1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4.33 امتیاز(15 رای)

ابطال بندهای ۲، ۳، ۵ و ۸ دستورالعمل شماره ۲۶۸۰۸۱/۲۰ مورخ ۴/۹/۱۳۹۴ وزارت جهاد کشاورزی به دلیل ایجاد محدودیت و ممنوعیت در ادامه تحصیل کارکنان (رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری)

هیات عمومی دیوان عدالت اداری، دستورالعمل چگونگی ادامه تحصیل کارمندان وزارت جهاد کشاورزی را به دلیل اینکه موجب محدودیت و ممنوعیت ادامه تحصیل کارکنان این وزارت خانه در خارج از ساعات اداری و یا با اخذ مرخصی استحقاقی می شود، ابطال کرد.

 بخشنامه ساماندهی ادامه تحصیل کارکنان وزارت جهاد کشاورزی (بخشنامه شماره ۲۶۸۰۸۱/۲۰ مورخ ۴/۹/۱۳۹۴ وزارت جهاد کشاورزی)

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، به دنبال شکایت از وزارت جهاد کشاورزی و درخواست ابطال دستورالعمل این وزارت خانه مبنی بر ایجاد محدودیت و ممنوعیت ادامه تحصیل کارکنان این وزارت خانه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در خارج از ساعات اداری و یا با اخذ مرخصی استحقاقی، هیات عمومی دیوان عدالت اداری پس از بحث و بررسی در این مورد، با اکثریت آراء رای به ابطال بندهای ۲، ۳، ۵ و ۸ این دستورالعمل از تاریخ تصویب داد.

در رأی هیات عمومی دیوان عدالت اداری این‌گونه آمده است:

با عنایت به اینکه اطلاق بندهای مورد شکایت موجب محدودیت و ممنوعیت تحصیل کارکنان برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در خارج از ساعات اداری و با اخذ مرخصی استحقاقی گردیده است. هم چنین ماموریت آموزشی در مورد ایثارگران را نیز ممنوع کرده است مغایر با حکم ماده واحده قانون ممنوعیت ادامه تحصیل کارگزاران کشور در ساعات اداری و ماده 2 آئین نامه اجرایی آن است. زیرا در ماده قانونی مذکور صرفاً ادامه تحصیل در ساعات اداری ممنوع است. مضافاً اینکه محدودیت و ممنوعیت حق آموزش نیاز به حکم و یا اذن قانونگذار دارد. همچنین اطلاق محدودیت و ممنوعیت احکام بندهای مورد شکایت که شامل ایثارگران می گردد مغایر با تبصره ذیل ماده 61 قانون مدیریت خدمات کشوری تشخیص داده می شود و در مجموع کلیه بندهای مورد شکایت مغایر قانون و خارج از حدود اختیارات مقام تصویب کننده و قابل ابطال است.

Share

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • ببخشید ما درسازمان به مدیران ومعاونی برمی خوریم که درتمام کلاسهای حضوراجباری دانشگاه آزاد بدون اخذ مرخصی درساعات اداری به دانشگاه تشریف برده وآخر ماه هم 5 برابر کارشناس وظیفه شناس وصادق درکار بهش اضافه کاری تقدیم فرمودندوجالب اینجاست اصلا کسی هم نفهمید ایشان دانشجوبوده ویه دفعه مدرک فوق لیسانس داده وبه ریش همه مسئولین کشور هم با این کلاه گذاری جانانه دردلش خندیده خلاصه اینکه شماقضاوت کنید که چه ویژه خواریهای خانمانسوز اتفاق می افتد و...

    دوشنبه, Apr 15 2019 7:29:45am
    پاسخ