مقررات حقوق و دستمزد

طرح افزایش حقوق کارمندان بر اساس نرخ تورم ماهیانه

خبر مورخ 18 مهر 1397

تهیه طرحی از سوی جمعی از نمایندگان؛ حقوق کارمندان در صورت تصویب طرحی در مجلس بر اساس نرخ تورم ماهیانه محاسبه می‌شود

شناسنامه قانون- عضو مجمع نمایندگان استان مازندران از تهیه طرحی با عنوان «محاسبه نرخ تورم ماهیانه در پرداخت حقوق کارمندان» از سوی جمعی از نمایندگان مجلس خبر داد که بر اساس آن قرار است حقوق کارمندان بر اساس نرخ تورم ماهیانه محاسبه شود.

شمس‌الله شریعت‌نژاد در گفت­‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، از تهیه طرحی با عنوان «محاسبه نرخ تورم ماهیانه در پرداخت حقوق کارمندان» از سوی جمعی از نمایندگان مجلس خبر داد.

وی افزود: این طرح تاکنون به امضای ۶۰ تن از نمایندگان رسیده و به هیئت رئیسه مجلس تحویل داده شده است.

نماینده شهرستان‌های تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس تاکید کرد: پیرو این طرح، حقوق کارمندان دولت باید بر اساس نرخ تورم پایان هر ماه محاسبه و پرداخت شود.

شریعت‌نژاد با اشاره به محاسبه سالیانه نرخ تورم گفت: دولت باید بر اساس این طرح نرخ تورم سالیانه را در پرداخت حقوق کارمندان کنار گذاشته و حقوق کارمندان را بر اساس نرخ تورم ماهیانه محاسبه کند.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران بیان داشت: همچنین پیرو این طرح پیشنهاد شده که باید حقوق کارمندان در نیمه و یا آخر هر ماه پرداخت شود.

خبر مورخ 7 مهر 1397

پورابراهیمی: هفته آینده؛ ارائه طرح افزایش حقوق کارمندان

http://shenasname.ir/images/M_images/150217724031966200.jpg

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش مجلس درباره طرح بسته حمایتی از دهک های آسیب پذیر و افزایش حقوق کارمندان آماده است و اگر دولت گزارش خود را ارائه نکند، با نهایی شدن منابع هفته آینده طرح مجلس ارائه می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی از تهیه طرحی در کمیسیون اقتصادی با همکاری مرکز پژوهش های مجلس برای حمایت از قشرهای آسیب پذیر خبر داد و افزود: نرخ ارز در بودجه بین 3800 تا 4000 تومان بوده که مقرر شده است این مابه التفاوت با نرخ فعلی در قالب دو موضوع افزایش حقوق کارمندان و تهیه بسته های حمایتی از طریق سبد کالا برای گروه های کم درآمد پیگیری شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت تحقق منابع درآمدی این طرح، حقوق‌ها افزایش می یابد، گفت: در صورت تحقق منابع درآمدی بسته های حمایتی از قشرهای مختلف در جامعه به ویژه افراد کم در آمد و دهک های آسیب پذیر که قدرت خرید آنها کاهش یافته است در قالب بسته های کالایی یا روش های دیگر ارائه می شود.

وی ادامه داد: پیش نویس طرح حمایت از دهک های آسیب پذیر جامعه و افزایش حقوق کارمندان در گذشته آماده شده بود و هم اکنون در مرحله جمع بندی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نیز موازی با مجلس اقداماتی برای ارائه بسته های حمایتی آغاز کرده است، اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه بیشتر در این زمینه اقدام می کند و مقرر شده است دولت بسته پیشنهادی را نهایی کند و اگر به مصوبه مجلس نیاز دارد برای بررسی نمایندگان، به قوه مقننه ارسال کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دولت در این بخش اقدام نکند، مجلس دست به کار می شود، تصریح کرد: گزارش مجلس درباره طرح بسته حمایتی از دهک های آسیب پذیر آماده است و اگر دولت گزارش خود را ارائه نکند با نهایی شدن منابع، هفته آینده طرح مجلس ارائه می شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments