قانون اصلاح ماده (13) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران (مصوب مورخ 19/10/1397 مجلس شورای اسلامی)

نامه شماره 142887 مورخ 26/10/1397

بنیاد شهید و امور ایثارگران

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به پیوست «قانون اصلاح ماده (13) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران» که در جلسه لنی روز چهارشنبه مورخ نوزدهم دی‌ماه یکهزار و سیصد و نود و هفت مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 22/10/1397 به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره 92204/529 مورخ 14/10/1397 مجلس شورای اسلامی واصل گردیده، جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.

حسن روحانی- رییس‌جمهور

نامه شماره 92204/529 مورخ 24/10/1397

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

رییس محترم جمهوری اسلامی ایران

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (123) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون اصلاح ماده (13) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که با عنوان طرح دو فوریتی اصلاح تبصره (1) و حذف تبصره های (2) تا (4) بند «الف» و اصلاح بند «ب» ماده (13) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ 19/10/1397 و تأیید شورای محترم نگهبان به پیوست ابلاغ می شود.

علی لاریجانی- رییس مجلس شورای اسلامی

قانون اصلاح ماده (13) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

ماده واحده- بندهای «الف» و «ب» ماده (13) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب 2/10/1391 با اصلاحات و الحاقات بعدی به شرح زیر اصلاح می شود:

1- در بند «الف» بعد از عبارت «هر ساله»، عبارت «بر اساس تعداد و سرانه» و بعد از عبارت «بودجه سنواتی» عبارت «به صورت صد در صد (100%) تخصیص یافته» اضافه می شود و تبصره های (1) تا (4) آن حذف می شود.

2- بند «ب» به شرح زیر اصلاح می شود:

ب- با اجرای حکم این ماده خدمات بهداشتی و بیمه درمانی مکمل آزادگان، جانبازان، ایثارگران شاغل و غیرشاغل، بارنشسته و افراد تحت تکفل آنها و واردین، همسران و فرزندان شهدا بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

تعهدات دستگاه های اجرایی و بیمه های ذیربط در این خصوص، از تاریخ 1/8/1397 تا زمان تصویب این قانون و تا پایان سال 1397 به بنیاد شهید و امور ایثارگران منتقل می شود.

اجرای احکام این ماده مانع ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی توسط دستگاه های اجرایی ذیربط به کارکنان شاغل موضوع این ماده نیست. این قانون از تاریخ تصویب لازم الاجرا می باشد.

علی لاریجانی

مقررات مرتبط:

- قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

- آیین نامه اجرایی فصل سوم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

نظرات (23)

بار گذاری نظرات قدیمی تر
 • سلام یا سوال داشتم از خدمتتون بر اساس قانون برنامه ششم توسعه آیا فرزندان افراد رزمنده که شش ماه سابقه جبهه داشته اند میتوانند رسمی شوند؟

 • درخواست تبديل وضعيت
  بنده هيجده ساله كارمند قرارداديم و طبق ماده بيست و يك خدمات رساني ايثارگران بايد تبديل وضعيت ميشدم ولي متاسفانه هنود انجام نگرفته است

 • محمد صادق اجلی قشلاقی

  ابزار مدیریت

  ضمن عرض سلام،میخواستم بگم که خدمات بیمه تکمیلی ایثارگران توسط دستگاههای اجرایی افراد شاغل و بازنشسته خیلی بهتر از بنیاد بود که با توجه به اینکه در قراردادهای بنیاد بعضی موارد پیش بینی نشده و در بسیاری از هزینه‌ها 100درصد پرداخت نمیشه و حتی شده نصف آن پرداخت میشه مثل بعضی از داروها، وزیت ها، گفتار درمانی و خیلی از موارد دیگر و در ضمن زمان پرداخت ها بیش از دو ماه یا بیشتر بوده که این مصوبه نماینده ها اجحاف در حق شاغلین و بازنشستگان ایثارگر میباشد

 • باسلام وتحیت الهی
  بنده رزمنده با بیش از هشت ماه داوطلب و بیست وچهارماه سرباز حضور در جبهه هستم
  متاهل بیکار مستاجر دو دانشجو
  هیچگونه کمکی بجز سهمیه دانشگاهی پسرم دریافت نکردم
  همسرم بیماری ms مبتلا و هزینه گزاف درمان بیمه هم ندارم
  اخبرا لازم با باطری نخاعی همسرم تجویز شد ۱۵۰ میلیون از کجا بیارم
  ترو خدا کمکم کنید
  پای نظام خون دادیم و جنگیدیم
  سزاوار این سرشکستگی و زندگی نکبت بار نیستم
  خداوند خیر دهد انشاءالله

 • اگر شاغلین با دستگاها بود عالی بود

 • با سلام ، چرا این قدر با این موضوع بازی میکنید این همه تغییر و جابجایی لازم نیست مشکلات درمانی ایثارگران با اینها تفکیک ها حل نمشه خدمت به این قشر که کشور، مدین آنهاست همت والا واحساس مسئولیت وافر در مسئولین ذیربط است.

 • ضمن تقدیر و تشکر از حاج آقا نوروزی نماینده محترم مجلس و فراکسیون ایثارگران که در خصوص عودت بیمه تکمیلی به بنیاد شهید که مشکلات عدیده ایثارگران مرتفع خواهد شد از کلیه نمایندگان محترمی که ایثارگران را درک کرده و رای موافق دادند صمیمانه تشکر میکنم

 • حالا افراد تحت تکفل فرزندان شاهد را هم شامل خواهد شد؟ یکی دیگه اینکه گفته شده تامین 100درصد هزینه ها امیدوارم کارشکنی نکنند و هزینه داندپزشکی و چشم پزشکی را هم بدن

 • با عرض سلام لطفا بفرمایید منظور از ایثارگران شاغل و غیر شاغل کدام گروه از رزمندگان است

 • علی جانبازشیمیایی واعصاب وروان

  ابزار مدیریت

  باسلام خداراشکرکه بازهم نمایندگان مردم ونماینده واقعی مردم دراین موضوع باعث عزت واعتبارخانه ملت شدوهمچنین باعث خوشحالی جانبازان چراکه متولی درمان جانبازان بعهده بنیادشهیدوامورایثارگرانه واین واقعیت باعث نقطه امیدی شدبابت درمان وبدون خلل چراکه دستگاههاهمیشه باعث رنجش ماهامیشدندحال که به بنیادمحول شدوبابرناهه پایش سلامت میتونه امیدبه زندگی رادرماهاکمی افزایش بده خداراشکروسپاس ازهمت نمایندگان دلسوزوآگاه به حوزه کاری