ابلاغ مواردی در خصوص ساماندهی، شرايط جابه‌جایی و انتقال، ذخيره مرخصي استحقاقي و اضافه کار کارکنان قرارداد انجام کار معین دستگاه‌های اجرايی (بخشنامه شماره 533555 مورخ 2/10/1397 سازمان اداری و استخدامی کشور)

بخشنامه به کلیه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری

شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی در جلسه مورخ 10/7/1397 با توجه به استعلامات متعدد دستگاه‌های اجرایی و به منظور ایجاد وحدت رویه در مسائل اداری کارکنان قرارداد انجام کار معین و همچنین ساماندهی و استفاده بهینه از توانمندی‌های این دسته از نیروها در دستگاه‌های اجرایی به شرح ذیل اتخاذ تصمیم نمود:

1- به‌کارگیری نیروهای قرارداد انجام کار معین جدید موضوع تبصره ماده (32)‌ قانون مدیریت خدمات کشوری برای انجام وظایف پست‌های سازمانی در دستگاه‌های اجرایی منوط به رعایت شرایط احراز شغل و سایر ضوابط مربوط می‌باشد. دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند به ازای تعداد نیروهای قرارداد انجام کار معین از مجموع بلاتصدی خود مسدود نموده و تعداد و عناوین پست‌های مسدودی را به این سازمان اعلام نمایند.

2- برای اخذ مجوز به‌کارگیری نیروی قرارداد انجام کار معین، دستگاه‌های اجرایی باید عنوان پستی که مقرر است وظایف آن به نیروی قراردادی واگذار گردد، به همراه عنوان شغلی که پست در آن تخصیص یافته است را برای تطبیق با شرایط احراز به این سازمان اعلام نمایند.

3- وظایفی که بر اساس قرارداد منعقده به نیروهای قرارداد انجام کار معین محول می‌گردد، در طول مدت قرارداد در دستگاه اجرایی ذی‌ربط قابل تغییر نمی‌باشد.

4- جابه‌جایی نیروهای قرارداد انجام کار معین دارای شناسه از دستگاه‌های اجرایی که تعداد این دسته از نیروها مازاد بر ده درصد پست‌های سازمانی مصوب است به سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول که تعداد نیروهای قرارداد انجام کار معین آنها کمتر از ده درصد پست‌های سازمانی مصوب است با موافقت دستگاه‌های اجرایی مبدأ و مقصد و در بستر سامانه کارمند ایران و با رعایت شرایط احراز شغل مربوطه و سایر مقررات از جمله تأمین اعتبار در دستگاه مقصد بر اساس ضوابط مربوط بلامانع می‌باشد. بدیهی است در صورت انطباق شرایط احراز شماره شناسه فرد جابه‌جا شده از دستگاه مبدأ باطل و شماره شناسه جدید برای وی در دستگاه مقصد توسط سامانه کارمند ایران تولید و صادر خواهد شد.

تبصره: جابه‌جایی کارمندان قرارداد انجام کار معین دارای شماره شناسه از دستگاه‌های اجرایی مشمول به سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون که واجد شرایط مندرج در صدر این بند نباشند، در موارد خاص صرفاً برای سمت‌های مدیریتی ضمن رعایت شرایط احراز با درخواست بالاترین مقام دستگاه مقصد، موافقت دستگاه مبدأ و تأیید این سازمان امکان‌پذیر خواهد بود.

5- مدت و نحوه ذخیره مرخصی استحقاقی نیروهای قرارداد انجام کار معین بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشد.

6- اضافه‌کار پرداختی به نیروهای قرارداد انجام کار معین مشمول کسور بازنشستگی نمی‌باشد.

جمشید انصاری- معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور

مقررات مرتبط:

- چگونگی به کارگیری نیروی انسانی به صورت قرارداد کار معین (مشخص) در دستگاه های اجرایی (بخشنامه شماره 1538390 مورخ 7/9/1396 سازمان اداری و استخدامی)

- نحوه ساماندهی کارکنان قراردادی و کارگران مشمول قانون کار (بخشنامه شماره 173707 مورخ 27/12/1393 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور)

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
 • وقتي نماينده ميره به مجلس ديگه فراموش ميکنه که چه کساني و براي چه بمن راي داده اند آقاي نماينده يه خورده هم از وقت گرانت بهايتون را بگذاريد در خدمت مردم شما که دم از عدالت علي مي زنيد ببينيد در ادارات دولتي چگونه حق قرارداديهارو ميخورن و با 20 سال سابقه با کمترين حقوق بعد رئيس روئسا فقط بقکر حيبهاي خودشان هستند ترا بخدا يه کم به فکر قرارداديهاي بدبخت باشيد

  چهارشنبه, Jul 31 2019 6:09:43am
  پاسخ
 • سلام
  لطفا توضیح دهید چرا نباید سنوات نیروهای انجام کار معین و مرخصی آنها تا زمان بازنشستگی ذخیره شود که لااقل هنگام بازنشستگی هم ما یه مبلغی دستمون بیاد نه اینکه دست خالی بازنشست شویم ممنون

  شنبه, Jan 12 2019 8:36:01am
  پاسخ
 • با سلام
  خدمت جناب اقای انصاری خیلی ببخشید
  میشه توضیح تو شهری من هستم چابهار سازمان بنادر تبدیل وضعیت شرکتی به قراردادی رو محال میدونند ولی سازمان منطقه ازاد تقریبا یک ماه پیش تبدیل وضعیت شدندو جذب قراردادی شدند.

  شنبه, Dec 29 2018 11:35:35am
  پاسخ
 • سلام خدمت دوستان و جناب آقای انصاری ایکاش درخواست ما را برای ابلاغ هر چه سریع تر قانون همسان سازی جدی می گرفتید تا مشکلات معیشت نیروهای کارمعین کمتر شود. چند سال انتظار بی نتیجه؟ کمی خودتان را جای ما بگذارید.

  چهارشنبه, Dec 26 2018 9:59:36am
  پاسخ
 • والا من نمی دونم چرا هر چی قانون و خبر خوشه برای نیروهای قراردادی و پیمانی و رسمیه و هیچ کس نیست که یه نگاهی به نیروهای شرکتی با 10-15 سال سابقه کار کنه.
  اخه این چه عدالتیه!!!!! 5 برابر بقیه کار می کنیم و به اندازه یک سوم اونها هم حقوق نمی گیریم.

  سه شنبه, Dec 25 2018 6:38:10am
  پاسخ
 • با سلام خدمت دکتر انصاری وتشکر از اینکه بالاخره برا کارکنان قراردادی هم تصمیمات خوبی گرفته میشه البته اگه یکبار تغییر وضعیت به پیمانی را اجرا کنید همه این مشکلات حل میشه ونیروهای قراردادی دلگرم وبدون استرس کارشون را انجام میدن..با تشکر

  دوشنبه, Dec 24 2018 10:48:28am
  پاسخ
 • علاوه بر هم نظر بودن با نظرات دوستان، در خصوص وضعیت پرداختی هایی از قبیل رفاهی و ... هم نظارت باشه. با شرایط مشابه اداره ای هست که رفاهیات و پرداختی های غیر از حقوق رو همانند کارمندان دیگر پرداخت می کنه اداره ای هم مثل ما یک سوم بقیه کارمندا به قراردادی ها پرداخت داره.

  دوشنبه, Dec 24 2018 10:36:24am
  پاسخ
 • با سلام و احترام
  جناب آقای انصاری چرا قبل از این که تکلیف نیروهای قرارداد معین کار را مشخص بکنید به دستگاه اجرایی به علتکمبود نیرو مجوز استخدام میدهید حداقل حرف خودتان را که همان همسان سازی میباشد اجرایی کنید واقعا چرا اینطوری رفتار میکنید یعنی اینقدر پروسه این کاری که مورد قبول شماست باید طولانی باشد

  دوشنبه, Dec 24 2018 8:07:50am
  پاسخ
 • جناب آقای دکتر انصاری با سلام این بخشنامه به ضرر پرسنل قرارداد معین می باشد . چون با احکام حقوق آنها در تعارض می باشد . نمیشه احکام حقوق طبق قانون کار باشه ، ولی قانون مدیریت خدمت کشوری برای اینها بخشنامه کنی واقعا بیاید حقوق این پرسنل قراردادمعین را همسان سازی کنید

  دوشنبه, Dec 24 2018 5:55:59am
  پاسخ
 • سلام ، اولا کاش بخشنامه همسان سازی حقوق را ابلاغ میکردین دوما کاش حقوق نیروهای قرار دادی را به صورت کارمندی پرداخت میکردید واین را برای همه کارکنان قراردادی اعمال میکردید الان در برخی از ادارات حقوق کارگری پرداخت میشه ودر برخی کارمندی ویک دوگانگی وجود دارد دربرخی ادارات 9 روز مرخصی ذخیره میشه ودربرخی 15 روز ودربرخی اصلا میگن قابل ذخیره نیست لطفا یک بخشنامه کلی برای همه ادارات تعیین وابلاغ کنید.
  الی برکت الله

  دوشنبه, Dec 24 2018 4:46:14am
  پاسخ
بارگذاری بیشتر...