کارت شناسايي جديد ايثارگران (مصوبه شماره 84242/1901 تاریخ 31/5/1385 شورای عالی اداری)

بنیاد شهید و امور ایثارگران- وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات، شرکت‌های دولتی و شرکت‌ها و مؤسساتی که شمول قانون به آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است، شهرداری‌ها و مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و نهادهای انقلاب اسلامی

شورای عالی اداری در صد و سی و یکمین جلسه مورخ 1385/4/24 بنا به پیشنهاد مشترک بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به استناد بند (6) قسمت (ب) ماده 1 قانون برنامه سوم توسعـه کشـور تنفیـذ شده در ماده 154 قانون برنامه چهارم توسعه کشور به منظور تسریع و تسهیل در ارایه خدمات به ایثارگران، ایجاد وحدت رویه و جلوگیری از مکاتبات غیرضرور تصویب نمود:

1- وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسـات، شرکت‌های دولتـی و شرکت‌ها و مؤسسـاتی که شمول قانون به آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است، شهرداری‌ها و مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و نهادهای انقلاب اسلامی مکلفند کارت شناسایی جدید ایثارگران صـادره از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران (نمونه پیوست) را به عنوان مدرک معتبر تلقی نموده، آن را به منظور بهره‌مندی از مزایای ذیربط در کوتاهترین زمان ممکن ملاک عمل قرار دهند.

2- کارت شناسایی ایثارگران واجدکد ملی، کد شناسایی شاهد و ایثارگر و شماره سریال بوده و در سه طرح با مشخصات و ویژگی‌های ذیل ارایه خواهد شد:

الف- کارت شناسایی خانواده شهدا:

1- زمینه کارت قرمز مایل به صورتی با طرح پلاک به عنوان نمادی از ایثارگری شهدای عزیز.

2- حاشیه کارت قرمز پررنگ با آرم بنیاد شهید و امور ایثارگران.

ب- کارت شناسایی جانبازان:

1- زمینه کارت آبی کم رنگ با نمادی از جانبازی.

2- حاشیه کارت آبی پررنگ با آرم بنیاد شهید و امور ایثارگران.

ج- کارت شناسایی آزادگان:

1- زمینه کارت سبز زیتونی کم رنگ و حاشیه آن سبز زیتونی پررنگ باشد.

2- نماد ایثارگری آزادگان در قالب کبوترهایی که قفس را شکسته و به آزادی رسیده‌اند نمایان شده است.

تبصره 1- مدت اعتبار کارت‌های مذکور 5 سال و برای مدت 5 سال دیگر قابل تمدید بوده، به صورت متمرکز صادر و در اختیار افراد ذی‌نفع قرار می‌گیرد.

تبصره 2- بنیاد شهید و امور ایثارگران تا تاریخ 1385/6/31 کارت‌های مورد نظر برای ایثارگران تحت پوشش و خانواده‌های آنان را صادر و تحویل خواهد داد.

تبصره 3- کارت‌های شناسایی قبلی از تاریخ 1385/7/1 فاقد اعتبار خواهد بود.

3- خدمات قابل ارایه با کارت شناسایی ایثارگران مواردی است که به موجب قوانین و مقررات مربوط می‌تواند به هر گروه از ایثارگران تعلق گیرد.

4- بنیاد شهید و امور ایثارگران مسؤول حُسن اجرای این مصوبه می‌باشند و گزارش اجراء شدن این مصـوبه را حـداکثر ظرف مدت 6 ماه برای طـرح در شورای عالی اداری به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور (دبیرخانه شورای عالی اداری) ارایه می‌کند.

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • باسلام برا کارت جانبازی ثبت نام کردم ۴ماه شده ولی به دستم نرسیده.با تشکر۰۹۳۵۲۹۳۱۹۲۱

  پنج شنبه, Jan 31 2019 4:08:04pm
 • با سلام پس رزمندگان 8 سال دفاع مقدس ارتش که سرباز وظیفه بودیم چی به ما کارت ایثار دادند ولی هیچ اعتباری نداره با ما مثل ایثارگران بنیاد شهید رفتار نمی کنند مگه ما نجنگیدیم مگه ما بدترین شرایط جنگی و رو در رو با دشمن نداشتیم این تبعیض قابل تحمل نیست عده ای در جبهه در آشپزخانه کنسرو باز می کردند شرایط آنها از ما بهتره ما که توقعی نداشتیم ولی وقتی ما ها رو از بقیه جدا می کنید عذاب آور خواهد بود به امید برابری و برادری

  یکشنبه, Jun 17 2018 8:19:07am
 • باسلام. ضمنا بنده با شرایط و قوانین موافقم به شرط اینکه همه چی با عدالت و متناسب با درصد جانبازان باشد نه اینکه قوانین بیاید از 25درصد شروع کند به بالا پس جانبازا زیر 25درصد چه گناهی کردند که حتی یک سفر به مشهد هم نباید استفاده نمایند. پس بیایید قوانینی که میگویید اصلاح شود سپس بفرمایید که با شرایط و قوانین موافقید یا خیر. خواهشمنداست عدالت باشدو تبعیض نباشد تاهرکس با هر درصدی رضا باشد. با تشکر

  سه شنبه, Jun 12 2018 11:33:49am
 • باسلام و عرض ادب. اینجانب جانباز 20 درصد دفاع مقدس می باشم. درخواست بنده جهت صدور کارت برای جانبازان زیر 25درصد است که آیا هیچ اقدامی در این مهم صورت گرفته یا خیر؟ با تشکر صالحی

  سه شنبه, Jun 12 2018 11:23:11am
 • با سلام مگر رزمندگان ایثارگر محسوب نمیشوند اینجاهم دوباره تبعیض؟

  دوشنبه, May 21 2018 4:54:12am
 • بازهم بين ايثار گران تبعيض قائل شديد پس در مورد كارت ايثار رزمندگان اشاره نشد . البته اين كار درست نخواهد شد مگر در قبر زير خاك !!!!!

  جمعه, Nov 3 2017 7:28:10pm
 • من جديدا كارت جانبازي كرفتم
  در ان نوشته تاريخ اعتبار ١٢/٩٦
  يعني بعداز برج ١٢ از درجه اعتبار ساقط ميشود وبايد ان را مجددا تمديد كنم ؟

  چهارشنبه, Nov 1 2017 7:10:08pm