یکشنبه، 6 خردادماه ) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست امروز اصلاحات لازم در طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در پست های معاون وزیر، سفیر، استاندار و تمامی پست های همتراز در دستگاه های دولتی انجام شد، گفت: نیروهای وزارت اطلاعات و مسلح به عنوان "مشاور" اعتراض داشتند که ما در نشست امروز عنوان مشاور را حذف و بر این اساس می توانند در دستگاه متبوع خود بکارگیری شوند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: همچنین بر اساس اصلاحات انجام شده و مصوبات مقرر شد بکارگیری ایثارگران بازنشسته نیز تابع قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و قانون برنامه ششم توسعه باشد و بکارگیری مابقی مقامات نیز ممنوع شد.

خبر مورخ 31 اردیبهشت 1397

با موافقت نمایندگان انجام شد؛

تصویب کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان/ارجاع طرح به کمیسیون اجتماعی برای بررسی جزئیات

نمایندگان مجلس با کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 2 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان با 174 رأی موافق، 44 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 231 نماینده حاضر در جلسه با کلیات آن موافقت کردند.

در ادامه دکتر لاریجانی با توجه به اخطارهای متعدد نمایندگان اشکالاتی را به جزئیات این طرح وارد دانست که در ادامه ارجاع آن به کمیسیون اجتماعی به رأی گذاشته شد و نمایندگان با 171 رأی موافق، 35 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 229 نماینده حاضر در جلسه با ارجاع جزئیات به کمیسیون برای رسیدگی بیشتر موافقت کردند.

 مشاهده گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در این خصوص 

خبر مورخ 26 فروردین 1397

کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب کرد: به کارگیری بازنشستگان در سمت سفارت، معاونت وزیر و استاندار ممنوع می‌شود

سخنگوی فراکسیون جوانان مجلس از تصویب طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیده فاطمه حسینی با بیان اینکه طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در راستای تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از ظرفیت جوانان و فراهم کردن فرصت برای مدیران توانمند جوان تدوین شده است، گفت: بر اساس این طرح، به کارگیری بازنشستگان در سمت هایی همچون سفارت، معاونت وزیر، استاندار و همطرازان آن ممنوع است.

این نماینده مجلس گفت: همچنین مقامات موضوع بند «الف»، «ب» و «ج» ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری همچون روسای سه قوه، معاونان رئیس جمهور، نمایندگان مجلس و وزرا از شمول این قانون مستثنی هشتند. از سوی دیگر فرزندان شهدا، جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و نیز آزادگان هم از شمول این قانون مستثنی شده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد که این طرح در صحن علنی نیز به تصویب نمایندگان برسد و با تایید شورای نگهبان، هرچه زودتر در مسیر اجرا قرار گیرد.

خبر یکشنبه مورخ 25 تیر 1396

نمایندگان مردم در خانه ملت با طرح یک فوریت اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در صحن علنی مجلس موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، با طرح یک فوریت اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان با 130 رأی موافق، 42 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 239 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

متن طرح یک فوریت اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

مقدمه:

براساس تبصره 1 ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب 1395/2/20 در جهت به کارگیری افراد با سابقه و متخصصین در پست‌های حساس مدیریتی، سیاسی، امنیتی و نظامی استثناهایی را لحاظ کرده که متاسفانه با تفسیر ناصحیح موجب نقض غرض قانونگذار و به کارگیری حداکثری بازنشستگان شده است.

این مقوله موجب می شود که تعداد پرشمار افراد متخصص و دانش آموختگان در سطوح عالی از حضور در صحنه های مدیریتی و سیاسی کشور کنار گذاشته شده و مجال خدمت به نظام اسلامی را نداشته باشند. لذا با توجه به حساسیت‌های برخی از سمت‌ها (بندهای 1 و 2 و 3 ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری) و نیاز احتمالی نیروها و دستگاه های حساس از جمله نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات به استمرار بهره مندی از سوابق مفید و موثر کارکنان خود در دستگاه های متبوع، پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در باب «تجدیدپذیری» و در راستای سنت‌های اسلامی طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بارنشستگان تهیه شده و در دستورکار قرار گرفته است.

متن طرح:

براساس طرح مذکور و  با توجه به ماده واحده آن تبصره 1 ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بارنشستگان به شرح زیر اصلاح می شود که در صورت تصویب نهایی اعمال خواهد شد.

تبصره 1- به کارگیری مقامات مذکور در بندهای الف، ب و ج ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و همترازان آنها و فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد و بالاتر و آزادگان در سمت‌های مذکور در بندهای الف ب و ج ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و دیگر سطوح مدیریتی کشور و دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری و نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات در دستگاه متبوع خود بلامانع است.

در صورت تصویب نهایی این طرح مفاد تبصره 1 قانونی و اجرایی خواهد شد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
شرایط و قوانین.
 • محسن

  همه وزراونمابندگان مجلسی که دو دوره سابقه نمایندگی در مجلس دارن هم باید شامل بشوند بجز وزارتخانه‌اطلاعات وزارت دفاع

  سه شنبه, May 29 2018 10:30:05am
 • فرهام

  من هم بانظر آقای ناصری موافقم،چون حضوراین افراد ظلم بالسویه هستش

  پنج شنبه, May 24 2018 3:42:40pm
 • ناصری

  درشرکت هلیکوپتری ایران به آدرس تهران خ مطهری خ هفتم کوی نور پلاک 27 درکمال آباد کرج پل کردان ،شیراز(فرودگاه) ،کیش واهواز حدود 45 نفربازنشسته مجدد بکارگیری شده اند وحق جوانهای بیکار را میخورند،این افراد حدود شش ملیون مسمتری بازنشستگی میگیرند وحدود هفت ملیون هم ازاین شرکت،خدارا خوش نمیاید جوانهای تحصیلکرده بیکارباشند واینها دوشغل ودوحقوق،اینها خلاف عدالت اجتماعی واسلامی است که آقایان از آن دم میزنند وفقط شعار میدهند.برای رضای خدا رسیدگی کنید.حضور این افراد باعث میشود حقوق وپاداش قابل توجهی به افراد رسمی وقراردادی که سرکار هستند نرسد وهمه شاکی هستند.

  پنج شنبه, May 24 2018 2:39:26pm
 • علی عباس پورادر

  بسمه تعالی

  بنام خداوند بخشنده مهربان

  پس ازعرض سلام به استحضارمی رسانم چرا برای رزمندگان کاری نمی کنید مگر مال این مرزوبوم نمی باشند والله تمامی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس باسیلی صورتشان راسرخ نگه می دارند که جلوی خانواده وبچه هایش نفهمند که خدا ناکرده این رزمنده ها کم بودی درزندگی دارند خواهشمندم لطف وعنایت بفرمائید وموردحمایت قراربدهید باتشگروقدردانی

  پنج شنبه, May 24 2018 7:37:52am
 • سامیه

  باعرض سلام وخسته نباشید ازشماخواهشمندم که به این نظربنده ی حقیر توجه فرمایید پدر من جانباز هست ولی حقوق نمیگیرد اگه به وضع زندگی اوتوجه فرمایید همه چیز راخواهید فهمید واینکه مدارکش هم کامل هست ولی کسی به اوتوجه نمیکند

  چهارشنبه, May 23 2018 4:57:50pm
 • احمد

  شایسته است رزمندگان را در ردیف لایحه در نظر بگیرید.انها هم ایثارگرند.به گردن این مملکت حق دارند..... ولی فراموش شده اند....

  چهارشنبه, May 23 2018 11:54:01am
 • احمد

  شایسته است رزمندگان را در ردیف لایحه در نظر بگیرید.انها هم ایثارگرند.به گردن این مملکت حق دارند..... ولی فراموش شده اند....

  چهارشنبه, May 23 2018 11:54:01am
 • عبدالله قلی زاده

  اینجانب ۵۸ ساله جانباز و دارای ۲۴ ماه سابقه جبهه مرا در ۳۳ سال سابقه بازنشست کرده اند و اعاده به کار را قبول نمیکنند و حتی با جایگزینی فرزندانم همکاری نمیکنند با وجود مدارک تحصیلی لیسانس حقوق

  دوشنبه, Apr 16 2018 9:16:20pm
 • ابوالقاسم شیرزاد

  باسلام ماده 84کارمندان دستگاه اجرائی سال سی روز مرخصی دارندکه نیمی آن راذخیره کند که این ماده را ربط به کسر ساعت جانبازان دادند درصورتی که درماده 42وماده 61درمورد استخدام ایثارگران وماموریت آموزشی ایثارگران تبصره ذارد که ایثارگران مشمول مقرارت خاص خود می باشنددرصورتی که این عبارت یا ثبصره درماده 84نیامد واین امرباعث این شده که درحق ماجانبازان که می توانستیم کسری ساعت کارخود را به عنوان ذخیره استفاده کنیم درحق ماظلم وستم شده است لذا خواهش می کنیم که دردائمی کردند این قانون این عبارت را به عنوان تبصره درماده 84قانون خدمات کشوری گذاشته شود باتشکر

  یکشنبه, Jan 21 2018 6:09:56am
 • محمدی

  دیگر سطوح مدیریتی کشور
  منظورشان از این متن چیست؟

  دوشنبه, Oct 23 2017 7:32:09pm
بارگذاری بیشتر...